Програма Лідерства 2023

Програма Лідерства — це проєкт молодіжної організації «Українські Студенти за Свободу», який відбудеться у форматі освітнього офлайн табору на території Меджибізького замку (Хмельницька область) 16-20 серпня.

Мета табору — об’єднати студентів, які мріють про вільну, успішну Україну і хочуть брати активну участь у творенні такої країни.

Чому варто взяти участь у Програмі?

Перемога України у війні з росією та відбудова вільної, успішної країни потребує розумних, сильних лідерів, які горять ідеями Свободи. Програма Лідерства створена для того, щоб навчати та об’єднувати молодих людей, які хочуть бути такими лідерами.

Якщо ти віриш в Україну, а Свобода є для тебе однією з головних цінностей, то Програма Лідерства — це проєкт, який не можна пропустити.

Під час освітнього табору ти:

— познайомишся з понад 200 активними студентами та знайдеш собі друзів, які поділяють такі ж цінності, як і ти;

— прокачаєш свої знання з політології, економіки, філософії і завдяки цьому зможеш краще зрозуміти події в Україні та світі;

— розвинеш свої лідерські якості;

— відвідаєш тренінги та воркшопи, зокрема тренінг з домедичної підготовки;

— отримаєш особистого ментора, з яким будеш працювати цілий рік над реалізацією своїх цілей;

— поживеш 5 днів в середньовічному замку та дізнаєшся його історію.

І наостанок: познайомишся з нашою командою та зможеш долучитися до спільноти «Українських Студентів за Свободу» — однієї з найбільш активних студентських організацій в Україні!

Хто може брати участь у Програмі?

Якщо ти — активна молода людина, яка прагне розбудовувати студентський рух в Україні, просувати ідеї свободи та працювати задля вільного майбутнього нашої країни, ця Програма — для тебе!

Проєкт створений для молоді з усієї країни, тож відбір є досить конкурентним. Всі учасники Програми Лідерства «Українських Студентів за Свободу» мають бути абітурієнтами або нинішніми студентами вищих навчальних закладів України.

 • Бажання долучатися до боротьби за вільну Україну;
 • Пристрасть до ідей свободи і організації заходів, які зроблять Україну вільнішою і успішнішою;
 • Сильна мотивація, спрямована на доведення проєктів до кінця;
 • Прагнення розвинути свої лідерські навички;
 • Активність, ініціативність, вміння брати відповідальність на себе;
 • Зацікавленість у посиденьках з іншими студентами до світанку, розмовляючи на тему Свободи.
Як стати учасником Програми Лідерства?
 • Заповнити
  анкету
 • Пройти загальнонаціональний відбір
  Відбір відбувається за відповідями в анкеті.
 • Взяти участь у п’ятиденному всеукраїнському таборі
  Табір — заключний етап відбору, де на кандидатів чекатимуть лекції та воркшопи, дискусії, кінопокази, неформальне спілкування, знайомство з ментором, спільною та інші активності.
 • Успішно пройти онлайн-курс
  Онлайн-курс підготує тебе до тематики табору. Ти отримаєш базові знання з економіки, політології, філософії Свободи. Завдяки курсу ти також отримаєш корисні навички, які потім зможеш використати у своєму студентському житті.
Приєднуйся та змінюй країну разом з нами
Додаткові запитання (F.A.Q.)
Чи безпечно брати участь у Програмі з огляду на повномасштабну війну?

Освітній табір пройде на території Меджибізького замку у смт Меджибіж Хмельницької області. Поблизу смт немає жодних стратегічних об'єктів, тож місце проведення є безпечним. У разі тривог усі учасники будуть переходити у підземні укриття — вони облаштовані у глибоких підвалах замку та забезпечують надійний захист від повітряних загроз.

Скільки коштує участь у Програмі?

Участь у Програмі лідерства є безкоштовною. Витрати, включно з роздатковими матеріалами та проживанням під час проєкту, покриваються нашою організацією. Однак, учасники мають забезпечити себе наметом, спальником та карематом для сну самостійно. Якщо ти не маєш намету, ти можеш орендувати його разом з іншими учасниками для заощадження коштів або ж підселитися до когось з учасників. Також для тимчасово переміщених осіб будуть доступні стипендії для покриття переїзду та оренди спорядження. Така можливість буде розглядатись в індивідуальному порядку.

Хто може стати учасником Програми?

Якщо тобі від 16 до 24 років і ви навчаєтеся у старших класах школи, чи у ЗВО — сміливо подавайся! Однак інколи ми робимо винятки поза цими критеріями. Для нас найголовнішим є твоє бажання вчитись, змінювати Україну на краще та відстоювати ідеї Свободи.

Як дістатися до місця проведення табору?

Для усіх учасників та учасниць буде визначено місце збору у Хмельницькому, звідки ми організовуємо загальний трансфер до замку.

Чому Програма називається саме так?

Команда «Українських Студентів за Свободу» організовує Програму Лідерства вже сьомий рік поспіль. Ми віримо, що студенти — це сила, яка здатна формувати майбутнє країни. Та для цього ми маємо володіти лідерськими навичками, бути розумними, сильними, активними. Саме тому наші проєкти, зокрема і Програма Лідерства, спрямована на те, щоб розвивати лідерський потенціал студентів. Ця місія стала ще більш актуальною після початку повномасштабної війни з росією. Адже без молодих лідерів, об’єднаних ідеєю Свободи, неможливо перемогти загарбника, а опісля Перемоги — відбудовувати Україну разом.

Як довго триває Програма?

Програма Лідерства як освітній табір триває з 16 по 20 серпня (5 днів). Якщо ж учасник по завершенню табору не змінює своє рішення доєднатися до ГО «Українські Студенти за Свободу», він отримує статус активіста УСС та змогу цілий рік працювати зі своїм персональним ментором, реалізовувати власні ідеї через проєкти та заходи в Організації та разом з нами розбудовувати спільноту. Власне, для випускників Програми можливості тільки розпочинаються!

Чи я стану членом ГО «Українські Студенти за Свободу» опісля проходження Програми Лідерства?

Звісно! Щорічна Програма Лідерства є єдиним шляхом приєднатися до нашої спільноти у якості члена чи членкині ГО. Проте у лави активістів можуть потрапити не всі. Якщо ти пройшов (пройшла) надзвичайно складний відбір на учасника Програми Лідерства, приїхав (приїхала) на наш освітній табір та пройшов (пройшла) його повністю — ти великий молодець! Власне, активності нашого проєкту і побудовані таким чином, щоби за 5 днів допомогти тобі якомога більше познайомитися з нашими ідеями і пізнати нашу спільноту зсередини, щоби по завершенню Програми змогти зробити вибір: чи ти хочеш стати активістом УСС.

Приєднуйся до найбільшої та найактивнішої в Україні студентської організації, що відстоює ідеї Свободи! Кинь виклик собі та світу! Разом ми здатні змінити цю країну на краще!