«Жити заради себе і нікого іншого», — ось за що боролася жінка, чия книга стала другою Біблією для американців. Айн Ренд була американською письменницею та філософом, творцем об’єктивізму, який вона назвала «філософією для життя на Землі».

Найпопулярнішими романами Ренд є «Джерело», розповідь про незалежного і безкомпромісного архітектора, та «Атлант розправив плечі» — про роль розуму та егоїзму в людському житті й про те, що відбувається зі світом, коли мислителі і підприємці зникають. Серед її найбільш популярних публіцистичних книг «Доброчесність егоїзму», серія нарисів про фундамент, принцип і мораль в філософії особистої вигоди, і «Капіталізм. Незнайомий ідеал», серія нарисів про те, що таке капіталізм і чому це єдина моральна соціальна система.

Адаптована під анімацію частина інтерв’ю Айн Ренд у шоу Майка Уоллеса від 25 лютого, 1959 рік (англійською мовою):

Ренд народилася в Росії, де закінчила початкову школу та університет і вивчала історію, філософію та мистецтво написання сценаріїв. Саме Росія виховала Ренд як одну з найбільших антидиктаторських розумів світу, адже саме там вона стала свідком більшовицької революції і народження Союзу Радянських Соціалістичних Республік. У 1925 році вона покинула зростаючого комуністичного монстра: сказавши представникам влади, що їде для короткого візиту до родичів в Америці, вона так і ніколи не повернулась.

У Штатах Ренд працювала в Голлівуді, пишучи сценарії до фільмів, вийшла заміж за актора Френка О’Коннора і написала свій перший роман. Згодом на неї чекав переїзд до Нью-Йорку, де вона написала «Джерело», «Атлант розправив плечі», велику кількість статей і есе та кілька публіцистичних книг, в яких вона визначила і розвинула принципи об’єктивізму.

«Філософія життя на Землі» — відео від Інституту Айн Ренд про те, що таке об’єктивізм (англійською мовою):

Ренд відстоювала ідеали розуму (проти віри та примх), особистої вигоди (проти самопожертви), індивідуалізму та індивідуальних прав (проти колективізму і «групових прав»), капіталізму (проти всіх форм етатизму), які й зробили її однією з найбільш суперечливих і найважливіших філософів ХХ століття.

Описуючи об’єктивізм, Ренд пише:

«Моя філософія, по суті, це концепція людини як героїчної істоти, з її власним щастям як моральним сенсом життя, з продуктивними досягненнями як найблагороднішою діяльністю і розумом як єдиним абсолютом».

Жити власним життям, в яке ніхто, враховуючи державу, не має права втручатись і відповідати за свої вчинки, — ось чого прагнула Айн Ренд і чого не вистачає сучасному світу, яким котиться хвиля популярності етатизму та інтервенції у життя інших.