Київ Чернігів Полтава Черкаси Кропивницький Суми Дніпро Кременчук Запоріжжя Маріуполь Покровськ Харків Житомир Рівне Вінниця Одеса Хмельницький Тернопіль Львів Івано-Франківськ Чернівці Луцьк Кривий Ріг Херсон Миколаїв Ужгород Краматорськ Сєвєродонецьк
наші
осередки
в україні
* Натисніть на локацію щоб дізнатися більше
Команда
Київ

Голова Правління Громадської організації «Українські студенти за свободу». Отримує ступінь бакалавра в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю Філософія. Став активним прихильником лібертаріанських ідей ще у 2014 році, одразу після Революції Гідності. Був модератором Liberty Classes у 2014-2015 роках. Весною 2017 року, разом з Михайлом Лавровським і Марією Чаплею створив організацію «Українські студенти за свободу», яку очолив взимку 2017 року.
Про Українських Студентів за Свободу: «В УСС, оскільки вірю, що лише нове покоління може змінити нашу країну. Покоління тих, хто свідомо обрав лишитись, свідомо обрав боротись та свідомо захищати Україну. Для нас, людей, які пройшли загартування вогнем Майдану, чи пережили апатію постреволюційного періоду, є дещо важливіше ніж просто проживання на цій територію. Можливо, важливіше навіть за власний добробут. Ідея того, що Україна має історичну місію – стати новою оазою для вільних духом. Саме ми, ті хто народженні у незалежній Україні, повинні цю оазу створити».

Даніїл Лубкін
Київ

Дмитро наразі здобуває ступінь магістра права у КНУ ім. Тараса Шевченка. Він також є Віце-президентом громадської організації «ВЕТА Україна» та членом «Ліберально-демократична ліга України». Дмитро вперше познайомився із ідеями лібертаріанства у 2015 році під час Kyiv Liberty Classes. У 2017 році Дмитро в’язав участь у Програмі Кампус Координаторів УСС та остаточно усвідомив свою лібертаріанську природу. З того часу Дмитро є членом Українських Студентів за Свободу.
Про Українських Студентів за Свободу: «Бути частиною Команди УСС дає не тільки шанс розвинути особисті якості та здобути цінний досвід. Також – це унікальна можливість легально боротись за персональні та економічні свободи, реформувати стару та неефективну систему публічного управління та змінити уявлення людей про державу, права та свободу».

Дмитро Усік
Вінниця

Михайло — співзасновник та голова наглядової ради УСС. Він виріс у місті Вінниця, де закінчив школу. З 2014 по 2016 рік навчався у Чернівецькому національному університеті за напрямком «Політологія», з 2016 по 2019 був студентом ДонНУ імені Василя Стуса, де отримав диплом магістра політології. Приєднався до лібертаріанського руху на кінці 2014 року, коли у грудні потрапив на конференцію присвячену пам’яті Кахи Бендукідзе у Києві. У 2015-2016 роках був головним редактором студентського онлайн-журналу Virginity Media. З 2015 року активний член міжнародної організації Students For Liberty, де займав позицію регіонального директора східноєвропейського регіону. На початку 2018 року проходив стажування у одному з найбільших аналітичних центрів у США — Інституті Катона у Вашингтоні. Був кандидатом у народні депутати по 18 виборчому округу на виборах 2019 року. З вересня 2019 року — головний виконавчий директор ГО «Українське товариство економічних свобод».
Про Українських Студентів за Свободу: «Для мене ідеї свободи — це не уявні ідеали, а ціль, до якої я невпинно іду. У своїй діяльності УСС ставить акцент на 2 речі: молодь і свободу. Молодь, тому що ми віримо, що лише люди, що народились і виросли у незалежній Україні здатні її змінити. Свободу, тому що, як показує людська історія, — це універсальні ліки від бідності. Я, як і мої однодумці, не хочу шукати щастя деінде, а прагну будувати його тут і зараз. Свобода була завжди найвищою цінністю для нашого народу, тому я переконаний, що саме вона буде головним інструментом для нашого процвітання».

Михайло Лавровський
Любов Войтович
Київ

Люба — очільниця піар-відділу «Українських студентів за свободу» та «Центру Айн Ренд в Україні». У 2021 році вона закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До УСС Люба долучилася влітку 2020 року. Також Люба займається зоозахисною діяльністю.

Любов Войтович
Вероніка Купецька
Київ

Вероніка — комунікаційна менеджерка УСС. Вона родом з Луцька, де закінчила 11 класів школи-ліцею. У 2018-2020 рр. здійснювала активну проєктну діяльність у Молодіжному центрі Волині, була призначена на посаду віцепрезидента ліцею на цей термін, зробила вагомий внесок у розвиток учнівського самоврядування міста. З 2018 по 2020 рік була членкинею Міського учнівського парламенту. З 2019 по 2020 рік перебувала на обліку y ВМГО “ФРІ Луцьк” та Молодіжної ради Луцька. До УСС приєдналась після Західного з’їзду у липні 2020. У травні 2020 успішно пройшла відбір до Української академії лідерства. У вересні 2020 розпочала навчання у Київському університеті ім. Бориса Грінченка за освітньою програмою “Міжнародне право”.

Місія УСС для мене є основною метою у контексті соціального та особистісного розвитку. Я вважаю, що наразі молодь є потенційним рушієм усього суспільства, України, зокрема, і аби будувати структуроване майбутнє в державі, поширювати ідеї особистої Свободи, існують такі небайдужі ініціативи, частиною якої я зараз і є. УСС – це про цінний досвід, реалізацію крутих проєктів, змінотворство тут і зараз.

Вероніка Купецька
Єгор Шаповалов
Київ

Єгор народився та виріс в Кропивницькому, з дитинства займався скелелазінням і майже не вчився, хоча у всіх сферах досягав успіхів: легко вступив до Київського національного університету на спеціальність міжнародна економіка, де вчиться і зараз, так само легко став володарем Кубку Європи. Став “побутовим лібертаріанцем” у 2016 році, коли своїми очима побачив разючу різницю між Гонконгом та Китаєм, після цього і почав цікавитися економікою та став справжнім лібертаріанцем. Наразі він працює фінансовим аналітиком та розповідає економічні байки, а також готується до марафону.

УСС – це наразі один з найважливіших для мене проєктів, і я впевнений, що він матиме такий статус ще багато років. УСС – це про людей: веселих та серйозних, ініціативних та дуже ініціативних, приємних та розумних, ерудованих та таких, в кого серце з правильної сторони. І головне: УСС – це про особистостей, кожна із власною долею, щастям та журбинкою, але безмірно прекрасна.

Єгор Шаповалов
Київ

Антон продовжує здобуття правової освіти, здобуває ступінь магістра в НаУКМА. Вперше глибоко познайомився з лібертаріанством під правовим кутом – через роботу Браяна Таманаги. Остаточно вирішив доєднатися до УСС після участі в Національному Студентському Конгресі (2018), що був організований УСС.

Антон Бондар
Київ

Народилась та виросла в місті Бердянську. Випускниця школи «Агенти Змін» 2017 року. Наразі навчається на II курсі Київського університету ім. Бориса Грінченка за спеціальністю «Реклама та зв’язки з громадськістю». З «Українськими студентами за свободу» вона познайомилась під час Першої студентської моделі конгресу, з того часу її зацікавили ідеї свободи та лібертаріанства. Працювала піар-менеджеркою УСС.

Альона Кара
Київ

Анатолій – народився та виріс у Києві. З 2014 по 2015 роки навчався у НМУ ім. О. О. Богомольця, а у 2016 році вступив до НаУМКА на філософію, шукаючи відповідь на ті проблеми, які постали перед українським суспільством. У 2019 році вступив до УСС, хоч і знав про цю організацію давно.

Анатолій Дідик
Кирило Димов
Одеса

Кирило народився у місті Одеса. У 2015 році вступив до Національного університету «Одеська юридична академія» на факультет Міжнародно-правових відносин, де у 2019 році отримав диплом бакалавра за спеціальністю «Право». Наразі є студентом 2 курсу магістратури НУ «ОЮА» європейської програми TEMPUS. Вже з шкільних років займається активною суспільною діяльністю: благодійні та волонтерські проєкти, організація освітніх заходів тощо. З 2017 року брав участь у наданні безкоштовної правової допомоги для незахищених категорій населення на базі університету. З 2018 року – волонтер Одеського міжнародного кінофестивалю. З 2019 року є одним з організаторів Вишиванкового фестивалю, з 2020 року – активіст Одеського осередку ГО «Солідарна молодь», а також віце-президент з програми обміну міжнародними студентськими стажуваннями Європейської асоціації студентів права в Україні (ELSA Ukraine). Випускник Антикорупційної школи від НАБУ, програми Young Reformers Lab, програм для кандидатів в депутати на місцевих виборах від National Democratic Institute. Кандидат в депутати Одеської міської ради на місцевих виборах 2020 року. Кирило зацікавився ідеями Свободи, ставши учасником Студентської Моделі Конгресу у лютому 2020 рок, а згодом – Програми Лідерства від Українських Студентів за Свободу. З вересня 2020 року є головою одеського осередку ГО «Українські Студенти за Свободу».

Українські Студенти за Свободу – це команда неймовірних людей, які вже зараз, саме в цей момент, змінюють країну і роблять усе для того, щоб нам та нашим дітям у майбутньому було комфортніше. Ми творимо історію, ми впливаємо на процеси, ми змушуємо владу почути молодь. Ми боремося за Свободу для кожного громадянина України, бо Свобода – то є одна з найцінніших чеснот, що ми маємо.  Ми маємо право обирати місце навчання, маємо право обирати музику, яку слухати та їжу, яку їсти. Маємо право обирати, як саме себе захищати, чим себе лікувати та на яких автівках їздити. Ми маємо право обирати, що нам говорити і про що нам думати. І, найголовніше, ми маємо право обирати, як нам жити.  Це є Свобода. Це те, за що ми боремось. 

 

 

Кирило Димов
Анна Тимошенко
Київ

Анна народилась у м.Суми, де проживала до 14 років, а потім переїхала з батьками до столиці. Закінчила музичну й художню школи, гімназію з поглибленою німецькою. У шкільні роки була активним лідером учнівського самоврядування м.Києва, учасником та організатором всеукраїнських та міжнародних Моделей ООН.. Наразі навчається у НМУ ім.О.О.Богомольця. Серед інтересів не тільки клінічна медицина: Анна захоплюється мистецтвом та соціальними науками. Стала активістом УСС у 2020 році, попередньо ставши учасником декількох івентів.

УСС – найбільша та найсильніша громадська організація, з якою я знайома. Це розумні, ініціативні, наполегливі молоді люди, що об’єднані ідеєю Свободи. Вони показують мені не слово, а дію, здійснюють вплив на суспільство, в якому ми живемо, роблять людей більш освіченими та змінюють сучасну Україну. Я говорю це впевнено, бо сама відчула роль цих людей на мій світогляд. Я вірю в УСС та пишаюся тим, що організація стала невід’ємною частиною мого життя.

Анна Тимошенко
Андрій Філіпов
Житомир

Андрій виріс і живе в Житомирі, де навчався в фізмат ліцеї, а потім закінчив Житомирський Технологічний Коледж за спеціальністю Інженерія Програмного Забезпечення, а після вступив екстерном на 2-й курс в приватний ВНЗ UACU в Києві на міжнародні економічні відносини. Доєднався до лібертаріанського руху в Україні після Студентської Моделі Конгресу, де й дізнався про УСС. З того часу не пропускав майже жодного івенту, які відбувались в Житомирі чи в сусідніх містах

Кожна інституція це не якась абстрактна річ, а абсолютно конкретні особи. І УСС – це, по-перше, люди: навіть якби я знав, що це єдина лібертаріанська тусовка в Україні, я б не доєднався до неї, якби там не було такого неймовірного колективу. Сам знаходжу в лібертаріанських ідеях, які переслідує УСС, в першу чергу, погляд на економічні взаємовідносини, оскільки це єдине головне, що мене турбує у діях влади. УСС відкрили величезне коло однодумців по всій країні, і вже за пів року в організації, у мене з’явилися друзі у кожній точці країни, з яких до чотирьох вже приїздив, а троє гостювали у мене.

Андрій Філіпов
Вінниця

Олексій — студент та громадський діяч. Родом з міста Вінниця, навчається в ДонНУ імені Василя Стуса за спеціалізацією «Політологія». З 2018 волонтер та амбасадор всеукраїнського проєкту «Будуємо Україну Разом». Організовує різні заходи на тему національно-патріотичного виховання молоді та екології. В цьому році пройшов програму Лідерства УСС та став членом організації. Координатор волонтерів на еко-фестивалі ДІЛИ.

Олексій Назаренко
Ярослав Жданович
Тернопіль

Ярослав переїхав у 2014 з Бережан у Тернопіль. У 2018 отримав ступінь бакалавра в Тернопільському національному педагогічному університеті за напрямом «Історія», у 2020 — ступені магістра «Історії» та «Філософії, аналітики суспільних процесів». З 2020 року навчається в аспірантурі за напрямком «Політологія» в Західноукраїнському національному університеті. Випускник програм «Вища політична школа», «Інститут політичної освіти». Стажувався в think tank — VoxUkraine.

Головний спеціаліст відділу молодіжної політики Тернопільської міської ради. Молодіжний працівник. Координатор проєктів ГО «Центр науки Тернополя». Член наглядової ради ГО «Ліга студентів Тернопільщини». Регіональний координатор програми особистісного та професійного розвитку «Державотворець». Регіональний координатор конкурсу «Молодіжна столиця України».

Приєднався до лібертаріанського руху літом 2019 року, коли потрапив на з’їзд УСС у Вінниці. Заснував осередок «Українських Студентів за Свободу» в Тернополі.

«Українські Студенти за Свободу — це спільнота, в якій зручно бути собою. Спільнота, учасники якої поділяють цінності вільної України та вільного ринку.»

Ярослав Жданович
Іван Котляров
Харків

Іван — активіст УСС. Народився та виріс у місті Краматорськ, Донецької області. У 2020 році вступив до Харківського національного університету внутрішніх справ на спеціальність «право 081». У серпні 2021 роуц, після успішної Програми лідерства, приєднався до Українських Студентів за Свободу. Займається велотуризмом, волонтерством, пише наукові статті про право та історію, любить дивитися фільми.

«У філософії — свобода це незалежність, відсутність утисків і обмежень, що зв’язують суспільно-політичне життя й діяльність якого-небудь класу, усього суспільства або його членів. Але для мене це свобода вибору. Людина повинна сама вибирати, де їй вчитися і працювати, де їй жити. Людина повинна мати право думати й говорити те, що думає. Всяка думка, навіть помилкова, заслуговує пошани. Немає поганих думок, поганих смаків. Але деякі держави, забувають про свободу, обмежують доступ до інформації, забороняють висловлюватися, стежать за особами, та забороняють вільно пересуватися у світі. А скільки економічних відносин обмежуються державою! Лише перейшовши до повної економічної свободи, ми можемо забути про стагнацію та відновити економічний розвиток країни. Тому я вважаю, що без волі ми не можемо відчувати себе в безпеці, ми не можемо знайти своє місце у світі, де наші права постійно обмежують.»

Іван Котляров
Євгеній Бурлай
Запоріжжя

Народився на Херсонщині. Є активістом УСС з 2021 року у місті Запоріжжя.

«УСС — це велика і весела сім’я.»

Євгеній Бурлай
Алекс Леврінц
Ужгород

Алекс — активіст УСС. Він виріс у місті Ужгород, де закінчив школу. З 2017 по 2021 навчався в Ужгородському Національному Університеті за напрямком «Геодезія та Землестурій», з 2021 року змінив спеціальність на міжнародний бізнес. Приєднався до лібертаріанського руху влітку 2021 року. На початку студентських років, окрім навчання, багато подорожував та відкривав для себе, як живуть інші нації та пробував це на собі, що розвинуло об’єктивне бачення рівня життя у багатьох країнах. Що надало наснаги змінити щось у своїй країні на краще.

«Ідея свободи — це не просто концепт, це стиль життя. Свобода — це найголовніша цінність, і мені подобається, що УСС це бачить і цінує не менш ніж я. УСС — це свобідна молодь і молодь, яка прагне до свободи. Ця організація розуміє, наскільки важливо скоординувати свіжий та прогресивний молодий мозок на справи, які перебудують цю країну на краще. Присутній надзвичайно великий потенціал, який неможливо впустити.»

Алекс Леврінц
Владислав Курочка
Черкаси

Владислав народився в місті Черкаси, з 2018 року — студент Черкаського Державного Технологічного Університету, спеціальності «Політична філософія». З того ж моменту зацікавився громадською діяльністю та політичною сферою України. З 2021 року приєднався до УСС у пошуках сили, що б змінила майбутнє України.

«За своє, ще не дуже довге життя, мав можливість приміряти на собі життя в інших країнах, але вирішив не шукати кращого життя, а створити його. З того часу шукав людей, із якими можна творити зміни, захищати та відновлювати громадянські права. Я бачу своє майбутнє разом з УСС, оскільки бачу в цих людях потенціал для творення змін. Часто саме студенти стають рушійною силою розвитку країни, а тому така комбінація молодих людей, об’єднаних ідеалами свободи, є сильним інструментом творення майбутнього.»

Владислав Курочка
Анастасія Умецька
Дніпро

Анастасія — активістка УСС. Вона народилася в місті Нікополь, але заради більших можливостей переїхала до родичів у Дніпро в 9 років, донині живе тут. У 2020 році вступила до Дніпровського університету імені Альфреда Нобеля на спеціальність «Політологія». У школі завжди була за усесторонній розвиток і брала участь у всіх олімпіадах та конкурсах. 2018-2020 роках була переможницею обласної олімпіади з іспанської мови. У 2018–2019 була переможницею обласного конкурсу наукових робіт від Малої Академії Наук. В університеті на першому курсі (2020–2021) узяла участь у 4 конференціях та Всеукраїнській Олімпіаді з електронної демократії. Навесні 2021 року пройшла стажування в Дніпропетровській обласній державній адміністрації. Під час обрання спеціальності вирішила, що далі хоче розвивати не тільки себе, а ще свою державу та її громадян. Тому обрала політологію і з першого курсу почала шлях у громадській діяльності та волонтерстві. У 2021 вона стала членкинею організації “Дуїт” та активісткою в УСС. Окрім цього, вона займається повітряною гімнастикою та із 6 років захоплена грою в шахи.

«УСС — це про величеееезний масштаб. Масштаб можливостей громадських діячів, масштаб кількості однодумців, масштаб бажання розвивати та розвиватися. Кожен вечір у компанії УССісівців супроводжується затамуванням подиху та мурахами на шкірі від неймовірних історій успіху та мрій. УСС для мене — це мотивація та натхнення.»

Анастасія Умецька
Старенченко Олександра
Чернігів

Леся — наймолодша активістка УСС. Вона народилась у місті Чернігів, там же навчається й закінчує навчальний заклад. Змалку захоплюється політичним життям і займається волонтерством. Уже в 14 років почала вести активне політичне життя, приєднуючись до проукраїнських організацій, що поділяють її погляди на розвиток і майбутнє України загалом.

«Про УСС я знала давно, і час від часу двіжувала з ними на різних акціях і мітингах. Проте стати членкинею змогла тільки цього літа, на Програмі Лідерства. Чому я вибрала саме цю організацію? Тому що вони поділяють зі мною ідею свободи, що для мене є дуже важливим. Адже як сказав великий Нельсон Мандела: “Свобода є неподільною, кайдани на одній людині мого народу — це кайдани на всіх, а кайдани на всьому народі — кайдани на мені”. Після Програми Лідерства я усвідомила, що хочу змінювати країну на краще саме з цією командою, з цими людьми, пліч-о-пліч будувати нашу країну.»

Олександра Старенченко
Тетяна Коробова
Дніпро

Тетяна — активістка УСС. Живе та навчається в місті Дніпро. Вступила на спеціальність «Політологія» у 2020 році. Також є головою прес-служби громадської організації «Дуїт», яка займається розвитком молоді в Дніпропетровській області. До УСС потрапила після Програми Лідерства у 2021 року.

«УСС, на мою думку, — це дуже крута організація, завдяки якій ти можеш розвинути себе та інших. Дуже заряджаєшся, коли твоє оточення прагне до чогось нового та сучасного. Постійно є якийсь прогрес, що підштовхує тебе на фантастично крутезні кроки. Я дуже рада, що потрапила до цих сонячних людей.»

Тетяна Коробова
Ірина Купчак
Черкаси

Ірина виросла в місті Калуш, де брала активну участь у житті учнівського самоврядування. З 2019 року є студенткою Черкаського навчально-наукового інституту Університету банківської справи освітньої програми «Менеджмент», де у 2020 році стала головою студентського самоврядування. Відвідала найбільший молодіжний саміт «БУМ». Приєдналася до лібертаріанського руху влітку на Програмі лідерства 2021.

«Українські Студенти за Свободу асоціюються в мене з тим, що це молодь, яка творить зміни в державі, це оточення однодумців, що захищає та втілює ідеї Свободи, це можливість бути тим, ким хочеш.»

Ірина Купчак
Софія Рябоконь
Київ

Софія народилася та виросла в Києві. Деякий час професійно займалася спортом і має звання МС України з плавання синхронного (плавання артистичного). Наразі вона здобуває ступені бакалавра в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та в Національному університеті фізичного виховання та спорту України за спеціальністю «Менеджмент у спортивній активності» (заочній). Софія є учасницею Клубу міжнародних відносин (КМВ) у НаУКМА, який був створений її ініціативними друзями-одногрупниками та одногрупницями. На початку 2022 року вона стане волонтеркою для проєкту LevelUP — тоді вона працюватиме в неурядовій організації у місті Ясси, Румунія. У майбутньому Софія сподівається займатися культурною дипломатією. До УСС приєдналася після проходження Програми лідерства влітку 2021 року.

«Коротко: УСС про запеклих, яких огонь не пече.»

Софія Рябоконь
Софія Миронюк
Львів

Соня потрапила в УСС випадково, подавшись на Програму Лідерства, і вже там закохалася у спільноту й ідею. Вона із Заліщиків. Після школи взяла gap year і вважає, що це рішення було одним із найкращих у її житті. Зараз вона навчається в УКУ на політології, багато подорожує, пише класні тексти, майже кожного ранку бігає й часом їздить на міжнародні програми.

«Я дізналась про організацію випадково — подавшись на Програму Лідерства — і вже там, заглибившись в ідеологію й погляди учасників організації, зрозуміла, що вони мені близькі й що я хочу бути частинкою цієї спільноти. Я бачу велику силу у велетенському молодіжному русі, в основі якого закладені правильні (на мій погляд) цінності, учасниками якого є неймовірно цікаві й розумні особистості. Тому я впевнена, що ми продовжуватимемо творити Україну вільних людей, як робимо це вже зараз.»

Софія Миронюк
Олександра Григоренко
Львів

Олександра — активістка УСС. Вона народилася й до 17 років жила в місті Кривий Ріг. Після школи вступила до Українського Католицького Університету у Львів на програму «Культурологія». Приєдналася до осередку УСС Львів у серпні 2021 року, коли потрапила на Програму лідерства.

«Для мене свобода — це найвища людська цінність. УСС дає мені змогу в спільноті моїх однодумців популяризувати цю ідею серед українців. Я впевнена, що саме ті люди, які наповнюють УСС є рушієм нашої країни. Ця активна, прогресивна, талановита та нестримна молодь змінює нашу рідну країну на краще кожного дня. Свобода, і як наслідок щасливе успішне суспільство, є тим, до чого прагну я разом з УСС.»

Олександра Григоренко
Віталій Ткачук
Київ

Віталик виріс у місті Здолбунів, що поблизу Рівного. Завершив школу зі золотою медаллю, за профілем навчання — історія. Призер всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики. З 2019 року — студент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, освітня програма «Економічна кібернетика». У рідному місті — заступник голови молодіжної ради, у Києві — голова соціального-культурного комітету студентського самоврядування власного університету, сумлінний студент та надійний друг. Любить жартувати.

«УСС — це не лише українські січові стрільці:) Це сучасний студентський рух, який прагне впровадженню ідей свободи в повсякденне життя. Що і для колишніх УССівців, що для сьогоденних — їх об’єднує те, що вони ладні для України зробити все, докласти максимум зусиль, які в них є.»

Віталій Ткачук
Юлія Назар
Тернопіль

Юлія — активістка УСС з 2021 року. Вона народилася і виросла в мальовничому і файному місті Тернопіль. Навчалась у початковій школі з поглибленим вивченням основ економіки та ТУГ імені Івана Франка. Опановує спеціальність «Дизайн» у ТКФК. Бере активну участь у студентському житті коледжу, є головою студентського самоврядування. Заглиблення в проблематику життя молоді спонукало до пошуку інформації та однодумців, яких вона знайшла серед активістів УСС. Участь у Програмі Лідерства 2021 сформувала чіткі погляди на майбутнє й дала зрозуміти, що студенти та молодь — рушійна сила нашої країни.

«Молодь, а саме студентство, — завжди було рушійною силою й займало передові місця у всіх найважливіших подіях буремної історії нашого народу. Я впевнена в тому, що саме свідоме юнацтво, зібравшись у одну команду з усіх куточків країни, зможе змінити ситуацію в Україні на краще. Свобода — найцінніше, що в нас є, те, за що ми ведемо боротьбу крізь віки, проте самі заганяємо себе в рамки, обмежуючи свої свободи, втрачаючи можливість бути вільними. Тому, я вважаю, що молодь повинна об‘єднатись і разом відстоювати свої свободи, покращуючи власне становище, забезпечивши надійне майбутнє своє і своєї країни.»

Юлія Назар
Олександра Волошина
Тернопіль

Олександра — активістка УСС. Вона народилась у Рівному, де навчалася в школі з поглибленим вивченням іноземних мов, потім переїхала в Кам’янець-Подільський, де закінчила історичний профіль ліцею. З 2017 навчається в Тернопільському національному медичному університеті за напрямком «Медицина». Приєдналася до лібертаріанського руху літом 2021 року, коли стала учасницею Програми Лідерства.

«УСС — це про людей». Ви будете чути про це постійно і від кожного, хто є в цій організації. І це насправді так. Це про тих свідомих студентів, які мають нестримне бажання щось змінювати до кращого, відстоювати свободу та будувати країну. Це про тих людей, при спілкуванні з якими ти розумієш, вони такі рідні, про тих, хто завжди готовий тобі допомогти та підтримати. Це про тих, хто подарує тобі найщиріші обійми, своє тепло та енергію. Це шалено натхненні люди, які постійно працюють для того, щоб усім нам було комфортно жити в країні, яку ми називаємо своїм домом. УСС — це про свободу. Свободу кожного бути собою, бути індивідуальним та незалежним. УСС — про можливості. Можливості створювати, втілювати свої ідеї та просувати їх у життя українців. УСС — це про стиль життя, дім та людей.»

Олександра Волошина
Юлія Ткачук
Львів

Юля народилася і виросла у місті Самбір, що у Львівській області. У 2020 році закінчила гімназію та вступила в Український Католицький Університет, де вивчає соціологію. Ще зі школи брала активну участь у житті громади свого міста, є членкинею організації, яка виховує в ній лідерські, командні та моральні якості. Окрім цього, Юля вже декілька років займається волонтерством із дітьми, організовує табори та допомагає в навчанні. У 2019 брала участь у таборах від Peace Corps, тому має досвід співпраці з американськими волонтерами та організації громадських проєктів. Цікавиться політикою, брала участь у студентській Моделі ООН та літній школі Моделі ООН спільно з НаУКМА й канадським університетом MacEwan. На даний момент є VP of Finance and Fundraising в СО «Клуб ООН УКУ». До УСС приєдналася у 2021 році після Програми Лідерства.

«Після Програми Лідерства я усвідомила, що стала членом ще однієї неймовірно крутої сім’ї. Так, УСС — це сім’я, з якою ти можеш розділити абсолютно все: радість і смуток, перемоги й невдачі, сміх та сльози. Тут приймають тебе такою, якою ти насправді є, тебе слухають і чують незалежно від власних переконань та думок. УСС — це про свободу у всіх її вимірах. Також Українські Студенти за Свободу — це люди, яким не байдуже, люди, які не лише розмовляють про проблеми, але чітко діють щоби їх вирішити. УССівці — це люди, які віддані спільній ідеї, цінностям та праці попри все. Освітня частина та мета УСС є дуже важлива, бо це дає змогу нам бути в курсі всіх актуальних подій та політичних процесів у світі, а Україні зокрема. Проте, безумовно саме я, ти й ми є тими, хто рухає цю спільноту та нашу державу.»

Юлія Ткачук
Катерина Якимечко
Львів

Катя навчається на акторку у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. З дитинства займається спортивним орієнтуванням. Любить свободу, яку може відчути у своїх захопленнях. Хоче бачити більшу кількість поглядів вільних людей у повсякденному житті. Активістка УСС після Програми Лідерства 2021.

«УСС — поштовх робити корисні речі для суспільства з однодумцями, які знають, чого прагнуть та впевнено досягають своїх цілей.»

Катерина Якимечко
Дмитро Гребенюк
Житомир

Дмитро народився в Житомирі. Ще в шкільний час почав працювати дизайнером. Зараз працює в getmoni.io, стартапі, який робить додаток для відслідковування крипти, а також в BWN Group, яка займається вдосконаленням українських електронних сервісів.

Досить давно цікавився лібертаріанством, і з 2020 року допомагав осередку УСС у своєму місті.

Дмитро Гребенюк
Катерина Скидан
Сєвєродонецьк

Катерина — активістка УСС. Народилась і виросла в місті Сєвєродонецьк. З 2019 по 2021 рік навчалась у Національному фармацевтичному університеті за напрямком «Провізор-косметолог», але взяла академічну відпустку. Зараз розвиває власну справу. Тату-майстриня. До лібертаріанського руху приєдналася влітку 2021 року.

«Вірю в те, що з УСС ми прийдемо до того, чого потребують усі: вільне суспільство з мінімальною роллю держави в усіх процесах.»

Катерина Скидан
Богдан Малик
Київ

Богдан — активіст УСС. Виріс у Києві, де й закінчив школу. З 2020 року навчається в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Право». Веде активну участь у студентському житті: член студентської організації «КУТ», а також «Buddy». Вільний від навчання час присвячує саморозвитку, бере участь у різноманітних наукових конференціях, цікавиться можливостями неформальної освіти. Активний член «ELSA» та «EYP». Веде активну громадську діяльність. Зацікавився лібертаріанським рухом наприкінці серпня 2021 року, коли потрапив на Програму Лідерства.

«Якось я почув від Блаженнішого Любомира Гузара такий вислів: “Твоя свобода закінчується там, де починається свобода іншого”. Цей, на перший погляд, простий вислів відбився в мене в пам’яті. З того часу я почав збирати пазл поняття «Свобода». Для мене, свобода — це можливості. Можливості вибирати, користуватися правами, якими в нас є. Це толерантність та повага до інших. Але на цьому свобода не закінчується — це щось значно більше, щось, що я дізнаюся з УСС.»

Богдан Малик
Юлія Зюбровська
Львів

Юля — студентка, активістка в УСС та в житті. Народилася, виросла в селі Біла біля Тернополя, хоч більшу частину часу проводила саме в Тернополі, де закінчила школу. У 2020 році вступила в УКУ на програму «Етика-Політика-Економіка». Окрім навчання, є учасницею студентської організації ПОЛІТклуб УКУ, де пише та озвучує подкасти, пише пости для соціальних мереж, організовує різні події. Проходила стажування в аналітичному центрі Vox Ukraine. Зараз стажується в консалтинговій організації Громада UA.

«Організація УСС для мене стала відкриттям. І я впевнена, що одного дня вона стане таким відкриттям ще для багатьох молодих людей, що змінюватимуть нашу країну на краще — напрямку ідей свободи та справедливості. Цінності свободи завжди були близькими мені, тому дуже рада, що я змогла долучитися до організації, ціннісною основою якої є свобода. Хоч наша держава і проходить крізь багато випробувань, якщо існують такі організації як УСС, точно є надія на кращі дні, які ми творимо сьогодні.»

Юлія Зюбровська
Єлизавета Михайлина
Київ

Ліза народилась та виросла в Краматорську. Нині студентка 2-го курсу Економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Навчається на міжнародній економіці. Обожнює математику, малювання, займається написанням сценаріїв, мріє про акторську кар’єру, а також у вільний час шиє іграшки з фетру, грає на укулеле та читає книги про Статистику і Відьмачка. Ліза знає, як організувати з нуля будь-який захід, і сама залюбки створить декорації для нього. Усі близькі кажуть, що вона щира та емпатійна дівчина.

«УСС — це неймовірно дружня команда, яка об’єднана спільною ідеєю — змінити Україну на краще. Це люди, з якими можна поспілкуватися на будь-які теми. Люди, до яких можна звернутися з будь-яким проханням. УСС — це про щирість, допомогу, теплі обійми та розумних людей. Коли я потрапила сюди, я нарешті зрозуміла, чого мені не вистачало в житті.»

Єлизавета Михайлина
Тетяна Кошарська
Житомир

Тетяна народилась, виросла і продовжує жити в місті Житомир, де закінчила гімназію з нахилом на англійську. Зараз навчається на 3 курсі в Житомирському технологічному коледжі за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення». Події під час Революції гідності та їхні наслідки сильно вплинули на її погляди та ідеї і, познайомившись краще з ідеями лібертаріанства на курсі «Свобода 101» та на ПЛ21, долучилась до організації. Наразі складає частину невеличкого (поки ще) житомирського осередку.

«УСС — це дійсно сім’я, яка пов’язана не кровно, а спільними ідеями та духом, що набагато сильніше споріднює всіх нас. Це та організація, котра об’єднує людей, що здатна змінити нашу країну на краще. А також це люди, з якими можна посміятись, розслабитись та дискутувати годинами на найрізноманітніші теми.»

Тетяна Кошарська
Кирило Іванов
Сєвєродонецьк

Кирило — активіст УСС. Він виріс у місті Сєвєродонецьк, де закінчив школу та зараз навчається на четвертому курсі в Східноукраїнському національному університеті імені В. Даля за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Пройнявся ідеями лібертаріанства ще у 2018 році, бо, за його словами, це саме ті ідеї, що відображають його внутрішні переконання та відношення до світу. До УСС приєднався, коли пройшов відбір на Програму Лідерства у 2021 році.

«Українські Студенти за Свободу — одна з небагатьох організацій в Україні, яка просуває зміни суспільства та держави на краще через ідеї індивідуальних свобод та мінімального державного втручання в усіх сферах життя. Це організація, яка пропагує ідею, що щастя кожної окремої людини — найважливіша цінність і яка дійсно реалізує ці ідеї в життя. І саме тому я з УСС.»

Кирило Іванов
Назарій Бірдус
Київ

Назарій — раціональна людина з оптимістичним поглядом на життя. Закінчив 179 гімназію міста Київ із купою непотрібних дипломів і поступив у КПІ розбиратись, що таке «комп’ютерні науки». Паралельно вивчав журналістику, де й отримав диплом із відзнакою, і цим фактом дуже пишаються його батьки. Більша частина свідомого життя пов’язана з тягою до подорожей і підприємництва. Тому регулярно вклинюється в сумнівні стартапи, адже досвід провалу — це значно краще, аніж його відсутність. Станом на 2021 рік продовжує навчатись у КПІ.

«Рано чи пізно, люди починають задаватись екзистенційними питаннями. У чому сенс усього цього? Яка моя роль? І якою б заманливою не здавалась ідея списати відповідь в інших, доводиться шукати відповідь для себе. Коли ці питання з’явились у моєму житті через довгі роздуми, я знайшов цінності, котрі зараз вважаю еталонними для себе. Це свобода і справедливість. На моє щастя, у цих прагненнях я не самотній, я знайшов коло однодумців, готових підтримати та готових діяти. Саме тому я в УСС.»

Назарій Бірдус
Богдан Хромець
Київ

Богдан — активіст УСС. Народився, виріс та закінчив школу в Києві, де 2021 року вступив на навчання до КНТЕУ на спеціальність «Міжнародна економіка». У період із 2018 до 2020 брав активну участь в організації проведення «моделей ООН» у Києві. Про УСС дізнався у 2020 році з акцій «Стоп Шкарлет». Взявши участь у «Програмі Лідерства 2021», приєднався до «Українських Студентів за Свободу».

«З дитинства я мріяв змінити життя в Україні на краще. Тоді я не знав, що конкретно я маю робити для цього, ба навіть що це бажання означає. Проте я дорослішав, цікавився риторикою, політикою, економікою, історією, філософією і з часом мої прагнення та ідеали набували форми. Свобода, як найвища цінність, ідеї лібертаріанства та згодом і УСС зіграли велику роль у формуванні мого світогляду. Я бачу шлях по якому Україна має йти і в УСС я знайшов спільноту, що поділяє мої прагнення та ідеали. УСС — родина однодумців. Наші погляди можуть не збігатися абсолютно в усьому, проте ми є однодумцями, бо всі хочемо змінити Україну на краще й ми це зробимо.»

Богдан Хромець
Ольга Гайдай
Харків

Ольга народилася в місті Кривий Ріг, де закінчила ліцей із відзнакою. У 2020 році переїхала до міста Харьків, де зараз навчається в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна на факультеті іноземних мов. Дізналася про лібертаріанський рух від подруги та, зацікавившись його ідеями, приєдналася до нього в середині 2021 року, коли вирішила стати учасницею Програми Лідерства 2021.

«Для мене Українські Студенти за Свободу — це дуже велике коло можливостей та спільнота, в якій надихають та заряджають діяти; це особлива атмосфера, безцінний досвід та нові знайомства; місце, де ти завжди знайдеш підтримку й не боїшся бути собою».

Ольга Гайдай
Антон Мельохін
Херсон

Антон — активіст УСС. Народився та виріс у маленькому містечку Олешки, що знаходиться біля Херсону. Закінчив Олешківську гімназію № 1 у 2019 році. Того ж року вступив у Херсонський національний технічний університет на спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення». Обіймає посаду голови сектору захисту прав студентів у студентському парламенті та веде активне життя в університеті. Про УСС дізнався через друга та приєднався до лібертаріанського руху в серпні 2021 року.

«УСС — це люди, які надихають і підштовхують тебе до змін у країні. Люди, які знають, що можуть зробити Україну економічно-вільною від інших держав. Ці люди знають, що кожен має власні права та є вільною людиною. Саме в УСС є атмосфера захисту та любові. Разом із цими людьми я можу змінювати країну та робити краще. УСС — сім’я, яку я знайшов і не хочу втрачати!»

Антон Мельохін
Аліна Голенко
Тернопіль

Аліна народилась і виросла на Хмельниччині. З 2018 року навчається в Тернопільському національному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського на спеціальності «Фармація. Промислова фармація». З другого курсу входить до Студентського Парламенту ТНМУ, де минулу каденцію працювала на посаді голови Інформаційного сектору. До УСС приєдналась на Програмі лідерства 2021.

«УСС для мене — це насамперед про людей. Людей, які вразили своєю активною громадською позицією й бажанням змін, які готові боротися за свої ідеї до останнього. Дізналася про УСС ще у 2020 році і просто захоплювалась їхньою сміливістю, тому, коли побачила анкету на Програму лідерства, одразу її заповнила. УСС — це про свободу, ідеї й сім’ю!»

Аліна Голенко
Володимир Доценко
Одеса

Володимир — активіст, політолог і просто хороша людина. Він виріс в Одесі, але народився не зовсім зрозуміло де. Закінчивши дев’ятий клас школи, стояв перед вибором: духовно розвиватися, нести світло науки в морок невігластва або стати корисним для суспільства. Став електриком у 2018 році. Потім одумався й у 2020-му році вступив у НУ ОЮА за напрямом «Політологія». Є співзасновником ГО «Центр політико-правових досліджень».

«Для мене свобода — не підозріла абстракція з академічних стін, вона швидше практичний принцип досягнення щастя, яка покоїться на двох стовпах: терпимості і відповідальності. Найбільш успішні суспільства — суспільства вільні, і вони відомі аж ніяк не єдністю, але різноманіттям і толерантністю до культур і світогляду, що не несе деструктивне начало. І тільки в такому суспільстві людина несе відповідальність за своє життя, за прийняття рішень, вона цінує плоди своєї праці і відповідальна за наслідки своїх вчинків. Саме в УСС я відчув себе в повній згоді з цими переконаннями. УСС немов говорить: “Тобі подобається таке майбутнє? Бери й роби! Ми тобі допоможемо, просто бери й роби!”»

Володимир Доценко
Максим Шуляка
Луцьк

Макс народився в місті Дубно Рівненської області, але виріс у Луцьку. Там здобувсередню освіту (вчився в трьох школах, до речі). У 2019–2020 рр. здійснював активну проєктну діяльність у Молодіжному центрі Волині, спільно зі ВМГО «ФРІ Луцьк». У 2021 році став випускником Української Академії Лідерства (Харків). Здобуває освіту в Луцькому національному технічному університеті за напрямом «Менеджмент». Також бере участь у програмі обміну Erasmus + в Литві. Приєднався до лібертаріанського руху на Програмі Лідерства 2021.

«Я завжди визначав свободу однією зі своїх найбільших цінностей, навіть не розуміючи причини, я приймав свободу як аксіому, як даність, як те, що має бути, і те, від чого ти не можеш позбутися. Але, як то кажуть, відчути справжню свободу можуть тільки ті, хто був її позбавлений. Я мав щастя народитися після Радянського Союзу, і здавалось би, чого б мені скаржитись? Але події Майдану, російська агресія в Східному регіоні України показали мені, що свобода насправді не така вже й ефемерна, літаюча в повітрі цінність. Вона абсолютно осяжна і справді стає набагато більш відчутною, саме тоді, коли її намагаються відібрати. Я вчусь за обміном у Литві, об’їздив багато країн, але в мене не було бажання там лишитись, у мене в голові виникала інша думка: “Я хочу, щоби в Україні було навіть краще”. І я готовий працювати і працювати, тепер для цього в мене буде ще одна команда — УСС.»

Максим Шуляка
Ганна Шойко
Київ

Одного дня 9-класниця Аня купила підписку на Netflix та увімкнула серіал «Suits» — з цього моменту її життя ніколи не буде попереднім… Тепер ж вона навчається на правничому факультеті НаУКМА, бореться за права людини, фільмує моменти на світлинах, колекціонує вініл та продовжує мріяти стати Харві Спектром одного дня.

«Для мене УСС — це ініціативна молодь, що просуває ідеї лібертаріанства, але сподіваюсь, що колись УСС стане для мене родиною та колом однодумців.»

Ганна Шойко
Олександра Корінь
Київ

Олександра — студентка КНУ ім. Тараса Шевченка, навчається на економічному факультеті за спеціальністю «Міжнародна економіка». Народилася та виросла у місті Київ.У минулому професійно займалася карате, є чемпіонкою світу та Європи. Неодноразового була учасницею МООН, у 2018 — найкращим делегатом. Активно займається волонтерською діяльністю та організацією заходів. Обожнює артхаусне кіно, техно фестивалі та дядька Фрейда.
Приєдналася до лібертаріанського руху з 2021 року на літній програмі лідерства від УСС.

«Для мене УСС — одна з можливостей реалізації креативних ідей та думок. А також місце, де не тільки можна знайти своїх друзів, яким будеш спамити мемчики, а і сформувати правильні погляди на життя.»

Олександра Корінь
Максим Джаман
Чернівці

Максим — активіст УСС. Він виріс у місті Чернівці, де закінчив філософсько-правовий ліцей № 2. З 2020 року навчається в Чернівецькому національному університеті за напрямком «Геодезія та землеустрій». Приєднався до лібертаріанського руху у 2021 році після того, як пройшов Програму Лідерства.

«Для мене “Українські Студенти за Свободу” — це спільнота та середовище, в якому я разом з однодумцями можу рухати себе, людей та свою країну до вільного та заможного життя.»

Максим Джаман
Валерія Домасова
Київ

Народилась і виросла в Чорноморську, де робила невеличкі волонтерські проєкти з гуртком «Школа Лідерів». Зараз навчається в Київському університеті культури на режисера кіно, і мріє своєю творчістю доносити ідеї свободи.

«УСС для мене стало спільнотою, у якій я змогла знайти коло однодумців, можливість покращити себе та створювати зміни довкола»

Валерія Домасова
Павло Гуль
Київ

Павло — звичайний студент Могилянки, який цінує ідеї економічної свободи.

«УСС став для мене палким інтересом. Я хочу стати справді важливим, спілкуючись із членами організації.»

Павло Гуль
Юлія Мащенко
Черкаси

Юлія — дівчина з чудового міста Черкаси, де проживає, навчається та працює. Її спеціальність — вчитель іноземних мов, захоплюється танцями та мистецтвом. З 2021 року є активісткою УСС.

«УСС — це люди, що прагнуть кращого майбутнього. Це події, що гуртують українців та людей з усього світу. Це об’єднання, що здатне змінити Україну на краще!»

Юлія Мащенко
Богуслава Чех
Львів

Народилася і виросла в місті Львові. Навчається в Національному університеті «Львівська політехніка», спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». До «Українських Студентів за Свободу» приєдналася у 2021 році.

«Для мене УСС — це про можливості. Можливості перебувати в середовищі активних та небайдужих однодумців, разом вчитися, разом відпочивати, разом змінювати себе та свою країну.»

Богуслава Чех
Катерина Поліщук
Київ

Катерина вчиться на спеціальності «Історія та археологія», університет Грінченка. Жила у Франківську, Чернівцях та Вінниці, а у 2020-му переїхала на навчання до Києва.
У 2019–20 Катерина навчалася в УАЛ.
Цікавиться темою розвитку освіти в Україні, просвітницькою діяльністю, спрямованою на дітей та молодь.

«Не впевнена, чи я встигла повністю відчути, що таке УСС на практиці. Разом із тим, на старті точно можу сказати про ціннісність та відданість ідеям у будь-яких проявах своєї діяльності; любов та натхненну атмосферу всередині спільноти. В УСС відчуваю щирість та дії “не для галочки”. А відповідно, і вплив на виході:) Рада долучитися!»

Катерина Поліщук
Катерина Каширна
Київ

Катерина народилась і виросла в місті Кропивницький. У 2002–2015 роках професійно займалась танцями в народному хореографічному ансамблі «Пролісок». Випусниця Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Кіровоградської обласної ради. Вищу освіту здобула з політології в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (2019 р.) та з публічного управління та адміністрування в Національній академії державного управління при Президентові України (2020). Основний інтерес — молодіжна та освітня політики. Була активною членкинею осередків громадських організацій «Let’s do it, Ukraine!» (координаторка екофестивалю ЧИСТОFEST), «ФРІ» (активістка), «Українська асоціація студентів» (засновниця й керівниця обласного підрозділу 2018–2019 рр., президент організації грудень 2019-квітень 2020 рр.). До її досягнень належить ще й відродження молодіжної ради міста та створення молодіжної обласної ради. Вивчає меми як політичну технологію та інструмент впливу на свідомість електорату. Вважає, що громадському сектору потрібно імплементовувати інституційний підхід у діяльності, а також дотримуватись декларованих ними цінностей.

«Про УСС знала ще з моменту створення, однак реально приєдналась у 2021 р. Про що ця організація? Відповім словами В. Черчілля: “Яструби злітають вище, якщо летять проти вітру”. УСС дійсно такі, бо прагнення жити у свободі й бути вільними укріплюються в зроблених ними діях. Точно знаю, що вступ до УСС є знаковим періодом мого життя.»

Катерина Каширна
Богдан Білецький
Київ

Богдан вивчає право. Але він не самостійно зробив цей вибір — йому допомогли десятки людей із різних організацій, поколінь та сфер діяльності. І він цим пишається, адже найбільше цінує людей і спілкування, тому намагається з цього брати найбільше.

А іще Богдан перфекціонопофігіст. Любить робити все ідеально, трошки забивати, але майже ніколи не здаватися (навіть, якщо прийдеться обходити сотню доріг).

Але оскільки найціннішим є для нього самоповага, він хоче розповісти про цей шлях: хотів виграти спонсорування на екопроєкт від Unicef, не виграв, але пройшов кілька академій і організував Всесвітній День прибирання у своєму районі.

«Для мене УСС — це три місяці підсвідомого розуміння, що ти нарешті знайшов СВОЮ ГО, яка тебе СПРИЙМЕ та ПІДТРИМАЄ. А потім, 6 днів СПІЛКУВАННЯ з людьми з УСІЄЇ України, з різних спеціальностей, але із легким зародженням розмови, оскільки вас об’єднує спільна ідея СВОБОДИ. Але всі члени кажуть, що УСС — це сім’я, і хоч я тільки відчуваю родинні стосунки, я ДОВІРЯЮ, що також стану членом цієї сім’ї.»

Богдан Білецький
Вікторія Вербовецька
Львів

Вікторія — активістка УСС. Народилась та виросла у Львові. У 2018 році почала активно займатись волонтерською діяльністю та активізмом у сфері екології, урбаністики та політики. У 2021 році стала співзасновницею Пустомитівської Молодіжної Ради, де працює над створенням Молодіжного Центру, вступила в УАД на факультет журналістики та стала активісткою УСС.

«Уперше я дізналась про УСС, коли шукала однодумців, які готові були вийти в підтримку Сергія Стерненка. Тоді я зрозуміла, що УСС — це те ком’юніті, яке об’єднане не лише ідеєю, а й реальними діями. УСС — це ті студенти, яких об’єднує та ж жага свободи і майбутнього, яка об’єднувала студентів на граніті в 1990 році та на Майдані у 2004 та 2014 роках. УСС — це про гарячі серця та холодний розум.»

Вікторія Вербовецька
Ксенія Полякова
Чернівці

Ксенія — активістка УСС. Народилася та проживає в місті Чернівці, де й навчається у ВСП «Фаховий коледж Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича» з 2020 року. До лібертаріанського руху доєдналася після Програми Лідерства 2021.
Після вступу в коледж активно займається громадською діяльністю. Окрім УСС, віддає душу мистецтву та SMM.

«УСС для мене — це люди, які готові змінювати себе і світ навколо себе. Це зібрання однодумців, які завжди поруч і готові допомогти в будь-яку хвилину. УСС — потужна команда, яка прагне зробити нашу країною кращою та бути вільними.»

Ксенія Полякова
Данило Юркевич
Київ

Данило — активіст УСС. Виріс у місті Чернівці, де закінчив фізико-математичний ліцей. З 2020 року живе в Києві, де й навчається в Київському Політехнічному Інституті на факультеті Інформаційно-Обчислювальної Техніки. Приєднався до лібертаріанського руху після Програми Лідерства-2021, хоча й був зацікавлений у лібертаріанських ідеях раніше, завдяки друзям. Дізнався про УСС через влаштовану ними акцію «Волю Стерненку» в Чернівцях.

«УСС — це перш за все люди, які її наповнюють. І наповнення в УСС дійсно чудове. Організація, яка зібрала в собі стільки амбітних, розумних і активних людей, не може бути поганою.»

Данило Юркевич
Лідія Мошенська
Харків

Лідія народилася та виросла в Харкові, де зараз продовжує навчання в університеті імені В. Н. Каразіна. Її спеціальністю є історія та археологія. З лютого 2018 вона почала активно долучатися до волонтерської діяльності, будучи частиною молодіжної організації AIESEC. Є випускницею Маріупольського осередку Української Академії Лідерства 2020 року. До «Українських Студентів за Свободу» Лідія приєдналася в серпні 2021 року на Програмі Лідерства.

«Для мене свобода є однією з найважливіших цінностей. Це те, що, на мою думку, об’єднує всіх українців.Тому я рада знаходитися в колі однодумців і разом досліджувати ідеї свободи.»

Лідія Мошенська
Всеволод Марценюк
Харків

Всеволод є прибічником наступних правил:
1. Завжди продовжуй навчатися, бо світ ніколи не стоїть на місці. Самоосвіта завжди допомагає іти в ногу з часом.
2. Роби якісно. Перфекціонізм допомагає в цьому. Якщо вчишся, то вчись на максимум. Якщо береш участь у змаганнях, то перемагай. Якщо робиш проєкт, то зроби його ідеально.
3. Надихай інших. Командна робота є одним із найефективніших методів роботи. При цьому підтримка духу команди теж відіграє важливу роль.

«Українські Студенти за Свободу — це команда неймовірних людей, які приділяють особливу увагу освітнім проєктам для молоді, знайомлять молодь із працями видатних філософів та працями великих економістів. У кожного є вибір: чи хоче він бути вільним. Свобода розуму — це як раз те, що робить насправді вільним. Можна бути вільним фізично, проте розум є важливішим. Освіта є неодмінним фундаментом цієї свободи. Саме тому ми з однодумцями приділяємо таку значну увагу освітнім проєктам.»

Всеволод Марценюк
Богдан Чумак
Київ

Богдан народився і виріс у місті Вінниця. Згодом вступив на навчання до КНУ ім. Тараса Шевченка на спеціальність «Економічна кібернетика». У студентські роки почав активно цікавитися економікою та лібертаріанством. У 2021 році став активістом УСС. Займається бігом, лазить по горах та обожнює плацкарти.

«Для мене свобода — ключова цінність. Без неї неможливо уявити своє життя і я хочу відстоювати та боротися за можливість відчувати себе вільним. В УСС я знайшов тих людей, які поділяють мої ідеали та переконання. Разом ми зможемо втілити наші мрії в реальність!»

Богдан Чумак
Ірина Саєнко
Суми

Ірина — активістка УСС. Вона виросла в місті Суми. У 2019 брала участь у проєкті «Школа лідерів змін», який був спрямований на покращення міста. Дізналася про УСС після акції «Стоп Шкарлет», де брала участь разом із сумським осередком. У 2021 закінчила художню школу ім. Лисенка та отримала винагороду як найкраща учениця.

«”Україна буде вільною або безлюдною”, — ці слова багато для мене значать і для того, щоби поширювати та відстоювати ідеї свободи я вступила до УСС. Але якщо відійти від пафосу, УСС — це крута спільнота, вайбові люди з нереальними історіями життя. УСС — це щось більше ніж просто ГО про свободу, УСС — це сім’я.»

Ірина Саєнко
Микита Русаков
Київ

Микита народився в Кривому Розі. Вчився в школі, потім перейшов до ліцею на англійську філологію. Склавши ЗНО, вступив до КНЛУ, спеціальність «Маркетинг і реклама». До УСС приєднався у 2021 році на Програмі Лідерства.

«Для мене все тільки починається, тому багато сподівань. Але на Програмі Лідерства, коли чую інших, що УСС — це про людей, то я з ними починаю погоджуватися. Я бачу цих дружніх, радих допомогти одне одному, людей. І відчувається взагалі ця атмосфера. І це не тільки про любов, але і про жагу діяти. З цими ти сам починаєш мотивуватися на подальші зміни.»

Микита Русаков
Дмитро Бураков
Київ

Дмитро вивчає економіку, у 2018 працював у Відні, а з 2019 — в корпоративних фінансах. Він прийшов до ідей свободи емпіричним шляхом під час роботи та досліджень. З 2020 просуває вільну економіку на власному каналі «Український Лібертарій», а з 2021 пише книги. Вважає, що завжди треба рухатися на зустріч свободі, а його завдання — знати, як це зробити.

«УСС — це коло однодумців, згуртованих ідеєю свободи. Отримати можливість просувати ідеї дружнім та цілеспрямованим ком’юніті, що синергійно зробить нас ефективніше, а наші ідеї — реальністю. Інвестиція в майбутнє, яку я хочу зробити.»

Дмитро Бураков
Ельвіра Полупан
Харків

Ельвіра — представниця активної молоді України, яка розуміє, що саме допомога іншим — її покликання, та те, що добробут нашої країни залежить від злагодженої роботи та взаємодії кожного з нас. Живе в Харкові, у місті, яке надихає та надає всі можливості для саморозвитку. Навчається на 2 курсі Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця, спеціальність «Міжнародні економічні відносини». Нещодавно завершила навчання в харківській школі волонтерів AVA (Active Volunteer Association), є сертифікованим волонтером та бере активну участь в організації багатьох заходів міста Харкова. Емпатична дівчина, яка звикла жити в шаленому темпі та якісно робити безліч мегаважливих справ одночасно.

«УСС — це найбільш спонтанне та раптове, але стовідсотково найкраще рішення в житті. УСС — це про людей, можливості, самовдосконалення, подорожі, навчання, втілення мрій та власних ідей. Це те, що залишиться в серці назавжди.»

Ельвіра Полупан
Віталій Зубик
Київ

Віталій — студент, який на 5-ому році навчання в університеті встиг застрибнути в останній вагон та став активістом УСС і ні разу не пошкодував про це. Сам він родом із Тернополя, а граніт бакалаврату юриспруденції здобував у Львові. Безмежно любить подорожувати Україною, бо мандрівки — це, перш за все, свобода, а для нього це основна цінність. Під час студентських років він активно долучається до самоврядування в університеті. З 2016 року по 2020 був членом Студентської ради та Вченої ради юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Крім того, у 2019 році пройшов конкурс і взяв участь у всеукраїнському обміні студентів між університетами, що дало йому можливість опинитися на 2 тижні в Острозькій академії.

«УСС — це люди. Люди, які люблять і поважають свою свободу й оточуючих. Свободу всього: поглядів, думок, дій і т.д. Це люди, яким не байдуже, де вони живуть і що відбувається в суспільстві. Вони мають свої цінності, принципи, чесноти і їх дотримуються. УСС об‘єднало й об’єднує в собі класних, щирих людей, із якими хочеться робити великі речі. Ця організація покликана формувати свідомості молоді, якій важливо розвивати свою країну й будувати суспільство свідомих, мислячих людей.»

Віталій Зубик
Нікіта Храмов
Київ

Нікіта є активістом УСС. Народився та закінчив школу в місті Київ, після чого вступив до Національного Університету імені Тараса Шевченка. Він обрав філософський факультет для того, щоби було цікавіше відповідати на питання: А ким ти будеш працювати після закінчення університету?». Політологом. Так, бо саме ця професія, на погляд Нікіти, допоможе змінити Україну. Чи зможе чудовий економіст допомогти країні? Звісно. Але якщо йому дадуть можливість, а зробити це може лише людина при владі.

«Я точно впевнений, що свобода є необхідним елементом здорового суспільства, але людям дуже часто замість неї проштовхують зі свободою несумісні ідеї. Для того, щоб ефективно боротися з ними, нагромадженням патерналістських міфів та вірою в “сильну руку” потрібно мати однодумців. Саме для кооперації та плідної роботи з людьми, для яких свобода не просто гарне слово — я там, де я є — в УСС. Звісно, якщо відійти від прагматичної частини і згадати про людей, я був надзвичайно вражений їх якістю. Це найкраща спільнота, у якій я маю щастя знаходитися.»

Нікіта Храмов
Оксана Огієнко
Київ

Оксанка — киянка. Навчається на молодшому бакалавраті юрфаку, але вже встигла стати юристкою Майдану. А за сумісництвом, і з любові до міста і справедливості, пішла захищати київські ландшафти від забудови. Познайомилась з УСС на харківській «Школі законодавця», де не лише легалізувала секс-послуги, а й дізналась про лібертаріанство.

«Це місце, де я повірила в себе.»

Оксана Огієнко
Даніелла Дешко
Львів

Даніелла родом із Мукачево. Була волонтеркою в місцевій ГО та займалася проджект-менеджментом. Зараз є студенткою 1-го курсу психології в УКУ. Усім серцем любить фотомистецтво та лижний фристайл, з 2018 по 2020 рік була в складі збірної України. Приєдналася до лібертаріанського руху після ПЛ у 2021 році.

«Свобода для мене — це не просто 7 букв, а найважливіша цінність. Я вірю, що саме вона великою мірою робить людей щасливими. Вступ в УСС став для мене точкою відліку змін у світогляді та сприйнятті не тільки особистої, а й економічної й політичної свобод. А люди — це окрема любов. УСС — то сім‘я.»

Даніелла Дешко
Артем Іваницький
Полтава

Артем успішно ознайомився з біографіями учасників та учасниць УСС і залишився під враженням. Більшого враження, майбутні учасники можуть і не пережити, тож Артем подбав про те, щоб усі були живими і здоровими й залишив свою біографію незмінною.

«Люблю людей. Люблю людей понад усе, навіть за їжу (а поїсти я ще той любитель). УСС — це той каталізатор, що викликав у моєму серці найбільший сплеск того абстракту, що любов’ю зветься, оскільки, таку кількість Людей в одному місці зустріти доволі важко.»

Артем Іваницький
Марія Анісенко
Херсон

Марія — студентка, активістка, цілеспрямована, життєрадісна, хореограф. Навчається на 4 курсі спеціальності Міжнародних економічних відносин. З першого курсу стала головою свого факультету та займала посаду 3 роки. Займається волонтерством та громадською діяльністю, розробкою та проживанням проєктів. Організовує тренінги, семінари, лекції. Є членкинею двох молодіжних рад.

«УСС для мене це велика родина, велика сім’я, студенти, молодь які можуть змінити своєю силою, духом та рішучістю нашу країну на краще. Показувати всі ті болі та змінювати їх. Свобода вираження свої думок та слова може перегорнути історію, і це найприкольніше, що може бути.»

Марія Анісенко
Олександр Якібчук
Чернівці

Олександр — активіст УСС. Він виріс у селі Лазещина, Рахівський район, Закарпатська область, де й закінчив школу. З 2016 по 2020 рік навчався в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за напрямком «Історія та археологія», з 2020 року вступив на магістратуру ЧНУ імені Ю. Федьковича (спеціальність «історія та археологія»). Приєднався до лібертаріанського руху під час проходження Програми Лідерства від Українських студентів за свободу у серпні 2021 року. У 2019 році був волонтером Міжнародної археологічної експедиції під проводом університету Остін (штат Техас, США) та Бухарестського університету (Бухарест, Румунія). У 2020 році став депутатом Молодіжної ради при Чернівецькій обласній державній адміністрації.

«Для мене ідеї свободи — ціль, до якої слід прагнути кожному індивіду, який прагне до саморозвитку. У своїй діяльності УСС опирається на такі речі: свобода та індивідуалізм. Свобода тому, що, як показує історія (Помаранчева революція та Революція Гідності), ідеали свободи є взаємопов’язаними з розвитком України, і саме ідеали свободи дадуть шанс для розвитку. Щодо індивідуалізму, то це необхідна річ для того, щоби кожен індивід саморозвивався, і саме індивідуалізм є тим, що дасть людині право на самовираження.»

Олександр Якібчук
Дмитро Бондаренко
Умань

Дмитро — активіст УСС. Він народився й виріс у місті Умань, де навчається в 11 класі. З раннього віку цікавиться географією й політологією. Дмитро приєднався до УСС у 2021 році й тільки розпочинає свій шлях у суспільно-політичному житті.

«Свобода для мене — це здатність приймати рішення й бути за них відповідальним. Коли я дізнався про УСС, я зрозумів, що ця організація це саме те, що я шукав. Лібертаріанське молодіжне формування, яке пропагує індивідуалістичні цінності й надає перспективи для розвитку й перших кроків у суспільно-політичному житті країни для найбільш талановитих і активних студентів.»

Дмитро Бондаренко
Володимир Устименко
Черкаси

Володимир народився в місті Черкаси, наразі навчається у Черкаському державному технологічному університеті на спеціальності «Політична філософія». Громадською активністю почав займатися з 2018 року, є членом декількох громадських організацій. Останні 2 роки займається політичною діяльністю, балотувався в депутати міської ради на місцевих виборах 2020 року, але депутатом не став. Наразі обіймає посаду помічника депутата.

«УСС — це відкриття року для мене. Протягом останнього року спостерігав за діяльністю організації й розумів, що в більшості речах мої погляди збігаються з поглядами та діями організації. УСС — це молоді люди, в очах яких горить той вічний вогник свободи. Коли ти бачиш очі цієї молоді, які наповненні жагою до свободи та позитивних змін, ти не можеш триматись осторонь. Тому я вирішив приєднатися і віддати частинку себе цій організації, цим людям. І я впевнений, що коли ці тисячі палких сердець об’єднуються в одне ціле, ми можемо зробити все й ми це зробимо. Разом і до кінця й цей день прийде.»

Володимир Устименко
Софія Грещук
Тернопіль

Софія — активістка в УСС із 2021 року. Вона виросла в місті Збараж, що на Тернопільщині, де закінчила школу. Навчається на 2 курсі бакалаврату Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Активно бере участь у студентському житті університету.

«УСС для мене, це про вільних людей. Вільних у плані своїх прав на життя та діяльність. Хочемо й робимо майбутнє, де молоде покоління — покоління змін. Люди тут — головний рушій.»

Софія Грещук
Святослав Гніздовський
Львів

Засновник мобільного застосунку Alter Ego, де зібрані ментальні моделі і філософські терапевтичні практики від найвизначніших історичних мислителів людства. Стипендіат Гарвардського Університету, бакалавр Українського Католицького Університету.

«Для мене, як людини, яка працює на стику академічних досліджень, технологій, та підприємницької діяльності, ідеї свободи несуть особливий прикладний характер. Вбачаю в українському лібертаріанському русі великий потенціал для творення сприятливого економічного клімату.»

Святослав Гніздовський
Денис Трохимчук
Київ

Денис — активіст. Виріс у місті чотирьох культур — Бердичеві. З 2017 по 2020 навчався в Житомирському фармацевтичному коледжі після його закінчення вступив до Харківського фармацевтичного університету, але зрозумівши, що фармація — це не його покликання, перевівся на заочну форму навчання, вступив в УАЛ і знайшов себе у сфері дизайну. 2021 року вирішує приєднатися до УСС.

«Для мене УСС — це про боротьбу та зміни не тільки зовнішні, а і внутрішні, про друзів, спільноту, про обійми й душнярство. УСС — це про свободу у всіх її сенсах. Важливо мати спільноту, що розділяє твої цінності й готова захищати їх. Ця організація стала однією з причин, чому я досі не мігрант у якісь із західних Європейських країн.»

Денис Трохимчук
Єгор Цецульніков
Київ

Єгор — активіст УСС. Народився в Миколаєві в російській родині. У 2017 році повністю змінив звичне середовище, вступивши до історичного факультету Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка. На момент 2021 року досі не полишив найактуальнішу спеціальність «найкращого ВНЗ України». Займається дослідженням іспанського досвіду державних трансформацій у бік демократизації та інтеграції в європейську спільноту. Серед основних здобутків: перемога на захисті роботи до МАН із теми досягнень Рейху в галузі суднобудування в часи окупації України у 2017 році; волонтерство в якості перекладача на фіналі Ліги Чемпіонів у 2018 році; викладання іспанської мови в Алжирі за проєктом AIESEC. Вступ до УСС — закономірна еволюція. Від яскравих епізодів до системи самореалізації.

«Універсальний інструмент по реалізації як власних ідей, так і давно поширених проєктів у регіонах і не тільки. Молодь і так йде у правильному напрямі, а УСС надає діаманту огранку. Тож хаотична жага до нестандартного молодих людей перетворюється в структуроване світосприйняття, засноване на цінностях свободи. А головне, з можливістю вибору, як саме ти еволюціонуєш.»

Єгор Цецульніков
Софія Євменкіна
Київ

Софія — активістка УСС. Вона виросла в місті Слов’янськ, де закінчила школу. З вересня 2020 року навчається в НаУКМА за напрямкою «Економіка». Приєдналася до лібертаріанського руху в серпні 2021 року, коли потрапила на Програму Лідерства.

«Я вважаю свободу найважливішою цінністю людини. Саме тому УСС підходить людям, які також не байдужі до особистої, економічної та будь-якої іншої свободи. Бути частиною УСС значить постійно знаходити однодумців та генерувати нові ідеї, які повинні зробити наш світ краще.»

Софія Євменкіна
Сергій Щербина
Одеса

Сергій — вчитель математики в селі Дідівщина Київської області з вересня 2021 року за програмою «Навчай для України». Народився на Одещині в маленькому селі Козацьке. До вчительської авантюри закінчив бакалаврат за спеціальністю Інженерія програмного забезпечення, працював розробником в одеських IT-компаніях. Випускник Української Академії Лідерства.

«Свобода — одна з найбільших насолод у цьому житті. Її важливо розуміти, захищати й не обмежувати для інших. Саме для того, щоби навчитись цього ще краще, я вступив до УСС у 2021 році.»

Сергій Щербина
Уляна Завадецька
Львів

Уляна — активістка УСС та активна волонтерка. Родом з Івано-Франківщини. Активно брала участь в учнівському самоврядуванні, займалася танцями. Закінчила художню школу та декоративно-прикладне мистецтво. З 2017 року є студенткою ЛНУ імені Івана Франка. Є членкинею «Профкому». Приєдналася до лібертаріанського руху після «Програми Лідерства» 2021р.

«УСС — це можливість проявити свої ораторські вміння, це знайомство із людьми з усіх точок України. Це величезна спільнота однодумців, які прагнуть жити у вільній державі. Це величезна сім‘я, яка завжди тебе підтримає, підбадьорить та надихне на дії.»

Уляна Завадецька
Ольга Гордовська
Київ

У рідному місті Кременчук Ольга закінчила науковий ліцей «Політ». Вступила до Київського національного торговельно-економічного університету у 2020 році. Цікавиться наукою, культурою, не уявляє життя без спорту. Одне з захоплень Ольги — дебати, саме завдяки ним вона і визначила свої погляди як лібертаріанські.

 

Ольга Гордовська
Віталій Козенко
Київ

Віталій — у минулому футболіст, у майбутньому — лікар. Народився в місті Конотоп. З 10-ти років грав у футбольній команді на всеукраїнських та міжнародних турнірах за кордоном. В 17 років вступив до НМУ ім. О.О.Богомольця, де навчається й зараз.

«УСС — це про молодий порив, спрямований у правильне русло. УСС — це місце, де можна не знати нікого, але поговорити зі всіма. УСС — це місце, де ти можеш відчувати себе своїм.»

Віталій Козенко
Тереза Барчук
Київ

Тереза — студентка, активістка УСС. Народилась і прожила більшість років життя в місті Косові, Івано-Франківської області. З 2019 року навчається в Києві. Студіює культуру Сходу, арабську мову та юдаїку. Влітку 2021 потрапила на Програму Лідерства від УСС, де і прийняла рішення долучитись до організації. Вважає, що нема досконалої політично-економічної системи, але прихильно ставиться до лібертаріанства та вважає свободу базовою цінністю людини.

«УСС — спільнота молодих проактивних людей, які знають, чого хочеться від держави та від себе. Для мене це про бачення, рух та спільність. Доки люди бідкаються, а влада розводить руками — ми діємо.»

Тереза Барчук
Ілона Мітусова
Краматорськ

Ілона народилась і виросла в місті Краматорськ Донецької області. у 2020 році стала резиденткою проєкту театральної лабораторії, де мала змогу познайомитись і вчитись у різних культурних діячів України. Учасниця мультимистецького об’єднання DЄD. Брала участь у міжнародному проєкті «The future of Europe». Ідеї свободи завжди були ключовими в її житті, а дізналась про лібертаріанство завдяки Програмі Лідерства від УСС, після якої і стала членкинею організації.

«Я глибоко переконана, що свобода – одна з найважливіших цінностей людства. Свобода діяти, говорити, обирати. Саме тому ідеї лібертаріанства виявились такими близькими і зрозумілими для мене. Тому ж, я була щасливою знайти спільноту, що об’єднує надзвичайно різних людей, які мають суміжні цінності й готові відстоювати свою позицію й боротися з неналежним функціонуванням системи. Ми любимо свою країну, і тому нам небайдуже її майбутнє, і воно, як відомо,– у наших руках. Я пишаюся бути частиною цієї великої родини, що несе зміни до кращого майбутнього нашої держави!»

Ілона Мітусова
Святослав Попович
Тернопіль

Виріс у містечку Золочів Львівської області. З 2016 по 2022 навчався в Національному університеті «Острозька академія» за напрямком «Політологія». Громадський активіст, займається політико-правовою просвітою. Брав участь у виборах кампаніях у ролі функціонера виборчих штабів.

«Для мене УСС — це крута компанія різношерстних людей, де ти можеш знайти як однодумців, так і душних теоретиків лібертаріанства. Проте, попри все, частина цих людей може стати для будь-кого з вас настільки близькими побратимами й посестрами, що ви готові будете з ними пройти життя.»

Святослав Попович
Ніка Токаренко
Біла Церква

Ніка — активістка УСС із літа 2021. Народилася і виросла в місті під Києвом під назвою Біла Церква. Там і закінчила 11 класів. У 2017 вступила на інформаційні технології у Вінницький технічний університет (ВНТУ). У 2021 закінчила бакалаврат. І пішла на магістратуру у цей же університет.
Під час студентства була активним членом європейської студентської організації BEST (Board of European students of technology). Протягом 4 років членства була організатором багатьох подій. А також цілий рік була у виконавчій раді на позиції Vice President for Human Resources.
Двічі була на міжнародних студенських курсах у Румунії (2018 рік) і Греції (2019 рік).
З 2020 працює проєктним менеджером в IT компанії. Коли є вільний час, займається фотографією.

«З першого дня Програми Лідерства я зрозуміла, що свобода — це те, чого можна досягнути. Що “державні справи” не тільки державні. Що український народ може впливати на все, що відбувається. А насамперед ми — українські студенти, які можуть змінити майбутнє України. У мені з’явилася надія та вогонь, який точно допоможе нам хоча б на крок наблизитися до нашої цілі.»

Ніка Токаренко
Олександра Козловська
Київ

Олександра — активістка УСС, психологиня. Вона виросла в місті Вінниця, але з 16 років живе та навчається в Києві. Олександра вважає, що якщо ти хочеш змінити країну на краще, ти повинен бути цими змінами. В УСС потрапила доволі через свою подругу, яка вже 2 роки є членкинею даної організації.

«Що таке УСС — це сім’я, це зміни, це майбутнє.»

Олександра Козловська
Ярослав Буханенко
Київ
Ярослав Буханенко
Орест Микитюк
Чернівці

Народився на Буковині, у мальовничому місті Чернівці. Любов до України він увібрав із молоком матері. В однорічному віці його першим словом, замість очікуваних «мама» чи «тато», стало слово «Бандера». Ще, коли йому було 14, він уже брав участь у протестних акціях на «Майдані», адже навіть у такому юному віці він усвідомлював, що за незалежність потрібно боротись. Й ось йому вже 20 і він вступає в ряди УСС, починає серйозну громадську діяльність.

«Це організація, у якій я бачу майбутнє, я бачу перспективу в людях, які мене оточують. У цьому середовищі заточуються залізні принципи та жага свободи.»

Орест Микитюк
Олександра Ковалик
Хмельницький

Олександра — активістка УСС. Приєдналась до руху цього року. Працюю журналісткою.

«Я в організації лише кілька місяців, але вже почуваюсь частиною великої родини та ідеї.»

Олександра Ковалик
Олександр Андрєєв
Київ

Народився та виріс в Одесі. Середню освіту отримав у ліцеї «Приморський», де активно брав участь у міських проєктах учнівського самоврядування. Незважаючи на конфлікти з адміністрацією закладу, успішно закінчив навчання у 2020 році та здав зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови на 200 балів. Навчався в Українській Академії Лідерства в Харкові, де й дізнався про УСС від однодумців. Навесні 2021 року заснував громадську організацію МО «АПОКАЖИ», яку очолює й дотепер. Приєднався до УСС 24 серпня 2021 року. Наразі мешкає в Києві та навчається в Києво-Могилянській Академії за спеціальністю «Соціальна робота». Є активним громадянином та волонтером, проходить стажування у Вокс Україна.

«У своєму житті я часто чую слова “Ти нічого не зміниш”. Вони лишились нашому суспільству в спадок від радянської влади, яка 70 років пригнічувала будь-яку ініціативу та жагу свободи. Але я ніколи не розумів: чому я нічого не зміню? Маю руки й ноги, голову та язика, гідність та погляди: цими інструментами можна зробити все, що завгодно. Тому я й робив, і роблю, і буду робити те, що вважаю правильним — просто тому, що можу це робити. А якщо хтось заважатиме — давати відсіч усіма можливими методами. У спільноті УСС кожен та кожна роблять те ж саме, що і я: активно борються за свою свободу та свої погляди. Тому для мене за честь бути частиною цієї спільноти людей: людей, що сповідують ті ж погляди, з якими не страшно ступати в прірву невідомості, які є вільними людьми та пишаються цим. Чуєте їх спів?»

Олександр Андрєєв
Джастін Есіобу
Харків

Джастін — свіжий та вмотивований активіст УСС, який приєднався до організації в цьому році. Усе його життя пов’язано з Харковом. Він тут виріс, завершив школу у 2019 році, а зараз навчається на третьому курсі ХНУ імені Василя Каразіна за спеціальністю «Право». За весь період навчання в Університеті в сумі взяв участь у понад десятьох різноманітних навчальних (і не тільки) заходах, проєктах, курсах та стажуваннях у різних куточках України. Найяскравішим для нього досвідом, перш за все, були: у 2019–2020 роках — успішне завершення курсу «Critical Thinking and Advocacy in a Free Society», який викладався американськими та канадськими професорами, адвокатами, прокурорами та суддями, а також участь у повноцінному Moot-Court та подальше стажування від The Leavitt Institute For International Development (TLI); у 2020–2021 роках — участь у IX та Х Літніх школах «Верховенство права й конституціоналізм» за участі суддів Конституційного та Верховного Судів України, Європейського суду з прав людини, а також інших найвидатніших фахівців української юриспруденції. Не менш цінною виявилася участь і в Програмі Лідерства 2021, завдяки якій познайомився з організацією загалом.
Зараз Джастін, крім активізму в УСС, є активним членом Європейського Молодіжного Парламенту Україна, GR-Менеджером Харківського осередку Ліги студентів Асоціації правників України, гравцем професійної баскетбольної команди «Харківські Соколи-Універбаскет», а також автором деяких наукових робіт із філософії та права.

«УСС є, перш за все, платформою свідомості. Усім громадянам України, а також громадянам багатьох інших сучасних демократичних та соціально-орієнтованих країн, гарантуються (або, принаймні, декларується гарантування) безліч прав та привілеїв. Однак більшість із них забувають, що ціною володіння цими благами є відповідальне ставлення до виконання відповідних обов’язків. Дійсно, для мене одним з елементів справжньої свободи є ініціативність та вихід за межі рамок ЛИШЕ після повноцінного вивчення, розуміння і сприйняття прав та обов’язків (або інших фундаментальних протилежностей) у їхній сукупності. Координуванням саме цього процесу, роблячи передусім акцент на молодь та гідне навчання, Українські Студенти за Свободу і здобули своє широке визнання.»

Джастін Есіобу
Руслан Лаврущак
Чернівці
Руслан Лаврущак
Мар'яна Багдай
Львів

Мар‘яна — студентка, активістка у пошуку і творенні себе.
Виросла в місті Дрогобич, де закінчила гімназію. З 2019 по 2020 навчалася в КЛНУ на китайській філології. Узяла академічну відпустку і провела 10 місяців в Українській академії лідерства. Зараз є студенткою програми «Етика-Політика-Економіка» в УКУ.

«Подобається бути вільною і творити вільне суспільство! Свобода — величезна цінність, тому хочу бути частинкою творення її в країні.»

Мар‘яна Багдай
Ніка Дмитренко
Лубни

Ніка виросла та закінчувала школу в маленькому містечку Лубни на Полтавщині. До громадського активізму залучилася у 2020 році з БУР-табору. знайомство з УСС відбулося у 2021 році на Програмі Лідерства.

«УСС для мене — це люди з дуже різними поглядами, об’єднані одним розумінням свободи.»

Ніка Дмитренко
Сергій Черевань
Харків

Сергій народився в родині вчителів. З дитинства захоплювався історією та літературою, мріяв стати письменником. Щоправда, пізніше інтереси змінилися: його зацікавило IT, хлопець навіть очолив програмістський гурток у школі. З 2019 року навчається в ХНУРЕ за спеціальністю «Програмна інженерія». Сергій є членом університетського дебатного клубу, бере активну участь у громадському житті вишу.

«Для мене лібертаріанство — це не просто про вільний ринок та право на самозахист. Це усвідомлення прямої загрози, яка виходить від держави. Моя мета — збудування в Україні обмеженої та децентралізованої політичної системи».

Сергій Черевань
Сергій Подтинченко
Київ

Сергій — митець своїх мрій. Народився в Одесі, але вирішив підкорити столицю. Із 6 років виступав на великій сцені, з 11 вже знімався у великому кіно. Наразі навчається в Київському національному університеті культури й мистецтв на 3 курсі. Мріє стати успішним актором та прославляти Україну й Одесу далеко за кордоном.

«Буває так, що ти живеш як на голках і мрієш знайти себе, свій дім. Й ось нарешті, влітку 2021 року я його знайшов. УСС — це місце амбітних людей, які своїми справами надихають тисячі в українців боротись за свою свободу, досягати цілей і підкорювати нові вершини. Це — твій дім.»

Сергій Подтинченко
Катерина Воєвода
Львів

Катерина виросла в Києві, є випускницею Української Академії Лідерства. Нафандрейзила 70 україномовних книжок у Бахмутську бібліотеку. За 2020–2021 відволонтерила 220 годин. Одна з організаторок освітнього форуму для молоді з Криму та Сходу. 3 місяці працювала в зоозахисній організації UAnimals. Навчається на 1 курсі УКУ за спеціальністю «Політологія».

«В УСС я віднайшла чудову спільноту однодумців, з якими хочеться творити Україну. Відчуваю єдність зі студентами з усієї України й розумію наскільки ми потужні разом.»

Катерина Воєвода
Ярослава Ланевич
Кривий Ріг

Ярослава — активістка УСС. Народилась та живе в місті Кривий Ріг, де закінчила школу та коледж по спеціальності рестораний бізнес. У 2021 році вступила в ХДУХТ за спеціальністю «Підприємство». З 2018 року є пластункою станиці Кривий Ріг. Є активною волонтеркою в рідному місті.

«Для мене свобода це про свободу вибору. Побачила рекламу в інстаграмі та дізналась, що моя подруга вже є активісткою УСС. Це найкраща команда однодумців та реально справжніх друзів. Думаю ми ще запалим.»

Ярослава Ланевич
Аліна Бугаєнко
Київ

Соціальна підприємиця, активна членкиня УСС та трішки філософиня. З 2020 студентка КНЕУ та Української соціальної академії. Глава організації «Enactus KNEU». Фаундер інклюзивного підприємства «Gradus DOBRA».

«Для мене УСС — це спільнота тих, хто бере відповідальність за майбутнє власної країни, а не скаржаться на її минуле. Сім’я сильних та цікавих, амбіційних та ідейних, юних та вільних. І ми прямуємо до спільної мети разом, бо, як казав Є. Лец, ціна, яку доводиться платити за свободу, зменшується, коли зростає попит.»

Аліна Бугаєнко
Тетяна Зарубич
Луцьк

Тетяна народилась у маленькому селі Куликовичі, де закінчила початкову школу. Згодом переїхала жити ближче до міста Луцьк у село Рованці, там і навчалась. Вчилась завжди добре, адже ще тоді знала, що знання — запорука успіху. У 2017 році вступила в Луцький педагогічний коледж на професію вчителя, про яку мріяла з дитинства. Починаючи зі студентських років, цікавилась громадською діяльністю. Наразі є членом Молодіжної ради Волині, Студентської ради Волині та заступницею голови студентської ради Луцького педагогічного коледжу.
Зізнається, що про УСС дізналась випадково, але як тільки побачила — відразу заповнила анкету на ювілейний з‘їзд Програми лідерства 2021, яка змінила її світогляд і бачення на життя.

«УСС — це люди, це молоді сильні лідери, які потрібні нашій державі, які об‘єднані спільною ідеєю, однаковим баченням змін на всіх рівнях.»

Тетяна Зарубич
Анастасія Тьопенко
Київ

Анастасія — студентка одного з найкращих університетів країни. Народилася і виросла в місті Фастів, Київська область. Дуже багато часу присвячує роботі та самовдосконаленню. Розвиває себе як портретистка.

«Кожен розуміє і сприймає свободу по своєму, але значення вона має одне. З кожним днем над цим задумуються все більше людей. УСС стало для мене саме тим поштовхом до змін, і ці зміни я почала із себе та свого мислення.»

Анастасія Тьопенко
Олексій Гришин
Харків

Олексій — активіст УСС. Народився і виріс у місті Харків, де закінчив школу. У школі понад усе цікавився історією, але через переконання в тому, що істориком неможливо заробляти гроші, вступив у Харківський авіаційний інститут на спеціальність системного аналізу й управління. Приблизно тоді ж почав займатися музикою, та протягом наступних чотирьох років брав участь у різних музичних проєктах як бас-гітарист. Деякий час працював у сфері важкої промисловості як слюсар і електрик. У межах цієї робити перший раз побував у Росії та дуже розчарувався в росіянах. У 2020 році здобув ступінь бакалавра та продовжив навчатися на магістра на тій самій спеціальності, де навчається досі. Працює в IT-сфері як WEB-розробник.

«УСС для мене є надією на майбутнє України. За все своє життя я зрозумів, що я нікого й ніщо не зможу ненавидіти так сильно, як ненавиджу совок. УСС, своєю чергою, дарує віру в те, що необ’ємний радянський спадок, що вже неможливо вивітрити з голів покоління моїх батьків, хоча б не буде передаватися далі, і більше не зможе зіпсувати життя вільних Українців.»

Олексій Гришин
Володимир Літвіненко
Львів

Володимир — львівський громадський діяч, психолог та правник, делегат від УСС. Він народився в Мукачеві, де й закінчив правничий ліцей. У 2019 році переїхав до Львова, де вступив на менеджмент ЛНУ імені Івана Франка, не провчившись ні дня, він забирає документи та переводиться на спеціальність право. У 2019–2020 був піар-менеджером міжнародної організації AIESEC. Взимку 2020 на Всеукраїнському Конгресі знайомиться з ідеями лібералізму та з 2021 стає львівським делегатом від УСС, а також із цього ж часу є дійсним студентським Капеланом.

«УСС — це те, що не можна вмістити в 5 речень чи в інфопак програми. Miсце, де будується відкрита щира та мужня молодь. »

Володимир Літвіненко
Ярослав Гриньов
Дніпро

Ярослав — активіст УСС. Він народився в місті Дніпрі, але виріс в маленькому місті Ізмаїл. Iз 2016 по 2020 року навчався в «Професійному коледжі ракетно-космічного машинобудування ДНУ» у Дніпрі за напрямку «Обслуговування верстатів із ЧПУ». Із 2020 по 2023 навчається в «Національну металургійний академію України» за напрямом «Інформаційні технології та моделювання в економіці». Приєднався до лібертаріанського руху у 2021 році на Програмі лідерства.

«Для мене УСС — це дуже незвичайний досвід, оскільки я потрапив на Програму Лідерства випадково. Після проходження програми я зрозумів, що це в нас збігаються погляди на свободу й що це — саме це те місце, де я можу себе відчути вільним і боротися за свою свободу не один, а з кимось. УСС — це і є ті люди, з якими я б хотів поборотися за ідею свободи. І разом із ними реалізувати свої ідеї.»

Ярослав Гриньов
Анна-Андріана Онисько
Львів

Анна-Андріана — активістка УСС із серпня 2021. Народилася і виросла у Львові. У дитинстві мріяла стати вчителькою. Після школи вона вступила в Українську Академію Лідерства, тож рік прожила в Києві. Подорожуючи Україною, слухаючи цікаві лекції, Андріана зрозуміла, чим хотіла би займатися в житті. Після УАЛу вона вступила в Український Католицький університет на програму «Етика-Політика-Економіка». Зараз Андріана стажується в Центрі Громадянських Ініціатив, волонтерить для «Львівської волонтерської кухні» та дитячих будинків, займається спортом, мистецтвом та працює репетитором з англійської та математики. Вона любить свободу, життя, людей та свого кота.

«Як би це очевидно не звучало, УСС — про свободу. При чому, свободу у всьому. Свобода тут підтримується, як на особистому, так і на державному рівнях. Мені як майбутньому політологу-економісту це дуже імпонує. Свобода — це прогрес та те, без чого жодна держава не змогла б стати успішною. Свобода — це найбільше, чого прагну для України.»

Анна-Андріана Онисько
Кирило Білітюк
Луцьк

Кирило родом із Волині. Навчався в Луцькому НТУ на економічній спеціальності. Наразі отримує магістерський ступінь за напрямком «Підприємництво, торгівля, біржова діяльність». Цікавиться економікою, технологіями, комерцією. Учасник European Circular Economy Forum 2019, LEAP Summit 2021. До лібертаріанського руху доєднався у 2021 році після участі у Програмі Лідерства.

«Немає життя без свободи, без того повітря, яке дано нам із народження. Вона, як і любов — найнеобхідніший постулат існування. Саме розуміння цього відкриває нам світлий шлях і надихає на плідну роботу в команді однодумців УСС.»

Кирило Білітюк
Юлія Костів
Чернівці

На момент вступу до УСС Юлі було 17 років, які вона провела в найбільш мальовничому місті — Чернівцях. Закінчивши фізико-математичний ліцей та провівши рік у КНУ за спеціальністю «Прикладна математика», Юля все ж вирішила, що право як спеціальність їй більше до душі. Уже 2 рік вона навчається саме за тією спеціальністю. Саме активне студентське та громадське життя привели її до лібертаріанських ідей, а згодом і до Програми Лідерства, з якої почалась її історія в УСС.

«Із самого дитинства маленька Юля боролася за справедливість, проте не завжди вдавалось досягти її. Саме тому, у більш свідомому віці, вона вирішила податись до лав УСС, щоби змінювати державу на краще разом з однодумцями вже сьогодні.»

Юлія Костів
Олександра Квятковська
Черкаси

Олександра — черкаська активістка УСС та членкиня міжнародної організації Rotary International. Впроваджує молодіжну політику та популяризує лібертаріанство в молодіжні маси міста. Представляє Україну та її молодь на дистриктальному рівні й завжди небайдужа до проблем суспільства. «Служіння понад власне Я» — один із ключових принципів її роботи.

«Вогонь свободи — саме те, що живе в моєму серці і відгукується в принципах УСС. Це не просто звичайна фраза, що викарбувана на моєму тілі — це реальна надія на краще майбутнє нашого народу, ідея якого об‘єднує серця членів УСС із різних куточків країни. Це є шляхом боротьби за покоління ще ненароджених нащадків, котре змушує битися наші серця в унісон, а кров закипати в наших жилах. Це саме те, що гуртує, єднає, споріднює й живить нас. Це і є всі ми.»

Олександра Квятковська
Єлизавета Крохмальова
Київ

Ліза народилася в Луганській області, школу закінчила в Харкові й вступила до університету в столиці. Займається волонтерством із 2018 року, що стало першим кроком до активного соціального життя. Активістка УСС із 2021 року.

«УСС — нереальне ком’юніті чарівних людей. Тут можна знайти й підтримку, і мотивацію для нових звершень. Ми прагнемо свободи і справедливості, й «Українські Студенти за Свободу» не лише говорять про це — а й борються за те, в що вірять. Тут стільки історій, стільки амбіцій!»

Єлизавета Крохмальова