Війна забирає найкращих. І ті, хто лишаються, мають стати найкращими у пам’ять про тих, хто пішов.

Саме з такою місією ми оголосили відкритим набір учасників на наш щорічний освітній проєкт — Програму Лідерства 2022.

П’ять років наша команда працювала над тим, щоб навчати, об’єднувати та мобілізувати активну молодь з різних куточків країни. У час повномасштабної війни з росією ці завдання стали ще більш нагальними: навчатися та об’єднуватися ще більше, розвивати свої лідерські навички, ставати кращими — це все задля перемоги над ворогом і побудови нашого вільного майбутнього. Попри всі виклики та загрози нам вдалося провести Програму
Лідерства 2022 — проєкт для найбільш активних студентів, об’єднаних любов’ю до Свободи і мрією про вільну Україну.

19-23 серпня у Меджибізькому замку (смт Меджибіж, Хмельницька обл.) відбулася VІ Програма Лідерства у форматі освітнього табору для молоді. Молодь зі статусом ВПО мала змогу отримати спеціальну стипендію імені Людвіга фон Мізеса, яка покривала абсолютно всі витрати учасників, пов’язані з Програмою.

Ми проводили лекції з економіки, політології та філософії; воркшопи з тактичної медицини і домедичної допомоги; історичний квест з основних дат боротьби за Свободу в історії України; дивилися фільм “Зима у вогні”, багато рефлексували про війну і вшановували пам’ять тих, хто загинув.

Попри всі виклики та загрози нам вдалося провести Програму
Лідерства 2022 — проєкт для найбільш активних студентів, об’єднаних любов’ю до Свободи і мрією про вільну Україну. Цьогоріч нам також вдалося розбудувати систему менторства — кожен учасник отримав персонального ментора, старшого за рангом УССівця, який зміг познайомити його з цінностями та історією Організації та допоміг адаптуватися у спільноті.

Програма Лідерства у цифрах:

  • Ми отримали понад 900+ заявок!
  • Ми організували неймовірно продуктивних 5 днів навчання, проживання та нетворкінгу у стінах середньовічної фортеці!
  • У Програмі взяли участь 300 людей, з-поміж яких було 100 менторів та 200 нових активістів!

Освітня частина Програми Лідерства

Перші два дні Програми, як завжди, ознайомчі — ми проводимо ігри у командах, квест та активності на знайомство. Опісля цього організовуємо лекцію про УСС.

Третій день зазвичай відкриває лекційну частину. Честь розпочинати цю частину урочистою промовою була надана виконавчому віце-президенту Atlas Network — Тома Палмера. 

Потім учасники мали змогу обрати будь-яку авдиторію за рівнем своєї обізнаності у філософії, економіці та політології: базовий, середній та експертний рівень, відповідно. Ігор Козловський говорив про феномен Гідності та Свободи в Україні, Віктор Козловський розповідав слухачам про значення філософії у житті, а Даніїл Лубкін знайомив слухачів з об’єктивізмом (за Айн Ренд).

На теми економіки виступали Дмитро Боярчук, Ярослав Романчук та Дмитро Бураков.

Про політологію розповідали Наталія Мельник, Валентин Краснопьоров і Кевін Фланаган.

Наступного дня ми знайомили учасників Програми Лідерства з підприємництвом та власниками бізнесів в Україні.

На головній сцені відбулася також панельна дискусія «Нова економічна політика України» із засновником «Нової Пошти» Володимиром Поперешнюком та позаштатним експерт незалежної економічної групи UkraineEconomic Outlook Ігорем Петріченком.

Серед представників бізнес-сектору також виступали: діджитал-агенція «Вдвох», Тарас Погребняк (засновник стартапу Elomia), Анастасія Баклан, Анатолій Дідик, Єлизавета Підопригора, Артем Бакутін, Віталій Коломієць, Святослав Гніздовський, Сергій Гнезділов, Оксана Мороз, Іван Семесюк, Анна Тимошенко та Оксана Огієнко.

Ми щиро дякуємо спікерам, які поділилися своїм досвідом та знаннями з учасниками Програми!

«Золотий з’їзд»

  • «Золотий з’їзд» — одна із найпрекрасніших щорічних традицій УСС. Це внутрішнє нагородження, на якому ми відзначаємо осередки та людей, які своєю невтомною працею і титанічними зусиллями рухали УС вперед. Уже другий рік поспіль Золотий З’їзд відбудеться на Програмі Лідерства.

Бронзову гУССку у номінації «Майбутнє УСС» отримав Павло Гуль. Дякуємо Артему Бакутіну, Дмитру Глуханюку, Єлизаветі Дуденковій, Олександрові Якібчуку та Катерині Шатило, які доєдналися до нас минулого року, але вже встигли зробити неоціненний вклад у розбудову організації.

Срібну гУССку отримав Максим Широченков за «Відданість органі-
зації». Щира вдяка іншим номінантам: Валерію Лазаренку, Софії Ма-
лус і Роману Лішнянському за вашу активність і неймовірні зусилля!

У номінації «Проєкт року» переміг Чернівецький осередок на чолі з Андрієм Пасічником за проєкт «Страшно жити — рано вмирати: як боротися з окупантом». Осередок отримав Золоту гУССку. Дякуємо іншим номінантам: Роману Лішнянському та команді Київського осередку, Дарині Корж і Вікторії Вербовецькій зі Львівського осередку, Кирилу Димову з Одеського осередку за їхні унікальні проєкти та популяризацію ідей Свободи!

Важливою частиною Програми був Вечір Пам’яті. Ми багато говорили про цінність боротьби за Свободу, нашу місію, завдання як нового поколінні лідерів, згадували наших Героїв…

Завдяки цьогорічній «Програмі Лідерства» наша організація представлена в усіх регіонах України. Винятками є території, тимчасово окуповані росією. Тепер у лавах членів «Українських Студентів за Свободу» понад 500 людей.

«Наша «Фортеця Свободи» у Меджибожі стала безпечною гаванню для молодих борців за Свободу. Титанічна робота усіх організаторів ПЛ достойна найвищих похвал», – каже співзасновник УСС, Даніїл Лубкін.

«У 2022 році ми отримали нагороду Smith Student Outreach Award за Програму Лідерства, «Fortress of Freedom», яка була визнана найкращим студентським проектом в світі за версією міжнародної неурядової організації «ATLAS Network». Незважаючи на повномасштабне вторгення росії, ми змогли зібрати близько 300 учасників та провести п’ятиденний тренінговий табір з найкращими лекторами з усієї України, панельними дискусіями та інтерактивними воркшопами» – додає Анна Тимошенко, Голова УСС.

Програма Лідерства є справді важливим молодіжним проєктом. Вона відбувається традиційно, щороку, і щороку її масштаби ростуть, а завдання й головна мета набувають усе більшого значення. Цього року ми були справжньою “Фортецею Свободи” — сильною, відважною, наповненою духом лідерства і боротьби, як наша Україна. Ми переконані, що із наступними роками важливість Програми Лідерства і подальшого шляху молоді в Україні також буде зростати, а концепція єднання заради спільного майбутнього буде лейтмотивною ниткою нашої діяльності в цілому.

Навчаймося й об’єднуймося заради Перемоги! Будуймо вільне покоління лідерів!