Команда всеукраїнського проєкту «Модель Верховної Ради України» оголошує реєстрацію на подію відкритою!

«Модель ВРУ» — дводенна симуляційна гра, у якій ми відтворимо апарат Верховної Ради, сформуємо законотворчі комітети і разом прокачуватимемо нашу політичну свідомість.

Колись ми організовували Студентську модель Конгресу, що була покликана відтворити механізм роботи Конгресу США. Нині ж ми змінюємо формат на український лад й готуємо для молодих лідерів України справжню симуляцію ВРУ!

Якщо ви завжди цікавились політикою, правом та державотворенням; хочете зрозуміти, як працює апарат Верховної Ради зсередини і відчути себе у ролі обраного народом представника — тоді цей проєкт для вас!

Ви здобудете практичні і теоретичні навички у сфері: лобіювання, законотворення, дебатів, публічних виступів, професійних перемовин, ефективної комунікації та зрозумієте, які закони для України є справді потрібними, а які лише заважають свободам громадян.

Де та коли відбудеться гра? 

Подія відбудеться 6-7 травня у Київській Школі Економіки (м. Київ, біля ст. м. Берестейська).

Усі учасники отримають детальний розклад та інструкцію, як дістатися на місце події.

Що буде на грі?

Гра передбачає наявність восьми комітетів які будуть розглядати актуальні теми та ухвалювати закони. У кожному комітеті буде 1 голова, 1 експерт, 1 волонтер та 30 депутатів, які матимуть свою партію та виступатимуть розглядаючи питання.

Серед Комітетів будуть наступні:

1. Комітет з питань правової політики
2. Комітет з питань освіти, науки та інновацій
3. Обʼєднане засідання комітетів з аграрної та земельної політики і охорони здоровʼя
4. Комітет з питань реінтеграції окупованих територій
5. Комітет з питань національної безпеки
6. Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики
7. Комітет з питань зовнішньої політики
8. Комітет з питань правоохоронної діяльності

Серед партій:

1. Ліберал
2. Лібертаріанець
3. Авторитарист
4. Консерватор
5. Ультраправий
6. Ультралівий
7. Нацист
8. Капіталіст
9. Традиціоналіст
10. Прогресивіст

Від кожної партії у Комітеті виступатимуть представники, висловлюючи позиції у рамках ідеології своєї партії (ліберал не може висувати ідеї як нацист і навпаки). Протягом гри вас будуть модерувати голова та експерт Комітету.

Перший день (6 травня) передбачає відкриття симуляційної гри, знайомство учасників, лекції від провідних експертів у сфері економіки, політології та права, а також обговорення законопроєктів усередині Комітетів.

На другий день (7 травня) учасники, підсумовуючи обговорене у Комітетах, формують закон, який буде зачитуватися від Комітету на загальному засіданні апарату Ради. Делегата на зачитування та захист закону Комітет обирає самостійно шляхом голосування.

Засідання апарату Верховної Ради відбудеться у дусі справжнього засідання, але із правилами, модерацією та чітким таймінгом!

Депутати голосуватимуть за закони. Переможців симуляційної гри визначатимуть судді за критеріями, оголошеними пізніше.

Модель ВРУ не тільки навчить вас бути справжніми законотворцями і політиками, вона допоможе зрозуміти краще процеси парламентаризму та демократії. Ви можете змоделювати Верховну Раду так, якою би ви як нове покоління лідерів України, хотіли її бачити і не повторювати помилок, які нині є.

Які теми законопроєктів у комітетах чекають на учасників?

1. Комітет з питань правової політики

Тема комітету: перегляд нормативно-правової основи набуття, зміни і втрати громадянства України.

Чи варто давати українське громадянство представникам інших національностей, які зараз за-хищають Україну у лавах ЗСУ? Через яку процедуру потрібно пройти іноземцям, аби набути гро-мадянство: скласти іспит з української мови та історії, чи поборотися з бюрократією і цього досить?

Під час дебатів всередині Комітету та на загальному засіданні «Ради» ви зможете представити свої пропозиції та ухвалити / не ухвалити законопроєкт, який, можливо, дасть відповіді на ці питання.

Пам’ятайте, що ви — творець майбутніх рішень!

2. Комітет з питань освіти, науки та інновацій

Тема комітету: перегляд післявоєнної системи освіти.

Шкарлет пішов, Лісовий — на позиції… Але що ж далі?

Що очікує на майбутніх дошкільнят, учнів та студентів? Чи буде розвиватися приватна освіта? Чи залишиться можливість дистанційного / змішаного навчання в українських закладах освіти?

Час дбати про концепцію післявоєнної освіти і можливості, які зможуть повернути українських дітей та молодь з-за кордону додому.

Що буде далі — вирішувати вам.

3. Обʼєднане засідання комітетів з аграрної та земельної політики і охорони здоровʼя

Тема комітету: легалізація медичного канабісу в Україні.

Ви уявите себе у ролі політиків, які вирішують долю медичного канабісу в Україні! Нам дуже цікаво дізнатися, як голосуватиме об’єднане засідання, враховуючи, що у ньому беруть участь і лібертаріанці, і консерватори, і комуністи.

Ви поговорите про те, чи можна і як саме легалізувати обіг ліків, виготовлених на основі медканабісу; чому на ці ліки є попит та до чого призведе ухвалення та ветування Радою цього закону.

4. Комітет з питань реінтеграції окупованих територій

Тема комітету: перегляд статусу автономії АР Крим.

Цей Комітет має повноваження з упровадженням європейських стандартів захисту прав і осно-воположних свобод людини в національне законо-давство. Окрім цього, також реалізує політику з питань тимчасово окупованих територій України; займа-ється реінтеграцією населення, що проживає на тимчасово окупованих територіях України.

«Що буде після звільнення Криму? Чи залишиться Крим автономною республікою, чи отримає статус області, чи стане іншою адмінодиницею?» — відповіді на ці питання зможе побрейнштормити Комітет.

5. Комітет з питань національної безпеки

Тема комітету: внесення змін до ЗУ «Про колабораційну діяльність»

Останнє десятиліття особливо актуалізувало питання національної безпеки. Депутати, які увійдуть до Комітету, будуть працювати над тим, щоб обороноздатність України підсилювалася, а винних у злочинах, що загрожують нацбезпеці, справедливо карали.

Тож, хто такі колаборанти і яку відповідальність вони нестимуть — обговорюватиме Комітет з питань національної безпеки. Верховна Рада ж вирішить, чи ґрунтовне рішення запропонував Комітет, чи ні.

6. Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

Тема комітету: фіскальні та адміністративні регуляції, спрямовані на зменшення корупційної діяльності.

Чи повинна українська фінансово-податкова полі-тика рухатися у гетманцевському напрямку далі? Кумівство, поруки чи створення прозорих підзвітних механізмів у держорганах — яке наше майбутнє?

Профільний Комітет зможе обговорити ці питання під час засідання, дослідивши нинішню боротьбу з антикорупційної діяльності і підготувавши об’єкти-вні прогнози щодо цього напряму боротьби на наступні кілька років. Що ж буде з регуляціями?

7. Комітет з питань зовнішньої політики

Тема комітету: відновлення ядерного статусу України.

2 червня 1996 року — дата, коли Україна остаточно втратила ядерний статус і стала без’ядерною державою.

Ви згадаєте про колишній ядерний потенціал України, заглибитесь у деталі міжнародних відносин 90-х років і з’ясуєте, чому Україна ухвалила таке рішення.

Чи може Україна знову стати ядерною державою, як до цього поставиться світ і скільки це коштує — питання, яке Комітет досліджуватиме й обговорюватиме не одну годину.

8. Комітет з питань правоохоронної діяльності

Тема комітету: важливі аспекти обігу зброї серед цивільних в Україні.

«Дозволити не можна заборонити» — яка доля чекає на цивільних стосовно обігу зброї.

Довго-, середньо- і короткоствольна зброя — предмет обговорення серед українського суспільства, актуальний не один рік.

Чи мають право українці захистити своє життя за потреби, якщо на нього посягають? Наш сусід Молдова, уже в цьому питанні на стороні свободи. Не кажучи про країни Балтії, Польщу, Румунію….

Що ж буде зі зброєю в Україні?

Скільки коштує участь у заході?

Для студентів — 350 гривень, для учасників, які студентами не є — 500 гривень.

В організаційний внесок участі у заході входить вартість друку усіх роздаткових матеріалів та повноцінне кількаразове харчування протягом двох днів події.

Оплатити внесок можна лише опісля отримання листа із результатами відбору та підтвердження вами вашої участі.

Як можна потрапити на захід?

  1. Зареєструватися можна за цим посиланням.
  2. Отримати лист із результатами відбору та підтвердити участь у події
  3. Сплатити організаційний внесок
  4. Доєднатися до інформаційного каналу, чату учасників та чату Комітету ВРУ (до якого вас розподілять організатори)
  5. Пройти короткий підготовчий онлайн-курс від нас до події (про реформи, економіку та політичні устрої)
  6. Разом із Комітетом підготувати свої пропозиції законопроєктів
  7. Прийти на захід та стати його активним учасником!

Про реєстрацію

Дедлайн реєстрації: 14 квітня.

Про результати відбору усі зареєстровані учасники дізнаються 17 квітня через листи, що надійдуть на електронну пошту.
Чекатимемо на ваші заявки! Кількість місць на грі обмежена.
_________
З будь-яких питань звертайтеся до головної організаторки заходу, Олександри Корінь (Telegram — +380 63 801 35 15, @iamalexxk), або пишіть нам на com@studfreedom.org.