Київ Чернігів Полтава Черкаси Умань Суми Дніпро Кременчук Запоріжжя Мелітополь Маріуполь Покровськ Харків Житомир Вінниця Одеса Хмельницький Тернопіль Львів Івано-Франківськ Чернівці Луцьк Кривий Ріг Херсон Ужгород
наші
осередки
в україні
* Натисніть на локацію щоб дізнатися більше
Команда
Київ

Голова Правління Громадської організації «Українські студенти за свободу». Отримує ступінь бакалавра в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю Філософія. Став активним прихильником лібертаріанських ідей ще у 2014 році, одразу після Революції Гідності. Був модератором Liberty Classes у 2014-2015 роках. Весною 2017 року, разом з Михайлом Лавровським і Марією Чаплею створив організацію «Українські студенти за свободу», яку очолив взимку 2017 року.
Про Українських Студентів за Свободу: «В УСС, оскільки вірю, що лише нове покоління може змінити нашу країну. Покоління тих, хто свідомо обрав лишитись, свідомо обрав боротись та свідомо захищати Україну. Для нас, людей, які пройшли загартування вогнем Майдану, чи пережили апатію постреволюційного періоду, є дещо важливіше ніж просто проживання на цій територію. Можливо, важливіше навіть за власний добробут. Ідея того, що Україна має історичну місію – стати новою оазою для вільних духом. Саме ми, ті хто народженні у незалежній Україні, повинні цю оазу створити».

Даніїл Лубкін
Київ

Дмитро наразі здобуває ступінь магістра права у КНУ ім. Тараса Шевченка. Він також є Віце-президентом громадської організації «ВЕТА Україна» та членом «Ліберально-демократична ліга України». Дмитро вперше познайомився із ідеями лібертаріанства у 2015 році під час Kyiv Liberty Classes. У 2017 році Дмитро в’язав участь у Програмі Кампус Координаторів УСС та остаточно усвідомив свою лібертаріанську природу. З того часу Дмитро є членом Українських Студентів за Свободу.
Про Українських Студентів за Свободу: «Бути частиною Команди УСС дає не тільки шанс розвинути особисті якості та здобути цінний досвід. Також – це унікальна можливість легально боротись за персональні та економічні свободи, реформувати стару та неефективну систему публічного управління та змінити уявлення людей про державу, права та свободу».

Дмитро Усік
Вінниця

Михайло — співзасновник та голова наглядової ради УСС. Він виріс у місті Вінниця, де закінчив школу. З 2014 по 2016 рік навчався у Чернівецькому національному університеті за напрямком «Політологія», з 2016 по 2019 був студентом ДонНУ імені Василя Стуса, де отримав диплом магістра політології. Приєднався до лібертаріанського руху на кінці 2014 року, коли у грудні потрапив на конференцію присвячену пам’яті Кахи Бендукідзе у Києві. У 2015-2016 роках був головним редактором студентського онлайн-журналу Virginity Media. З 2015 року активний член міжнародної організації Students For Liberty, де займав позицію регіонального директора східноєвропейського регіону. На початку 2018 року проходив стажування у одному з найбільших аналітичних центрів у США — Інституті Катона у Вашингтоні. Був кандидатом у народні депутати по 18 виборчому округу на виборах 2019 року. З вересня 2019 року — головний виконавчий директор ГО «Українське товариство економічних свобод».
Про Українських Студентів за Свободу: «Для мене ідеї свободи — це не уявні ідеали, а ціль, до якої я невпинно іду. У своїй діяльності УСС ставить акцент на 2 речі: молодь і свободу. Молодь, тому що ми віримо, що лише люди, що народились і виросли у незалежній Україні здатні її змінити. Свободу, тому що, як показує людська історія, — це універсальні ліки від бідності. Я, як і мої однодумці, не хочу шукати щастя деінде, а прагну будувати його тут і зараз. Свобода була завжди найвищою цінністю для нашого народу, тому я переконаний, що саме вона буде головним інструментом для нашого процвітання».

Михайло Лавровський
Любов Войтович
Київ

Люба — очільниця піар-відділу «Українських студентів за свободу» та «Центру Айн Ренд в Україні». У 2021 році вона закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До УСС Люба долучилася влітку 2020 року. Також Люба займається зоозахисною діяльністю.

Любов Войтович
Київ

Анатолій – народився та виріс у Києві. З 2014 по 2015 роки навчався у НМУ ім. О. О. Богомольця, а у 2016 році вступив до НаУМКА на філософію, шукаючи відповідь на ті проблеми, які постали перед українським суспільством. У 2019 році вступив до УСС, хоч і знав про цю організацію давно.

Анатолій Дідик
Вероніка Купецька
Київ

Вероніка — комунікаційна менеджерка УСС. Вона родом з Луцька, де закінчила 11 класів школи-ліцею. У 2018-2020 рр. здійснювала активну проєктну діяльність у Молодіжному центрі Волині, була призначена на посаду віцепрезидента ліцею на цей термін, зробила вагомий внесок у розвиток учнівського самоврядування міста. З 2018 по 2020 рік була членкинею Міського учнівського парламенту. З 2019 по 2020 рік перебувала на обліку y ВМГО “ФРІ Луцьк” та Молодіжної ради Луцька. До УСС приєдналась після Західного з’їзду у липні 2020. У травні 2020 успішно пройшла відбір до Української академії лідерства. У вересні 2020 розпочала навчання у Київському університеті ім. Бориса Грінченка за освітньою програмою “Міжнародне право”.

Місія УСС для мене є основною метою у контексті соціального та особистісного розвитку. Я вважаю, що наразі молодь є потенційним рушієм усього суспільства, України, зокрема, і аби будувати структуроване майбутнє в державі, поширювати ідеї особистої Свободи, існують такі небайдужі ініціативи, частиною якої я зараз і є. УСС – це про цінний досвід, реалізацію крутих проєктів, змінотворство тут і зараз.

Вероніка Купецька
Київ

Народилась та виросла в місті Бердянську. Випускниця школи «Агенти Змін» 2017 року. Наразі навчається на II курсі Київського університету ім. Бориса Грінченка за спеціальністю «Реклама та зв’язки з громадськістю». З «Українськими студентами за свободу» вона познайомилась під час Першої студентської моделі конгресу, з того часу її зацікавили ідеї свободи та лібертаріанства. Працювала піар-менеджеркою УСС.

Альона Кара
Київ

Дар’я – студентка 3-го курсу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії. Вперше Дар’я почула про студентський лібертаріанський рух задовго до того, як наважилась стати його частиною. Останнім поштовхом став Free Generation Forum 2017, де нарешті все стало на свої місця: сила об’єднання спільними думками надихнула на початок рішучих дій.
Про Українських Студентів за Свободу: «Українські Студенти за Свободу – це організація, альтернатив якої в Україні немає. Я вірю, що саме студенти – рушійна сила суспільства, можуть змінити майбутнє нашої держави, я вірю, що держава не повинна втручатися в те, що я роблю і як, якщо мої дії жодним чином не порушують права та свободи інших громадян. Я хочу жити краще і я переконана, що саме лібертаріанські засади побудови державного устрою, допоможуть Україні стати тією країною, на яку будуть рівнятися інші».

Дар’я Шершун
Луцьк

Наталя – громадський діяч Волині. Студентка 4 курсу у СНУ ім. Лесі Українки на спеціальності менеджмент. Ще зі школи брала активну участь у студентському самоврядуванні. Відповідно, і поступивши в університет відразу стала членом студентської ради СНУ. У 2017 році була на посаді студентського декана факультету економіки та управління. У 2018 р. стала головою організаційного відділу Студентської Ради Волині. Організовувала багато заходів, серед яких є і наймасштабніші такі як:Студентська республіка, школа лідера, Кращий студент Волині. 2018—2019 (жовтень – січень) була на академічному обміні у Польщі (Akademia Pomorska w Słupsku). Літом 2019 стала членом УСС.

Наталя Богуш
Київ

Світлана виросла у місті Київ, де закінчила школу. З 2016 навчалася в Києво-Могилянській Академії за напрямком “філологія”. З 2018 навчається в університеті за напрямком “Міжнародні відносини”. У 2016 році пройшла піврічне стажування у Міністерстві Освіти України. Стажувалась у НГО “Відкрита Політика” у 2017 році. З 2017 року брала участь у сесіях Європейського Молодіжного Парламенту у Києві (двічі), Польщі та Білорусі. З 2018 року Європейський Молодіжний Посол. Приєдналася до лібертаріанського руху у 2019 році після участі у Програмі лідерства від УСС.

Світлана Семиволєва
Київ

Кристина родом з найкращого міста у світі — міста Києва. Кристина працює проектною менеджеркою в компанії, що займається e-commerce. Також Кристина обожнює вивчати соціальні науки та вивчає соціологію в Києво-Могилянській академії. Кристина має величезний досвід у громадській діяльності. Кристина була кофаундеркою та програмною директоркою найбільшого молодіжного саміту “БУМ” . Кристина також є випускницею програми «Українська академія лідерства».

Кристина Єремчік
Бровари

Олександр родом із славного міста Бровари. У рідному місті закінчив школу та вступив в університет до Києва. З 2015-2019 навчався в КНЕУ ім. Вадима Гетьмана на економічній спеціальності. Наразі отримує магістерській ступінь в Київські школі економіки за спеціальністю «Публічна політика та врядування». До лібертаріанського руху доєднався після закінчення КНЕУ, влітку 2019.

Олександр Білокінь
Львів

Корінна львів’янка. Закінчила Львівський фізико-математичний ліцей. Останніми роками багато займається громадською діяльністю та волонтерством, цікавиться лібералізмом.

Маріанна Петрівська
Київ

Наталія виросла у місті Стрий Львівської області, здобула ступінь бакалавра міжнарожних економічних відносин в Економічному університеті в місті Катовіце (Польща). Навчалася також за програмами обміну в Грацькому університеті Карла і Франца (Австрії) та в Університеті штату Аризона (США). Наталія зацікавилася лібертаріанськими ідеями під час відвідин інституту Айн Ранд в Каліфорнії. Зараз Наталія навчається в Львівській школі бізнесу на магістерській програмі з інновацій та підприємництва.

Наталія Дрозд
Дніпро

Федір — активіст УСС. Він народився та виріс у Дніпрі, де закінчив школу, потім поступив до колледжу на спеціальність «Монтаж та обслуговування радіоелектроніки». Закінчивши колледж Федір пійшов до університета, де зараз навчається на п’ятому курсі на спеціальності «Матеріалознавство, та обробка металів» . Вперше дізнався про лібертаріанський рух на кінці 2018 року, а долучився в середені 2019. З 2014 року їздив на міжнаціональні проекти, побував у багатьох странах Європи та має дуже великий опит у проектній діяльності. З початку 2018 року голова «Молоді Демократичного Альянсу» у м.Дніпро.

Федір Заболотний
Вінниця

Ольга — студентка 4 курсу стоматологічного факультету ВНМУ імені М. І. Пирогова та юридичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса. З грудня 2018 року є головою Вінницького осередку Асоціації студентів стоматологів. Ідеями лібертаріанства зацікавилася, пройшовши відбір на Програму лідерства для Західного регіону від УСС.

Ольга Філевич
Львів

Орест навчається у Національному університеті «Львівська політехніка», на 4 курсі. Свій факультет він обрав з цілью подальшої можливості управління державними процесами.
Більшість свого життя він прожив у культурній столиці України — у місті Львів. Активно бере участь у студентському житті свого університету. Вважає, що тільки нове покоління студентів (лідерів) можуть змінити порядок справ у державі.
До організації приєднався у 2019 році, під час літнього з’їзду.

Орест Андрусишин
Харків

Рашид виріс у місті Харків. Навчається на 3 курсі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна на факультеті іноземних мов. У листопаді 2018 року мав можливість побачити як проходять вибори в Сполучених Штатах Америки. Приєднався до лібертарінського руху влітку 2019р.

Рашид Білалов
Київ

Катя навчається у Києво-Могилянській академіі на факльтеті економічних наук, здобуває професію маркетолога. З 2017 року є дійсним членом Малоі академіі наук Украіни за напрямком історичне краєзнавство. Пройшла стажування у J.K.Communication як графічний дизайнер і нині працює в соціальному стартапі Better Events. Дізналася про лібертаріанський рух безпосередньо від членів УСС, під час презентаціі громадських організацій Києва восени 2018 року. Активно займається волонтерською діяльністю та реалізує власні проекти та ініціативи.

Катерина Зозуля
Харків

Валентина виросла у м.Кременчук, де провела все своє дитинство. З 2016 року навчається в НТУ «ХПІ» за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія». З кінця 2018 року активно займається волонтерської діяльністю та приймає участь в розробці проектів розвитку молоді Харківщини та України. В 2019, у складі команди, отримала перемогу та фінансування соціального проекту «Find yourself» на проекті «ЛОМ».Також з 2019 приєдналася до лібертаріанського руху та активно займається питанням ознайомленням молоді з ідеями лібертаріанства та важливістю бути свідомим у поняттях політичного світу

Валентина Шаповал
Київ

Єлизавета народилась у м.Кропивницький. Закінчила в 2014 році гімназію з відзнакою. З 2012 року – активний член міського та обласного парламентів дітей. Протягом 2005-2013 рр.закінчила музичну школу по класу скрипки.У 2014 р. стала лауреатом Малої академії наук в секції фольклористика. У 2016 р. за підтримки міжнародних фондів випустила збірку про фольклор Кіровоградщини.З 2014-2018 р. навчалась в Київському національному економічному університеті ім.В.Гетьмана. Закінчила бакалаврат за спеціальністю облік і аудит в АПК з відзнакою. Протягом навчання (2015-2017 роки) була головою студентської ради факультету економіки АПК, входила в прес-центр студентської ради. У 2018 році стала стипендіатів стипендіальної програми Завтра UA. З 2019 року – член студентського клубу “”Новий економічний погляд””. На даний момент закінчує магістратуру в КНЕУ ім.В.Гетьмана по спеціальності облік і аудит в АПК.

Єлизавета Мостова
Київ

Антон продовжує здобуття правової освіти, здобуває ступінь магістра в НаУКМА. Вперше глибоко познайомився з лібертаріанством під правовим кутом – через роботу Браяна Таманаги. Остаточно вирішив доєднатися до УСС після участі в Національному Студентському Конгресі (2018), що був організований УСС.

Антон Бондар
Тернопіль

Ярослав виріс у містечку Бережани, де закінчив школу. З 2014 по 2018 рік навчався у Тернопільському національному педагогічному університеті за напрямком «Історія». З 2018 року здобуває ступені магістра за напрямками «Історія» та «Філософія, аналітика суспільних процесів». Приєднався до лібертаріанського руху літом 2019 року, коли потрапив на черговий з’їзд УСС у Вінниці. З 2018 року координатор проєктів та волонтер ГО «Центр науки Тернополя». У 2019 році учасник програм професійного та особистісного розвитку «Вища політична школа» та «Державотворець». Літом 2019 року стажувався в одному з кращих think tanks України – VoxUkraine.

Ярослав Жданович
Київ

Тая народилася та виросла у Києві і, не гаючи дарма часу, використовувала можливість життя у великому місті, вивчаючи всі його секрети, змалку подорожувала по Україні. 5 років навчалась у Київському палаці дітей та юнацтва за профілем екскурсовода, туриста та юного журналіста. Є членом організації «Коноплі лікують». Намагалася підкорити вищу освіту у НАУ по спеціальності туризмознавство, але ще до першої сесії пішла працювати журналісткою. Через це і вирішила пов’язати своє життя із соціальною та політичною сферою. До УСС прийшла після першої Студентської моделі Конгресу, де зрозуміла важливість організації у житті України та власному.

Таїсія Решетнікова
Київ

Вікорія народилась у місті Умань. Середню освіту здобула в Уманській міській гімназії. Навчається на 4 курсі Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка. Також навчалась в Університеті м.Кадіс(Іспанія) за програмою обміну.
Раніше професійно займалась настільним тенісом та має звання кандидату в майстри спорту. Активно займається волонтерською діяльністю та організацією різноманітних заходів. Волонтер UNICEF, була заступницею політико-дипломатичного клубу в інституті. Брала участь у ініціативі ГО «Прогресивні громадяни України», яка мала на меті збір коштів для побудови інклюзивних майданчиків для дітей. Випускниця літньої школи DRI «Перші кроки в політиці». Учасниця молодіжного міжнародного обміну Erasmus+ «Balancing happiness». Втілює у життя проект «YOU CAN», який має на мені навчальну та менторську підтримку учнів дитячих будинків.

Вікторія Капелюшна
Київ

Всеволод народився та виріс у Севастополі. У 2014 році внаслідок окупації переїхав та закінчив школу в Києві. З 2015 навчався в Університеті Матея Бела, Словаччина, за напрямком “Міжнародні відносини”, з 2018 – “Дослідження безпеки”.
Був учасником освітньої програми “Еразмус” в Мадридському Університеті Комплутенсе, стажувався в аналітичному центрі в Празі та в Представництві ЄС в Україні.

У 2019 році був координатором проекту “Будуймо Європу в Україні”. Наразі працює політичним аналітиком в Посольстві Чеської Республіки в Україні.

З “Українськими студентами за свободу” познайомився на Першій моделі Конгресу (2018), незабаром після чого вступив до організації.

Всеволод Верещагін
Новоселиця

Ульяна виросла в м. Новоселиця Чернівецької області, де закінчила школу. На даний момент навчається в медичному коледжі Буковинського Державного Медичного університету за спеціальністю фельдшер. Також є громадською активісткою і членькинею різних ГО.

Уляна Бернацька
Київ

Олена вивчає міжнародні відносини і є студенткою 3-го курсу Київського університету імені Бориса Грінченка. Вперше пройнялася ідеями лібертаріанства під час Програми Лідерства, після якої стала членом організації. Дівчина має активну громадську позицію та є членом Наукового товариства університету.

Олена Марчевська
Київ

Тетяна — студентка Кафедри музеєзнавства і експертизи історико-культурних цінностей КНУКіМ, улітку 2018 року встала на захист пам’ятки археології на Поштовій площі у Києві. Нині одна з тих людей, хто створює сучасний археологічний музей на Поштовій площі.

Тетяна Родькіна
Львів

Наталя народилась у Харкові, наразі навчається на 4 курсі юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. З переїздом змінилось не тільки коло спілкування, а й світогляд, оскільки саме в університеті Наталя вперше ознайомилась з ідеями лібертеріанства. Після того як дізналась про існування студентського лібертеріанського руху, вирішила неодмінно долучитись. Першим кроком була участь у школі лідерства, яка не залишила сумнівів у тому, що погляди лібертеріанства відповідают внутрішнім переконанням Наталі. З серпня 2019 року є учасником УСС.

Наталя Жданова
Вінниця

Олексій — студент та громадський діяч. Родом з міста Вінниця, навчається в ДонНУ імені Василя Стуса за спеціалізацією «Політологія». З 2018 волонтер та амбасадор всеукраїнського проєкту «Будуємо Україну Разом». Організовує різні заходи на тему національно-патріотичного виховання молоді та екології. В цьому році пройшов програму Лідерства УСС та став членом організації. Координатор волонтерів на еко-фестивалі ДІЛИ.

Олексій Назаренко
Харків

Сергій народився та виріс у Харкові, зараз він є студентом 3-го курсу Соціологічного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Сферою своїй наукових інтересів називає вивчення феноменів злочинності та міграції, бере активну участь в наукових конференціях та освітніх заходів. Також серед хобі Сергія важливе місце займає історія України та політологія.

З ідеями лібертаріанства вперше познайомився на початку 2018 року завдяки мережі Інтернет. Це відбувалося паралельно із інтересом до вивчення сучасних лівих рухів у США та ЄС, що допомогло Сергію остаточно переконатись у помилковості підходу, який ставить ефемерну «справедливість» вище за свободу, та стати симпатиком класичного лібералізму.

Сергій Масалітін
Львів

Сергій народився і виріс у місті Вилкове. З 2018 року студент НУЛП, журналістика. Голова ГО «Рада Громадських Лідерів», Голова Правління Молодіжного Львівського Меморіалу. Член редакції газети “”Поклик сумління”” та журналу “Визвольна боротьба”. Учасник всеукраїнського проекту «Школа молодіжних лідерів громад».

Сергій Гнезділов
Дніпро

Євген (Жека – Жидкий) — виріс та народився в пгт Нововоронцовка Херсонської області де і закінчив школу. З цього року навчається в Університеті Митної Справи ти Фінансів за спеціальністю «Інженерія програмного забезбечення». Приєднався до УСС у серпні 2019 року.

Євген Козлов
Київ

Дарина вже другий рік вона вивчає політологію у Національному Університеті «Києво-Могилянська Академія», де намагається зрозуміти основні механізми функціонування держави, імплементації верховенства права та громадянських свобод на українському ґрунті. Свобода є невід‘ємною частиною її життя, без якої інші аспекти буття втрачають сенси.

Дарина Пенькова
Київ

Тетяна народилася і здобувала освіту на Житомирщині. Пізніше переїхала до Києва, де навчається і працює. В 2018 році вступила до ІННО КНУБА на спеціальність Архітектура та містобудування. За час навчання брала участь у різноманітних конкурсах, займалась художньою творчістю. Мріє створювати зручний і красивий простір, в якому людина почуватиметься комфортно. Надає перевагу екологічному і гуманному стилю життя.

Тетяна Клюківська
Хмельницький

Максим — студент 4 курсу Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інстиутуту за спеціальністю “Менеджмент”. З ідеями лібертаріанства вперше познайомився в першій половині 2019 року під час “V Всеукраїнської Львівської моделі ООН”. І після цього взяв участь у Програмі лідерства, де усвідомив, що ця ідеологія сповідує саме ті принципи, прихильником яких він є. У 2016 – 2017 роках, під час навчання в коледжі інституту був заступником голови студентського самоврядування інституту по питаннях коледжу. З лютого 2019 року — член Молодіжної громадської ради при управлінні молоді та спорту Хмельницької міської ради. Учасник короткострокових проектів від Erasmus +. Максим активна та позитивна персона, не любить рутини та стабільність. І саме тому він об’їздив половину України, займається марафонським бігом та отримав спортивно-туристичну ступінь І категорії складності з пішого туризму.

Максим Дьома
Харків

Сергій народився та виріс у місті Горішні Плавні, Полтавської області, де закінчив школу. 3 2017 року навчається на факультеті адвокатури НЮУ імені Ярослава Мудрого, де очолював раду студентського самоврядування факультету, наразі входить до ОВК університету. З 2018 року є юридичним радником у ГО «Молоді Агенти Змін». У 2019 році приєднався до «Українські Студенти за Свободу». Займається ЛГБТ+ активізмом та науковими дослідженнями у сфері доступу ЛГБТ+ людей до правосуддя, волонтер КиївПрайд та ХарківПрайд.

Сергій Пазій
Київ

Анастасія — різностороння людина. Крім активізму і політики, займається танцями, малюванням, а також захоплюється наукою. Мріє створити біотехнологічну компанію і підняти з колін науку в Україні.

Анастасія Назар
Львів

Анастасія — майбутня журналістка та редакторка. Виросла у селі під Вінницею, зараз живе та навчається у Львові. Активно волонтерить на різних форумах та заходах у своєму місті, також бере участь у різноманітних школах та тренінгах з журналістики, оскільки вважає, що саморозвиток – це ключ до успіху.

Анастасія Рудюк
Київ

Катерина — вічна студентка, закінчує четвертий курс філософії в НаУКМА, а до цього два роки вчила там само прикладну математику, тому піддає все аналізу та критиці з різних боків. Народилася у Києві, проте дитинство провела у Чернігові з комуністичним дідусем та авторитарною бабусею, тож коли дуже ліберальна мати забрала її у 9 років до Києва, Катерина була розгубленою і довго не могла визначитися із власним світоглядом. Проте навчання на філософії допомогло її математичному мозку визначитися із пріоритетами. Подорож до США показала, яким є життя в країні, де ті ж пріоритети (принаймні, більшість з них, хоча б у окремих штатах) закріплені законом. Рон Свонсон остаточно підкорив її серденько. Окрім УСС, Катерина займається волонтерством, постійно щось вивчає і намагається подорожувати якомога частіше.

Катерина Румянцева
Львів

Олександр Немченко — народився і виріс у місті Львів, де закінчив школу. У 2017 році став студентом Львівського торговельно – економічного університету за напрямком «Правознавство». Про рух лібертаріанства дізнався після участі у Першій Студентській Моделі Конгресу США, де працював у комітеті щодо легалізації вогнепальної зброї в Україні. Влітку 2019 року пройшов відбір на Програму лідерства, де став членом організації «Українських Студентів за Свободу». На сьогодні є частиною Львівського осередку організації, з яким вже встиг представити організацію на молодіжному форумі Молодвіж.

Олександр Немченко
Київ

Богдан — активіст з Донбасу, засновник ГО «Покровський молодіжний бізнес центр «Депо». Він виріс у Покровську, де закінчив школу та вступив до евакуйованого ВНЗ — ДонНТУ за напрмяком «Менеджмент» у 2017 році, де з 2018 року очолює студентське самоврядування факультету «Економіки та менеджменту», а з 2019 року вступив до Донецької філії «Університет сучачсних знань», де вивчає «Право». До лібертаріанства приєднався після випадкового перегляду відео Михайла Светова у 2017 році. З 2018 року приєднався до «Української Гельсінської спілки з прав людини», де зараз займає посаду інформаційного координатора. У серпні 2019 року був обраний головою молодіжної ради Покровська.

Богдан Мироненко
Львів

Юлія народилася у м.Таврійськ (Херсонської області). З 2015 року навчається у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності на спеціальності «Практична психологія». Приєдналася до лібертаріанського руху в 2019 році, коли у серпні пройшла на Програму лідерства УСС.

Юлія Коструліна
Вінниця

У цьому році Денис завершує навчання на магістратурі у Вінницькому національному технічному університеті за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». До УСС приєднався влітку 2019 року задля досягнення спільної з організацією мети — зміни України на краще.

Денис Білоус
Харків

Анастасія народилася в м. Харкові, де й навчається у ХНУ ім. В. Н. Каразіна з 2017 року за напрямком «Історія та археологія». З початку 2018 року займає активну життєву позицію щодо молодіжної діяльності, тому була членкинею двох громадських організацій – AIESEC (з березня по жовтень 2018 р.) та Volunesians Ukraine (з травня 2019 р.). Приєдналася до лібертаріанського руху в серпні 2019, потрапивши на Програму лідерства.

Анастасія Ковальова
Чернівці

Яна — є учасницею УСС в Чернівецькій області. Вона виросла в місті Чернівці , де закінчила школу. З 2014-2018 році навчалась в коледжі ЧНУ, де вчилась на спеціальності «Правознавство». З 2018 року є студенткою ЛьвДУВС. Є учасницею лібератеріанського руху з Західного з`їзду в Вінниці.

Яна Зендик
Київ

Богдан у 2019 році закінчив бакалаврат в університеті економіки і права «КРОК» за спеціальністю «Маркетинг». З 15 років був прихильником ідей соціалізму, але після вивчення наукових праць представників австрійської економічної школи перейшов на сторону лібертаріанців (анархо-капіталізму). Його найулюбленіші автори — це Мюррей Ротбард, Ханс-Херман Хоппе, Девід Фрідман, Людвіг фон Мізес, Хесус Уерта де Сото та Уолтер Блок.

Богдан Дорошенко
Київ

Роман вивчає новітню історію країн Близького Сходу на історичному факультеті Київського національного університету імені Шевченка. Вперше познайомився з лібертаріанськими ідеями на першому курсі університету, прочитавши «Капіталізм і свободу» Мілтона Фрідмана. Тоді ж він також дізнався про УСС від свого друга, що брав участь у Студентській моделі Конгресу. Врешті він подав заявку на Програму лідерства УСС та приєднався до організації.

Роман Лішнянський
Львів

Андрій є студентом-правником Львівського торговельно-економічного університету. Він виріс та проживає у мальовничому місті Львів. Про переваги лібертаріанства вперше дізнався в університеті та зрозумів, що розширення прав та свобод людини, не втручання держави в особисте життя людини та виключно ринкова економіка – мають лише позитивні наслідки для суспільства та держави. Про «Українських студентів за свободу» дізнався на «Студентській моделі Конгресу США» і уже в серпні 2019 року, пройшовши регіональний відбір долучився до команди «Українських студентів за свободу».

Андрій Панасюк
Анастасія Воліченко
Кременчук

Анастасія — громадська активістка, лібералістка. Народилася і виросла в м. Кременчук. З 2009 по 2020 рік навчалася в Кременчуцькому ліцеї 4. Займалася професійно волейболом і легкою атлетикою. З 2010 по 2016 рік захоплювалася орігамі, з 2015 – журналістикою. За цей час мала дві перемоги на Міжнародному рівні, з орігамі і журналістики, обидві третє місце. В 2018 році почала брати активну в громадському житті м. Кременчук. Через півроку отримала Міжнародну нагороду «Золото Серце 2018». Через рік виграла грант від United Nations Democracy Fund (UNDEF) і закінчила школу волонтерської і громадської участі «Агенти Змін. Діти». Впродовж 2018-2019 років реалізувала два проєкти: «Локальна Школа Успіху. Кременчук» та «YRD: your rights and duties»
Зимою 2019 року стала Амбассадором Klitschko Foundation. Влітку 2019 приєдналася до лібертаріанського руху і є активним членом міжнародної організації «Українські Студенти за Свободу».

Анастасія Воліченко
Київ

Анастасія навчається в Київському політехнічному інституті ім. І. Сікорського за напрямком Комп’ютерна інженерія. З ідеями лібертаріанства познайомилась на початку 2019 року завдяки творчості Айн Ренд. Переосмисливши свої погляди на життя, вона почала шукати людей, які б розділили її ідеї, і так вона знайшла УСС.

Анастасія Риловнікова
Київ

Тарас закінчує Інститут міжнародних відносин, КНУ ім. Т. Шевченка, за спеціальністю Міжнародні комунікації. У минулому фіналіст історичних олімпіад, сьогодні — учасник стартап-інкубатора. Тарас вважає ідеї свободи невід’ємною складовою не лише політичного добробуту, але й економічного процвітання.

Тарас Плескун
Харків

Богдан виріс у місті Щастя, але вже декілька років вважає себе харків’янином. Навчається на 3 курсі історичного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Займається волонтерством, громадською діяльністю та проєктною роботою у Молодіжній раді Харкова. Про УСС дізнався від подруги, яка зацікавилась Програмою лідерства.

Богдан Лепицький
Суми

Софія є студенткою 2 курсу Сумського державного університету за спеціальністю психологія. Вперше познайомилася з лібертаріанськими ідеями на першому курсі навчання, на лекції, що була організована УСС. Для неї це була мотивація рухатися тільки вперед, виставляючи пріоритети на подальше життя. Софія брала участь у П’ятій Всеукраїнський моделі організації Об’єднаних Націй у місті Львові від Платформи Нової Дипломатії та у Першій Студентській Моделі Конгресу від УСС, яка проходила у місті Київ. Відстоювання прав і свобод людини та написання законопроектів студентами акцентували увагу на те, що немає нічого неможливого і майбутнє України тільки в руках молоді. Саме після Моделі Конгресу вона повністю зацікавилась ідеями лібертаріанства та обрала УСС.

Софія Малус
Київ

Богдан є студентом III курсу Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва за спеціальністю «Бандура». Ідеями лібертаріанства зацікавився ще в школі, сповідував такі ж цінності та мав ті самі політичні орієнтири. В 2019 році пройшов відбір та став учасником Програми лідерства в Києві.

Богдан Юрченко
Львів

Михайло виріс у місті Мелітополь, де закінчив школу. З 2015 по 2019 навчався в Львівському національному університеті за напрямком «Нова і новітня історія зарубіжних країн», з 2019 продовжив навчання за напрямком «Політологія» в львівському університеті. Приєднався до лібертаріанського руху в 2019 році, коли був відібраний учасником для регіонального з’їзду «Захід» у Вінниці. З 2019 року працює в КУ Інститут міста проектним менеджером.

Михайло Зіненко
Вінниця

Анастасія – студентка 4 курсу спеціальності Політогія у ДонНУ ім.Василя Стусу.Проживає та навчається у місті Вінниця, де і успішно закінчила Фіз-мат гімназію №17. Навчаючись 4 роки на бакалавраті, найкориснішим були різного роду стажування, конференції, школи, які давали можливість не тільки побачити Україну, а й пізнавати різні політичні процеси та проблеми з іншого боку. Приєднавшись до Українських студентів за свободу, зрозуміла, що всі зміни починаються з нас. І лише маючи таку сильне бажання та мотивацію як у кожного члена УСС, можливо змінити майбутнє.

Анастасія Юрчишина
Черкаси

Оксана- активістка УСС. Вона виросла у місті Черкаси, де закінчила школу. З 2016 року навчається в Черкаському Державному Технологічному Університеті за напрямком «Філологія». З 2015 року бере участь у конференціях МООН та з 2017 в ЄМП. Була волонтером на багатьох івентах, в тому числі й на найбільшій конференції в світі по питаннях здоров’я, яка проходила в Нідерландах.

Оксана Решетняк
Львів

Микола – студент Львівського національного університету імені Івана Франка. Він виріс у місті Острог, де закінчив школу. З 2014 є студентом ЛНУ ім. Івана Франка за напрямом комп’ютерні науки. Приєднався до лібертаріанського руху влітку 2018 року. З 2017 року член ГО Українські студенти за свободу.

Микола Данилюк
Київ

Діана – студентка другого курсу Київського національного економічного університету спеціальності «Менеджмент агробізнесу». Здобуваючи освіту, Діана займається громадською та волонтерською діяльністю: вона є спів-директоркою англомовного табору MASCOT та активісткою організації Teenergizer, створеною ВІЛ-позитивними підлітками. З ідеями лібетаріанства познайомилась на одному з громадських проектів, згодом ставши частиною УСС.

Діана Репенко
Суми

Владислав – студент, фіналіст UGRAD, активіст та волонтер. Народився та зростав у козацькому місті Суми. Навчається у Сумському державному університеті за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини”. Став фіналістом програми UGRAD від Державного департаменту США у 2018-19, завдяки чому зміг відчути лібертаріанські принципи на собі, бувши студентом американського ЗВО. У шкільні часи займався лідерством, був президентом школи та головою міської та обласної ради старшокласників. Бере участь в різноманітних проектах у рамках ERASMUS+.

Владислав Шаповал
Київ

Данило – студент Київського політехнічного інституту, навчається в інституті прикладного системного аналізу, на спеціалізації – комп’ютерні науки, спеціальність – штучний інтелект.Виріс у місті Боярка.
З ранніх літ почав брати участь у всіх можливих заходах.Відвідував гурток туризму, шахів, легкої атлетики, танців, футболу, театрального мистецтва, рукоділля тощо.Має бажання розвивати і робити світ кращим, вірить, що свобода можлива для кожного, тому вступив в спілку українських студентів за свободу, щоб зробити це разом.
Познайомився з однодумцями на з’їзді УСС у Вінниці в серпні 2019 року.Є активним в університеті та поза його межами.

Данило Канєвський
Вінниця

Олександр народився та виріс у місті Вінниця. У 2015 році вступив до ДонНУ ім. Василя Стуса на спеціальність “Міжнародні Відносини”. Його політичне та ідеологічне просвітлення, у глобальному масштабі, сталося у 2016 році після виборів президента США. Свою “Червону пігулку” Олександр отримав від таких особистостей та організацій як, Dennis Prager (PragerU), Dave Rubin (The Rubin Report), Ben Shapiro (The Daily Wire) Christina Hoff Sommer, Niall Ferguson, Jordan B. Peterson, Stephen Bannon, Carl Benjamin (Sargon of Akkad), Steven Crowder (Louder with Crowder), Lauren Southern, Cassie Jaye (The Red Pill), Paul Elam (MRA, A Voice For Men), Yaron Brook (Ayn Rand Institute), Milton Friedman, Dr. Sebastian Gorka та інші. З роками його поінформованість та обізнаність тільки збільшувалась, так само як і кількість його онлайн-підписок, та кількість заходів в яких він взяв участь. Тому, привівши свій розум в порядок, він готовий до практичного застосування своїх знань та навичок на благо собі, та іншим.

Олександр Злочевський
Будапешт

Отримав ступінь бакалавра в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за спеціальністю “Міжнародні відносини”. Двічі брав участь у програмах академічної мобільності Erasmus+ : в Грацькому університеті імені Карла і Франца (Грац, Австрія), а також в Університеті «Пантеон» політичних та соціальних наук (Афіни, Греція). У 2018 році продовжив вивчати “Міжнародні відносини” в Будапештській бізнес-школі (Будапешт, Угорщина). З серпня 2018 – активіст ГО Українські Студенти за Свободу.

Павло Бурдяк
Київ

Яна – студентка Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю «Міжнародна економіка». Про ідеї лібертаріанства вона вперше дізналася від голови УСС – Даніїла Лубкіна. Яна одразу зрозуміла, що принципи, які пропагують лібертаріанці мають жити та фунцііонувати в Україні. Тому як тільки побачила набір на Всеукраїнський з’їзд, то не вагаючись долучилася до організації.

Яна Петренко
Умань

Олександра – студентка, громадський активіст. Її найбільше захоплення – це антикорупційні розслідування. Приєдналась до лібертаріанського руху у 2018 році. Вважає, що свобода особистості – це абсолютна цінність. Тільки вільні, успішні люди можуть розбудувати по-справжньому незалежну і сильну державу.

Олександра Смілянець
Денис Глушко
Дніпро

Ден – студент фінансового факультету Університету митної справи та фінансів. Під час студентських років зацікавився лібертаріанством. Після того він розширював свої знання з цієї тематики та натрапив на можливість стати членом Українських студентів за свободу.

Денис Глушко
Київ

Владислав- активіст УСС. Він виріс у місті Маріуполь, де закінчив школу. З 2014 по 2019 рік навчається у Національному авіаційному університеті за спеціальностью Транспортні технології. Приєднався до лібертаріанського руху в середині 2018 року, під час Всеукраїнського з’їзду УСС.

Ревін Владислав
Київ

Артур виріс у Хмельницькому, де здобув середню освіту в гімназії. З 2018 року навчається на економіста у Києво-Могилянській академії. Потрапив до організації в серпні того ж року, взявши участь у її національному з’їзді.

Артур Бурак
Київ

Канєвський Дмитро – студент першого курсу Київського Політехнічного Інституту, вивчає системи штучного інтелекту. ДІзнався та захопився лібертеріанством у серпні 2018 році на програмі Лідерства від “Українські студенти за свободу”. Після цього починає брати участь у зборах організації в Києві та дізнаватися все більше і більше про лібертеріанство. Наразі допомагає у Київському осередку організації.

Дмитро Канєвський
Львів

Вікторія народилася в Івано-Франківську. Там же і закінчила Природничо-математичний ліцей. В 2018 році стала випускницею Української Академії Лідерства(Київ). Зараз навчається в Українському Католицькому Університеті на філософсько-богословському факультеті. До УСС приєдналася у 2018 році.

Вікторія Ошур
Чернівці

Андрій народився й виріс у маленькому містечку Вашківці, що на Буковині. У 2016 році почав навчання в ЧНУ ім. Юрія Федьковича і тепер навчається на 3 курсі спеціальності “Міжнародні відносини”. На початку другого року навчання став членом ГО “Дипломатичний центр” і тепер є головою міжнаціональних та міжетнічних проектів. У травні 2018 року вступив до УСС. Випускник кількох українських та міжнародних програм. Найважливішою з них є тренінговий курс із становлення миру в суспільстві та соціальних трансформацій від Програми Європейського Союзу “Erasmus+”. Андрій є молодіжним працівником, шо сертифікований ЄС.

Андрій Горюк
Харків

Тетяна – член Харківського осередку УСС вкінці літа 2018 р. Народилася в місті Токмак Запорізької області, однак виросла в місті Харкові та навчається з 2016 року в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна на економічному факультеті спеціальності “Міжнародна економіка”. До рганізації приєдналася після проходження фінального етапу програми лідерства та участь в першому національному з’їзді громадської організації “Українські студенти за свободу” 23-26 серпня 2018.

Назарук Тетяна
Львів

Тарас – випускник Української академії лідерства. Студент програми “Кібербезпека” в університеті “Львівська політехніка”. Вперше дізнався про УСС по рекомендаціям друга, та долучився до руху влітку 2018 року.

Тарас Чаус
Умань

Анастасія – активіст УСС. Народилась і виросла в місті Черкаси, де навчалась в гімназії №31. З 2016 року і по цей час навчається в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини за спеціальністю «Початкова освіта.Психологія». В 2017 році закінчила «Академію молодіжного лідера». Згодом отримала роботу звукорежисера в студентському Народному театрі драми та комедії. 3 травня 2018 року займає посаду заступника голови студентського самоврядування університету, є головою прес-центру та завідує офіційним студентським сайтом. До лібертаріанського руху приєдналася в серпні 2018 року, коли потрапила на Національний з’їзд громадської організації.

Анастасія Аксьоненко
Харків

Тарас вчиться на другому курсі ХПІ, за напрямом «Системи штучного інтелекту», де займається розробкою нейронних мереж. Відноситься до числа активної молоді, часто буває волонтером, цікавиться маркетингом, психологією і підприємництвом. Лібертаріанство зацікавився влітку 2018 року під час 3000-кілометрової поїздки автостопом по Європі, читаючи книгу «Why nations fail» і активно спілкуючись з місцевими. Через 3 дні після прибуття в Україну потрапив на програму лідерства УСС і тепер є координатором Харківського осередку.

Тарас Погребняк
Одеса

Дар‘я – студентка 3 курсу факультету міжнародно-правових відносин Національного університету «Одеська юридична академія». Займає активну громадську позицію, робить свій внесок у розвиток правової науки, займається волонтерством. Із ідеями лібертаріанства познайомилась під час навчання, пізнаючи ідеї свободи та вільного ринку. У 2018 році вирішила приєднатися до УСС і в серпні того року на I Всеукраїнському з‘їзді УСС стала членкинею цієї молодіжної організації.

Дар‘я Оніщук
Київ

Яна виросла в селі, що на Чернігівщині, де і закінчила школу з відзнакою. В 2017 році вступила до Київського університету імені Бориса Грінченка за напрямком “Суспільні комунікації”. До організації Яна приєдналася влітку 2018 року, коли потрапила на програму лідерства та перший національний з’їзд громадської організації “Українські Студенти за Свободу”. До цього вона пройшла стажування в Міністерстві молоді та спорту в рамках проекту “Державотворець”.

Яна Коньок
Київ

Ольга вивчає міжнародне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету. До «Українських студентів за свободу» вона приєдналася після другого курсу, хоча ідеями лібертаріанства зацікавилася ще раніше. Не малу роль у бажанні приєднатися до лібертаріанського руху для Ольги відіграли процес навчання в університеті та загальне розуміння, наскільки українське суспільство потребує великих змін, щоб насправді наблизитися до рівня життя процвітаючих країн.

Ольга Бровко
Київ

Народився і зростав у місті Тернополі. Потім йому стало цікаво, а який же все-таки світ навколо і зараз він намагається вивчати його різними способами: випускник Української академії лідерства 17/18; студент спеціальності “прикладна фізика” в КНУ ім. Т. Шевченка. Довгий час не знав, яка ж політична ідеологія близька йому, поки не познайомився із ідеями лібертаріанства. Тепер, як член Українських студентів за Свободу, намагається відтворювати принципи свободи у своєму та в житті інших людей.

Василь Диба
Дніпро

Твердохліб Дмитро – громадський активіст, модератор, фасилітатор і студент 4-го курсу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Народився та виріс у м. Дніпро, де закінчив Технічний ліцей при ДНУЗТ імені В. Лазаряна. Має музичну освіту. Наразі навчається на бакалавраті в університеті на спеціальності “Мікро- та наноелектроніка”.У 2015-2016 роках займався дебатами, був учасником всеукраїнських турнирів. З 2015 по 2017 роки – був активним членом органів студнетського самоврядування в університеті, обіймав посади: Голови Ради студентів, Керівника Фінансового комітету Ради студентів університету та Заступника Голови Ради студентів з фінансових питань.Понад 3 роки працював в ГО “Молодіжна правозахисна агенція”, де обіймає посаду координатора Дніпровського відділення. Понад 2 роки є активним членом Дніпровської молодіжної ради ВП Національної молодіжної ради України, де обіймає посаду члена правління. Є діючим координатором конкурсу “Молодіжна столиця України” у м. Дніпро. Працював організатором культурно-дозвілевої діяльності рік у КП “Молодіжний центр Дніпропетровщини” ДОР. Є випускником “Вищої політичної школи” 2018 року та випускником “Четвертої Антикорупційної школи” 2018 року. Пройшов навчання на фасилітатора з курсу інтерактивної виставки “Маршрут безпеки” у 2018 році.

Дмитро Твердохліб
Вінниця

Народилася і закінчила школу в місті Бар. З 2016 року навчається у Вінницькому технічному коледжі на спеціальності “Компютерна інженерія”. З поглядами лібертаріанства блище познайомилася влітку 2018 року. Тоді і відвідала “Програму лідерства” Українських Студентів За Свободу. Після цього однозначно вирішила стати частиною цього руху.

Катерина Дацюк
Київ

Анна – студент філофського факультету, на спеціальності філософія-релігієзнавство . Виросла в м. Козятині (Вінницька область), де закінчила школу із золотою медаллю і спортивну школу з 2-м розрядом з волейболу. Починаючи з 2016 редактор книг, фрілансер, з листопада 2017 по квітень 2018 приватний підприємець (видавець), організатор презентацій книг, головний редактор. Починаючи з травня 2018 Анна брала участь у чисельних навчальних курсах і проектах, як локальних, так і міжнародного (Ерасмус+). З серпня 2018 приєдналася до лібертаріанського руху, до ГО “Українські Студенти за Свободу”. З жовтня 2018 член ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”, була одним із організаторів декількох подій неформальної освіти, в тому числі власного проекту в рідному місті. На початку 2019 проходить стажування в Берліні, в ГО “Pass the Crayon”.

Анна Гайналій
Суми

Активна та рішуча. Аліна народилася і живе в м. Суми. З 2016 року студентка кафедри журналістики Сумського державного університету. Спеціальність обрала не вагаючись, адже з 15 років навчалася в школі журналістики та телекомунікацій. В університеті займала позицію PR-менеджера в студентському самоврядувані. З 2015 по 2016 рік була головою медіа служби СМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”. З 2017 року стала пресс-секретарем сумського молодіжного політичного руху Валентина Наливайченка “Справедливість”. Пройшла стажування на телеканалі “1+1” в якості кореспондента та навіть створила власну газету “Твої Суми”, тираж якої скаладав 10 000 примірників. Влітку 2018 року вступила до УСС.

Аліна Турлевська
Харків

Крістіна народилася та виросла у м. Кропивницькому, де закінчила школу. Вступивши до університету, вона переїхала у м. Харків. Зараз навчається на другому курсі факультету психології Харківського Національного Університету імені В.Н. Каразіна. Приєдналась до лібертаріанського руху влітку 2018 року, коли у серпні пройшла відбір на Програму Лідерства, що відбувалася у Вінниці. У 2018 році разом зі своєю командою отримала грант від ЕС та Юнісеф на реалізацію проекту – консультаційного психологічного центру нового покоління у Харкові. Також з 2018 року є членкинею міжнародної організації Ukrainian Students For Liberty.

Крістіна Гайдай
Маріуполь

Анастасія студентка IV-го курсу Маріупольського державного університету спеціальності “Міжнародні відносини”. З 2015 почала активно займатися волонтерством, брати участь у різних ГО та взяла курс на змінотворення. Після Революції Гідності та того хаосу, який відбувався на Сході України, зокрема в її місті, Анастасія чітко усвідомила, що не може дозволити собі стояти осторонь! З 2017 року очолює молодіжну громадську організацію “Ліга політологів-міжнародників “Дипкорпус” у м.Маріуполь. Улітку 2018 р. Настя взяла участь у Національному з’їзді УСС, з чого й почалося її знайомство з лібертаріанським рухом.

Анастасія Кучеренко
Чернівці

Олена продовжує її п’ятий рік навчання за спеціальністю «Міжнародні відносини» у ЧНУ ім. Юрія Федьковича. Водночас, вона є координатором Українських Студентів за Свободу у Чернівцях. ЇЇ знайомство із лібертаріанськими ідеями почалось у Сполучених Штатах, під час академічного обміну. Себе, як лібертаріанку, вона почала сприймати після перегляду фільму «Джой». Стрічка коротко описує вперту та нестримну жагу до підприємництва, завзяту та наполегливу роботу, комерційні інновації – речі, про які Ф. Гаєк та М. Фрідман писали цілі книги. Невдовзі після повернення в Україну, я подала заявку до УСС, щоб стати координатором.
Про Українських Студентів за Свободу: «Вірю, що разом із УСС та крутою командою, ми зможемо збудувати суспільство, де “найкращим урядом буде той, який втручається найменше”. УСС дає неймовірні можливості творити зміни, впливати на суспільство та зробити так, щоб ваш голос був почутий».

Олена Єгорова
Харків

Максим навчається у Харківському університеті імені В.Н. Каразіна за спеціальністю «Політичні науки». Вперше детально дізнався і пройнявся ідеями лібертаріанства на Free Generation Forum 2016, коли зрозумів, що ця ідеологія сповідує саме ті принципів, прихильником яких він є. У липні 2017-го приєднався до «Українських студентів за свободу». Наразі є головою харківського осередку організації.
Про Українських Студентів за Свободу: «”Українські студенти за свободу” — одна з небагатьох організацій в Україні, що пропонує та просуває справжні ефективні механізми зміни держави та суспільства на краще. Якщо коротко, то ми виступаємо за раціональну свободу кожного, але за ту свободу, яка пов’язана з самостійністю, відповідальністю та повагою до інших. Саме тому я з УСС».

Максим Широченков
Харків

Юлія – секретар Харківської філії УСС. На даний момент вона є студентом з міжнародного права та політології. Що стосується університету, Юлія навчається у Національному юридичному університеті та Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна відповідно. Вона почала цікавитися ідеями лібертаріанства після вступу до університету, але основним поштовхом для того, щоб долучитися до лібертаріанської течії, став Free Generation Forum 2016 р. Зараз вона пишається тим, що є представником «Українських Студентів за Свободу».
Про Українських Студентів за Свободу: «Я впевнена, що лібертаріанство — це не ідеологія, а стиль життя. Ідеї свободи — це не нав’язані цінності для мене, а осмислений вибір. Тому, коли з’явилася можливість приєднатися до “Українських Студентів за Свободу”, я не сумнівалася ані хвилини».

Юлія Курочкіна
Київ

Олександр закінчив бакалаврат Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю міжнародне право. На разі він продовжує навчання на магістратурі. Олександр остаточно утвердився як лібертаріанець після прочитання «Економіки за один урок» Генрі Хезліта, хоча хилило його в сторону ідей вільного ринку все життя. Олександр вважає, що свобода – не просто далека від життя концепція, але й залізобетонний рецепт успіху в масштабах країн. Саме тому він зосереджує свої основні зусилля в організації на наших законодавчих ініціативах.
Про Українських Студентів за Свободу: «Для мене лібертаріанство в сухому залишку почалося з бажання покращити життя в моїй країні. Після багаторічних досліджень і роздумів я прийшов до висновку, що єдиний надійний та перевірений спосіб це зробити – (економічна) свобода Дуже важливо мати підтримку однодумців, якщо не хочеш сидіти осторонь в той час, коли відбуваються зміни. Ось чому я з УСС – щоб реалізувати проекти та ідеї, які не міг реалізовувати наодинці. Ну, і щоб отримати задоволення в процесі»!

Олександр Висоцький
Київ

Навчається на 4 курсі в Київському економічному університеті за спеціальністю «фінанси». Вперше з ідеями лібертаріанства ознайомилася на циклі лекцій Liberty Classes. Згодом після відвідування «Форуму вільного покоління» вирішила приєднатися до команди однодумців для реалізації спільних цілей.
Про Українських Студентів за Свободу: «УСС – це не просто організація, яка прагне поширювати ідеї свободи, це також місце, де ти усвідомлюєш, що ти не лише не повинен підлаштовуватися під існуючі умови, ти сам здатен впливати на стан речей навколо себе».

Мар’яна Грушка
Київ

Тимур є випускником кафедра фінансів факультету економічних наук НаУКМА. Його шлях до лібертаріанства почався з Майдану, де він належав до 16 Сотні
Самооборони. Ті події примусили його задуматися над сенсом особистої свободи. Тоді ж Тимур захопився ідеями Мізеса, грузинськими реформами та Айн Ренд. Усе це й привело його на конференцію пам’яті Кахи Бендукідзе в листопаді 2014-го, де він вперше почув про існування молодіжних лібертаріанських організацій і зрозумів, що його надихають такі ідеї.
Про Українських Студентів за Свободу: «З часу конференції у кінці 2014-го я намагався приходити на всі тематичні заходи, тож коли почув про набір до УСС — не вагався взагалі».

Тимур Плющ
Київ

Ірина навчається на 4 курсі фінансово-економічного факультету Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Займає активну громадянську позицію. Організовує різноманітні університетські (просвітницькі) заходи, займається науковою діяльністю та волонтерством. Ідеями лібертаріанства зацікавилась під час циклу лекцій Liberty Classes.
Про Українських Студентів за Свободу: «Я вирішила стати частиною УСС задля того, аби долучитися до кола однодумців та поширювати лібертаріанські ідеї серед наших співвітчизників. Я переконана, що кожна людина має права і свободи, обмежувати які ніхто не може. Саме тому в УСС займаюсь роботою зі законодавством, аби наша Україна стала кращою для усіх».

Ірина Кінах
Чернівці

Анастасія народилася 1997 року, в час, коли Леонід Кучма впровадив нову ідеологію в країні — кумівський капіталізм. Вона живе у маленькому, зручному місті Чернівці і майже здобула ступінь бакалавра з політології в Чернівецькому національному університеті. Настя не любить рутину і стабільність і це одна із основних причин, чому у неї таке «яскраве» резюме, сповнене соціальними ініціативами та роботами. Любить кризові комунікації, політичний маркетинг та квіти.
Про Українських Студентів за Свободу: «Я з УСС тому що мені не подобається моя реальність і я не хочу бути просто критиком. Замість критики я хочу діяти для змін. Мені не подобаються архаїчні правила та регуляції, які не працюють на ділі. Ми повинні «бігти» швидко і створювати нові ефективні політики, не завжди приймаючи дуже популярні рішення. Я люблю команду УСС, тому що вона складається із людей, які впевнені, що ми можемо прийняти нові правила життя, і жити разом у кращому світі».

Анастасія Павлюк
Київ

Катерина вивчає програмну інженерію у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Вона вперше по-справжньому ознайомилася з ідеями лібертаріанства проходячи онлайн-курс, створений членами УСС, знайшла у них натхнення, а згодом приєдналася до команди у тренувальному офлайн-таборі. У своїх утопічних мріях Катерина бачить майбутнє, у якому всі достатньо освічені для того, щоб зрозуміти і прийняти лібертаріанство, — цю мету вона розділяє з УСС та хоче досягти її командною роботою.
Про Українських Студентів за Свободу: «УСС — найвагоміше відкриття мого студентського життя, і я неймовірно щаслива формувати майбутнє своєї країни разом з одними з найрозумніших людей, яких зустрічала. Моєму палкому бажанню допомогти УСС досягти їх водночас чистої і щирої, але важкої і комплексної мети немає меж».

Катерина Репех
Львів

Павло студент-правник Національного Львівського університету імені Івана Франка. На даний момент займає посаду секретаря Львівського осередку «Українські Студенти за Свободу». Вперше Павло долучився до організації у 2016 році. У лютому 2018 року брав участь у представлені стенду нашої організації у Вашингтоні на заході, який був організований Американською консервативною спілкою.
Про Українських Студентів за Свободу:

Павло Потічний
Київ

Владислав є правником, закінчив магістратуру Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Його перша зустріч з лібертаріанством відбулася в університеті, де він чітко усвідомив, що соціалізм не може працювати, а державне втручання має лише негативні наслідки. Разом з тим, він впевнений, що був лібертаріанцем ще з раннього віку, тому що завжди виступав за рівність можливостей та проти державного втручання. Після відвідування Free Generation Forum долучився до «Українських Студентів за Свободу» та розпочав свою лібертаріанську активність.
Про Українських Студентів за Свободу: «Як показує практика, практично всі зміни та прогресивні ідеї надходять від студентів. Неможливо якісно змінити країну без підтримки студентів. Отже, в країнах, що розвиваються, необхідні такі організації як УСС. Бути частиною такої чудової команди, яка поширює ідеї свободи — велика честь і можливість для розвитку».

Владислав Божко
Львів

Дмитро — бакалавр культурології Чернівецького Національного Університету. Є активним членом УСС з 2017 року. Зацікавився лібертаріанством ще під час навчання в університеті, де відстоював права та свободи студентів у студентському парламенті, на страйках та мітингах. Політичну філософію завжди розглядає з точки зору культуротворчих процесів.
Про Українських Студентів за Свободу: «Я впевнений, що для загального культурного прогресу нашої держави, його збереження та гармонізації, потрібний абсолютно новий набір правил всередині соціуму. На мою думку, фундамент цього набору можна знайти в ідеях лібертаріанства. Кращої організації яка поширює ці ідеї серед української молоді просто не існує, саме тому я з УСС».

Дмитро Бабіченко
Київ

Дарина в цьому році завершує своє навчання у Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова з дипломом бакалавра з міжнародних відносин. Саме ця спеціальність привела її до лібертаріанських ідей. З 2015 року Дарина активно відвідувала різні заходи, що були присвячені безпековим питанням, а також питанням демократії, що гостро постало в Україні на зламі 2014-2015 рр. Згодом Дарина зрозуміла, що її ідеї багато кому лишаються не зрозумілими та дивними, адже вона почала сповідувати філософію свободи в той момент, коли ця свобода була підірвана. Вперше вона відвідала захід, присвячений лібертаріанству, восени 2017р., коли її покликала туди подруга. Дарина ще більше захопилася питанням вільного суспільства саме після осіннього ретріту, коли вона почула дивовижну історію Грузії та взяла участь у обговоренні деяких проблем.
Про Українських Студентів за Свободу: «В організацію вирішила вступити через спільність та близькість поглядів, найцікавіших людей, з якими можна робити великі кроки, а також через нестримне бажання відродити, оживити та оновити свободу в умах людей та в своїй голові, звісно. Організація – маленький стрибок у невичерпну кількість ідей, думок та шляхів до їх реалізації. Це дає тобі відчути себе частинкою нової історії, яка колись сколихне це суспільство та вийде за його межі».

Дарина Нестропа
Київ

Ілля — випускник Української Академії Лідерства, на даний момент навчається на першому курсі Києво-Могилянської академії, де вивчає прикладну математику.. Також він стажується в інвестиційному фонді Horizon Capital. З ідеями лібертаріанства вперше познайомився наприкінці свого навчання в академії лідерства. Тоді, разом з другом, дізнався про УСС та одразу ж вирішив приєднатися.
Про Українських Студентів за Свободу: «На превеликий жаль в Україні навіть після 26 років з моменту розпаду СРСР суспільство і досі мислить комуністично, що заважає стабільному розвитку держави. Тож я думаю, що діяльність УСС допоможе розвіяти міфи про капіталізм, та допоможе Україні побудувати вільне суспільство»

Ілля Платухін
Чернівці

Світлана народилася 1997 року на Буковині, де і зараз живе у чудовому місті Чернівці й уже 2 рік навчається в Чернівецькому Національному Університеті на факультеті «Історії, політології та міжнародних відносин». Міжнародна інформація, спеціальність яку вона обрала, є надзвичайно цікавої для неї, оскільки допомагає здобути знання з найрізноманітніших галузей суспільного життя. Закінчивши Studienkolleg Sachsen в м. Лейпциг та повернувшись назад до рідного міста, вона активно почалась займатись проектним менеджментом в сфері української літератури, де здобула цікавий та неймовірний досвід. Світлана живе під гаслом: «Немає неважливих та непотрібних знань, і життя – це постійний рух вперед та розвиток власних горизонтів та можливостей».
Про Українських Студентів за Свободу: «УСС — це потужна платформа для саморозвитку та реалізації дуже важливих для нашої країни проектів. Познайомившись з такими різносторонніми особистостями в УСС, я зрозуміла, що у нашої країни є надзвичайний людський потенціал молодих, амбіційних, креативних та небайдужих людей. Мені цікаво разом з ними вибудовувати нову реальність та формувати перспективи на майбутнє. Для мене є неприйнятним просто спостерігати, і я знаю, що разом ми розбудовуємо потужну молодіжну організацію з свіжими креативними ідеями, які в подальшому ляжуть в основу нового суспільства».

Світлана Константинюк
Київ

Михайло навчається в Київському Національному Університеті імені Тараса Шевченка за напрямком Програмна Інженерія. Вперше він дізнався про ідеї лібератеріанства після знайомства з членами різних громадських організацій. Тому я намагався розширити свої знання в цій галузі, і тоді я відразу зрозумів, що це те, що я повинен представляти і до чого я належу.
Про Українських Студентів за Свободу: «УСС — це дивовижна організація, яка намагається поширити ідею лібератеріанства серед українського суспільства та принести студентам розуміння істини та важливості цих ідей, і я справді захоплений бути частиною цього».

Михайло Решетняк
Львів

Випускник Української Академії Лідерства, студент філософського факультету Чернівецького Національного Університету ім. Юрія Федьковича. Голова Львівського осередку УСС. Вперше доторкнувся до ідей свободи, вивчаючи філософію французького та англійського просвітництва на філософському факультеті.
«Мене вразило те, як люди борючись за свободу мислити та творити той світ в якому вони хочуть жити, започаткували епоху “Просвітництва” яка дала потужний поштовх розвитку наук. Я глибоко переконаний в тому, що справедливе суспільство може існувати тільки там, де справедливість визначається не державною номенклатурою, а здоровим глуздом кожного громадянина, який чітко усвідомлює свою відповідальність за кожен наступний крок».
Про Українських Студентів за Свободу: «Я глибоко переконаний, що цінність слова “свобода” для кожного хто народився в незалежній Україні – настільки міцно викарбувана в підсвідомості, що це стало не просто рисою характеру, а цінністю життя. Я дуже радий, що я маю однодумців в УСС, з якими я можу творити свою омріяну Вільну Україну».

Владислав Мальчевський
Львів

Студентка факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І. Франка. Познайомилась з ідеями лібертаріанства декілька років тому, коли знайшла роботи Айн Ренд. Після довгого часу осмислення та прийняття принципів лібертаріанства почала шукати людей та події пов’язані з лібертаріанством та потрапила на Free Generation Forum 2016, де зустріла багато цікавих людей.
Про Українських Студентів за Свободу: «Лібертаріанство для мене це принцип життя, який допомагає покращити його якість».

Софія Родигіна
Львів

Євгенія Коляда навчається у Львівському національному університеті імені Івана Франка на факультеті журналістики. Крім того вона є координатором в «Українських Студентах за Свободу» у місті Львові. Євгенія вперше дізналася про лібертаріанський рух під час ретріту, який УСС провели у липні 2017 року. Тоді вона побачила, що лібертаріанська спільнота дотримується поглядів, подібних до її власних переконань, і вирішила долучитися. Для Євгенії особиста свобода людини є найвищою цінністю, тому вона підтримує лібертаріанский рух і поширює лібертаріанські цінності.
Про «Українських Студентів за Свободу»: «Серед своїх колег я бачу людей, які здатні змінити світогляд цілого покоління і тим самим вплинути на долю держави. Я радію тому, як швидко наша організація росте і змінюється. Як на мене, серед молодих українців багато лібертаріанців за духом, навіть, якщо вони ще не усвідомили це. Тож, цілком можливо, що Україна потребує лібертаріанських цінностей, а ми лише допомагаємо їх поширювати».

Євгенія Коляда
Київ

Данило студент 2-го курсу Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, спеціальність «Безпека Інформаційних та Комунікаційних систем». Ідеями лібертаріанства Данило зацікавився ще в 11-му класі завдяки активній участі у науково-практичних конференціях «Модель Організації Об‘єднаних Націй». Після того, як дізнався про студентський лібертаріанський рух – не вагаючись вирішив стати його частиною.
Про Українських студентів за свободу: «Саме з допомогою організації “Українські Студенти за Свободу” та її учасників, можливо дати молоді необхідну платформу для самореалізації та знання що таке лібертаріанство та з чим його їдять. Саме студенти – це ланка суспільства, яка здатна на рішучі зміни та дії. Ми створюємо нові можливості для студентів та надаємо цікаві для осмислення речі, які можливо впровадити в Україні. Я хочу, щоб політична та громадська активність наших громадян покращувалась та досягала нових вершин, а з цим покращувалась і Україна».

Данило Вдовенко
Київ

Сергій вивчає міжнародний бізнес в Київському національному економічному університеті. Він є членом київського осередку «Українських студентів за свободу», з осені 2017 року. Спершу Сергій дізнався про ідеї свободи під час вивчення фінансів та макроекономіки. Він вважає, що саме такі принципи повинні бути реалізовані та пристосовані до нинішніх реалій в Україні0 Він розуміє, що податкова система та роль уряду в економіці України повинні бути мінімізовані, і що саме молодь повинна стояти у витоку цих змін. Після «Форуму вільного покоління» він приєднався до команди УСС та розпочав свою активну діяльність. Він готовий до нових викликів і бажає бачити Україну вільною у найближчому майбутньому.
Про «Українські студенти за свободу»: «Студенти — це двигун, який створює нові ідеї та шукає нові шляхи побудови кращої держави. Ми — студенти, наша місія — зробити країну кращою за допомогою нашого розуму та енергії. Наша команда намагається донести це повідомлення іншим студентам нашої країни за допомогою лекцій, курсів та семінарів. Я вірю в УСС і буду робити все від мене можливе аби наша країна була кращою для нас, та наших нащадків».

Сергій Олійник
Вінниця

Іван є студентом 3 курсу Донецького національного університету ім. Василя Стуса за спеціальністю міжнародні відносини. Вперше познайомився з лібертаріанськими ідеями під час другого курсу навчання, на лекції, що була організована УСС. Надалі подався на програму координаторів та успішно пройшов відбір. Після цього все глибше почав цікавитись лібертаріанством. Після східно-європейського ретріту, який проходив у Києві, дедалі глибше перейнявся лібертаріанськими ідеями.
Про Українських Студентів за Свободу: «Впевнений, що УСС це та організація, яка може поширити та втілити у реальність ідеї свободи в Україні. Тому що має для цього прекрасну команду, яка живе ідеями лібертаріанства, а також великий інструментарій для поширення цих ідей».

Іван Юрчишин
Назар Ковбаса
Тернопіль

Назар виріс у місті Кривий Ріг, де закінчив гуманітарно-технічний ліцей з поглибленим вивченням математики. З 2016 по нині навчається у Тернопільському національному медичному університеті за напрямком “Стоматологія”. Приєднався до лібертаріанського руху літом 2020 року, коли потрапив на програму лідерства у місті Вінниця. З 2017 і по 2020 перший заступник голови Студентського Парламенту ТНМУ. З 2019-2020 був віцепрезидентом Української асоціації студентів. У 2020 став співзасновником ГО “Ліга студентів Тернопільщини”.

Для мене ідеї свободи – це в першу чергу шлях до духовного та матеріального збагачення людини. Саме таку тезу я несу з собою по життю. Коли між хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний. Саме через призму такої думки кожен українець має розглядати події, що відбуваються в державі, і це те, що я бачу в людях навколо себе в УСС.

Назар Ковбаса
Дмитро Домалега
Дніпро

Дмитро виріс у місті Павлоград, де закінчив школу. З 2018 року навчається у Дніпрі, в Університеті митної справи та фінансів на спеціальності «Міжнародне право». Ідеями лібертаріанства зацікавився під час навчання у дев’ятому класі після прочитання праці Мюррея Ротбарда «До нової свободи». У 2019 році дізнався про громадську організації «Українські Студенти за Свободу» та став її членом у серпні 2020 року.

Почав ще у школі цікавитися ідеями свободи і я швидко зрозумів, що саме Свобода є універсальною цінністю, яка зможе дати Україні можливість зайняти своє місце серед розвинутих країн. Але перед цим нас чекає довгий та складний шлях побудови цивілізованих демократичних інститутів, на що здатне лише молоде покоління українських лідерів, які палають ідеями Свободи індивіда та бажанням бачити свою країну сильною та незалежною. Саме таких людей УСС об’єднує, дає нам відчуття спільноти та можливість діяти на благо України, керуючись ідеалами свободи.

Дмитро Домалега
Анна Гриньків
Миколаїв

Анна народилася у селі Калинівка, Миколаївської області, де отримала загальну середню освіту. У 2017 році вступила на спеціальність “Культурологія” у Національному університеті “Острозька академія”. В період з січня 2019 по травень 2019 навчалася у Назарет Коледжі, Нью-Йорк. Відповідно у квітні-травні 2019-го року була залучена до фандрейзингової ініціативи коледжу, в якій працювала операторкою кол-центру. З липня 2019 по грудень 2019 працювала викладачкою англійської мови в онлайн-школі EnglishDom. З вересня 2020 року залучена до інформаційної програми Української академії лідерства у Харківському осередку. До організації Українські Студенти за Свободу долучилася через участь у Програмі Лідерства у Вінниці в липні 2020-го року.

Українські Студенти за Свободу для мене, передусім, про окреслення нової візії майбутнього України, бачення його крізь призму сучасних нам цінностей та творення нового дискурсу, позбавленого раніше існуючих деструктивних сторонніх впливів. Мій короткотривалий досвід участі у програмі лідерства став ключовим у процесі творення моїх політичних поглядів, та однозначно сприяв активізації моєї зацікавленості в сучасній українській політиці. Подальша робота з ментором стала вагомим рушієм інтелектуального та емоційного розвитку, а робота з локальними представниками організації мотивує долучатися до громадського активізму та реагувати на резонансні соціальні проблеми в Україні.

Анна Гриньків
Софія Матушак
Чернівці

Софія – студентка 2-го курсу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, де вдосконалює англійську мову та вивчає французьку. У вересні 2019 року дівчина приєдналася до міжнародної молодіжної організації AIESEC, де спробувала себе в ролі івент-менеджерки та SMM менеджерки. Має досвід волонтерства на численних подіях та форумах. З «Українськими Студентами за Свободу» Софія познайомилася влітку 2020 року, пройшовши відбір на Програму лідерства для Західного регіону від УСС.

Українські Студенти за Свободу — це молодь, яка не хоче миритися із сумними реаліями нашої країни, чи виїжджати за кордон у пошуках кращої долі, натомість це ті, хто щиро прагнуть змін та процвітання своєї Батьківщини. Лише вільне покоління, народжене в часи незалежності може побороти стару й давно недієву систему. Для мене УСС — це про ініціативність та впевненість у тому, що нас чекає світле майбуття на рідній землі.

 

Софія Матушак
Андрій Пасічник
Чернівці

Народився та виріс у місті Чернівці, де закінчив англомовну гімназію у 2017 році. З 2017 року є студентом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за напрямом “Міжнародні Відносини”.

УСС – це надзвичайно крутий проект.  УСС – це унікальний нетворкінг з надзвичайно освіченими і розумними людьми, унікальний клуб однодумців, які буквально живуть одним подихом з тобою. Це вражає. Тільки-но стаєш частиною цієї спільноти, як виникає дивне відчуття, що в тебе з співрозмовником є унікальне порозуміння, яке можна відчути тільки з близькими людьми. УСС – це про свободу. Настільки базову річ, яку мала б розуміти кожна людина, але ми виводимо її принципіально новий, чіткий рівень – власна свобода, економічна свобода і принципи вільного суспільства. Це те, що як я вважаю, важливо і потрібно нашому суспільству і нашій державі.

 

Андрій Пасічник
Єлена Ланівська
Чернівці

Єлена народилася та виросла у місті Чернівці, де закінчила школу. З 2014 по 2018 рік навчалася у Чернівецькому медичному коледжі Буковинського державного медичного університету за спеціальністю “Лікувальна справа”. З 2018 є студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за напрямом “Політологія”.

«Свобода – це незалежність». Свобода – це можливість вибору розвитку власного життя. Свобода – це здатність робити вчинки відповідно до своїх бажань, які визначають сутність людини, а не внаслідок стороннього примусу. Людина народжена бути вільною та нести відповідальність за визначений спосіб буття. УСС, для мене, це історія про молодь. Про вільну молодь, що живе у незалежній Україні. Молодь за якою зміни і майбутнє. УСС – це група однодумців, яка разом здатна тільки ще більше ніж поодинці. Це друзі, що пліч о пліч готові відстоювати свою рідну землю та боротися за її незалежності і свободу – спільними зусиллями.

 

Єлена Ланівська
ВІкторія Кравчик
Львів

Вікторія виросла на Івано-Франківщині, у 2018 переїхала до Львова. Зараз здобуває освіту у ЛНУ імені Івана Франка за напрямом “Міжнародні відносини”. З 2018 року займається розвитком факультету, є активною членкинею громадської організації “Молода дипломатія”. Посилено вивчає мови, зараз говорить 4 іноземними. До лібертаріанського руху долучилася влітку 2020 року, коли пройшла Програму лідерства, проте самі ідеї поділяла ще зі школи. 

УСС – це про розвиток і про зміни. Зміну себе та реальності довкола. Це організація, яка справді діє, бо зібрала дуже різних людей, об’єднаних тими ж ідеалами. Тих, хто не лише погоджується з принципами Свободи, а й готовий здійснювати кроки для їх реалізації.

ВІкторія Кравчик
Семен Обломей
Київ

Семен виріс і живе у місті Київ. Навчається в Національному Університеті Біоресурсів та Природокористування України на спеціальності лісове господарство.

 

Семен Обломей
Максим Білокіз
Полтава

Максим спочатку жив в селі Гоголево Шишацького району Полтавської області, потім у 2016 переїхав до міста Кременчук, де закінчив школу. У 2017 вступив до Полтавського університету економіки та торгівлі. Зацікавився лібертаріанським рухом у 2019 році, а роком пізніше приєднався до УСС. В також є активістом Європейської Солідарності.

Для мене Свобода – це ціль, до якої я прагну в кожному аспекті мого життєвого шляху. Українські Студенти за Свободу реалізовують потенціал талановитої української молоді, і саме це найбільше імпонує мені. Ще в школі я думав, що після навчання в університеті поїду за кордон працювати, але вже в університеті моя точка зору стосовно цього питання змінилася. Я зрозумів, що є такі ж люди, як я, які хочуть будувати своє успішне майбутнє саме в Україні.

 

Максим Білокіз
Олександра Карапуз
Львів

Олександра є студенткою Львівського національного університету ім. Івана Франка за напрямом “Політологія”. Народилася та виросла у м. Кремінна, що на Луганщині. Усвідомила важливість ліберальних цінностей після Революція Гідності та російської окупації на території України. Наразі працює журналісткою в регіональному видані Луганської області та займається громадською діяльністю в ГО «Центр Громадянських Свобод».

Для мене лібералізм — ідеологія, що базується на засадах політичних та індивідуальних свобод, плюралізму та верховенства права. Саме УСС чи не єдина організація в Україні, що по-справжньому сповідує ці принципи й має величезний потенціал стати платформою, що здатна об’єднати країну на засадах ліберальних цінностей. Саме УСС пропонує дієві механізми політичних та соціальних змін в Україні, а також надає широкі можливості стати активною частиною цих змін. Саме тому я з УСС.

Олександра Карапуз
Святослав Гніздовський
Київ

Святослав закінчив бакалаврат в Українському Католицькому Університеті за напрямок Історія. Також вивчав поведінкову економіку та когнітивну психологію в університетах США та Німеччини, зокрема в рамках стипендійних програм Harvard University Fellowship та US Department of State Global UGRAD Program. З 2020 року активний член організації УСС.

Для мене Свобода – це фундаментальна потреба людини для повного розкриття її потенціалу. Найбільше цікавить дослідження питань свободи волі, економічних свобод, феномену консюмеризму, та проблеми принципала-агента в економічних відносинах.

 

Святослав Гніздовський
Олександр Приведенець
Луцьк

Олександр родом з маленького міста, на мальовничій Волині, під назвою Камінь-Каширський, де навчався в школі. З 2019 розпочав навчатись в Волинському національному університеті імені Лесі Українки за напрямком “Історія, археологія та європеїстика”. Був задіяний в громадській діяльності, де здобув досвід управління та реалізації проєктів. У даний час працює у сфері адміністративного управління та менеджменту. Зацікавився лібертаріанським рухом у 2020 році і з цього ж самого року приєднався до Українських Студентів за Свободу.

Свобода завжди була близькою для мене, адже маючи Свободу ти можеш робити все, що ти захочеш: розвиватись, будувати, змінювати себе чи цей світ. Як відомо з історії за Свободу постійну йдуть війни, адже кожна людина прагне до неї, вона є рушієм змін у суспільстві, предметом натхнення та розвитку. Саме УСС дає зможу відчути це на повну і змогу змінити щось на краще.

Олександр Приведенець
Владислав Мовчан
Харків

Владислав народився в селищі Нововоронцовка, що на Херсонщині, там же виріс і закінчив школу. З 2019 року навчається в Національному Аєрокосмічному університеті “ХАІ” за спеціальністю “Кібербезпека”. В 2020 році вступив до організації Українські Студенти за Свободу.

Я переконаний, що саме студенти, які вступили до лав УСС, є тією рушійною силою, яка зуміє показати українському народу, що і в нашій країні можна відчувати себе по-справжньому вільною людиною.

Владислав Мовчан
Наталія Мацура
Lviv

Наталія виросла у місті Львові, де закінчила школу. З 2017 року є студенткою Львівського торговельно-економічного університету за напрямом «Право». Приєдналась до лібертаріанського руху на початку 2020 року, коли у лютому потрапила на Школу Законодавця у Львові. Наприкінці лютого того ж року взяла участь у Студентській Моделі Конгресу США. З липня 2020 року є членом організації Українські Студенти за Свободу.

Свобода – це здатність людини чинити відповідно до власних бажань, інтересів, цілей на основі знання про об’єктивну дійсність. При цьому, Свобода для мене – це ідеал людської взаємодії. Свобода – це можливість вибору варіантів подій. Відсутність вибору дорівнює відсутності Свободи. Однак Свобода – це не лише ідеал людської взаємодії. Її можна використовувати, як призму для оцінки і розуміння світу. Також призма Свободи, на мою думку, допомагає нам побачити гідність людей, які називаються рівними правами, а також несправедливість і неправильність порушення цих прав і свобод.

 

Наталія Мацура
Денис Гузар
Тернопіль

Денис до 2013 року ріс в місті Умань, після чого переїхав в Тернопіль, де вже закінчив школу. З 2015 по 2019 рік навчався в Тернопільському Технічному коледжі імені Івана Пулюя за напрямом “Комп’ютерна Інженерія”, після чого продовжив навчання в Тернопільському Національному Технічному Університеті імені Івана Пулюя. З кінця 2018 року член громадської організації “Центр Науки Тернополя”. Літом 2020 року став активістом Українських Студентів за Свободу.

УСС виділяє особливу увагу на два напрями: молодь і Свободу. Ідеї Свободи для мене завжди знаходяться на першому місці, це ціль на яку я працюю і за яку я готовий боротись. Молодь – найбільша рушійна сила в державі, саме молодь просувала найбільші світові зміни, зкидувала тиранів та хотіла кращого життя для всіх. Я, як і тепер моя друга сім’я, не хочемо їхати зі своєї рідної країни в пошуках щастя та достойного життя, тому ми будуємо його тут і зараз.

Денис Гузар
Володимир Савчук
Львів

Володимир народився у місті Чернівці, де закінчив економіко-математичний ліцей. В 2019 році розпочав навчання в Українському Католицькому Університеті за напрямом “Комп’ютерні Науки”, проте на другому курсі перевівся на спеціальність “Бізнес Аналітика та IT”. Вперше він зацікавився лібертаріанством у школі, наразі він намагається популяризувати ідеї лібертаріанства у своєму оточенні, а надалі й у всій Україні.

Свобода для мене завжди залишалася, є і буде найвищою цінністю. Я впевнений, що Україні Свобода наразі дуже потрібна, особливо в економічній сфері. УСС – це місце, де я знайшов однодумців та міцну підтримку, з якими можу популяризувати ідею Свободи у суспільстві.

Володимир Савчук
Петро Рак
Ужгород

Петро народився та виріс в Ужгороді. В 2020 році закінчив школу, приєднався до Українських Студентів за Свободу та переїхав до Києва, аби здобути там вищу освіту. Водночас він керує осередком Студентів за свободу в Ужгороді. Став лібертаріанцем в 2015 році, з того ж моменту активно цікавиться політикою, економікою, філософією та історією.

УСС – це спільні ідеали та схожі принципи. Це люди, здатні на годинні дискусії на найрізноманітніші теми, готові до боротьби за Свободу. УСС – це люди, котрих я ціную.

 

Петро Рак
Данило Величко
Київ

Данило народився у Києві. Там він ходив до школи, яку у 2018 році закінчив із срібною медаллю. Не бажаючи залишати столицю він вступив в Інститут Міжнародних Відносин Київського Національного Університету імені Т. Шевченка на спеціальність Міжнародний Бізнес. З першого курсу, продовжуючи шкільну традицію вступив до студентського самоврядування, ставши обраним представником від свого курсу до Студентської Ради ІМВ. Через два роки ставши її головою. Із лібертаріанським рухом познайомився, взявши участь у Моделі Конгресу США, що вперше проводився тоді у Києві Українськими Студентами за Свободу. Через рік вступив в УСС та освітню організацію Students for liberty, де і веде свою діяльність донині.

УСС грає для мене надзвичайно важливу роль як ком’юніті людей, які схожі на мене у думках, діях та поривах. УСС – це те місце, де кожен може бути самим собою та відстоювати справді великі цілі разом із надзвичайною командою лідерів. Я впевнений, що моє життя та плоди моєї праці мають належати країні, де я народився – Україні, моїй Батьківщині. Разом із УСС я сприятиму поширенню ідеалів Свободи та лібертаріанства на благо народу.

 

 

Данило Величко
Анна Тимошенко
Київ

Анна народилась у м.Суми, де проживала до 14 років, а потім переїхала з батьками до столиці. Закінчила музичну й художню школи, гімназію з поглибленою німецькою. У шкільні роки була активним лідером учнівського самоврядування м.Києва, учасником та організатором всеукраїнських та міжнародних Моделей ООН.. Наразі навчається у НМУ ім.О.О.Богомольця. Серед інтересів не тільки клінічна медицина: Анна захоплюється мистецтвом та соціальними науками. Стала активістом УСС у 2020 році, попередньо ставши учасником декількох івентів.

УСС – найбільша та найсильніша громадська організація, з якою я знайома. Це розумні, ініціативні, наполегливі молоді люди, що об’єднані ідеєю Свободи. Вони показують мені не слово, а дію, здійснюють вплив на суспільство, в якому ми живемо, роблять людей більш освіченими та змінюють сучасну Україну. Я говорю це впевнено, бо сама відчула роль цих людей на мій світогляд. Я вірю в УСС та пишаюся тим, що організація стала невід’ємною частиною мого життя.

Анна Тимошенко
Євгеній Тельний
Київ

Студент, економіст, трішки блогер. Також нігіліст консервативних поглядів. Важка людина, бо сьогодні веселий і життєрадісний, а завтра нудний і похмурий. Хейтер усього мейнстримного та прихильників радикального індивідуалізму

Великі амбіції та круті люди. А якщо чесно, вірю, що УСС це грандіозний проєкт, який стане чимось ще більш грандіозним найближчим часом.

Євгеній Тельний
Марія Скоропад
Київ

Альма-матер Марії – Могилянка, університет, який виховує відважну молодь! Марія майбутній правник, який буде боротися за справедливість і прозорість, так щоб Україна була найкращим місцем для життя, розвитку кар’єри і стабільності.

Марія завжди захоплювалася людьми, які сильно любили Україну, і хотіла бути схожою на них і бути поруч з ними. Для неї УСС – це компанія однодумців, які підтримують та боротимуться разом за ідею!

Марія Скоропад
Анна Рижова
Київ

Аня народилася і виросла у місті Львів, де зараз і навчається у ЛНУ ім.І.Франка на факультеті міжнародних відносин. До УСС доєдналася у 2020 році, коли й почала цікавитись лібертаріанським рухом. Цього року також взяла участь в ЕШМ, яка була у Львові.

Для мене УСС – це коло однодумців, які завжди підтримають та зрозуміють, а також це неабияка можливість реалізувати себе в різних проєктах та поглибити знання в певних сферах. Вірю в те, що завдяки такому об’єднанню вільних та надзвичайно розумних молодих людей, ми зможемо побудувати справді гідну державу та змінити суспільство на краще.

Анна Рижова
Єгор Шаповалов
Київ

Єгор народився та виріс в Кропивницькому, з дитинства займався скелелазінням і майже не вчився, хоча у всіх сферах досягав успіхів: легко вступив до Київського національного університету на спеціальність міжнародна економіка, де вчиться і зараз, так само легко став володарем Кубку Європи. Став “побутовим лібертаріанцем” у 2016 році, коли своїми очима побачив разючу різницю між Гонконгом та Китаєм, після цього і почав цікавитися економікою та став справжнім лібертаріанцем. Наразі він працює фінансовим аналітиком та розповідає економічні байки, а також готується до марафону.

УСС – це наразі один з найважливіших для мене проєктів, і я впевнений, що він матиме такий статус ще багато років. УСС – це про людей: веселих та серйозних, ініціативних та дуже ініціативних, приємних та розумних, ерудованих та таких, в кого серце з правильної сторони. І головне: УСС – це про особистостей, кожна із власною долею, щастям та журбинкою, але безмірно прекрасна.

Єгор Шаповалов
Валерія Рибіцька
Київ

Валерія студентка Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. З 2017 року Валерія була активним членом громадського руху, зокрема у соціальних та благодійних напрямках. Хоч з УСС Валерія знайома майже з моменту заснування, повноцінним членом організації вона стала у 2020 році. Після конференції Ayn Rand у Варшаві, на яку їй пощастило потрапити разом з членам УСС, Лєра остаточно переконалась у збіжності особистих поглядів з цілями організації і того ж року пройшла програму лідерства.

Українські Студенти за Свободу – це родина, де всі ми різні, зі своїми переконаннями та ідеалами, але всі об‘єднані жагою бути вільними. Це молодь, яка не тільки може змінити положення речей, а вже це робить. Це місце сили та підтримки. Якщо ти наша людина — ти відчуєш це одразу і більше не зможеш залишатись осторонь, бо кожен член УСС — це частинка одного вільного серця, яке б‘ється в унісон.

 

Валерія Рибіцька
Надія Пшенична
Київ

Надія народилася на Кіровоградщині. З 2014 по 2019 сумлінно вивчала економіку на факультеті міжнародних економічних відносин КНТУ. На другому курсі за рекомендацією завідуючого кафедри отримала роботу у регіональній ТПП та почала працювати над проектом Eu4Business, а саме створення центру підтримки бізнесу. Навчалася у Канаді на проекті CUTIS. Є співвласницею консалтингово агентства P&R Consulting, що допомагає бізнесу знаходити партнерів за кордоном та покращувати свою діяльність.

УСС – це чудова команда активних та розумних молодих людей, що сумлінно працює для покращення своєї країни.

Надія Пшенична
Констянтин Пономарьов
Київ

Костянтин Пономарьов народився у місті Донецьк, з 2014 року через початок війни та окупацію міста Росією був вимушений змінити місце проживання та переїхати спочатку у Вінницю, де проживав 4 місяці, а згодом у м. Київ. З 2015 навчався у Коледжі морського та річкового флоту імені Петра Сагайдачного, а у 2017 поступив до Національного технічного університету України “Київський Політехнічний Інститут”, де і навчається по теперішній час.

Для мене ідеали Свободи є одними з важливих стовпів моєї особистості. Починаючи з 2014, коли почалася війна на Сході України, я почав розуміти наскільки важливими є принципи, які лежать в основі лібертаріанського світогляду, з точки зору розвитку суспільства та забезпечення миру, тому я вважаю, що ідеї вільного суспільства повинні бути розвинуті в Україні, і через це я вирішив приєднатися до УСС.

Констянтин Пономарьов
Роман Погорілий
Київ

Роман народився в місті Ірпінь, Київської області. З вересня 2021 року здобуває ступінь магістра у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» за напрямом “Право”. З 2014 року є членом молодіжної громадської організації “Моноліт1044”, а у 2020 році став активістом громадської організації “Українські Студенти за Свободу”. Є співзасновником освітнього проекту “Національна Політична Академія”, де займається активною освітньою діяльністю із впровадженням неформальної освіти для молоді. Займає активну громадську позицію, бере участь у громадській діяльності та має велике бажання здійснювати позитивні зміни в країні.

“Свобода – невід’ємна частина в житті кожної людини. Молодь є рушійною силою до розвитку. Свобода є найвищою цінністю нашого народу, який виборював її століттями, і яка стала фундаментом нашої Незалежності сьогодні й відіграє велику роль нашого майбутнього завтра. Молодь – це надія! Молодь – це те нове, що приходить на зміну старому. Вона є основою для побудови майбутнього, вона несе в собі майбутнє нашої держави. У своїй діяльності УСС ставить акцент на 2 речі: молодь і свободу. Саме ці дві складові є чинниками для потужної, розвиненої, успішної країни, до якої прагне кожен член УСС”.

Роман Погорілий
Єлизавета Підопригора
Київ

З народження Ліза живе у Києві. З 5 років активно займалась синхронним плаванням, що в результаті стало професійним заняттям до 10 класу. Вона здобула звання майстра спорту та повернулась у ліцей “Наукова зміна”, який в 2018 році закінчила зі срібною медаллю та відзнакою у досягненнях в економіці. Останнє вона отримала завдяки здобуттю третього місця на Всеукраїнському конкурсі Малої академії наук України, де вона предствила свою роботу у сфері економіки. Після цього вона продовжила цей шлях і вступила на бюджет до КНУ ім. Шевченка на економічний факультет за спеціальністю Міжнародна економіка, бо впродовж 2016-2018 років активно брала участь в МООН шкільних та університецьких, де вперше зацікавилась глобальними проблемами світу. Зараз Ліза вже 3 роки є дуже активною студенткою, лідеркою в своїй спільноті, бере участь в багатьох молодіжних програмах. З 2020 року стала президенткою локальної секції в Україні найбільшої європейської організації Erasmus Student Network Ukraine | Kyiv.

З кожним роком для мене люди стають все більшою цінністю. Кажуть “свої люди всюди”, але так бувало рідко до того, як я вступила в УСС. Це була, до речі, головна причина мого приєднання: мені не вистачало спільноти, де я б могла вільно та з любов’ю постійно говорити про Україну та її проблеми, про те, як допомогти їй і собі звісно ж в цих умовах.  Мені подобаються цінності індивідуалізму, які ми несемо, я не скажу, що я вже на всі 100% їм відповідаю, але тому я є тут. Свобода перша цінність у моєму списку.

 

Єлизавета Підопригора
Анастасія Підгорна
Київ

Анастасія народилася і виросла у столиці України, де закінчила спеціалізовану школу з поглибленим вивченням англійської мови у 2014 році зі срібною медаллю.В 2014 рік вступила до УДУФМТ (нині – КНТЕУ). З 2015 по 2018 рік навчалася у НаУКМА на правника. У 2020 році отримала диплом магістра за спеціальністю “Право”. Лібертаріанський рух став імпонувати їй, після того, як вона почала обговорювати критично нагальні питання свободи вибору під час відвідин курсу лекцій “Джон Ґолт”. З серпня 2020 року є членом організації Українські Студенти за Свободу..

Я вважаю, що майже все, що трапляється з людиною залежить від неї – від елементарних фейлів з дотриманням дедлайну до здатності забезпечити собі гідні умови існування. Вміння відстоювати власні інтереси є для мене ключовою умовою життя на сьогодні. Набагато легше бути почутим, коли ти не один, а в колі однодумців і ви здатні привернути увагу суспільства до тих проблем, які ігноруються (не)свідомо. УСС – це про вагомість і здатність бути почутою.

Анастасія Підгорна
Назар Перейма
Київ

Назар народився 3 березня 2001 року в місті Золочів, де в 2018 році закінчив школу. 2015-2018 рр. – був головою учнівського парламенту. У 2018 здобув перемогу на всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт членів МАН у секції філософії та суспільствознавства. У 2018 році вступив на історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка. Був заступником голови Студентського парламенту історичного факультету. У квітні 2020 року став співзасновником освітньо-соціального історичного проекту BREAKHISTORY.

Лаконічно: чому я вступив в УСС? Цінності цієї організації є дорогі мені. Які саме цінності? Свобода вибору. Я вважаю, що кожен має обирати, як йому жити, бо це його життя. Я вважаю, що УСС не лише стоїть на легалізації канабісу чи зброї. УСС стоїть на легалізації справді вільного життя для людини.

 

Назар Перейма
Поліна Пєнкіна
Київ

Поліна виросла у місті Києві. 2019 року, закінчивши фізико-математичний ліцей, вступила до Київського національного університету. Завжди цікавилась політикою та прихильно ставлась до ідеї лібертаріанства, однак активну участь у громадському житті країни наважилася взяти лише на першому курсі спеціальності “Міжнародні відносини”. Знайомство із УСС розпочала із Програмі лідерства 2020 року, після чого остаточно переконалася, що готова боротися за Свободу кожного індивіда.

“Українські студенти за свободу” для мене є тією групою однодумців, яка необхідна кожній людині для впевненості у правильності власних дій. Так, спілкування із членами УСС дедалі більше переконує мене в тому, що вільне суспільство – це той ідеал, цінність якого необхідно відстоювати. До того ж, організація забезпечує відчуття приналежності до спільноти, яке не лише додає впевненості в собі, а й позбавляє страху перед невідомим.

Поліна Пєнкіна
Дар'я Осіна
Київ

Дар’я виросла у Харкові, де закінчила школу. З 2019 року є студенткою Києво-Могилянської академії, де вивчає політологію. Приєдналася до лібертаріанського руху влітку 2020 року, коли стала учасницею Програми Лідерства.

Для мене свобода є базовою категорією для життя суспільства та держави, без якої неможливо уявити їхнє нормальне функціонування. Студенти – це люди, які не просто прагнуть бачити Україну кращим місцем для життя, а й готові робити максимум заради цієї мети. УСС – це організація, яка дає можливість молоді стати “рупором” ідей свободи та імплементувати їх в життя.

Дар’я Осіна
Оксана Огієнко
Київ

Оксана довгий час мріяла про медицину, журналістику, навіть архітектуру, але вступила врешті на правничий. Пожалкувала лиш про те, що сказала про це родичам, кожен із яких запитав, куди її вже влаштувала мама-юрист. Це стало поштовхом до вступу в УСС, адже їй дуже хочеться зробити так, аби влаштуватись на роботу у неї із одногрупниками вийшло лише самостійно. І подарувало мрію про викладання, адже для того, щоб змінити систему, потрібно змінювати й мислення.  Певний час займалася журналістикою, туризмом, була скаутом і навіть посвячена в маленькі космонавти. Ксюша іноді аж надто сором’язлива, але покаже Вам найпотаємніші куточки Києва, нагодує нереально смачними пиріжками в найстарішому буфеті міста, паралельно розповівши історію всіх навколишніх вулиць, зводить на хорошу фільтр-каву, адже тямить у цьому, і обов’язково заобіймає.  П’є чорну каву без цукру, слухає рок і до біса прямолійна, але за натурою справжня принцеса в берцях.

Коли я прийшла і побачила цих людей, то зрозуміла, що якщо вони є в Україні, то в моїх дітей є тут майбутнє.

 

 

Оксана Огієнко
Єлизавета Касьян
Київ

Єлизавета народилась у місті Маріуполь, де закінчила звичайну та театральну школи. Мала багато хобі, які постійно змінювались, тому можна сказати, що може все, але потроху. У 2018 році стала студенткою факультету маркетингу в КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, де зараз обіймає посаду Голови профбюро факультету та бере активну участь в житті університету. До УСС приєдналась у 2020 році, пройшовши відбір та потрапивши на Програму лідерства. Після з’їзду почала більше цікавитися політикою та ситуацією в країні, і зрозуміла, що лише молодь може зробити Україну кращою.

Моя історія з УСС починається з Програми лідерства 2020, на яку мені пощастило потрапити. Про організацію я дізналась випадково, але ще при заповненні анкети зрозуміла, що в УСС саме ті ідеали, які я хочу поширювати та за які варто боротися.  Дуже круто, що це молодіжна організація, яка об’єднує багато ініціативних та гідних людей. Адже хто, як не ми – молодь, здатні покращити нашу країну та наше життя?

Єлизавета Касьян
Даяна Дідик
Київ

Даяна виросла у місті Київ, де закінчила Український Гуманітарний Ліцей, атмосфера якого була насичена ідеєю любові і поваги до України. З 2020 року вона є студенткою КПІ імені І. Сікорського, де вивчає математику і програмування. Змалку вона цікавиться психологією. Їй пощастило зростати найменшою і єдиною дівчинкою серед 4 дітей в сім’ї, де в звичних побутових ситуаціях постійно доводилося відстоювати свої права і кордони, тому прагнення до ідей Свободи в неї закладено з дитинства. Все своє свідоме життя вона мріяла знайти те місце, яке буде виходом із зони комфорту, але одночасно і осередком розвитку і однодумців. Провіденціальна мить життя познайомила Даяну з УСС у віці 17 років і наразі вона є активістом цієї громадської організації.

“Питання свободи для мене нині є не просто темою для обговорення, а важливою, навіть провідною ідеєю менталітету людини, яка прагне до розвитку своєї особистості і країни. Більшість молоді України, вільною і незалежної держави, є яскравим прикладом того, що свобода є фундаментом процвітання економічної, політичної і соціальної сфер. А УСС своєю чергою є місцем концентрації людей, які прагнуть змінювати країну на краще, не відкладаючи це на потім, а діючи тут і зараз”.

Даяна Дідик
Софія Соловйова
Київ

Софія народилась і виросла в Києві.Тут закінчила загальноосвітню школу, здобула середню музичну освіту, а з 2019 року є студенткою Київського університету імені Бориса Грінченка за напрямом «Реклама і PR». Вперше дізналась про лібертаріанський рух у 2020 році на Ayn Rand Conference Europe. Як зізнається сама Софія, ця подорож докорінно змінила її світогляд і ставлення до життя. Паралельно займається благодійністю, з 2020 року є волонтером всеукраїнського волонтерського руху «Будуємо Україну Разом», учасник інформаційної кампанії рекламної агенції Postmen «Розірви коло насильства». Невтомно поширює думку, що будь-які зміни починаються зі змін у свідомості людини!

УСС – це про найкращих. Концентрація молодих, незламних духом, завзятих й найамбітніших знаходиться саме тут. УСС – це про майбутнє. Майбутнє вільне, самостійне та щаслив, яке потрібно виборювати та будувати власними силами. УСС – це про родину. Велику «мережу» в Україні й не тільки, об’єднаних спільною ідеєю. УСС – це про обмін. Власний досвід, думки, допомога… Одним з найважливіших факторів розвитку є взаємний обмін, який відбувається постійно.

 

Софія Соловйова
Микола Рибачок
Київ

Микола навчається у КНУ ім. Т.Г.Шевченка, де вивчає економічні науки. Член ELSA  Ukraine. Проходив стажування у міжнародній фінансовій організації “ProCreditBank” та міжнародній консалтинговій компанії “Baker Tilly Ukraine”. Півфіналіст всеукраїнської олімпіади з податків. Має практичні компетенції у галузі бухгалтерського обліку, права та податків. Активно займається волонтерською діяльністю, пов’язаною з організацією масштабних івентів. Познайомився з УСС на Студентській Моделі Конгресу у 2020 році, після чого потрапив на програму лідерства, та став активним діячем в УСС. Радник Голови Київського осередку з питань комунікації.

Для мене мене при виборі організації найголовнішими є цінності, які сповідує відповідна організація. УСС – це про спільноту, про єдність, про розвиток і найголовніше про Свободу. Свобода – самому обирати та робити те, що ти хочеш, і нести за це повну відповідальність. Свобода – можливості, які є в людини і вона прагне їх реалізувати. Свобода – це в першу чергу про цінність, відповідальність та індивідуальність. Найбільший вплив на мої погляди становила праця Вебера “Протестантська етика та дух капіталізму”, яка остаточно утвердила моє прагнення до Свободи та суспільства, яке є вільним. Подією, яка найбільш за все вплинула на мене, є Студентська Модель Конгресу, організована УСС у 2020 році, на якій я чітко обрав для себе лібертаріанську партію, зміг переосмислити принципи свободи та спробувати втілити їх у політичних процесах. УСС – організація, члени якої об’єднані по всій Україні, та мають ідеали вільної, незалежної України та активно їх поширюють.

 

Микола Рибачок
Дарина Корж
Львів

Дарина народилась в Кривому Розі, де і отримала середню освіту. З 2018 року є пластункою. Ще зі школи почала свою активну громадську діяльність, пов’язану з волонтерством та допомогою бійцям АТО, організацією та участю в благодійних заходах. Є співзасновницею соціального проєкту ВОЛО, який має на меті розвиток волонтерського руху серед підлітків в Україні та Америці. Влітку 2020 року почала активно цікавитись темою лібертаріанства та активізму, саме в той час стає членкинею громадської організації у Кривому Розі – «Молоді ліберали», а трохи згодом того ж року стає активісткою Українських Студентів за Свободу. З 2020 року є студенткою ЛНУ ім. І. Франка факультету міжнародних відносин.

УСС – це про гармонійне поєднання саморозвитку, активізму та chillового відпочинку з друзями; це про активних та небайдужих людей, які завжди готові прийти на допомогу; це про розмови, які або спонукають до філософських роздумів, або до невгамовного сміху.

 

Дарина Корж
Інеса Настенко
Івано-Франківськ

Інеса народилася у місті Івано-Франківськ. З 2007 по 2016 рік навчалася в школі у місті Радомишлі. В 2018 році закінчила Фізико-технічний ліцей у місті Івано-Франківськ. Інеса навчається в Прикарпатському національному університеті та в Львівській політехніці зараз. З 2020 року активний член організації Студенти за Свободу.

Свобода – це те, що робить нас моральними людьми, забезпечує індивідуальні здібності мислити, міркувати, оцінювати різні ситуації. Це також означає прийняття індивідуальної відповідальності за себе, свої рішення та дії. Свобода включає самовизначення, критичне мислення, повагу та толерантність.

 

Інеса Настенко
Сорокін
Lviv

Олександр народився у місті Івано-Франківськ, виріс у Луцьку, де і закінчив школу. З 2017 року навчається у Національному Університеті “Львівська Політехніка” за напрямом «Кібербезпека». Приєднався до лібертаріанського руху на початку 2020 року, коли у лютому потрапив на модель конгресу. З 2017 року активний учасник багатьох громадських рухів, волонтер львівського обласного молодіжного центру, волонтер таких акцій та подій, як: “Подаруй дитині свято”, BookForum, Молодвіж, ZaxidFest та інших. Бере участь в організації фестивалю VLNTR Fest.

«Часто у мене запитують: “чому я досі в Україні?” У мене немає відповіді короткої відповідь для цих людей. Я народився та виріс в Україні і вважаю її моїм домом. Я прагну допомогти їй змінитись на краще, використовую засади свободи. Серед УСС я знайшов велику та міцну команду однодумців, які вже реалізують ідеї лібертаріанства. Це ті люди, які вже з’являються в рядах ключових державотворців і я впевнений, що за ними майбутнє. Майбутнє за вільним суспільством».

 

Олександр Сорокін
Юлія Власюк
Хмельницький

Юлія народилась і виросла у місті Шепетівка, Хмельницька обл. З 2019 року і дотепер навчається в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю “Право”, з 2020 року навчається в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю “Економіка” на заочному відділенні. Приєдналась до лібертаріанського руху на початку 2020 року, коли потрапила на “Студентську Модель Конгресу” в м. Київ. З 2019 року – голова Інформаційного комітету Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого (Інститут прокуратури та кримінальної юстиції). У 2019-2020 роках була волонтером міжнародної організації AIESEC в Україні (OGV department). З 2020 року активний член організації Students For Freedom , де на даний час займає позицію голови Хмельницького осередку. З 2020 року член ВІ “Активна Громада” Інститут Республіка.

Моя позиція є наступною: Україні вже давно необхідно було відійти від радянських стереотипів, почати жити вільно, комфортно та безпечно. Саме про це піклується УСС. Вони ставлять акцент на молоді, оскільки в них ще не санджовані мізки і саме вони, як ніхто, прагнуть Cвободи. Я впевнена. що якщо більшість молоді буде освіченною, тоді у майбутньому українцям не доведеться будувати краще життя за кордоном, а ми в змозі побудувати його в Україні. А Cвобода є ключовим аспектом комфорту, що так необхідно для щасливого, вільного життя.

 

Юлія Власюк
Львів

Юлія здобуває ступінь магістра психології в Українському Католицькому Університеті. Випускниця Української Академії Лідерства 2016 року. Працювала у команді комунікації ПРООН, а також вивчала “Issues and trends in world politics” у Канаді. До УСС приєдналась літом 2020, а згодом стала частиною львівської команди.

Тільки отримуючи Свободу і несучи відповідальність за свої дії – людина справді займається діяльністю, яке називається життя. Я хочу, щоб наше суспільство було сукупністю вільних, критично мислячих індивідів та щоб права були не ефемерним поняттям, а насущним інструментом. УСС – той рушійний механізм змін.

Юлія Лебединська
Денис Зейналов
Одеса

Денис виріс у місті Роздільна, що на Одещині. З 2015 по 2020 працював в органах учнівського самоврядування своєї школи на різних посадах. Брав участь у великій кількості соціальних, волонтерських та екологічних проєктів в Україні, Німеччині, Польщі та Чехії.  У лютому 2020 року Дениса було обрано конгресменом на проєкт “Студентська модель Конгресу” від ГО “Українські студенти за свободу”. У серпні 2020 Денис пройшов Програму лідерства від УСС. А у жовтні його було обрано Секретарем Одеського осередку УСС та Очільником південного крос-регіону.  З 2020 року студент Одеського національного університету імені Іллі Мечникова за спеціальністю “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”.

“Я вважаю себе консервативним лібералом. Свобода людини як особистості і як митця повинна бути забезпечена на 100%. Економічна свобода – це впевненість у чесності та прозорості стосунків бізнесу і держави. У той же час зміни спрямовані на лібералізацію суспільства необхідно впроваджувати поступово. Реформи ніколи не були й не будуть швидкими й простими. Це складний і довготривалий процес. Я вбачаю своїм громадянським та політичним обов’язком проведення просвітницької діяльності та консолідації суспільства”.

 

 

Денис Зейналов
Аліна Ярощук
Одеса

Аліна вирісла у м.Києві, де закінчила школу. З 2016 по 2020 рік навчалася в Національному університеті «Одеська юридична академія» за спеціальністю «Право» на факультеті міжнародно-правових відносин. В університеті займала посаду замісника Голови факультету Студентського наукового товариства. В серпні 2020 року отримала статус активіста ГО «Українські студенти за свободу». З жовтня 2020 року проходить стажування у школі маркетингу.

«Українські Студенти за Свободу» – це місце, де ти можеш почувати себе вільним. Це ті люди, які стануть твоїми менторами, друзями, однодумцями чи навіть колегами. Бути частиною УСС – це чітко поставлені орієнтири твого кругозору. Для мене УСС – це люди з активною позицією, які будуть боротися за свою волю та інтереси до кінця; люди, які завжди ненаситні до нових знань; люди, які будують майбутнє вже зараз.

 

Аліна Ярощук
Анастасія Новік
Запоріжжя

Настя виросла у місті Запоріжжя. З 2018 року навчається у Хортицькій національній академії за спеціальністю «Спеціальна освіта». У 2018 році стала учасницею першої Студентської Моделі Конгресу, де дізналася про лібертаріанський рух. Керувалась принципами лібертаріанства будучи головою Інформаційного сектору студентського самоврядування. У 2020 році стала учасницю тренінгового табору Програми лідерства та стала активісткою УСС. Активістка та волонтерка з більш ніж 4 річним стажем.

УСС – це місце, де я з легкістю можу знайти людей, що розділяють мої погляди на життя. Ми займаємося різними речами, але все одно розуміємо один одного. Це простір для самореалізації без примушення.

Анастасія Новік
Анастасія Надельнюк
Черкаси

Анастасія виросла в місті Шпола Черкаської області. З 2018 року навчається в Черкаському інституті банківської справи за спеціальністю “фінанси, банківська справа та страхування”. Приєдналася до лібертаріанського руху влітку 2020, коли отримала можливість бути частиною “Програми лідерства”. З 2018 займає активну громадську та студентську позицію, працює фотографом в інституті , а також за його межами.

Для мене в першу чергу дуже важлива духовна цілісність людей. В УСС ми всі як родина, кожен намагається максимально зрозуміти та підтримати тебе в твоїх планах і задумах. УСС це можливість показати, який насправді сильний дух нашої нації. Організація справді дає сильний посил кожному подумати про те, що разом ми сила. Неймовірно важливим є той факт, що в УСС на перший план виходять питання вільної та цілісної держави, а також розвитку нашої молоді, адже зараз молодь вважається недооціненою ланкою нашого суспільства, але насправді, молодь це те, що рухає нашу країну до кращого майбутнього.

 

Анастасія Надельнюк
Кирило Димов
Одеса

Кирило народився у місті Одеса. У 2015 році вступив до Національного університету «Одеська юридична академія» на факультет Міжнародно-правових відносин, де у 2019 році отримав диплом бакалавра за спеціальністю «Право». Наразі є студентом 2 курсу магістратури НУ «ОЮА» європейської програми TEMPUS. Вже з шкільних років займається активною суспільною діяльністю: благодійні та волонтерські проєкти, організація освітніх заходів тощо. З 2017 року брав участь у наданні безкоштовної правової допомоги для незахищених категорій населення на базі університету. З 2018 року – волонтер Одеського міжнародного кінофестивалю. З 2019 року є одним з організаторів Вишиванкового фестивалю, з 2020 року – активіст Одеського осередку ГО «Солідарна молодь», а також віце-президент з програми обміну міжнародними студентськими стажуваннями Європейської асоціації студентів права в Україні (ELSA Ukraine). Випускник Антикорупційної школи від НАБУ, програми Young Reformers Lab, програм для кандидатів в депутати на місцевих виборах від National Democratic Institute. Кандидат в депутати Одеської міської ради на місцевих виборах 2020 року. Кирило зацікавився ідеями Свободи, ставши учасником Студентської Моделі Конгресу у лютому 2020 рок, а згодом – Програми Лідерства від Українських Студентів за Свободу. З вересня 2020 року є головою одеського осередку ГО «Українські Студенти за Свободу».

Українські Студенти за Свободу – це команда неймовірних людей, які вже зараз, саме в цей момент, змінюють країну і роблять усе для того, щоб нам та нашим дітям у майбутньому було комфортніше. Ми творимо історію, ми впливаємо на процеси, ми змушуємо владу почути молодь. Ми боремося за Свободу для кожного громадянина України, бо Свобода – то є одна з найцінніших чеснот, що ми маємо.  Ми маємо право обирати місце навчання, маємо право обирати музику, яку слухати та їжу, яку їсти. Маємо право обирати, як саме себе захищати, чим себе лікувати та на яких автівках їздити. Ми маємо право обирати, що нам говорити і про що нам думати. І, найголовніше, ми маємо право обирати, як нам жити.  Це є Свобода. Це те, за що ми боремось. 

 

 

Кирило Димов
Валерія Бучинська
Одеса

Валерія народилась в Одесі, через шість років переїхала до області в с. Нерубайське, де й закінчила першу гімназію. 2018 року вступила на філологічний факультет в ОНУ імені Мечникова. Була волонтеркою і помічницею кандидата від політичної партії “Голос” у 2019. Зараз займається мовною просвітницькою діяльністю. “Свобода – багатоелементне, сповнене ряснотою різноманітних дрібничок поняття: від вибору одягу до втілення національних ідей. Однією з таких фундаментальних національних ідей, від якої починається національна свідомість, плодами якої є державна, є мовна свідомість. На жаль, не найменша частина нашого народу має низький рівень мовної свідомости через брак мовного виховання (і наявність лише мовного навчання) в закладах освіти. 

УСС – це людини, які сперечаються, чимось не згодні, постійно дискутують, тому що кожен має власну думку і кожен має на меті дійти консенсусу, аби досягти головної поставленої мети. І я думаю, це прекрасно. УСС втілює Свободу в кожному аспекті, не оминаючи мовного, що є щирістю і усвідомленням кожного елементу для відчуття волі.

Валерія Бучинська
Катерина Бобир
Дніпро

Катерина виросла у місті Кам’янське, де закінчила гімназію. У 2017 році вступила до Університету митної справи та фінансів у Дніпрі на юридичний факультет за спеціальністю «Право». У період з 2016 по 2018 рік була учасницею проєкту «Юні дипломати України та Грузії». У листопаді 2018 року, як випускниця проєкту, захищала презентацію свого проєкту у Копенгагені після участі у Great Debate Camp 2018 у місті Хумлебек (Данія). У 2017-2019 роках була консультантом у юридичній клініці при Університеті митної справи та фінансів. З 2018 по 2019 рік була віцепрезидентом з академічної діяльності в ELSA Dnipro. У лютому 2020 року взяла участь у проєкті «Школа Законодавця» та була відібрана до ста п’ятдесяти делегатів, які представляли молодь України на Другій Студентській Моделі Конгресу. З серпня 2020 року є активістом ГО «Українські студенти за свободу», після успішного завершення курсу «Свобода 101» та участі у тренінговому таборі Програми Лідерства 2020, який проходив у місті Вінниця.

Молодь УСС популяризує свої принципи, адже наявність вільного суспільства залежить не тільки від участі держави в житті суспільстві, але й від того, наскільки саме суспільство є відповідальним, справедливим та готовим кооперуватися. На основі цього з’являються вільні цінності і виробляються нові, в рамках яких живе вільне суспільство. Вільне суспільство – це сукупність вільного ринку та мінімального втручання держави в приватне життя громадян, свобода від ідеології, стереотипів та забобон. В такому суспільстві у людей є більше можливостей спільним діями поліпшити своє життя. Свобода – це завжди вибір. «Українські студенти за свободу» акцентують на економічних та індивідуальних свободах.

 

Катерина Бобир
Наталія Мартинова
Мелітополь

Наталія народилась та виросла у с.Терпіння Мелітопольського району Запорізької області, де закінчила з відзнакою колегіум та музичну школу. З 2017 року навчається у ТДАТУ ім. Д. Моторного за спеціальністю «Менеджмент». Приєдналась до лібертаріанського руху у серпні 2020 року, коли потрапила на Програму Лідерства. Займає посаду голови студентської ради факультету економіки та бізнесу ТДАТУ. Наталя активна, позитивна, завжди йде до поставленої мети.

Свобода – це головна мета, до якої ми повинні йти заради для нас і нашого майбутнього. Хто, якщо не ми? Українські студенти за свободу!

Наталія Мартинова
Валерій Лазаренко
Херсон

Валерій виріс у місті Херсон, де закінчив школу. З 2019 року навчається у Херсонському національному технічному університеті за напрямом “Інженерія програмного забезпечення”. Приєднався до лібертаріанського руху у серпні 2020 року, коли потрапив на Програму лідерства. З самого початку навчання в університеті брав активну участь у студентському житті. З лютого 2020 року обіймав посаду голови спортивно-оздоровчого сектору студентського самоврядування. З листопада 2020 року був обраний президентом студентського парламенту ХНТУ.

Що для мене Свобода? Це філософія підприємництва, небайдужість та активна життєва позиція, незалежність своєї країни – України. Саме в УСС я знайшов однодумців, людей, які теж хочуть прокинутись завтра у вільній та розвиненій країні і саме тому працюють сьогодні заради цієї мети.

Валерій Лазаренко
Віталій Шишарів
Кривий Ріг

Віталій народився у м. Кишинів, Молдова. У 2012 році разом з родиною переїхав до України, де тепер проживає в місті Кривий Ріг. Починаючи з шкільного віку, цікавився громадською діяльністю та журналістикою. У 2020 році став студентом Державного університету економіки й технологій. Дізнався про УСС завдяки заходу Студентська модель Конгресу. Відтак ідеї лібертаріанства та діяльність Українських Студентів за Свободу стала для Віталія по-особливому цікавою.

“Українські Студенти за Свободу для мене – це не просто можливості саморозвитку. Діяльність УСС є глобально важливою для нас та для України в цілому. Усі й кожний повинні визнати, що УСС роблять майбутнє нашої країни, завдяки цьому ми не втратимо нашу державність та ідентичність у майбутньому”.

 

Віталій Шишарін
Денис Волоха
Харків

Народившись там і мешкаючи тут (так цей хлопець розповідає у своєму Facebook), він працює журналістом у Харківській правозахисній групі. Директор ХПГ Євген Захаров розповідає, що коли Денис прийшов до офісу на співбесіду в кінці 2018 року, він нагадав йому стару статтю американського адвоката Джеймса А. Голстона, де він писав, що адвокати з прав людини — божевільні. У 2017 році Денис розпочав навчання в Харківському політехнічному інституті, де потім став редактором незалежного студентського медіума ХПІ Online і виграв судову справу проти університету. У 2019 році стає студентом Юридичного університету імені Ярослава Мудрого. У 2020 році взяв курси із Digital Marketing в Університеті Іллінойсу в Урбана-Шампейн.

“Не скажу тут багато, але прагнення до Свободи цих дівчат та хлопців, як і їх американськість, — це те, що мені подобається в усій цій тусівці”.

 

Денис Волоха
Гуобадиа Ефоса Марк
Харків

Ефоса виріс в місті Харків, де закінчив школу і навчався в Харківській патентно-комп’ютерному коледжі на спеціальності “Обслуговування комп’ютерних систем і мереж”, після чого вступив до Харківського авіаційного інституту за напрямом “Комп’ютерні науки”, закінчивши бакалавра з відзнакою. За час навчання брав участь у безлічі конкурсів стартапів, проходив стажування від компанії Хуавей в Китаї, навчався за програмою Еразмус+ в Італії, а також є стипендіатом китайського уряду. У 2020 році став частиною УСС, є активним учасником життя харківського осередку.

УСС для мене – це засіб вираження мого прагнення до кращого. Можливість роботи з однодумцями в єдиному напрямку високоцінна в сучасному суспільстві. За час роботи з УСС я відкрив для себе багато нового, зміг просунути ідеї вільного і думаючого суспільства серед своїх знайомих. Я побачив результат наших дій, що для мене стало дуже важливим. За кілька місяців з УСС я побачив, що ми змогли допомогти тим, хто цього потребував, підтримати тих, кого намагалися залякати і в цілому зробити моє рідне місто та Україну трохи краще.

Гуобадіа Ефоса Марк
Юлія Кабушко
Полтава

Юлія усе життя прожила у місті Полтава, а зараз навчається у юридичному інституті імені Ярослава Мудрого на другому курсі. Про УСС дізналася влітку 2020 року, тож вона заповнила анкету та пройшла на програму лідерства Східного регіону. У вересні 2020 була обраною головою осередку УСС у Полтаві. Юлія прагне “розворушити” молодь свого міста, надихнути до активних дій та висловлення власних думок.

Особисто для мене, УСС – це місце, де важлива думка кожного, а істина виходить з дискусії. Принцип свободи – головний принцип, яким керуються у житті.  Я вірю у те, що саме цей принцип сприяє розвитку як окремої особистості, так і суспільства загалом. 

 

Юлія Кабушко
Валерія Вялкова
Суми

Валерія зросла у місті Суми. З 2017 року здобуває ступінь бакалавра на спеціальності Міжнародні економічні відносини. Громадською діяльністю зацікавилася ще з першого курсу, коли приєдналася до волонтерів. Проходила стажування в антикорупційному проекті WikiInvestigation. Брала участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ в університеті Альмерії (Іспанія). Ідеалами лібертаріанства зацікавилася в 2019 році, коли активно шукала ті ідеї, які змінять країну на краще.

УСС – це перш за все об’єднання ініціативної молоді, яка прагне до змін. Це місце, де ти знайдеш вірних товаришів, щоб спільно прямувати до головної мети – свободи. Це спільнота реформаторів, найрізноманітніших та найцікавіших людей, які вірять, що розквіт України залежить від їх дій.

 

Валерія Вялкова
Ігор Татаренко
Харків

Ігор народився і ріс у Луганську, звідки у 2014 року переїхав у зв’язку з війною Росії проти України. Закінчив школу у місті Харкові. З 2018 року навчається на юриста в НЮУ імені Ярослава Мудрого. Приєднався до УСС в 2020 році під час Програми Лідерства.

Вважаю, що базовою цінністю кожного індивіда та суспільства є Свобода. В даному контексті мені подобається багатогранність членів УСС й підхід, який створив вільну атмосферу всередині колективу. Вважаю ліберальні реформи конче необхідними для України, а Українських Студентів за Свободу кращим та найбільш щирим лобістом відповідних змін.

 

Ігор Татаренко
Ольга Салопанова
Харків

Оля виросла в Харкові, а з 2018 року. навчається в Політехнічному університеті за спеціальністю “Прикладна лінгвістика”. Дізналася про УСС незадовго до початку набору на Програму Лідерства 2020, де приєдналася до лібертаріанського руху в серпні цього року на східному з’їзді.

«УСС – це надія. Коли бачу людей з УСС за роботою, у мене захоплює подих: усі мотивовані працювати для змін, знають, навіщо вони тут, прагнуть зробити кращою цілу країну. Я вірю, що така команда зможе досягти будь-якої мети й пишаюся, що можу бути частиною цього руху до Свободи. Адже саме Свобода може зробити людей щасливими й вивести їх з бідності до гідного та процвітаючого майбутнього».

 

Ольга Салопанова
Микита Прошин
Харків

Микита виріс у місті Харкові, де закінчив школу. З 2018 навчається у Харківському національному університеті за напрямком «Комп’ютерні науки». Приєднався до організації влітку 2020 року, коли потрапив на Програми Лідерства. Активний учасник соціального життя свого університету. Проходить стажування в провідних українських компаніях з аналітики та дизайну.

Мати можливість разом навчатися та працювати з однодумцями це великий скарб. Бачити як твої зусилля змінюють на краще твоє життя та життя твоєї країни дуже мотивує. І дає віру у те що, саме свобода є головним інструментом для нашого процвітання. Тому кожен день з УСС ти відчуваєш натхнення робити все щоб досягти важливих цілей.

Микита Прошин
Микита Пєтухов
Харків

Микита виріс у місті Краматорськ, де отримав середню освіту. З 2017 по 2021 роки навчається у ХНЕУ імені Семена Кузнеця за напрямом економіка і право. Брав активну участь в організації та проведенні багатьох університетських конкурсів, презентацій, виступів, студентському самоврядуванні. З 2018 року почав активну громадську та волонтерську діяльність: брав участь у програмах AIESEC, EU Study Days in Ukraine, ФРІ та Erasmus+. Вперше познайомився з УСС на початку 2019 року на Школі Законодавця. Після цього став активно долучатися до інших лібертаріанських заходів: Школа Законодавця 2020, Студентська Модель Конгресу 2020, Програма Лідерства 2020 та інші.

Для мене УСС – це люди, можливості та натхнення.  Люди – кожен активний член цієї авторитетної організації має не тільки запал та бажання виділитися серед всіх інших, а й багато досвіду, знань та енергії. Важливою рисою є наявність у кожного власного бачення та палкого бажання відстоювати його, навіть якщо все суспільство не згодне з цим. Поєднавши це з критичним мисленням можна бути справжнім лідером, який буде вести свою команду до перемоги. Можливості – маючи купу товарищів за спиною набагато легше та зручніше змінювати світ, ніж робити це наодинці. Будучи частиною групи ти переносиш на себе її цінності, ідеї та культуру.  Натхнення – воно завжди приходить, коли ти бачиш людей, які ще вчора сиділи з тобою за одним столом та дебатували на якусь незрозумілу тему, а вже завтра вони стають політичними та громадськими лідерами. Це завжди призводить до думок, що можна робити та отримувати більше, більше ніж ми маємо зараз

 

Микита Пєтухов
Олександра Петракова
Харків

Олександра – харків’янка у третьому поколінні. З відзнакою закінчивши школу, 2018 року вона вступила на навчання до НЮУ імені Ярослава Мудрого за спеціальністю “міжнародне право”. Дізналася про УСС ще в червні 2019, після чого відзначилася у Школі Законодавця та взяла участь у Моделі Студентського Конгресу. Приєдналася ж до лібертаріанського руху вже у серпні 2020-го після проходження Програми лідерства. У період з 2018 по 2020 рік створила понад 10 наукових публікацій. Займається копірайтингом, творчістю та громадською активністю.

«Я маю, мабуть, одну з найдовших історій знайомства з Українськими Студентами за Свободу. Для мене УСС — це про підтримку. Це люди, після спілкування з якими ти усвідомлюєш, що ти здатен на більше. А молодь України здатна на все: відстоювати власні права, лобіювати власні інтереси та впливати на питання державної важливості! Це спільнота, яка переконана, що гарно там, де ти робиш гарно. Це свідомі громадяни, що прагнуть побудувати таку країну, з якої молоді не захочеться виїжджати».

Олександра Петракова
Анна Нагорна
Суми

Анна народилася та виросла у маленькому містечку на Сумщині, де і закінчила школу. Вчилась завжди добре, адже ще тоді знала, що знання – запорука успіху. В 2019 році вступила в Сумський державний університет на перспективну спеціальність міжнародне право. З 2020 року стала активісткою в УСС, адже потрапила на Програму лідерства, в той же час і відкрила для себе ідеї лібертаріанського руху. Після цього активно стала жити громадським життям, проводити різні івенти для студентів та поширювати ідеї свободи серед молоді.

Так, Свобода поняття широке, але перш за все, воно означає відповідальність, оскільки маючи свободу без відповідальності, людина перетворюється на тварину, якою керують інстинкти. Якщо ж говорити про Свободу в Україні, то тут не можна вважати себе таким вільним, як всі говорять: з думкою народу ніхто не рахується. Навіть складається враження, що народ і українська влада – це два окремі світи, хоча ця влада складається з тих самих людей. Отже, я хочу сказати, що свобода важлива у нашому житті, але крім неї існує ще й відповідальність. Саме ідеї Свободи і підтримують студенти УСС.

 

Анна Нагорна
Магран Тата
Харків

Магран народився у Сирії, місті Алеппо, де закінчив початкову школу. Влітку 2012 року, через громадянську війну, переїхав разом з сім’єю в Україну, у рідне місто матері Харків. У 2019 році, закінчивши школу, вступив на спеціальність “Архітектура та містобудування” в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова. Приєднався до лібертаріанського руху в 2019 році, активно спілкувався в пострадянській лібертаріанський спільноті. Водночас став членом Германо-слов’янської археологічної експедиції (ХНУ ім. В.Н. Каразіна). У 2020 році брав участь у “Школі законодавця” від харківського осередку УСС. Вважає, що урбаністика може бути не лише лівою. Цікавиться археологією, піксель артом, мультиплікацією та урбан-скетчінгом.

УСС – це однодумці, це друзі, це спільні принципи. Хай іноді ми можемо у мінорних питаннях мати різни думки, проте нас всіх об’єднує одне – тяга до Свободи.

Магран Тата
Діана Лисенко
Харків

Діана народилася та виросла у місті Харків, де і закінчила свою школу. У 2017 році Діана вступила до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, де й досі здобуває ступінь бакалавра за спеціальністю Право. Приєдналася до лібертаріанського руху влітку 2020, коли успішно пройшла відбір та потрапила на програму лідерства, що проводилася на Вінниччині. Святкувала свої 20 років разом з УСС.

Для мене УСС – це не чергова позауніверситетська активність, а нова спільнота, де можна розкрити себе з нової сторони. Я була у захваті від дискусій про філософію Айр Ренд: слухали мене та слухала я. Мені дуже подобається УСС з діаметрально двох протилежних сторін: простота та багатогранність. Тобі не потрібно бути доктором філософії, щоб тебе почули та поважали. Достатньо бути цікавою та освіченою людиною, яка зможе підтримати будь-яку тему розмови з обов’язковою повагою до своїх колег.

Діана Лисенко
Гліб Кращенко
Харків

З дитинства цікавлячись питаннями про те, як має виглядати належний суспільний лад, Гліб неодноразово міняв і переглядав свої політичні погляди. Згодом, розчарувавшись в колективістських формах анархізму, він прийшов до ідей лібертаріанства та класичного республіканізму. У 2020 році долучився до УСС у пошуках однодумців. Гліб захоплюється радикальною політичною філософією, неоінституційною економікою та грою на гітарі. З 2019 року навчається на економічному факультеті ХНУ ім. Каразіна за спеціальністю “Економіка та економічна політика” з метою вести науково-дослідну та просвітницьку діяльність.

Світ, у якому ми живемо є вкрай недоброзичливим. Нас оточують різного роду ворожі істоти: соціалісти, Російська Федерація, податкова, просто бандити, прихильники сучасної грошової теорії… УСС — це люди, які усвідомили своє незавидне становище і намагаються протиставити себе агресивному навколишньому середовищу, яке спокусилося на нашу Свободу.

Гліб Кращенко
Данило Горєлов
Харків

Данило народився у селищі під Харківщиною, але з дитинства розумів, що залишатися в ньому не хоче. Під час навчання брав участь у різноманітних конкурсах та олімпіадах. Улюблені предмети – математика та зарубіжна література. З п’яти до десяти років займався бальними танцями, але зрозумівши, що вони його не приваблюють, вирішив піти до музичної школи, яку закінчив з відзнакою. У старшій школі брав участь у проекті з професійної орієнтації, під час якого потрапивши до комп’ютерної школи, зрозумів, що має сильне бажання вивчати комп’ютерні науки, тому закінчивши школу вступив на навчання до ХНУРЄ на спеціальність «Комп’ютерна інженерія». У 10 класі мав змогу зустрітися з посадовцями та депутатами місцевих рад харківської області. На цій зустрічі Данило зрозумів, що не потрібно сподіватися на владу та віддавати все у її руки, якщо тобі щось не подобається , якщо ти хочеш щось змінити у своєму житті, у своєму місті, у своїй країні – все у твоїх руках!

Що може бути краще за коло однодумців?

Данило Горєлов
Лизавета Гавенко
Харків

Лизавета народилася у чудовому місті Харкові. Успішно закінчила Харківську гімназію номер 82 й поступила у добре відомий технічний виш НТУ “ХПІ” на перспективну спеціальність.  Разом з УСС з літа 2020 року, а саме з чудової Програми Лідерства у Вінниці.

УСС вражає! Особливо їх єдність та цілеспрямованість. Це саме та сила, як на мене, що змінить життя у нашій рідній Україні на краще.

Лизавета Гавенко
Данило Фурсов
Харків

Данило народився та виріс у місті Українськ, Донецької області, там і закінчив школу. З 2019 року навчається у НТУ “ХПІ”. Приєднався до лібертаріанського руху в середині 2020 року.

Коли я дізнався про УСС, для мене це було щось дуже круте, бо поєднання свободи і молоді – це і є основна рушійна сила незалежної України. Саме ми, вільна молодь, вирішуємо, які зміни будуть проведені у нашій країні.

Данило Фурсов
Андрій Чукаль
Харків

Андрій виріс в невеличкому місті Умань, Черкаської області, де закінчив Уманську міську гімназію і отримав золоту медаль. З 2019 навчається в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за напрямом “Міжнародне право”. З вересня 2019 року, активний участник дебатної спільноти України. Приєднався до лібертаріанська руху в січні 2020 року, коли приєднався до заходу від УСС “Школа Законодавця”. З серпня 2020 року працює за спеціальністю. 

Для мене Cвобода – це те, чого не тільки можна досягнути, а й варто. Вільний ринок, свобода вибору, лобіювання принципу вільного суспільства – це невід’ємна частина суспільства, що розвивається і стає краще з кожним роком. Маючи права та обов’язки, можна створити неймовірні речі, а для цього варто відстоювати інструмент реалізації – Свободу кожного громадянина. УСС – це участники “не на папері”, а фактичні громадські діячі. Як можна вважати раціональним прожити десятки років в своїй країні, своєму місті і не бачити проблеми у відпливі кадрів та громадян за кордон. Вважаю, що створення держави починається з дій кожного в даний момент часу.

Андрій Чукаль
Віталій Романов
Харків

Віталій виріс у маленькому містечку Харківської області. Продемонструвавши хист до програмування ще у ранньому віці, він брав участь у багатьох олімпіад з інформатики, фізики, математики.  З 2018 по 2019 був студентом НУ “Львівська Політехніка”.  З 2019 є студентом ХНУ ім. В.Н. Каразіна за напрямом “Комп’ютерні Науки”. Приєднався до лібертаріанського руху у 2017-у, коли знайшов для себе книгу Defending the Undefendable Уолтера Блока.

Бачу в УСС той самий шанс для України нарешті змінити все на краще. Чому? Сучасна Україна майже не має ідеологій: ми маємо політиків, що змінюють свій колір кожні вибори; ми маємо партії без будь-якої стабільності у своїх програмах. Саме політичної думки не вистачає українській політиці. І якраз тому, я бачу величезні можливості, що має перед собою УСС: можливості навчити людей справжньої політиці.

 

 

Віталій Романов
Карина Гродецька
Чернівці

Карина Гродецька народилася та виросла в місті Чернівці, де закінчила школу. З 2016 по 2018 була секретаркою та депутаткою Чернівецької міської учнівської ради. У 2017 році пройшла стажування на телеканалі “UA:Буковина”. З 2018 року навчається на факультеті історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича за спеціальністю “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”. Бере участь в роботі профбюро студентів факультету та Студентського парламенту університету.  З червня 2020 року була обрана членкинею Молодіжної ради Буковини, складі якої очолює комітет PR-комунікацій та роботи зі ЗМІ. Познайомилася з лібертаріанським рухом у лютому 2020 року під час проєкту “Студентська модель Конгресу”. Стала членкинею ГО “Українські студенти за свободу” після проходження Програми лідерства в липні 2020 року.

Організація “Українські студенти за свободу” для мене це:

– прогресивна молодь, що вносить зміни

– це середовище однодумців, що відстоює ідеї Свободи

– це надія на розвиток вільного суспільства

Пишаюся тим, що входжу до складу цієї організації та вірю, що наші наполегливість, цілеспрямованість, енергія, компетенції та патріотизм зроблять нашу країну кращою. Ми, українці, – вільний народ, тож ідеї відстоювання свободи варті все більшого поширення в нашому суспільстві.

 

 

Карина Гродецька
Андрій Філіпов
Житомир

Андрій виріс і живе в Житомирі, де навчався в фізмат ліцеї, а потім закінчив Житомирський Технологічний Коледж за спеціальністю Інженерія Програмного Забезпечення, а після вступив екстерном на 2-й курс в приватний ВНЗ UACU в Києві на міжнародні економічні відносини. Доєднався до лібертаріанського руху в Україні після Студентської Моделі Конгресу, де й дізнався про УСС. З того часу не пропускав майже жодного івенту, які відбувались в Житомирі чи в сусідніх містах

Кожна інституція це не якась абстрактна річ, а абсолютно конкретні особи. І УСС – це, по-перше, люди: навіть якби я знав, що це єдина лібертаріанська тусовка в Україні, я б не доєднався до неї, якби там не було такого неймовірного колективу. Сам знаходжу в лібертаріанських ідеях, які переслідує УСС, в першу чергу, погляд на економічні взаємовідносини, оскільки це єдине головне, що мене турбує у діях влади. УСС відкрили величезне коло однодумців по всій країні, і вже за пів року в організації, у мене з’явилися друзі у кожній точці країни, з яких до чотирьох вже приїздив, а троє гостювали у мене.

Андрій Філіпов
Володимир Єршов
Львів

Володимир виріс у місті Кривий Ріг, де закінчив НВК Центрально-міського району з поглибленим вивченням іноземних мов. З 2018 року навчається в ЛНУ імені Івана Франка на спеціальності “Менеджмент та адміністрування”. Приєднався до УСС влітку 2020 року, пройшовши Програму Лідерства. З 2020 року займає посаду редактора в соціокультурному онлайн-медіа GetBrain.

В наш мінливий та неспокійний час, буває досить складно повірити, що рано чи пізно усе буде добре. Саме тому так важливо шукати та знаходити однодумців, які поділяють твої погляди на життя та будуть готові відстоювати ті самі цінності, що і ти. І УСС дуже допомагає мені в цьому плані, адже це середовище розумних та активних молодих людей, які готові боротися за свободу та відстоювати свої права.

 

Володимир Єршов
Надія Бурдяк
Чернівці

Надія народилася і виросла у місті Чернівці, де закінчила філософсько-правовий ліцей. З 2018 навчається в Чернівецькому національному університеті за напрямом «Право». Про УСС дізналася після Студентської Моделі Конгресу 2020, згодом вже влітку того ж року пройшла програму лідерства і приєдналася до лібертаріанського руху.

Для мене ідея Свободи – це основа успішного процвітаючого суспільства, оскільки тільки наділенні свободою люди можуть вільно мислити, створювати і повноцінно функціонувати. Свобода, надає особі можливість брати на себе повноцінну відповідальність за всі свої дії і аспекти життя, тим самим забезпечуючи для всіх рівноцінний вибір: розвиватися чи деградувати.

Тому Свобода для мене – це можливість мислити, креативити, реалізовуватися і брати відповідальність за свій вибір і свої дії, чим породжувати результат і неважливо негативний чи позитивний, але це мій особистий результат для досягнення поставленої мети і створення бажаної цілі.

 

Надія Бурдяк
Іванна Антонюк
Чернівці

Іванка – корінна буковинка, росла у Чернівцях, де у 2019 році закінчила ліцей та вступила до Чернівецького національного університету на спеціальність “Соціальна робота”. Про лібертаріанський рух дізналася від подруги, яка була учасницею Студентської Моделі Конгресу. Захопившись концепціями та поглядами лібертаріанства, вирішила спробувати пройти загальнонаціональний відбір та заповнила заявку на участь у Програмі Лідерства. У 2020 році стала учасницею Програми Лідерства та активісткою Українських Студентів за Свободу.

УСС для мене – платформа для розвитку та реалізації особистого потенціалу. Це організація, у якій не просто зрозуміють та підтримують “добрим словом”, а й допоможуть втілити найсміливіші мрії, поділяться власним досвідом та факапами. Це організація ві-ль-них та незаанґажованих людей, які бажають розвивати свою країну та людей, які у ній живуть. Це оточення молодих людей із вогнем в очах надихає ставати кращим та створювати щось корисне та круте.

 

Іванна Антонюк
Єлизавета Мокра
Житомир

Єлизавета виросла у місті Донецьк, але через окупацію змушена була переїхати. Життя занесло її до Житомирської області, де вона зараз навчається. Також Єлизавета цікавиться сферою комунікацій та PR. В 2020 році вона доєдналась до Українських Студентів за Свободу, бо зрозуміла що цінності цієї організації їй імпонують.

Для мене Свобода – це одна з основних цінностей. Бути вільною як від упереджень, від думки оточуючих, так і для творення себе та кращого світу навколо себе.

Єлизавета Мокра