Одеса
Кирило Димов
Одеса

Кирило народився у місті Одеса. У 2015 році вступив до Національного університету «Одеська юридична академія» на факультет Міжнародно-правових відносин, де вже у 2021 році отримав диплом магістра за спеціальністю «право». Наразі є студентом 2 курсу аспірантури за спеціальністю «міжнародне право». Має близько 16 публікацій з права збройних конфліктів, міграційного та конституційного права.

Зі шкільних років займається активною суспільною діяльністю: благодійні та волонтерські проєкти, організація освітніх заходів та акцій протесту тощо. З 2017 року брав участь у наданні безкоштовної правової допомоги для різних категорій населення. З 2020 по 2022 рік був віцепрезидентом з Професійного Розвитку Європейської асоціації студентів права в Україні (ELSA Ukraine). Випускник Антикорупційної школи, організатор багатьох акцій протесту в м. Одеса, кандидат в депутати Одеської міської ради (2020). Засновник волонтерського штабу «Другий Фронт», волонтер військового напрямку.

Кирило зацікавився ідеями Свободи, ставши учасником Студентської Моделі Конгресу у лютому 2020 рок, а згодом – Програми Лідерства. З жовтня 2021 року є президентом ГО «Українські Студенти за Свободу» та організатором декількох освітніх проєктів.

«Ми творимо історію, ми впливаємо на процеси, ми змушуємо владу почути молодь. Ми боремося та захищаємо Свободу від посягань зовнішнього та внутрішнього ворога, бо Свобода – то є одна з найцінніших чеснот, що ми маємо. Ми маємо право обирати місце навчання, маємо право обирати музику, яку слухати та їжу, яку їсти. Маємо право на українські пам’ятники, українську музику та культуру. Маємо право обирати, як саме себе захищати, чим себе лікувати та на яких автівках їздити. Ми маємо право обирати, що нам говорити і про що нам думати.

І, найголовніше, ми маємо право обирати, як нам жити. Це і є Свобода. Це і є те, за що ми боремось.»

Кирило Димов
Павло Новицький
Odesa

Павло народився і виріс в місті Ізмаїл, що на півдні Одеської області. У 2020 році вступає в Київський політехнічний інститут де вивчає комп’ютерні науки. З ідеями лібертаріанства познайомився ще у школі, але відкинув їх з думкою, що він був занадто малий для цього. Але згодом, дізнавшись про УСС та зрозумівши, що в Україні існує багато людей які розділяють цінності свободи, вирішив приєднатись.

УСС – це організація, яка допомагає молоді розвиватися як особистість незалежно від професійного напрямку. Це велике ком’юніті студентів, які цінують свободу та прагнуть змінити Україну на краще.

Павло Новицький
Олексій Ященко
Одеса

Олексій народився у 2001 році в місті Одеса. Активну громадську діяльність почав ще у школі, коли у віці 17 років був обраний до Молодіжної ради м. Одеса. У 2019 році вступає до НУ “ОЮА” на спеціальність “Політологія” та наразі є студентом 4 курсу. Серйозні та систематичні порушення прав і свобод студентів, що давно стали візитівкою цього ВНЗ, не могли не обурювати Олексія та зумовили його прагнення гуртувати і розбудовувати студентський рух, що й посприяло його становленню на шлях боротьби за Свободу і Гідність. З цього шляху, він впевнений, не зійде ніколи.

Одразу троє моїх найкращих друзів є частиною цієї великої родини, тож моє знайомство з УСС було немінучим. Ще у вересні 2021 року я долучився до одеського осередку в якості прихильника і з тих самих пір мріяв потрапити на Програму Лідерства стати повноцінним активістом. УСС бачиться мені найбільшим, найактивнішим та найзгуртованішим студентським рухом в Україні та Східній Європі загалом, що відстоює ідеали Свободи та людської Гідності. Для мене велика честь бути одним з цих людей.

Олексій Ященко
Анастасія Лапановська
Одеса

Анастасія народилася в українській Венеції – в місті Вилкове. З двох років жила з батьками в невеличкому селі Матроска, там же і закінчила школу. В дев’ятому класі вступила в організацію СОУП (Самоорганізуючий учбовий простір), де разом з іншими учасниками написали свій перший екологічний проєкт.
Після школи вступила до Ізмаїльського державного гуманітарного університету на спеціальність 081 Право, зваживши всі за та проти на третьому курсі прийняла рішення про необхідність переводу в інший університет, ним став Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. Навчається на четвертому курсі.
Влітку 2022 року пройшла її перша Програма Лідерства, звідси і почався шлях Анастасії з УСС.

На мою думку, свобода – найцінніше, що є в людини, це потреба, це інструмент. Як казав Джохар Дудаєв “Свобода – надто дорога річ, щоб намагатися досягти її задешево. Краще померти, ніж бути невільним”.

Анастасія Лапановська
Анна Березіна
Одеса

Анна народилася та виросла у старовинному та мальовничому місті Одеса.
У 2021 році закінчила базову загальну середню освіту з середнім балом 11,7 та мистецьку школу з відзнакою.
У цьому році вона закінчує 11-ий клас та планує вступати до “Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової”. Ще з середньої школи активно брала участь у різноманітних проєктах: соціальні акції спрямовані на розкриття екологічних проблем Одеси та популяризацію робітничих професій, волонтерські проєкти, організація освітніх заходів. У 2021 році захистила роботу МАН серед школярів за напрямком “Право”. В період з 2020 по 2021 рік була віце-президентом шкільного самоврядування. З 2021 року членкиня Молодіжної ради при Одеській районній раді та ГО “Молодіжна рада Одеської області”.
З початком повномасштабного вторгнення стала волонтером від “СпівДіяХаб”.
А у 2022 році приєдналася до ГО “Українські Студенти за Свободу”.

“Для мене завжди була привабливою ідея свободи та рівності. Як казав Антуан де Сент-Екзюпері:” Свобода існує лише для того, хто кудись іде”, ми в УСС не просто діємо, ми біжимо до вільної України. Для мене УСС – це одна велика родина, яка з кожним роком стає все більшою та міцнішою. Саме завдяки цій організації молодь має змогу відстоювати свою свободу. Від нас залежить майбутнє нашої країни, ми обираємо свій шлях та своє оточення. Я щаслива, що стала частиною цієї спільноти, яка розділяє мої погляди та бажання. Ми мріємо щоб нове покоління народилося у вільній та незалежній країні, яка розвивається та живе далі і ми зробимо ддя цього все, що від нас залежить. Свобода для мене – це право стати кращою та бути щасливою і я буду боротися за неї разом з УСС!”

Анна Березіна
Леон Константінов
Одеса

Лео народився у Вилково, але більшість життя прожив в Одесі. До волонтерського та активістського руху приєднався у 2017-му році. З 2020-го року є членом Студради Університету Карпенка-Карого. Брав активну участь у декількох організаціях (зокрема — БФ «Sunflower of Peace», «Hurry Up! Ukraine», ВЦ «Екпедиція» та інші) з соціальним спрямуванням, має реалізовані та працюючі проєкти у різних сферах. До УСС приєднався після Програми Лідерства 2022.

Формування молодого покоління залежить від таких живих й активних ініціатив як УСС. Коли існують борці за свободу, коли думку про свободу лунає завдяки таким людям, як члени УСС. Цінність свобод та ціннування прав має інформаційно поширюватись та реалізовуватись через такі проєкти, які втілюються та можуть бути втілені у рамках цієї організації.

Леон Константінов
Анастасія Слободяник
Одеса

Анастасія з невеликого містечка Роздільна, що на Одещині. Там народилась і там же закінчила школу. У 2019 році вступила в Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова на достатньо актуальну нині спеціальність – міжнародне право. З 2021 року – експертка в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Влітку 2022 року Настя долучилась до рядів Українських Студентів за Свободу, ставши активісткою. Має два палких хобі – читання та хореографію.

Для мене Українські Студенти за Свободу є випадком унікального поєднання різноманітності та єдності. Якими б різними ми не були, однак ключовим для нас є прагнення до Свободи та розуміння того, що Свобода – це найцінніше, що може бути у людини та від чого великою мірою залежить усе інше. А ще, тут об’єднання чудесних людей, і кожен готовий поділитися своїм досвідом з іншими.

Анастасія Слободяник
Юлія Щербина
Одеса

Народилась і виросла в мальовничому селі Козацьке, що на Одещині. У 2020 році закінчила ліцей у місті Білгород-Дністровський, після чого вступили до Національного університету “Одеська юридична академія” на спеціальність “право”. Стала активісткою УСС після Програми Лідерства у 2022 році.

Свобода – важке і глибоке поняття, для багатьох – невизначене, УСС – допомагає зрозуміти свободу, і далі діяти – боротися за свою свободу, і свободу своєї країни. Це сім’я, об’єднана однією метою – створення вільного суспільства процвітаючої України.

Юлія Щербина
Олена Тимофєєва
Одеса

Олена – активістка УСС. Вона родом з невеличкого села Козацьке що на Одещині. В 2020 році після закінчення одинадцятого класу Олена вступила на факультет журналістики, в Державний університет інтелектуальних технологій та зв’язку в місті Одеса. Влітку 2022 року вона приєдналася до Одеського осередку УСС після проходження Програми Лідерства.

“Свобода – найвища цінність. Популяризувати ідею свободи, боротися за неї та берегти її повинен кожен з нас. УСС – це натхнення, це можливості, це купа однодумців які підтримують та цінують тебе, УСС – це мотивація та боротьба за світле майбутнє. УСС – це свобода.

Олена Тимофєєва
Тимофій Білокоз
Одеса

Тимофій – учасник УСС. Народився 2002 року, виріс та закінчив школу в 2019 році. В цей період займався шкільним та громадським активізмом. З 2019-го року навчається в ОНЕУ. До УСС доєднався з 2022 року пройшовши відбір на ПЛ. Займається студентським самоврядуванням та волонтерством.

Брати відповідальність за себе буває неймовірно складно. Брати відповідальність за свій народ у складні часи – справжнє безумство. Маленькими кроками проходячи милі розвитку УСС несе ідеї свободи та любові до власного народу.

Тимофій Білокоз
Микола Жмайло
Одеса

Народився в місті Одеса, але 17 років свого життя прожив у області, згодом повернувшись у рідну гавань. Навчається у ПНПУ імені К. Д. Ушинського, де опановує спеціальність педагога-історика. З 2019 року займається громадською діяльністю у сфері місцевого самоврядування та молодіжної політики. За цей час встиг очолити молодіжну раду своєї громади, попрацювати в освітній молодіжній організації “Імпрув”, де займався неформальною освітою. Приєднався до Українських Студентів за Свободу під час Програми Лідерства 2022, дізнавшись про її проведення від знайомих активістів.

Свобода – це дії. Лише активними діями ми можемо вибороти свою свободу у ці нелегкі для української держави часи. УСС і є тією спільнотою, що несе факел Свободи у темні часи.

Микола Жмайло
Володимир Доценко
Одеса

Володимир — активіст, політолог і просто хороша людина. Він виріс в Одесі, але народився не зовсім зрозуміло де. Закінчивши дев’ятий клас школи, стояв перед вибором: духовно розвиватися, нести світло науки в морок невігластва або стати корисним для суспільства. Став електриком у 2018 році. Потім одумався й у 2020-му році вступив у НУ ОЮА за напрямом «Політологія». Є співзасновником ГО «Центр політико-правових досліджень».

«Для мене свобода — не підозріла абстракція з академічних стін, вона швидше практичний принцип досягнення щастя, яка покоїться на двох стовпах: терпимості і відповідальності. Найбільш успішні суспільства — суспільства вільні, і вони відомі аж ніяк не єдністю, але різноманіттям і толерантністю до культур і світогляду, що не несе деструктивне начало. І тільки в такому суспільстві людина несе відповідальність за своє життя, за прийняття рішень, вона цінує плоди своєї праці і відповідальна за наслідки своїх вчинків. Саме в УСС я відчув себе в повній згоді з цими переконаннями. УСС немов говорить: “Тобі подобається таке майбутнє? Бери й роби! Ми тобі допоможемо, просто бери й роби!”»

Володимир Доценко
Сергій Щербина
Одеса

Сергій — вчитель математики в селі Дідівщина Київської області з вересня 2021 року за програмою «Навчай для України». Народився на Одещині в маленькому селі Козацьке. До вчительської авантюри закінчив бакалаврат за спеціальністю Інженерія програмного забезпечення, працював розробником в одеських IT-компаніях. Випускник Української Академії Лідерства.

«Свобода — одна з найбільших насолод у цьому житті. Її важливо розуміти, захищати й не обмежувати для інших. Саме для того, щоби навчитись цього ще краще, я вступив до УСС у 2021 році.»

Сергій Щербина
Валерія Мізин
Одеса

Валерія народилася та виросла у місті Хмільник Вінницької області. У 2019 році через надзвичайну любов до моря переїхала в Одесу, де зараз і здобуває освіту в ОНУ імені І. І. Мечникова за напрямом «менеджмент». Зацікавилась лібертаріанством під час університетських лекцій, і вирішила у 2021 році приєднатися до Програми Лідерства.

«Для мене УСС — це об’єднання проактивної молоді, кращих із кращих і найефективніший спосіб змінити Україну, оскільки саме студенти — рушійна сила. Це люди, на яких можна покластися та іти пліч-о-пліч. Це водночас неформальна спільнота і важлива діяльність.»

Валерія Мізин
Денис Зейналов
Одеса

Денис виріс у місті Роздільна, що на Одещині.
Має активну громадянську позицію. Учасник великої кількості волонтерських, екологічних, політичних та освітніх проєктів. Займається громадською та політичною діяльністю.

У лютому 2020 року Дениса було обрано конгресменом на проєкт «Студентська Модель Конгресу» від ГО «Українські Студенти за Свободу».
У серпні 2020 року Денис пройшов Програму Лідерства від УСС і став активістом УСС.
З 2020 року — студент спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Одеського національного університету імені Іллі Ілліча Мечникова.
З 1 жовтня 2020 року до 25 жовтня 2021 року був секретарем Одеського осередку УСС.
З 9 жовтня 2020 року до 27 жовтня 2021 року був очільником південного крос-регіону УСС.
У серпні 2021 року став функціонером УСС.
З 25 жовтня 2021 року – радник з проєктної діяльності Одеського осередку УСС.

«Я вважаю себе консервативним лібералом. Свобода людини як особистості і як митця повинна бути забезпечена на 100%. Економічна свобода — це впевненість у чесності та прозорості стосунків бізнесу й держави. Водночас, зміни спрямовані на лібералізацію суспільства необхідно впроваджувати зважено та поступово. Реформи ніколи не були й не будуть швидкими і простими. Це складний і довготривалий процес, який вимагає від нас стійкості та терпіння. Я й УСС робимо зміни, які творять історію. Творімо історію заради майбутнього!»

Денис Зейналов
Артем Бакутін
Одеса

Артем Бакутін — активіст УСС, долучився до організації 2021 року. Усе життя проживає в найгостиннішій Одесі, де здобув вищу освіту за спеціалізацією європейського та міжнародного права. Всерйоз зацікавився політикою у 21 рік. Під час місцевої передвиборчої кампанії 2020 року вступив до організації «Солідарна Молодь Одеси», де нині очолює відділ освіти. Працює у сфері IT-права та інтелектуальної власності. Окрім цього цікавиться психологією, бізнесом та іноземними мовами.

«Свободу не дарують. За неї борються» — моє життєве кредо. УСС — це команда однодумців, яка розуміє сенс цих слів. А тому, разом ми здатні стати новим поколінням лідерів.»

Артем Бакутін
Микола Франко
Одеса

Коля — активіст УСС. Він виріс в Одесі, де закінчив Рішельєвський ліцей, навчаючись у кращих викладачів свого міста. У школі він не був громадсько активною людиною, але все змінилось після gap year, який Коля взяв собі після школи. Він став студентом Української академії лідерства, де за 10 місяців повністю змінив себе, своє оточення і своє світосприйняття.
З ідеями лібертаріанства познайомився в УАЛ, а коли зрозумів, що ці ідеї йому ближче за інші, подався на Програму Лідерства 2021 за порадою подруги.
З 2021 по 2025 рік Микола буде здобувати бакалаврат у сфері IT та Бізнес-аналітика в Українському Католицькому Університеті.

«Для мене УСС — це не тільки про штуки типу з’їздів, походів і поїздок. УСС — це можливість впливати на зміни в Україні вже тут і зараз, не чекаючи того моменту, коли за тебе все вирішать. УСС — це потужний інструмент громадського суспільства, а, як відомо, саме суспільство формує і змінює країну. Я щасливий знаходитись серед людей, з якими поділяю цінності й уявлення. Я щасливий не тільки говорити про проблеми в Україні, але й долучатись до їх вирішення. УСС — прекрасна можливість для цього.»

Микола Франко
Одеса

Дар‘я – студентка 3 курсу факультету міжнародно-правових відносин Національного університету «Одеська юридична академія». Займає активну громадську позицію, робить свій внесок у розвиток правової науки, займається волонтерством. Із ідеями лібертаріанства познайомилась під час навчання, пізнаючи ідеї свободи та вільного ринку. У 2018 році вирішила приєднатися до УСС і в серпні того року на I Всеукраїнському з‘їзді УСС стала членкинею цієї молодіжної організації.

Дар‘я Оніщук
Аліна Ярощук
Одеса

Аліна вирісла у м.Києві, де закінчила школу. З 2016 по 2020 рік навчалася в Національному університеті «Одеська юридична академія» за спеціальністю «Право» на факультеті міжнародно-правових відносин. В університеті займала посаду замісника Голови факультету Студентського наукового товариства. В серпні 2020 року отримала статус активіста ГО «Українські студенти за свободу». З жовтня 2020 року проходить стажування у школі маркетингу.

«Українські Студенти за Свободу» – це місце, де ти можеш почувати себе вільним. Це ті люди, які стануть твоїми менторами, друзями, однодумцями чи навіть колегами. Бути частиною УСС – це чітко поставлені орієнтири твого кругозору. Для мене УСС – це люди з активною позицією, які будуть боротися за свою волю та інтереси до кінця; люди, які завжди ненаситні до нових знань; люди, які будують майбутнє вже зараз.

 

Аліна Ярощук
Валерія Бучинська
Одеса

Валерія народилась в Одесі, через шість років переїхала до області в с. Нерубайське, де й закінчила першу гімназію. 2018 року вступила на філологічний факультет в ОНУ імені Мечникова. Була волонтеркою і помічницею кандидата від політичної партії “Голос” у 2019. Зараз займається мовною просвітницькою діяльністю. “Свобода – багатоелементне, сповнене ряснотою різноманітних дрібничок поняття: від вибору одягу до втілення національних ідей. Однією з таких фундаментальних національних ідей, від якої починається національна свідомість, плодами якої є державна, є мовна свідомість. На жаль, не найменша частина нашого народу має низький рівень мовної свідомости через брак мовного виховання (і наявність лише мовного навчання) в закладах освіти. 

УСС – це людини, які сперечаються, чимось не згодні, постійно дискутують, тому що кожен має власну думку і кожен має на меті дійти консенсусу, аби досягти головної поставленої мети. І я думаю, це прекрасно. УСС втілює Свободу в кожному аспекті, не оминаючи мовного, що є щирістю і усвідомленням кожного елементу для відчуття волі.

Валерія Бучинська