Київ
Київ

Голова Правління Громадської організації «Українські студенти за свободу». Отримує ступінь бакалавра в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю Філософія. Став активним прихильником лібертаріанських ідей ще у 2014 році, одразу після Революції Гідності. Був модератором Liberty Classes у 2014-2015 роках. Весною 2017 року, разом з Михайлом Лавровським і Марією Чаплею створив організацію «Українські студенти за свободу», яку очолив взимку 2017 року.
Про Українських Студентів за Свободу: «В УСС, оскільки вірю, що лише нове покоління може змінити нашу країну. Покоління тих, хто свідомо обрав лишитись, свідомо обрав боротись та свідомо захищати Україну. Для нас, людей, які пройшли загартування вогнем Майдану, чи пережили апатію постреволюційного періоду, є дещо важливіше ніж просто проживання на цій територію. Можливо, важливіше навіть за власний добробут. Ідея того, що Україна має історичну місію – стати новою оазою для вільних духом. Саме ми, ті хто народженні у незалежній Україні, повинні цю оазу створити».

Даніїл Лубкін
Київ

Дмитро наразі здобуває ступінь магістра права у КНУ ім. Тараса Шевченка. Він також є Віце-президентом громадської організації «ВЕТА Україна» та членом «Ліберально-демократична ліга України». Дмитро вперше познайомився із ідеями лібертаріанства у 2015 році під час Kyiv Liberty Classes. У 2017 році Дмитро в’язав участь у Програмі Кампус Координаторів УСС та остаточно усвідомив свою лібертаріанську природу. З того часу Дмитро є членом Українських Студентів за Свободу.
Про Українських Студентів за Свободу: «Бути частиною Команди УСС дає не тільки шанс розвинути особисті якості та здобути цінний досвід. Також – це унікальна можливість легально боротись за персональні та економічні свободи, реформувати стару та неефективну систему публічного управління та змінити уявлення людей про державу, права та свободу».

Дмитро Усік
Любов Войтович
Київ

Люба — очільниця піар-відділу «Українських студентів за свободу» та «Центру Айн Ренд в Україні». У 2021 році вона закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До УСС Люба долучилася влітку 2020 року. Також Люба займається зоозахисною діяльністю.

Любов Войтович
Вероніка Купецька
Київ

Вероніка — комунікаційна менеджерка УСС. Вона родом з Луцька, де закінчила 11 класів школи-ліцею. У 2018-2020 рр. здійснювала активну проєктну діяльність у Молодіжному центрі Волині, була призначена на посаду віцепрезидента ліцею на цей термін, зробила вагомий внесок у розвиток учнівського самоврядування міста. З 2018 по 2020 рік була членкинею Міського учнівського парламенту. З 2019 по 2020 рік перебувала на обліку y ВМГО “ФРІ Луцьк” та Молодіжної ради Луцька. До УСС приєдналась після Західного з’їзду у липні 2020. У травні 2020 успішно пройшла відбір до Української академії лідерства. У вересні 2020 розпочала навчання у Київському університеті ім. Бориса Грінченка за освітньою програмою “Міжнародне право”.

Місія УСС для мене є основною метою у контексті соціального та особистісного розвитку. Я вважаю, що наразі молодь є потенційним рушієм усього суспільства, України, зокрема, і аби будувати структуроване майбутнє в державі, поширювати ідеї особистої Свободи, існують такі небайдужі ініціативи, частиною якої я зараз і є. УСС – це про цінний досвід, реалізацію крутих проєктів, змінотворство тут і зараз.

Вероніка Купецька
Єгор Шаповалов
Київ

Єгор народився та виріс в Кропивницькому, з дитинства займався скелелазінням і майже не вчився, хоча у всіх сферах досягав успіхів: легко вступив до Київського національного університету на спеціальність міжнародна економіка, де вчиться і зараз, так само легко став володарем Кубку Європи. Став “побутовим лібертаріанцем” у 2016 році, коли своїми очима побачив разючу різницю між Гонконгом та Китаєм, після цього і почав цікавитися економікою та став справжнім лібертаріанцем. Наразі він працює фінансовим аналітиком та розповідає економічні байки, а також готується до марафону.

УСС – це наразі один з найважливіших для мене проєктів, і я впевнений, що він матиме такий статус ще багато років. УСС – це про людей: веселих та серйозних, ініціативних та дуже ініціативних, приємних та розумних, ерудованих та таких, в кого серце з правильної сторони. І головне: УСС – це про особистостей, кожна із власною долею, щастям та журбинкою, але безмірно прекрасна.

Єгор Шаповалов
Київ

Антон продовжує здобуття правової освіти, здобуває ступінь магістра в НаУКМА. Вперше глибоко познайомився з лібертаріанством під правовим кутом – через роботу Браяна Таманаги. Остаточно вирішив доєднатися до УСС після участі в Національному Студентському Конгресі (2018), що був організований УСС.

Антон Бондар
Київ

Народилась та виросла в місті Бердянську. Випускниця школи «Агенти Змін» 2017 року. Наразі навчається на II курсі Київського університету ім. Бориса Грінченка за спеціальністю «Реклама та зв’язки з громадськістю». З «Українськими студентами за свободу» вона познайомилась під час Першої студентської моделі конгресу, з того часу її зацікавили ідеї свободи та лібертаріанства. Працювала піар-менеджеркою УСС.

Альона Кара
Київ

Анатолій – народився та виріс у Києві. З 2014 по 2015 роки навчався у НМУ ім. О. О. Богомольця, а у 2016 році вступив до НаУМКА на філософію, шукаючи відповідь на ті проблеми, які постали перед українським суспільством. У 2019 році вступив до УСС, хоч і знав про цю організацію давно.

Анатолій Дідик
Анна Тимошенко
Київ

Анна народилась у м.Суми, де проживала до 14 років, а потім переїхала з батьками до столиці. Закінчила музичну й художню школи, гімназію з поглибленою німецькою. У шкільні роки була активним лідером учнівського самоврядування м.Києва, учасником та організатором всеукраїнських та міжнародних Моделей ООН.. Наразі навчається у НМУ ім.О.О.Богомольця. Серед інтересів не тільки клінічна медицина: Анна захоплюється мистецтвом та соціальними науками. Стала активістом УСС у 2020 році, попередньо ставши учасником декількох івентів.

УСС – найбільша та найсильніша громадська організація, з якою я знайома. Це розумні, ініціативні, наполегливі молоді люди, що об’єднані ідеєю Свободи. Вони показують мені не слово, а дію, здійснюють вплив на суспільство, в якому ми живемо, роблять людей більш освіченими та змінюють сучасну Україну. Я говорю це впевнено, бо сама відчула роль цих людей на мій світогляд. Я вірю в УСС та пишаюся тим, що організація стала невід’ємною частиною мого життя.

Анна Тимошенко
Софія Рябоконь
Київ

Софія народилася та виросла в Києві. Деякий час професійно займалася спортом і має звання МС України з плавання синхронного (плавання артистичного). Наразі вона здобуває ступені бакалавра в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та в Національному університеті фізичного виховання та спорту України за спеціальністю «Менеджмент у спортивній активності» (заочній). Софія є учасницею Клубу міжнародних відносин (КМВ) у НаУКМА, який був створений її ініціативними друзями-одногрупниками та одногрупницями. На початку 2022 року вона стане волонтеркою для проєкту LevelUP — тоді вона працюватиме в неурядовій організації у місті Ясси, Румунія. У майбутньому Софія сподівається займатися культурною дипломатією. До УСС приєдналася після проходження Програми лідерства влітку 2021 року.

«Коротко: УСС про запеклих, яких огонь не пече.»

Софія Рябоконь
Віталій Ткачук
Київ

Віталик виріс у місті Здолбунів, що поблизу Рівного. Завершив школу зі золотою медаллю, за профілем навчання — історія. Призер всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики. З 2019 року — студент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, освітня програма «Економічна кібернетика». У рідному місті — заступник голови молодіжної ради, у Києві — голова соціального-культурного комітету студентського самоврядування власного університету, сумлінний студент та надійний друг. Любить жартувати.

«УСС — це не лише українські січові стрільці:) Це сучасний студентський рух, який прагне впровадженню ідей свободи в повсякденне життя. Що і для колишніх УССівців, що для сьогоденних — їх об’єднує те, що вони ладні для України зробити все, докласти максимум зусиль, які в них є.»

Віталій Ткачук
Богдан Малик
Київ

Богдан — активіст УСС. Виріс у Києві, де й закінчив школу. З 2020 року навчається в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Право». Веде активну участь у студентському житті: член студентської організації «КУТ», а також «Buddy». Вільний від навчання час присвячує саморозвитку, бере участь у різноманітних наукових конференціях, цікавиться можливостями неформальної освіти. Активний член «ELSA» та «EYP». Веде активну громадську діяльність. Зацікавився лібертаріанським рухом наприкінці серпня 2021 року, коли потрапив на Програму Лідерства.

«Якось я почув від Блаженнішого Любомира Гузара такий вислів: “Твоя свобода закінчується там, де починається свобода іншого”. Цей, на перший погляд, простий вислів відбився в мене в пам’яті. З того часу я почав збирати пазл поняття «Свобода». Для мене, свобода — це можливості. Можливості вибирати, користуватися правами, якими в нас є. Це толерантність та повага до інших. Але на цьому свобода не закінчується — це щось значно більше, щось, що я дізнаюся з УСС.»

Богдан Малик
Єлизавета Михайлина
Київ

Ліза народилась та виросла в Краматорську. Нині студентка 2-го курсу Економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Навчається на міжнародній економіці. Обожнює математику, малювання, займається написанням сценаріїв, мріє про акторську кар’єру, а також у вільний час шиє іграшки з фетру, грає на укулеле та читає книги про Статистику і Відьмачка. Ліза знає, як організувати з нуля будь-який захід, і сама залюбки створить декорації для нього. Усі близькі кажуть, що вона щира та емпатійна дівчина.

«УСС — це неймовірно дружня команда, яка об’єднана спільною ідеєю — змінити Україну на краще. Це люди, з якими можна поспілкуватися на будь-які теми. Люди, до яких можна звернутися з будь-яким проханням. УСС — це про щирість, допомогу, теплі обійми та розумних людей. Коли я потрапила сюди, я нарешті зрозуміла, чого мені не вистачало в житті.»

Єлизавета Михайлина
Назарій Бірдус
Київ

Назарій — раціональна людина з оптимістичним поглядом на життя. Закінчив 179 гімназію міста Київ із купою непотрібних дипломів і поступив у КПІ розбиратись, що таке «комп’ютерні науки». Паралельно вивчав журналістику, де й отримав диплом із відзнакою, і цим фактом дуже пишаються його батьки. Більша частина свідомого життя пов’язана з тягою до подорожей і підприємництва. Тому регулярно вклинюється в сумнівні стартапи, адже досвід провалу — це значно краще, аніж його відсутність. Станом на 2021 рік продовжує навчатись у КПІ.

«Рано чи пізно, люди починають задаватись екзистенційними питаннями. У чому сенс усього цього? Яка моя роль? І якою б заманливою не здавалась ідея списати відповідь в інших, доводиться шукати відповідь для себе. Коли ці питання з’явились у моєму житті через довгі роздуми, я знайшов цінності, котрі зараз вважаю еталонними для себе. Це свобода і справедливість. На моє щастя, у цих прагненнях я не самотній, я знайшов коло однодумців, готових підтримати та готових діяти. Саме тому я в УСС.»

Назарій Бірдус
Богдан Хромець
Київ

Богдан — активіст УСС. Народився, виріс та закінчив школу в Києві, де 2021 року вступив на навчання до КНТЕУ на спеціальність «Міжнародна економіка». У період із 2018 до 2020 брав активну участь в організації проведення «моделей ООН» у Києві. Про УСС дізнався у 2020 році з акцій «Стоп Шкарлет». Взявши участь у «Програмі Лідерства 2021», приєднався до «Українських Студентів за Свободу».

«З дитинства я мріяв змінити життя в Україні на краще. Тоді я не знав, що конкретно я маю робити для цього, ба навіть що це бажання означає. Проте я дорослішав, цікавився риторикою, політикою, економікою, історією, філософією і з часом мої прагнення та ідеали набували форми. Свобода, як найвища цінність, ідеї лібертаріанства та згодом і УСС зіграли велику роль у формуванні мого світогляду. Я бачу шлях по якому Україна має йти і в УСС я знайшов спільноту, що поділяє мої прагнення та ідеали. УСС — родина однодумців. Наші погляди можуть не збігатися абсолютно в усьому, проте ми є однодумцями, бо всі хочемо змінити Україну на краще й ми це зробимо.»

Богдан Хромець
Ганна Шойко
Київ

Одного дня 9-класниця Аня купила підписку на Netflix та увімкнула серіал «Suits» — з цього моменту її життя ніколи не буде попереднім… Тепер ж вона навчається на правничому факультеті НаУКМА, бореться за права людини, фільмує моменти на світлинах, колекціонує вініл та продовжує мріяти стати Харві Спектром одного дня.

«Для мене УСС — це ініціативна молодь, що просуває ідеї лібертаріанства, але сподіваюсь, що колись УСС стане для мене родиною та колом однодумців.»

Ганна Шойко
Олександра Корінь
Київ

Олександра — студентка КНУ ім. Тараса Шевченка, навчається на економічному факультеті за спеціальністю «Міжнародна економіка». Народилася та виросла у місті Київ.У минулому професійно займалася карате, є чемпіонкою світу та Європи. Неодноразового була учасницею МООН, у 2018 — найкращим делегатом. Активно займається волонтерською діяльністю та організацією заходів. Обожнює артхаусне кіно, техно фестивалі та дядька Фрейда.
Приєдналася до лібертаріанського руху з 2021 року на літній програмі лідерства від УСС.

«Для мене УСС — одна з можливостей реалізації креативних ідей та думок. А також місце, де не тільки можна знайти своїх друзів, яким будеш спамити мемчики, а і сформувати правильні погляди на життя.»

Олександра Корінь
Валерія Домасова
Київ

Народилась і виросла в Чорноморську, де робила невеличкі волонтерські проєкти з гуртком «Школа Лідерів». Зараз навчається в Київському університеті культури на режисера кіно, і мріє своєю творчістю доносити ідеї свободи.

«УСС для мене стало спільнотою, у якій я змогла знайти коло однодумців, можливість покращити себе та створювати зміни довкола»

Валерія Домасова
Павло Гуль
Київ

Павло — звичайний студент Могилянки, який цінує ідеї економічної свободи.

«УСС став для мене палким інтересом. Я хочу стати справді важливим, спілкуючись із членами організації.»

Павло Гуль
Катерина Поліщук
Київ

Катерина вчиться на спеціальності «Історія та археологія», університет Грінченка. Жила у Франківську, Чернівцях та Вінниці, а у 2020-му переїхала на навчання до Києва.
У 2019–20 Катерина навчалася в УАЛ.
Цікавиться темою розвитку освіти в Україні, просвітницькою діяльністю, спрямованою на дітей та молодь.

«Не впевнена, чи я встигла повністю відчути, що таке УСС на практиці. Разом із тим, на старті точно можу сказати про ціннісність та відданість ідеям у будь-яких проявах своєї діяльності; любов та натхненну атмосферу всередині спільноти. В УСС відчуваю щирість та дії “не для галочки”. А відповідно, і вплив на виході:) Рада долучитися!»

Катерина Поліщук
Катерина Каширна
Київ

Катерина народилась і виросла в місті Кропивницький. У 2002–2015 роках професійно займалась танцями в народному хореографічному ансамблі «Пролісок». Випусниця Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Кіровоградської обласної ради. Вищу освіту здобула з політології в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (2019 р.) та з публічного управління та адміністрування в Національній академії державного управління при Президентові України (2020). Основний інтерес — молодіжна та освітня політики. Була активною членкинею осередків громадських організацій «Let’s do it, Ukraine!» (координаторка екофестивалю ЧИСТОFEST), «ФРІ» (активістка), «Українська асоціація студентів» (засновниця й керівниця обласного підрозділу 2018–2019 рр., президент організації грудень 2019-квітень 2020 рр.). До її досягнень належить ще й відродження молодіжної ради міста та створення молодіжної обласної ради. Вивчає меми як політичну технологію та інструмент впливу на свідомість електорату. Вважає, що громадському сектору потрібно імплементовувати інституційний підхід у діяльності, а також дотримуватись декларованих ними цінностей.

«Про УСС знала ще з моменту створення, однак реально приєдналась у 2021 р. Про що ця організація? Відповім словами В. Черчілля: “Яструби злітають вище, якщо летять проти вітру”. УСС дійсно такі, бо прагнення жити у свободі й бути вільними укріплюються в зроблених ними діях. Точно знаю, що вступ до УСС є знаковим періодом мого життя.»

Катерина Каширна
Богдан Білецький
Київ

Богдан вивчає право. Але він не самостійно зробив цей вибір — йому допомогли десятки людей із різних організацій, поколінь та сфер діяльності. І він цим пишається, адже найбільше цінує людей і спілкування, тому намагається з цього брати найбільше.

А іще Богдан перфекціонопофігіст. Любить робити все ідеально, трошки забивати, але майже ніколи не здаватися (навіть, якщо прийдеться обходити сотню доріг).

Але оскільки найціннішим є для нього самоповага, він хоче розповісти про цей шлях: хотів виграти спонсорування на екопроєкт від Unicef, не виграв, але пройшов кілька академій і організував Всесвітній День прибирання у своєму районі.

«Для мене УСС — це три місяці підсвідомого розуміння, що ти нарешті знайшов СВОЮ ГО, яка тебе СПРИЙМЕ та ПІДТРИМАЄ. А потім, 6 днів СПІЛКУВАННЯ з людьми з УСІЄЇ України, з різних спеціальностей, але із легким зародженням розмови, оскільки вас об’єднує спільна ідея СВОБОДИ. Але всі члени кажуть, що УСС — це сім’я, і хоч я тільки відчуваю родинні стосунки, я ДОВІРЯЮ, що також стану членом цієї сім’ї.»

Богдан Білецький
Данило Юркевич
Київ

Данило — активіст УСС. Виріс у місті Чернівці, де закінчив фізико-математичний ліцей. З 2020 року живе в Києві, де й навчається в Київському Політехнічному Інституті на факультеті Інформаційно-Обчислювальної Техніки. Приєднався до лібертаріанського руху після Програми Лідерства-2021, хоча й був зацікавлений у лібертаріанських ідеях раніше, завдяки друзям. Дізнався про УСС через влаштовану ними акцію «Волю Стерненку» в Чернівцях.

«УСС — це перш за все люди, які її наповнюють. І наповнення в УСС дійсно чудове. Організація, яка зібрала в собі стільки амбітних, розумних і активних людей, не може бути поганою.»

Данило Юркевич
Богдан Чумак
Київ

Богдан народився і виріс у місті Вінниця. Згодом вступив на навчання до КНУ ім. Тараса Шевченка на спеціальність «Економічна кібернетика». У студентські роки почав активно цікавитися економікою та лібертаріанством. У 2021 році став активістом УСС. Займається бігом, лазить по горах та обожнює плацкарти.

«Для мене свобода — ключова цінність. Без неї неможливо уявити своє життя і я хочу відстоювати та боротися за можливість відчувати себе вільним. В УСС я знайшов тих людей, які поділяють мої ідеали та переконання. Разом ми зможемо втілити наші мрії в реальність!»

Богдан Чумак
Микита Русаков
Київ

Микита народився в Кривому Розі. Вчився в школі, потім перейшов до ліцею на англійську філологію. Склавши ЗНО, вступив до КНЛУ, спеціальність «Маркетинг і реклама». До УСС приєднався у 2021 році на Програмі Лідерства.

«Для мене все тільки починається, тому багато сподівань. Але на Програмі Лідерства, коли чую інших, що УСС — це про людей, то я з ними починаю погоджуватися. Я бачу цих дружніх, радих допомогти одне одному, людей. І відчувається взагалі ця атмосфера. І це не тільки про любов, але і про жагу діяти. З цими ти сам починаєш мотивуватися на подальші зміни.»

Микита Русаков
Дмитро Бураков
Київ

Дмитро вивчає економіку, у 2018 працював у Відні, а з 2019 — в корпоративних фінансах. Він прийшов до ідей свободи емпіричним шляхом під час роботи та досліджень. З 2020 просуває вільну економіку на власному каналі «Український Лібертарій», а з 2021 пише книги. Вважає, що завжди треба рухатися на зустріч свободі, а його завдання — знати, як це зробити.

«УСС — це коло однодумців, згуртованих ідеєю свободи. Отримати можливість просувати ідеї дружнім та цілеспрямованим ком’юніті, що синергійно зробить нас ефективніше, а наші ідеї — реальністю. Інвестиція в майбутнє, яку я хочу зробити.»

Дмитро Бураков
Віталій Зубик
Київ

Віталій — студент, який на 5-ому році навчання в університеті встиг застрибнути в останній вагон та став активістом УСС і ні разу не пошкодував про це. Сам він родом із Тернополя, а граніт бакалаврату юриспруденції здобував у Львові. Безмежно любить подорожувати Україною, бо мандрівки — це, перш за все, свобода, а для нього це основна цінність. Під час студентських років він активно долучається до самоврядування в університеті. З 2016 року по 2020 був членом Студентської ради та Вченої ради юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Крім того, у 2019 році пройшов конкурс і взяв участь у всеукраїнському обміні студентів між університетами, що дало йому можливість опинитися на 2 тижні в Острозькій академії.

«УСС — це люди. Люди, які люблять і поважають свою свободу й оточуючих. Свободу всього: поглядів, думок, дій і т.д. Це люди, яким не байдуже, де вони живуть і що відбувається в суспільстві. Вони мають свої цінності, принципи, чесноти і їх дотримуються. УСС об‘єднало й об’єднує в собі класних, щирих людей, із якими хочеться робити великі речі. Ця організація покликана формувати свідомості молоді, якій важливо розвивати свою країну й будувати суспільство свідомих, мислячих людей.»

Віталій Зубик
Нікіта Храмов
Київ

Нікіта є активістом УСС. Народився та закінчив школу в місті Київ, після чого вступив до Національного Університету імені Тараса Шевченка. Він обрав філософський факультет для того, щоби було цікавіше відповідати на питання: А ким ти будеш працювати після закінчення університету?». Політологом. Так, бо саме ця професія, на погляд Нікіти, допоможе змінити Україну. Чи зможе чудовий економіст допомогти країні? Звісно. Але якщо йому дадуть можливість, а зробити це може лише людина при владі.

«Я точно впевнений, що свобода є необхідним елементом здорового суспільства, але людям дуже часто замість неї проштовхують зі свободою несумісні ідеї. Для того, щоб ефективно боротися з ними, нагромадженням патерналістських міфів та вірою в “сильну руку” потрібно мати однодумців. Саме для кооперації та плідної роботи з людьми, для яких свобода не просто гарне слово — я там, де я є — в УСС. Звісно, якщо відійти від прагматичної частини і згадати про людей, я був надзвичайно вражений їх якістю. Це найкраща спільнота, у якій я маю щастя знаходитися.»

Нікіта Храмов
Оксана Огієнко
Київ

Оксанка — киянка. Навчається на молодшому бакалавраті юрфаку, але вже встигла стати юристкою Майдану. А за сумісництвом, і з любові до міста і справедливості, пішла захищати київські ландшафти від забудови. Познайомилась з УСС на харківській «Школі законодавця», де не лише легалізувала секс-послуги, а й дізналась про лібертаріанство.

«Це місце, де я повірила в себе.»

Оксана Огієнко
Денис Трохимчук
Київ

Денис — активіст. Виріс у місті чотирьох культур — Бердичеві. З 2017 по 2020 навчався в Житомирському фармацевтичному коледжі після його закінчення вступив до Харківського фармацевтичного університету, але зрозумівши, що фармація — це не його покликання, перевівся на заочну форму навчання, вступив в УАЛ і знайшов себе у сфері дизайну. 2021 року вирішує приєднатися до УСС.

«Для мене УСС — це про боротьбу та зміни не тільки зовнішні, а і внутрішні, про друзів, спільноту, про обійми й душнярство. УСС — це про свободу у всіх її сенсах. Важливо мати спільноту, що розділяє твої цінності й готова захищати їх. Ця організація стала однією з причин, чому я досі не мігрант у якісь із західних Європейських країн.»

Денис Трохимчук
Єгор Цецульніков
Київ

Єгор — активіст УСС. Народився в Миколаєві в російській родині. У 2017 році повністю змінив звичне середовище, вступивши до історичного факультету Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка. На момент 2021 року досі не полишив найактуальнішу спеціальність «найкращого ВНЗ України». Займається дослідженням іспанського досвіду державних трансформацій у бік демократизації та інтеграції в європейську спільноту. Серед основних здобутків: перемога на захисті роботи до МАН із теми досягнень Рейху в галузі суднобудування в часи окупації України у 2017 році; волонтерство в якості перекладача на фіналі Ліги Чемпіонів у 2018 році; викладання іспанської мови в Алжирі за проєктом AIESEC. Вступ до УСС — закономірна еволюція. Від яскравих епізодів до системи самореалізації.

«Універсальний інструмент по реалізації як власних ідей, так і давно поширених проєктів у регіонах і не тільки. Молодь і так йде у правильному напрямі, а УСС надає діаманту огранку. Тож хаотична жага до нестандартного молодих людей перетворюється в структуроване світосприйняття, засноване на цінностях свободи. А головне, з можливістю вибору, як саме ти еволюціонуєш.»

Єгор Цецульніков
Софія Євменкіна
Київ

Софія — активістка УСС. Вона виросла в місті Слов’янськ, де закінчила школу. З вересня 2020 року навчається в НаУКМА за напрямкою «Економіка». Приєдналася до лібертаріанського руху в серпні 2021 року, коли потрапила на Програму Лідерства.

«Я вважаю свободу найважливішою цінністю людини. Саме тому УСС підходить людям, які також не байдужі до особистої, економічної та будь-якої іншої свободи. Бути частиною УСС значить постійно знаходити однодумців та генерувати нові ідеї, які повинні зробити наш світ краще.»

Софія Євменкіна
Ольга Гордовська
Київ

У рідному місті Кременчук Ольга закінчила науковий ліцей «Політ». Вступила до Київського національного торговельно-економічного університету у 2020 році. Цікавиться наукою, культурою, не уявляє життя без спорту. Одне з захоплень Ольги — дебати, саме завдяки ним вона і визначила свої погляди як лібертаріанські.

 

Ольга Гордовська
Віталій Козенко
Київ

Віталій — у минулому футболіст, у майбутньому — лікар. Народився в місті Конотоп. З 10-ти років грав у футбольній команді на всеукраїнських та міжнародних турнірах за кордоном. В 17 років вступив до НМУ ім. О.О.Богомольця, де навчається й зараз.

«УСС — це про молодий порив, спрямований у правильне русло. УСС — це місце, де можна не знати нікого, але поговорити зі всіма. УСС — це місце, де ти можеш відчувати себе своїм.»

Віталій Козенко
Тереза Барчук
Київ

Тереза — студентка, активістка УСС. Народилась і прожила більшість років життя в місті Косові, Івано-Франківської області. З 2019 року навчається в Києві. Студіює культуру Сходу, арабську мову та юдаїку. Влітку 2021 потрапила на Програму Лідерства від УСС, де і прийняла рішення долучитись до організації. Вважає, що нема досконалої політично-економічної системи, але прихильно ставиться до лібертаріанства та вважає свободу базовою цінністю людини.

«УСС — спільнота молодих проактивних людей, які знають, чого хочеться від держави та від себе. Для мене це про бачення, рух та спільність. Доки люди бідкаються, а влада розводить руками — ми діємо.»

Тереза Барчук
Олександра Козловська
Київ

Олександра — активістка УСС, психологиня. Вона виросла в місті Вінниця, але з 16 років живе та навчається в Києві. Олександра вважає, що якщо ти хочеш змінити країну на краще, ти повинен бути цими змінами. В УСС потрапила доволі через свою подругу, яка вже 2 роки є членкинею даної організації.

«Що таке УСС — це сім’я, це зміни, це майбутнє.»

Олександра Козловська
Ярослав Буханенко
Київ
Ярослав Буханенко
Олександр Андрєєв
Київ

Народився та виріс в Одесі. Середню освіту отримав у ліцеї «Приморський», де активно брав участь у міських проєктах учнівського самоврядування. Незважаючи на конфлікти з адміністрацією закладу, успішно закінчив навчання у 2020 році та здав зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови на 200 балів. Навчався в Українській Академії Лідерства в Харкові, де й дізнався про УСС від однодумців. Навесні 2021 року заснував громадську організацію МО «АПОКАЖИ», яку очолює й дотепер. Приєднався до УСС 24 серпня 2021 року. Наразі мешкає в Києві та навчається в Києво-Могилянській Академії за спеціальністю «Соціальна робота». Є активним громадянином та волонтером, проходить стажування у Вокс Україна.

«У своєму житті я часто чую слова “Ти нічого не зміниш”. Вони лишились нашому суспільству в спадок від радянської влади, яка 70 років пригнічувала будь-яку ініціативу та жагу свободи. Але я ніколи не розумів: чому я нічого не зміню? Маю руки й ноги, голову та язика, гідність та погляди: цими інструментами можна зробити все, що завгодно. Тому я й робив, і роблю, і буду робити те, що вважаю правильним — просто тому, що можу це робити. А якщо хтось заважатиме — давати відсіч усіма можливими методами. У спільноті УСС кожен та кожна роблять те ж саме, що і я: активно борються за свою свободу та свої погляди. Тому для мене за честь бути частиною цієї спільноти людей: людей, що сповідують ті ж погляди, з якими не страшно ступати в прірву невідомості, які є вільними людьми та пишаються цим. Чуєте їх спів?»

Олександр Андрєєв
Сергій Подтинченко
Київ

Сергій — митець своїх мрій. Народився в Одесі, але вирішив підкорити столицю. Із 6 років виступав на великій сцені, з 11 вже знімався у великому кіно. Наразі навчається в Київському національному університеті культури й мистецтв на 3 курсі. Мріє стати успішним актором та прославляти Україну й Одесу далеко за кордоном.

«Буває так, що ти живеш як на голках і мрієш знайти себе, свій дім. Й ось нарешті, влітку 2021 року я його знайшов. УСС — це місце амбітних людей, які своїми справами надихають тисячі в українців боротись за свою свободу, досягати цілей і підкорювати нові вершини. Це — твій дім.»

Сергій Подтинченко
Аліна Бугаєнко
Київ

Соціальна підприємиця, активна членкиня УСС та трішки філософиня. З 2020 студентка КНЕУ та Української соціальної академії. Глава організації «Enactus KNEU». Фаундер інклюзивного підприємства «Gradus DOBRA».

«Для мене УСС — це спільнота тих, хто бере відповідальність за майбутнє власної країни, а не скаржаться на її минуле. Сім’я сильних та цікавих, амбіційних та ідейних, юних та вільних. І ми прямуємо до спільної мети разом, бо, як казав Є. Лец, ціна, яку доводиться платити за свободу, зменшується, коли зростає попит.»

Аліна Бугаєнко
Анастасія Тьопенко
Київ

Анастасія — студентка одного з найкращих університетів країни. Народилася і виросла в місті Фастів, Київська область. Дуже багато часу присвячує роботі та самовдосконаленню. Розвиває себе як портретистка.

«Кожен розуміє і сприймає свободу по своєму, але значення вона має одне. З кожним днем над цим задумуються все більше людей. УСС стало для мене саме тим поштовхом до змін, і ці зміни я почала із себе та свого мислення.»

Анастасія Тьопенко
Єлизавета Крохмальова
Київ

Ліза народилася в Луганській області, школу закінчила в Харкові й вступила до університету в столиці. Займається волонтерством із 2018 року, що стало першим кроком до активного соціального життя. Активістка УСС із 2021 року.

«УСС — нереальне ком’юніті чарівних людей. Тут можна знайти й підтримку, і мотивацію для нових звершень. Ми прагнемо свободи і справедливості, й «Українські Студенти за Свободу» не лише говорять про це — а й борються за те, в що вірять. Тут стільки історій, стільки амбіцій!»

Єлизавета Крохмальова
Катерина Мальована
Київ

Катерина — студентка 4 курсу як міжнародний економіст в університеті Шевченка. Побувала на Програмі лідерства 2021. Дізналась про цю організацію від знайомої. Побувавши на ній, зрозуміла, що це круто знайти однодумців, які розуміють тебе.

«Люди підтримують та розуміють тебе. Однодумці підвищують твою самооцінку та віру в себе.»

Катерина Мальована
Єгор Осіпов
Київ

Єгор — студент КНТЕУ, який потрапив на Програму Лідерства на запрошення друзів, але, всупереч своєму скептицизму, дуже здивувався, що в Україні є подібні організації. Після цього він усвідомив, що лібертаріанські ідеї не лише дуже вдало сходяться з його власними поглядами, але й демонструють, як саме на практиці можна досягти добробуту для всіх громадян нашої країни.

«УСС — це місце, де можна знайти однодумців, які так само цінують свободу та індивідуальність. І це чудово, бо саме за вільними та неординарними людьми стоїть майбутнє як цієї країни, так і всього світу.»

Єгор Осіпов
Павло Олексієнко
Київ

Павло — стандартний бджол із Київського осередку УСС. Він народився і виріс у місті Олександрія на Кіровоградщині. Зі школи цікавився програмуванням, навчається в КНУ ім. Тараса Шевченка на «Прикладній математиці». У лібертаріанство потрапив у 2018 через знайомство з українською та російською політичною спільнотою, яке надихнуло його на вивчення політичної філософії. Має досвід допомоги спільноті в проєктах через розробку програмного забезпечення. Вірить, що принцип абсолютної приватної власності є наріжним каменем для досягнення вільного та щасливого суспільства.

«УСС — це справжня сім’я. Це спільнота, яка розділяє принципи свободи, ненасилля, приватної власності та особистої відповідальності, це — люди, які поважають одне одного та допомагають розвиватись як особистостям, так і суспільству. Тут можна знайти тих, із ким ти зміниш світ на краще, справжніх Людей, які не бояться, не ховаються, є чесними та відповідальними. УСС — єдині й найкращі.»

Павло Олексієнко
Роман Царук
Київ

Мрійник, шукач, дослідник. Народився і виріс у Коломиї на Прикарпатті. З відзнакою закінчив школу й Коломийський медичний коледж. Вступив у Вінницький національний медичний університет, проте через деякий час змінив професію і став студентом Факультету комп’ютерних наук та кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За роки студентства був активістом ВМГО «ФРІ» та ГО «Студентське Братство Вінниччини»: організовував заходи, займався веденням соціальних мереж, працював зі звітністю. Має широкий досвід волонтерства. Креативний та творчий.

«Я переконаний, що ключем до процвітання суспільства є взаємоповага й дотримання прав кожного. Як казав Нельсон Мандела: “Бути вільним — це не просто скинути кайдани, а жити так, щоби поважати і збільшувати свободу інших”. УСС — поєднання гарячого серця й холодного розуму активних студентів, молоді, з якою я поділяю свої життєві цінності.»

Роман Царук
Дмитро Євдокимов
Київ

Дмитро — активіст УСС. Народився на Слобожанщині. Навчався в гімназії-інтернаті в Сумах, яку з відзнакою завершив. Вступив до КНУ ім. Тараса Шевченка, на спеціальність американістика та європейські студії, однак розмірене університетське життя швидко набридло студенту, тому він вирішив взяти академічну відпустку для навчання в УАЛ. Відразу після програми лідерства Дмитро приєднується до Десантно-штурмових військ Збройних сил України.
Там, серед усіх інших книг, йому потрапляє до рук «Розмови із Кахою Бендукідзе. Ідея свободи стає однією з основ, на яких починає будуватися філософія Дмитра. Розуміючи, що йому потрібне середовище вільних людей, влітку 2021 року, приєднується до УСС.

«Для мене УСС — це доказ того, що в моєї держави буде майбутнє.»

Дмитро Євдокимов
Анастасія Богомолова
Київ

Настя — студентка Інституту журналістики імені Тараса Шевченка. Вона виросла в маленькому містечку Десна, що на Чернігівщині. Протягом шкільних років активно брала участь у житті рідної гімназії та громади. У 2018 році вона доєдналася до Асоціації випускників МАН. Саме там уперше й почула про лібертаріанство. Втім, більш близьке знайомство сталося лише у 2021 році, коли відмінно налаштований таргетинг в Інстаграмі привів її на Програму Лідерства.

«УСС стало для мене місцем сили та натхнення. Саме тут я зустріла людей, що по-справжньому вірять у свободу: слова, думки, самовираження, дії. Тут зібралися люди, які знають, що свобода — це не блакитна мрія, а цілком осяжна мета. І вони готові не лише говорити про важливість свободи, а й будувати її тут і зараз. Та УСС це не тільки про ідеали. Це про однодумців, емоції, виклики самому собі, палкі дискусії, мотивацію, дружбу, підтримку.»

Анастасія Богомолова
Марія Фещенко
Київ

Марія народилась і виросла в Києві. У школі завжди цікавилася історією та політикою. Брала участь у різних волонтерських проєктах, конференціях, у районному шкільному самоврядуванні. Після 10 класу Марія поїхала в США за програмою FLEX. Жила в штаті Мічиган. Дівчина також мала змогу поїхати до Вашингтону на Civic Education Workshop, на якому лідери з різних країн дізнались більше про громадські ініціативи, рухи, grassroot projects та як можна використати цей досвід на Батьківщині. Зараз Марія навчається на 2 курсі спеціальності “Міжнародні комунікації” в Інституті міжнародних відносин у Києві.

«Мене завжди надихали люди, які боролися за свободу та відстоювали її. Так само мене надихає й УСС. Багато хто казав, що УСС — це про людей. Я згодна, бо тут зібралися дуже круті, цікаві та вмотивовані люди. І я рада бути серед них.»

Марія Фещенко
Роман Булік
Київ

Роман — активіст УСС. Родом із невеликого, але затишного міста Луцьк, де закінчив природничий ліцей. З 2019 року навчається в Київському Національному Університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю економічна кібернетика. Вступив до лав УСС у 2021 році.

«УСС — це група неймовірних людей, яким не байдуже на своє майбутнє. Це спільнота молодих лідерів, що цінують свободу та розуміють, наскільки її забезпечення є важливим. З УСС можна реалізувати будь-яку ініціативу, яка просуває цінності лібертаріанства та свободи.»

Роман Булік
Мар'яна Савагірова
Київ

Мар’яна народилась та виросла в Києві. Навчалась у ліцеї, де активно брала участь у самоврядуванні, а у 2019 році обрала Київський політехнічний інститут за напрямком менеджмент та бізнес-адміністрування. Також Мар’яна волонтерила на таких проєктах та подіях, як Accelerate forum від Terrasoft, Бізнес Конструктор, виставка «WOW Ukraine». Проходила стипендіальну програму від DeciedEd, у якій допомогла майбутнім абітурієнтам/кам із вибором майбутнього. Про УСС дізналась випадково, побачивши анкету на Програму Лідерства.

«Для мене УСС — це ком’юніті бомбезних людей, яких я давно шукала. Відкритість, підтримка, активна життєва позиція та цілеспрямованість кожного учасника роблять цей проєкт неймовірним. І хоч усі ми тут із різних причин, але з однією метою — створити насправді вільне суспільство.»

Мар’яна Савагірова
Єлизавета Дуденкова
Київ

Єлизавета — активістка УСС. Вона народилася і виросла в місті Київ. Там вона брала активну участь у шкільному житті та учнівському самоврядуванні. У 2021 році розпочала навчання в Національному університеті «Києво-могилянська академія» за освітньою програмою «Право». З першого курсу Єлизавета є членом «Спудейського братства НаУКМА». Приєдналася до УСС влітку 2021 року, коли вперше дізналася про Програму лідерства й зацікавилася лібертаріанським рухом. Також Єлизавета є активною учасницею та організаторкою науково-практичних конференцій «Модель ООН» із 2019 року.

«Для мене УСС — це набагато більше, ніж будь-яка звичайна студентська організація. Вона надає неймовірну кількість можливостей для самореалізації студентів та їхньої патріотичної й освітньої діяльності. Коли я вперше потрапила на програму лідерства, мене приємно вразили люди, яких я там зустріла. У майбутньому я планую докласти зусиль для розвитку УСС і поширення лібертаріанських ідей, тому що вважаю їх найбільш дієвою стратегією розвитку країни. Я вірю, що молодь — це головний рушій для позитивних змін в Україні та світі загалом.»

Єлизавета Дуденкова
Іван Теллуріан
Київ

Іван народився в місті Донецьк, через окупацію міста Росією переїхав у Київ. З 2015 року займається підприємницькою та громадською діяльністю, відстоюючи лібертаріанські цінності. З 16 до 17 років займається 3д візуалізацією, астрофізикою, ракетною інженерією, математикою… Вступає в КПІ на Факультет Авіаційних та Космічних Систем, кидає його й готує свій аерокосмічний стартап. У 2018 він бачить, що Ілон Маск уже робить достатній прогрес і змінює напрямок діяльності на програмування та штучний Інтелект. У 2018 вступає до Інституту Прикладного Системного Аналiзу, у 2019 кидає його, збирається зробити революцію в освіті через ШІ, також реалізує безліч іншіх проєктів. Популяризує англійську як другу мову в Україні.

«Для мене Свобода та її ідеали — є тим, що змушує мене жити. Я не бачу ніякого сенсу в житті без Свободи. Я просто живу й роблю те, що хочу і вважаю, що кожна людина в Україні й у світі повинна мати таке право! Я хочу жити у вільному суспільстві, і через це я вирішив приєднатися до УСС.»

Іван Теллуріан
Данило Слюсаревський
Київ

Данило виріс у місті Київ. У 2018 році вступив до Національного університету «Києво-Могилянська академія» на спеціальність «Філософія». Цікавиться політичною філософією й релігієзнавством. Про УСС дізнався від інших студентів і доєднався до команди, пройшовши Програму лідерства у 2021 році.

«Для мене свобода нерозривно пов’язана з відповідальністю. Тому я й обрав для себе УСС. Адже, перш за все, в організації я бачу велику команду людей, які поділяють мій погляд і вірять у те, що свободу неможливо отримати як дарунок, а потрібно вибороти й докласти неймовірних зусиль для її збереження й розбудови.»

Данило Слюсаревський
Віталій Побережний
Київ

Віталій — студент-історик із Києво-Могилянської Академії. Обрав спеціальність свідомо, дотримуючись думки про те, що знання минулого якнайкраще допомагає розуміти сучасність та дивитися в майбутнє, зокрема економічне майбутнє. Займається волонтерством у «Будуємо Україну Разом», на фестивалях, є дописувачем могилянського часопису «Спудейський вісник».

«Для мене УСС є надзвичайно цінними через повагу до індивіда та ліберальні погляди. А ще члени цієї ГО готові підтримати твої ініціативи та профінансувати їх або ж запропонувати тобі долучитися до ініціатив, що вже існують.»

Віталій Побережний
Роман Лисенко
Київ

Роман народився в невеликому селі на Черкащині, але майже все своє життя провів у Києві. З 2021 року він навчається в Києво-Могилянській Академії на спеціальності «Публічне управління та адміністрування». Громадською діяльністю почав цікавитись ще в середній школі, був депутатом дитячого парламенту Дарницького району та сенатором у ліцейному учнівському самоврядуванні. Про лібертаріанство Роман дізнався майже випадково, коли від нудьги гортав статті у вікіпедії, але одразу зацікавився ним. У 2020 році дізнався про УСС, але вступив до лав лише у 2021 році після Програми Лідерства.

«Я завжди цікавився тим, чому люди мусять боротись за свої права, за свою свободу. Мене дивував факт того, що в деяких країнах досі існує цензура, досі переслідують людей за їхні погляди, що не збігаються з поглядами влади. Коли я дізнався про УСС, я зрозумів, що саме свобода є головною цінністю для мене. Свобода — той ідеал, до якого ми разом мусимо прагнути.»

Роман Лисенко
Дмитро Парнак
Київ

Дмитро народився в місті Вінниця, ще зі школи брав активну участь у роботі органів самоврядування та організації локальних заходів. Наразі навчається на факультеті інформатики в НаУКМА. У 2019 став учасником молодіжного обміну Erasmus+, після якого усвідомив: молодь — це дійсно рушійна сила змін у країні. Про «Українських студентів за свободу» дізнався випадково й, не зволікаючи, заповнив анкету на участь у Програмі лідерства 2021. З того часу й почався його шлях в УСС.

«УСС для мене — це, перш за все, коло друзів і однодумців, людей, котрим дійсно не байдуже, якою буде країна завтра. Це саме те місце, де ти можеш не просто поділитись своїми думками та мріями, а почати втілювати їх уже сьогодні. УСС — це про вільну Україну, яку ми творимо разом.»

Дмитро Парнак
Наталія Чоботок
Київ

Наталя народилась у Львові, але вже 17 років живе в Києві. Навчається в Києво-Могилянській академії на соціолога. Наталя дуже поважає Кантіанські принципи свободи, намагається жити згідно з цих принципів та поширювати їх серед оточення (і поки це активно вдається).
Великим захопленням Наталі є діти, у 2020 Наталя та її молода команда провели два заходи для вчителів та учнів про важливість реформ для досягнення економічної та політичної свободи та благополуччя.
Активно досліджує світ та залюбки поділиться історіями з подорожей, рецептами улюблених пляцків, подискутує про причини та наслідки суспільних змін чи відправиться в мандри автостопом.

«В УСС не буває випадковостей. Я декілька років шукала комфортну зону, щоб у 2021 нарешті знайти людей, які розділять зі мною намет, вечерю, бесіду, цінності чи місце на мітингу за свободу.»

Наталія Чоботок
Анна Собчук
Київ

Анна народилася у Кропивницькому і в дитинстві займалася всім, що тільки можна уявити — від навчання в музичній та танцювальній школах до верхової їзди та кількатижневих походів. Усе життя намагається викладатися на максимум та досягати поставлених цілей. Зараз вивчає комп’ютерні науки в КПІ та є членом різних організацій, адже вважає, що активне студентське життя — це запорука гарних спогадів у старості, а також вірить, що все найкраще ще попереду.

«УСС — це одна велика родина, що завжди допоможе та підтримає. Це також ті люди, що зможуть змінити Україну та наш світ на краще. Це студенти, якими захоплюєшся в дитинстві, читаючи про молодь, ті, про кого згадуєш із любов’ю та теплом і про кого розкажеш своїм онукам у старості.»

Анна Собчук
Владислав Лопуга
Київ

Владислав — активіст УСС. Родом із Рівненської області, де і з відзнакою закінчив гімназію. У 2021 році отримав ступінь бакалавра комп’ютерних наук, а зараз київському виші — КНТЕУ — здобуває фінансову освіту за освітньою програмою «Державний Аудит».

До лібертаріанського руху потрапив у 2021 році після проходження Програми Лідерства 2021. Очолював науковий департамент факультету та університету в складі Студентського Парламенту університету, де й заснував Клуб Інтелектуальних Ігор, який організовує «Брейн-ринги», «Свою гру», «Що? Де? Коли?» та загальноуніверситетську «битву» за Кубок Інтелектуальної могутності факультетів. З 2018–2020 займав посаду заступника голови Наукового Товариства Університету та редакційної колегії студентського наукового журналу «Vivat Academia». Має низку опублікованих наукових праць (в тому числі і фахових) та тез виступів наукових конференцій всеукраїнського та міжнародного рівнів. Засновник та керівник студентського філософського клубу «Фенікс».

2 роки поспіль займав першу сходинку в списку «Топ-100 КНТЕУ» — кращих студентів університету, Стипендіат Президента України 2019 року, переможець виборів СтудМера міста Києва на «СтудРеспубліці 2020», у 2019 році успішно пройшов стажування в Київській мерії, Волонтер масових заходів — форумів, самітів та конференцій.

«УСС для мене — це платформа для відстоювання своїх життєвих та ідейних принципів і ідеалів — свободи, вільнодумства, благополуччя та розвитку — та інструмент імплементування їх як суспільного наративу в громадськість, державні інституції, а головне — у свідомість майбутнього нації — молоді.»

Владислав Лопуга
Дмитро Глуханюк
Київ

Дмитро народився та виріс у Богородчанах, що на Івано-Франківщині. З дев’ятого класу брав участь у неформальних освітньо-культурних заходах по всій Україні, щоби вийти із «зони комфорту» невеликого містечка. Близько 30 годин займався волонтерством на українській онлайн-платформі для вивчення англійської мови «ENGin» з 2020 по 2021 рік. Спершу ідентифікував себе як ліво-ліберал, проте змінив політичні орієнтири після знайомства з право-ліберальними друзями на моделі Верховної Ради та «ENGin». Почав здобувати ступінь бакалавра з економіки в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» у 2020 році. З ідеями лібертаріанства та УСС познайомився завдяки друзям-активістам та циклу лекцій від УСС восени того ж року. Пройшов відбір та вступив до організації на Програмі Лідерства у 2021 році.

«УСС — це унікальна спільнота не лише тому, що їй не має аналогів в Україні. Її справжня магія — в людях, з якими безпечно. У людях, з якими можна подискутувати на будь-які теми. У людях, які надихають на зміни тут і зараз. І в усіх нас, які в непрості для лібералізму часи ставлять на п’єдестал найвищу цінність — Свободу.»

Дмитро Глуханюк
Київ

Дар’я – студентка 3-го курсу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії. Вперше Дар’я почула про студентський лібертаріанський рух задовго до того, як наважилась стати його частиною. Останнім поштовхом став Free Generation Forum 2017, де нарешті все стало на свої місця: сила об’єднання спільними думками надихнула на початок рішучих дій.
Про Українських Студентів за Свободу: «Українські Студенти за Свободу – це організація, альтернатив якої в Україні немає. Я вірю, що саме студенти – рушійна сила суспільства, можуть змінити майбутнє нашої держави, я вірю, що держава не повинна втручатися в те, що я роблю і як, якщо мої дії жодним чином не порушують права та свободи інших громадян. Я хочу жити краще і я переконана, що саме лібертаріанські засади побудови державного устрою, допоможуть Україні стати тією країною, на яку будуть рівнятися інші».

Дар’я Шершун
Київ

Єлизавета народилась у м.Кропивницький. Закінчила в 2014 році гімназію з відзнакою. З 2012 року – активний член міського та обласного парламентів дітей. Протягом 2005-2013 рр.закінчила музичну школу по класу скрипки. У 2014 р. стала лауреатом Малої академії наук в секції фольклористика. У 2016 р. за підтримки міжнародних фондів випустила збірку про фольклор Кіровоградщини.З 2014-2018 р. навчалась в Київському національному економічному університеті ім.В.Гетьмана. Закінчила бакалаврат за спеціальністю облік і аудит в АПК з відзнакою. Протягом навчання (2015-2017 роки) була головою студентської ради факультету економіки АПК, входила в прес-центр студентської ради. У 2018 році стала стипендіатів стипендіальної програми Завтра UA. З 2019 року – член студентського клубу “”Новий економічний погляд””. На даний момент закінчує магістратуру в КНЕУ ім.В.Гетьмана по спеціальності облік і аудит в АПК.

Єлизавета Мостова
Київ

Світлана виросла у місті Київ, де закінчила школу. З 2016 навчалася в Києво-Могилянській Академії за напрямком “філологія”. З 2018 навчається в університеті за напрямком “Міжнародні відносини”. У 2016 році пройшла піврічне стажування у Міністерстві Освіти України. Стажувалась у НГО “Відкрита Політика” у 2017 році. З 2017 року брала участь у сесіях Європейського Молодіжного Парламенту у Києві (двічі), Польщі та Білорусі. З 2018 року Європейський Молодіжний Посол. Приєдналася до лібертаріанського руху у 2019 році після участі у Програмі лідерства від УСС.

Світлана Семиволєва
Київ

Кристина родом з найкращого міста у світі — міста Києва. Кристина працює проектною менеджеркою в компанії, що займається e-commerce. Також Кристина обожнює вивчати соціальні науки та вивчає соціологію в Києво-Могилянській академії. Кристина має величезний досвід у громадській діяльності. Кристина була кофаундеркою та програмною директоркою найбільшого молодіжного саміту “БУМ” . Кристина також є випускницею програми «Українська академія лідерства».

Кристина Єремчік
Бровари

Олександр родом із славного міста Бровари. У рідному місті закінчив школу та вступив в університет до Києва. З 2015-2019 навчався в КНЕУ ім. Вадима Гетьмана на економічній спеціальності. Наразі отримує магістерській ступінь в Київські школі економіки за спеціальністю «Публічна політика та врядування». До лібертаріанського руху доєднався після закінчення КНЕУ, влітку 2019.

Олександр Білокінь
Київ

Наталія виросла у місті Стрий Львівської області, здобула ступінь бакалавра міжнарожних економічних відносин в Економічному університеті в місті Катовіце (Польща). Навчалася також за програмами обміну в Грацькому університеті Карла і Франца (Австрії) та в Університеті штату Аризона (США). Наталія зацікавилася лібертаріанськими ідеями під час відвідин інституту Айн Ранд в Каліфорнії. Зараз Наталія навчається в Львівській школі бізнесу на магістерській програмі з інновацій та підприємництва.

Наталія Дрозд
Софія Кривульченко
Київ

Кривульченко Софія — активістка УСС. Її життя пов‘язано з фотографією, німецькою філологією та трохи економікою. Завдяки друзям потрапила на Програму Лідерства у 2021 році.

«Для мене ідея свободи — це більше, ніж усталені норми. Свобода не обов‘язково повинна бути вседозволеністю. Я відчуваю себе вільною тоді, коли знаю, що моя будь-яка думка не буде засудженою.»

Софія Кривульченко
Київ

Катя навчається у Києво-Могилянській академіі на факльтеті економічних наук, здобуває професію маркетолога. З 2017 року є дійсним членом Малоі академіі наук Украіни за напрямком історичне краєзнавство. Пройшла стажування у J.K.Communication як графічний дизайнер і нині працює в соціальному стартапі Better Events. Дізналася про лібертаріанський рух безпосередньо від членів УСС, під час презентаціі громадських організацій Києва восени 2018 року. Активно займається волонтерською діяльністю та реалізує власні проекти та ініціативи.

Катерина Зозуля
Київ

Тая народилася та виросла у Києві і, не гаючи дарма часу, використовувала можливість життя у великому місті, вивчаючи всі його секрети, змалку подорожувала по Україні. 5 років навчалась у Київському палаці дітей та юнацтва за профілем екскурсовода, туриста та юного журналіста. Є членом організації «Коноплі лікують». Намагалася підкорити вищу освіту у НАУ по спеціальності туризмознавство, але ще до першої сесії пішла працювати журналісткою. Через це і вирішила пов’язати своє життя із соціальною та політичною сферою. До УСС прийшла після першої Студентської моделі Конгресу, де зрозуміла важливість організації у житті України та власному.

Таїсія Решетнікова
Київ

Вікорія народилась у місті Умань. Середню освіту здобула в Уманській міській гімназії. Навчається на 4 курсі Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка. Також навчалась в Університеті м.Кадіс(Іспанія) за програмою обміну.
Раніше професійно займалась настільним тенісом та має звання кандидату в майстри спорту. Активно займається волонтерською діяльністю та організацією різноманітних заходів. Волонтер UNICEF, була заступницею політико-дипломатичного клубу в інституті. Брала участь у ініціативі ГО «Прогресивні громадяни України», яка мала на меті збір коштів для побудови інклюзивних майданчиків для дітей. Випускниця літньої школи DRI «Перші кроки в політиці». Учасниця молодіжного міжнародного обміну Erasmus+ «Balancing happiness». Втілює у життя проект «YOU CAN», який має на мені навчальну та менторську підтримку учнів дитячих будинків.

Вікторія Капелюшна
Київ

Всеволод народився та виріс у Севастополі. У 2014 році внаслідок окупації переїхав та закінчив школу в Києві. З 2015 навчався в Університеті Матея Бела, Словаччина, за напрямком “Міжнародні відносини”, з 2018 – “Дослідження безпеки”.
Був учасником освітньої програми “Еразмус” в Мадридському Університеті Комплутенсе, стажувався в аналітичному центрі в Празі та в Представництві ЄС в Україні.

У 2019 році був координатором проекту “Будуймо Європу в Україні”. Наразі працює політичним аналітиком в Посольстві Чеської Республіки в Україні.

З “Українськими студентами за свободу” познайомився на Першій моделі Конгресу (2018), незабаром після чого вступив до організації.

Всеволод Верещагін
Олена Марчевська
Київ

Олена вивчає міжнародні відносини, навчається на магістратурі Київського університету імені Бориса Грінченка. Працює менеджером-перекладачем.
Уперше пройнялася ідеями лібертаріанства під час Програми Лідерства 2019 року, після якої стала членом організації. Дівчина має активну громадську позицію та часто бере участь у волонтерських проєктах.

Олена Марчевська
Київ

Тетяна — студентка Кафедри музеєзнавства і експертизи історико-культурних цінностей КНУКіМ, улітку 2018 року встала на захист пам’ятки археології на Поштовій площі у Києві. Нині одна з тих людей, хто створює сучасний археологічний музей на Поштовій площі.

Тетяна Родькіна
Київ

Дарина вже другий рік вона вивчає політологію у Національному Університеті «Києво-Могилянська Академія», де намагається зрозуміти основні механізми функціонування держави, імплементації верховенства права та громадянських свобод на українському ґрунті. Свобода є невід‘ємною частиною її життя, без якої інші аспекти буття втрачають сенси.

Дарина Пенькова
Київ

Тетяна народилася і здобувала освіту на Житомирщині. Пізніше переїхала до Києва, де навчається і працює. В 2018 році вступила до ІННО КНУБА на спеціальність Архітектура та містобудування. За час навчання брала участь у різноманітних конкурсах, займалась художньою творчістю. Мріє створювати зручний і красивий простір, в якому людина почуватиметься комфортно. Надає перевагу екологічному і гуманному стилю життя.

Тетяна Клюківська
Київ

Анастасія — різностороння людина. Крім активізму і політики, займається танцями, малюванням, а також захоплюється наукою. Мріє створити біотехнологічну компанію і підняти з колін науку в Україні.

Анастасія Назар
Київ

Катерина — вічна студентка, закінчує четвертий курс філософії в НаУКМА, а до цього два роки вчила там само прикладну математику, тому піддає все аналізу та критиці з різних боків. Народилася у Києві, проте дитинство провела у Чернігові з комуністичним дідусем та авторитарною бабусею, тож коли дуже ліберальна мати забрала її у 9 років до Києва, Катерина була розгубленою і довго не могла визначитися із власним світоглядом. Проте навчання на філософії допомогло її математичному мозку визначитися із пріоритетами. Подорож до США показала, яким є життя в країні, де ті ж пріоритети (принаймні, більшість з них, хоча б у окремих штатах) закріплені законом. Рон Свонсон остаточно підкорив її серденько. Окрім УСС, Катерина займається волонтерством, постійно щось вивчає і намагається подорожувати якомога частіше.

Катерина Румянцева
Київ

Богдан — активіст з Донбасу, засновник ГО «Покровський молодіжний бізнес центр «Депо». Він виріс у Покровську, де закінчив школу та вступив до евакуйованого ВНЗ — ДонНТУ за напрмяком «Менеджмент» у 2017 році, де з 2018 року очолює студентське самоврядування факультету «Економіки та менеджменту», а з 2019 року вступив до Донецької філії «Університет сучачсних знань», де вивчає «Право». До лібертаріанства приєднався після випадкового перегляду відео Михайла Светова у 2017 році. З 2018 року приєднався до «Української Гельсінської спілки з прав людини», де зараз займає посаду інформаційного координатора. У серпні 2019 року був обраний головою молодіжної ради Покровська.

Богдан Мироненко
Київ

Богдан у 2019 році закінчив бакалаврат в університеті економіки і права «КРОК» за спеціальністю «Маркетинг». З 15 років був прихильником ідей соціалізму, але після вивчення наукових праць представників австрійської економічної школи перейшов на сторону лібертаріанців (анархо-капіталізму). Його найулюбленіші автори — це Мюррей Ротбард, Ханс-Херман Хоппе, Девід Фрідман, Людвіг фон Мізес, Хесус Уерта де Сото та Уолтер Блок.

Богдан Дорошенко
Київ

Роман — голова Департаменту просвіти УСС. Народився в місті Дрогобич, жив у місті Біла Церква, у Київській області, а потім і в самому Києві, де закінчив школу. Бакалавр історичного факультету КНУ ім. Шевченка, освітня програма «Сходознавство». 2021 року вступив до НаУКМА на магістеріум із політології. Познайомився з лібертаріанськими ідеями на першому курсі університету, прочитавши «Капіталізм і свободу» Мілтона Фрідмана. Тоді ж дізнався про УСС від друга, що брав участь у Студентській моделі Конгресу. Врешті він подав заявку на Програму лідерства УСС та приєднався до організації.

«УСС — це спільнота тих, для кого свобода справді важлива й кому “не норм” статус-кво. Це молодь, яка бажає розбудови в Україні вільних інституцій і робить для цього все, на що здатна: від публічних лекцій і мітингів до розробки законопроєктів.»

Роман Лішнянський
Київ

Анастасія навчається в Київському політехнічному інституті ім. І. Сікорського за напрямком Комп’ютерна інженерія. З ідеями лібертаріанства познайомилась на початку 2019 року завдяки творчості Айн Ренд. Переосмисливши свої погляди на життя, вона почала шукати людей, які б розділили її ідеї, і так вона знайшла УСС.

Анастасія Риловнікова
Київ

Тарас закінчує Інститут міжнародних відносин, КНУ ім. Т. Шевченка, за спеціальністю Міжнародні комунікації. У минулому фіналіст історичних олімпіад, сьогодні — учасник стартап-інкубатора. Тарас вважає ідеї свободи невід’ємною складовою не лише політичного добробуту, але й економічного процвітання.

Тарас Плескун
Київ

Богдан є студентом III курсу Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва за спеціальністю «Бандура». Ідеями лібертаріанства зацікавився ще в школі, сповідував такі ж цінності та мав ті самі політичні орієнтири. В 2019 році пройшов відбір та став учасником Програми лідерства в Києві.

Богдан Юрченко
Київ

Діана – студентка другого курсу Київського національного економічного університету спеціальності «Менеджмент агробізнесу». Здобуваючи освіту, Діана займається громадською та волонтерською діяльністю: вона є спів-директоркою англомовного табору MASCOT та активісткою організації Teenergizer, створеною ВІЛ-позитивними підлітками. З ідеями лібетаріанства познайомилась на одному з громадських проектів, згодом ставши частиною УСС.

Діана Репенко
Київ

Данило – студент Київського політехнічного інституту, навчається в інституті прикладного системного аналізу, на спеціалізації – комп’ютерні науки, спеціальність – штучний інтелект.Виріс у місті Боярка.
З ранніх літ почав брати участь у всіх можливих заходах.Відвідував гурток туризму, шахів, легкої атлетики, танців, футболу, театрального мистецтва, рукоділля тощо.Має бажання розвивати і робити світ кращим, вірить, що свобода можлива для кожного, тому вступив в спілку українських студентів за свободу, щоб зробити це разом.
Познайомився з однодумцями на з’їзді УСС у Вінниці в серпні 2019 року.Є активним в університеті та поза його межами.

Данило Канєвський
Будапешт

Отримав ступінь бакалавра в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за спеціальністю “Міжнародні відносини”. Двічі брав участь у програмах академічної мобільності Erasmus+ : в Грацькому університеті імені Карла і Франца (Грац, Австрія), а також в Університеті «Пантеон» політичних та соціальних наук (Афіни, Греція). У 2018 році продовжив вивчати “Міжнародні відносини” в Будапештській бізнес-школі (Будапешт, Угорщина). З серпня 2018 – активіст ГО Українські Студенти за Свободу.

Павло Бурдяк
Київ

Яна – студентка Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю «Міжнародна економіка». Про ідеї лібертаріанства вона вперше дізналася від голови УСС – Даніїла Лубкіна. Яна одразу зрозуміла, що принципи, які пропагують лібертаріанці мають жити та фунцііонувати в Україні. Тому як тільки побачила набір на Всеукраїнський з’їзд, то не вагаючись долучилася до організації.

Яна Петренко
Київ

Владислав- активіст УСС. Він виріс у місті Маріуполь, де закінчив школу. З 2014 по 2019 рік навчається у Національному авіаційному університеті за спеціальностью Транспортні технології. Приєднався до лібертаріанського руху в середині 2018 року, під час Всеукраїнського з’їзду УСС.

Ревін Владислав
Київ

Артур виріс у Хмельницькому, де здобув середню освіту в гімназії. З 2018 року навчається на економіста у Києво-Могилянській академії. Потрапив до організації в серпні того ж року, взявши участь у її національному з’їзді.

Артур Бурак
Київ

Канєвський Дмитро – студент першого курсу Київського Політехнічного Інституту, вивчає системи штучного інтелекту. ДІзнався та захопився лібертеріанством у серпні 2018 році на програмі Лідерства від “Українські студенти за свободу”. Після цього починає брати участь у зборах організації в Києві та дізнаватися все більше і більше про лібертеріанство. Наразі допомагає у Київському осередку організації.

Дмитро Канєвський
Київ

Яна виросла в селі, що на Чернігівщині, де і закінчила школу з відзнакою. В 2017 році вступила до Київського університету імені Бориса Грінченка за напрямком “Суспільні комунікації”. До організації Яна приєдналася влітку 2018 року, коли потрапила на програму лідерства та перший національний з’їзд громадської організації “Українські Студенти за Свободу”. До цього вона пройшла стажування в Міністерстві молоді та спорту в рамках проекту “Державотворець”.

Яна Коньок
Київ

Ольга вивчає міжнародне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету. До «Українських студентів за свободу» вона приєдналася після другого курсу, хоча ідеями лібертаріанства зацікавилася ще раніше. Не малу роль у бажанні приєднатися до лібертаріанського руху для Ольги відіграли процес навчання в університеті та загальне розуміння, наскільки українське суспільство потребує великих змін, щоб насправді наблизитися до рівня життя процвітаючих країн.

Ольга Бровко
Київ

Народився і зростав у місті Тернополі. Потім йому стало цікаво, а який же все-таки світ навколо і зараз він намагається вивчати його різними способами: випускник Української академії лідерства 17/18; студент спеціальності “прикладна фізика” в КНУ ім. Т. Шевченка. Довгий час не знав, яка ж політична ідеологія близька йому, поки не познайомився із ідеями лібертаріанства. Тепер, як член Українських студентів за Свободу, намагається відтворювати принципи свободи у своєму та в житті інших людей.

Василь Диба
Київ

Олександр закінчив бакалаврат Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю міжнародне право. На разі він продовжує навчання на магістратурі. Олександр остаточно утвердився як лібертаріанець після прочитання «Економіки за один урок» Генрі Хезліта, хоча хилило його в сторону ідей вільного ринку все життя. Олександр вважає, що свобода – не просто далека від життя концепція, але й залізобетонний рецепт успіху в масштабах країн. Саме тому він зосереджує свої основні зусилля в організації на наших законодавчих ініціативах.
Про Українських Студентів за Свободу: «Для мене лібертаріанство в сухому залишку почалося з бажання покращити життя в моїй країні. Після багаторічних досліджень і роздумів я прийшов до висновку, що єдиний надійний та перевірений спосіб це зробити – (економічна) свобода Дуже важливо мати підтримку однодумців, якщо не хочеш сидіти осторонь в той час, коли відбуваються зміни. Ось чому я з УСС – щоб реалізувати проекти та ідеї, які не міг реалізовувати наодинці. Ну, і щоб отримати задоволення в процесі»!

Олександр Висоцький
Київ

Навчається на 4 курсі в Київському економічному університеті за спеціальністю «фінанси». Вперше з ідеями лібертаріанства ознайомилася на циклі лекцій Liberty Classes. Згодом після відвідування «Форуму вільного покоління» вирішила приєднатися до команди однодумців для реалізації спільних цілей.
Про Українських Студентів за Свободу: «УСС – це не просто організація, яка прагне поширювати ідеї свободи, це також місце, де ти усвідомлюєш, що ти не лише не повинен підлаштовуватися під існуючі умови, ти сам здатен впливати на стан речей навколо себе».

Мар’яна Грушка
Київ

Тимур є випускником кафедра фінансів факультету економічних наук НаУКМА. Його шлях до лібертаріанства почався з Майдану, де він належав до 16 Сотні
Самооборони. Ті події примусили його задуматися над сенсом особистої свободи. Тоді ж Тимур захопився ідеями Мізеса, грузинськими реформами та Айн Ренд. Усе це й привело його на конференцію пам’яті Кахи Бендукідзе в листопаді 2014-го, де він вперше почув про існування молодіжних лібертаріанських організацій і зрозумів, що його надихають такі ідеї.
Про Українських Студентів за Свободу: «З часу конференції у кінці 2014-го я намагався приходити на всі тематичні заходи, тож коли почув про набір до УСС — не вагався взагалі».

Тимур Плющ
Київ

Ірина навчається на 4 курсі фінансово-економічного факультету Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Займає активну громадянську позицію. Організовує різноманітні університетські (просвітницькі) заходи, займається науковою діяльністю та волонтерством. Ідеями лібертаріанства зацікавилась під час циклу лекцій Liberty Classes.
Про Українських Студентів за Свободу: «Я вирішила стати частиною УСС задля того, аби долучитися до кола однодумців та поширювати лібертаріанські ідеї серед наших співвітчизників. Я переконана, що кожна людина має права і свободи, обмежувати які ніхто не може. Саме тому в УСС займаюсь роботою зі законодавством, аби наша Україна стала кращою для усіх».

Ірина Кінах
Київ

Катерина вивчає програмну інженерію у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Вона вперше по-справжньому ознайомилася з ідеями лібертаріанства проходячи онлайн-курс, створений членами УСС, знайшла у них натхнення, а згодом приєдналася до команди у тренувальному офлайн-таборі. У своїх утопічних мріях Катерина бачить майбутнє, у якому всі достатньо освічені для того, щоб зрозуміти і прийняти лібертаріанство, — цю мету вона розділяє з УСС та хоче досягти її командною роботою.
Про Українських Студентів за Свободу: «УСС — найвагоміше відкриття мого студентського життя, і я неймовірно щаслива формувати майбутнє своєї країни разом з одними з найрозумніших людей, яких зустрічала. Моєму палкому бажанню допомогти УСС досягти їх водночас чистої і щирої, але важкої і комплексної мети немає меж».

Катерина Репех
Київ

Владислав є правником, закінчив магістратуру Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Його перша зустріч з лібертаріанством відбулася в університеті, де він чітко усвідомив, що соціалізм не може працювати, а державне втручання має лише негативні наслідки. Разом з тим, він впевнений, що був лібертаріанцем ще з раннього віку, тому що завжди виступав за рівність можливостей та проти державного втручання. Після відвідування Free Generation Forum долучився до «Українських Студентів за Свободу» та розпочав свою лібертаріанську активність.
Про Українських Студентів за Свободу: «Як показує практика, практично всі зміни та прогресивні ідеї надходять від студентів. Неможливо якісно змінити країну без підтримки студентів. Отже, в країнах, що розвиваються, необхідні такі організації як УСС. Бути частиною такої чудової команди, яка поширює ідеї свободи — велика честь і можливість для розвитку».

Владислав Божко
Київ

Дарина в цьому році завершує своє навчання у Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова з дипломом бакалавра з міжнародних відносин. Саме ця спеціальність привела її до лібертаріанських ідей. З 2015 року Дарина активно відвідувала різні заходи, що були присвячені безпековим питанням, а також питанням демократії, що гостро постало в Україні на зламі 2014-2015 рр. Згодом Дарина зрозуміла, що її ідеї багато кому лишаються не зрозумілими та дивними, адже вона почала сповідувати філософію свободи в той момент, коли ця свобода була підірвана. Вперше вона відвідала захід, присвячений лібертаріанству, восени 2017р., коли її покликала туди подруга. Дарина ще більше захопилася питанням вільного суспільства саме після осіннього ретріту, коли вона почула дивовижну історію Грузії та взяла участь у обговоренні деяких проблем.
Про Українських Студентів за Свободу: «В організацію вирішила вступити через спільність та близькість поглядів, найцікавіших людей, з якими можна робити великі кроки, а також через нестримне бажання відродити, оживити та оновити свободу в умах людей та в своїй голові, звісно. Організація – маленький стрибок у невичерпну кількість ідей, думок та шляхів до їх реалізації. Це дає тобі відчути себе частинкою нової історії, яка колись сколихне це суспільство та вийде за його межі».

Дарина Нестропа
Київ

Ілля — випускник Української Академії Лідерства, на даний момент навчається на першому курсі Києво-Могилянської академії, де вивчає прикладну математику.. Також він стажується в інвестиційному фонді Horizon Capital. З ідеями лібертаріанства вперше познайомився наприкінці свого навчання в академії лідерства. Тоді, разом з другом, дізнався про УСС та одразу ж вирішив приєднатися.
Про Українських Студентів за Свободу: «На превеликий жаль в Україні навіть після 26 років з моменту розпаду СРСР суспільство і досі мислить комуністично, що заважає стабільному розвитку держави. Тож я думаю, що діяльність УСС допоможе розвіяти міфи про капіталізм, та допоможе Україні побудувати вільне суспільство»

Ілля Платухін
Київ

Михайло навчається в Київському Національному Університеті імені Тараса Шевченка за напрямком Програмна Інженерія. Вперше він дізнався про ідеї лібератеріанства після знайомства з членами різних громадських організацій. Тому я намагався розширити свої знання в цій галузі, і тоді я відразу зрозумів, що це те, що я повинен представляти і до чого я належу.
Про Українських Студентів за Свободу: «УСС — це дивовижна організація, яка намагається поширити ідею лібератеріанства серед українського суспільства та принести студентам розуміння істини та важливості цих ідей, і я справді захоплений бути частиною цього».

Михайло Решетняк
Київ

Данило студент 2-го курсу Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, спеціальність «Безпека Інформаційних та Комунікаційних систем». Ідеями лібертаріанства Данило зацікавився ще в 11-му класі завдяки активній участі у науково-практичних конференціях «Модель Організації Об‘єднаних Націй». Після того, як дізнався про студентський лібертаріанський рух – не вагаючись вирішив стати його частиною.
Про Українських студентів за свободу: «Саме з допомогою організації “Українські Студенти за Свободу” та її учасників, можливо дати молоді необхідну платформу для самореалізації та знання що таке лібертаріанство та з чим його їдять. Саме студенти – це ланка суспільства, яка здатна на рішучі зміни та дії. Ми створюємо нові можливості для студентів та надаємо цікаві для осмислення речі, які можливо впровадити в Україні. Я хочу, щоб політична та громадська активність наших громадян покращувалась та досягала нових вершин, а з цим покращувалась і Україна».

Данило Вдовенко
Київ

Сергій вивчає міжнародний бізнес в Київському національному економічному університеті. Він є членом київського осередку «Українських студентів за свободу», з осені 2017 року. Спершу Сергій дізнався про ідеї свободи під час вивчення фінансів та макроекономіки. Він вважає, що саме такі принципи повинні бути реалізовані та пристосовані до нинішніх реалій в Україні0 Він розуміє, що податкова система та роль уряду в економіці України повинні бути мінімізовані, і що саме молодь повинна стояти у витоку цих змін. Після «Форуму вільного покоління» він приєднався до команди УСС та розпочав свою активну діяльність. Він готовий до нових викликів і бажає бачити Україну вільною у найближчому майбутньому.
Про «Українські студенти за свободу»: «Студенти — це двигун, який створює нові ідеї та шукає нові шляхи побудови кращої держави. Ми — студенти, наша місія — зробити країну кращою за допомогою нашого розуму та енергії. Наша команда намагається донести це повідомлення іншим студентам нашої країни за допомогою лекцій, курсів та семінарів. Я вірю в УСС і буду робити все від мене можливе аби наша країна була кращою для нас, та наших нащадків».

Сергій Олійник
Семен Обломей
Київ

Семен виріс і живе у місті Київ. Навчається в Національному Університеті Біоресурсів та Природокористування України на спеціальності лісове господарство.

 

Семен Обломей
Київ

Анна – студент філофського факультету, на спеціальності філософія-релігієзнавство . Виросла в м. Козятині (Вінницька область), де закінчила школу із золотою медаллю і спортивну школу з 2-м розрядом з волейболу. Починаючи з 2016 редактор книг, фрілансер, з листопада 2017 по квітень 2018 приватний підприємець (видавець), організатор презентацій книг, головний редактор. Починаючи з травня 2018 Анна брала участь у чисельних навчальних курсах і проектах, як локальних, так і міжнародного (Ерасмус+). З серпня 2018 приєдналася до лібертаріанського руху, до ГО “Українські Студенти за Свободу”. З жовтня 2018 член ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”, була одним із організаторів декількох подій неформальної освіти, в тому числі власного проекту в рідному місті. На початку 2019 проходить стажування в Берліні, в ГО “Pass the Crayon”.

Анна Гайналій
Данило Величко
Київ

Данило народився у Києві. Там він ходив до школи, яку у 2018 році закінчив із срібною медаллю. Не бажаючи залишати столицю він вступив в Інститут Міжнародних Відносин Київського Національного Університету імені Т. Шевченка на спеціальність Міжнародний Бізнес. З першого курсу, продовжуючи шкільну традицію вступив до студентського самоврядування, ставши обраним представником від свого курсу до Студентської Ради ІМВ. Через два роки ставши її головою. Із лібертаріанським рухом познайомився, взявши участь у Моделі Конгресу США, що вперше проводився тоді у Києві Українськими Студентами за Свободу. Через рік вступив в УСС та освітню організацію Students for liberty, де і веде свою діяльність донині.

УСС грає для мене надзвичайно важливу роль як ком’юніті людей, які схожі на мене у думках, діях та поривах. УСС – це те місце, де кожен може бути самим собою та відстоювати справді великі цілі разом із надзвичайною командою лідерів. Я впевнений, що моє життя та плоди моєї праці мають належати країні, де я народився – Україні, моїй Батьківщині. Разом із УСС я сприятиму поширенню ідеалів Свободи та лібертаріанства на благо народу.

 

 

Данило Величко
Євгеній Тельний
Київ

Студент, економіст, трішки блогер. Також нігіліст консервативних поглядів. Важка людина, бо сьогодні веселий і життєрадісний, а завтра нудний і похмурий. Хейтер усього мейнстримного та прихильників радикального індивідуалізму

Великі амбіції та круті люди. А якщо чесно, вірю, що УСС це грандіозний проєкт, який стане чимось ще більш грандіозним найближчим часом.

Євгеній Тельний
Марія Скоропад
Київ

Альма-матер Марії – Могилянка, університет, який виховує відважну молодь! Марія майбутній правник, який буде боротися за справедливість і прозорість, так щоб Україна була найкращим місцем для життя, розвитку кар’єри і стабільності.

Марія завжди захоплювалася людьми, які сильно любили Україну, і хотіла бути схожою на них і бути поруч з ними. Для неї УСС – це компанія однодумців, які підтримують та боротимуться разом за ідею!

Марія Скоропад
Анна Рижова
Київ

Аня народилася і виросла у місті Львів, де зараз і навчається у ЛНУ ім.І.Франка на факультеті міжнародних відносин. До УСС доєдналася у 2020 році, коли й почала цікавитись лібертаріанським рухом. Цього року також взяла участь в ЕШМ, яка була у Львові.

Для мене УСС – це коло однодумців, які завжди підтримають та зрозуміють, а також це неабияка можливість реалізувати себе в різних проєктах та поглибити знання в певних сферах. Вірю в те, що завдяки такому об’єднанню вільних та надзвичайно розумних молодих людей, ми зможемо побудувати справді гідну державу та змінити суспільство на краще.

Анна Рижова
Валерія Рибіцька
Київ

Валерія студентка Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. З 2017 року Валерія була активним членом громадського руху, зокрема у соціальних та благодійних напрямках. Хоч з УСС Валерія знайома майже з моменту заснування, повноцінним членом організації вона стала у 2020 році. Після конференції Ayn Rand у Варшаві, на яку їй пощастило потрапити разом з членам УСС, Лєра остаточно переконалась у збіжності особистих поглядів з цілями організації і того ж року пройшла програму лідерства.

Українські Студенти за Свободу – це родина, де всі ми різні, зі своїми переконаннями та ідеалами, але всі об‘єднані жагою бути вільними. Це молодь, яка не тільки може змінити положення речей, а вже це робить. Це місце сили та підтримки. Якщо ти наша людина — ти відчуєш це одразу і більше не зможеш залишатись осторонь, бо кожен член УСС — це частинка одного вільного серця, яке б‘ється в унісон.

 

Валерія Рибіцька
Надія Пшенична
Київ

Надія народилася на Кіровоградщині. З 2014 по 2019 сумлінно вивчала економіку на факультеті міжнародних економічних відносин КНТУ. На другому курсі за рекомендацією завідуючого кафедри отримала роботу у регіональній ТПП та почала працювати над проектом Eu4Business, а саме створення центру підтримки бізнесу. Навчалася у Канаді на проекті CUTIS. Є співвласницею консалтингово агентства P&R Consulting, що допомагає бізнесу знаходити партнерів за кордоном та покращувати свою діяльність.

УСС – це чудова команда активних та розумних молодих людей, що сумлінно працює для покращення своєї країни.

Надія Пшенична
Констянтин Пономарьов
Київ

Костянтин Пономарьов народився у місті Донецьк, з 2014 року через початок війни та окупацію міста Росією був вимушений змінити місце проживання та переїхати спочатку у Вінницю, де проживав 4 місяці, а згодом у м. Київ. З 2015 навчався у Коледжі морського та річкового флоту імені Петра Сагайдачного, а у 2017 поступив до Національного технічного університету України “Київський Політехнічний Інститут”, де і навчається по теперішній час.

Для мене ідеали Свободи є одними з важливих стовпів моєї особистості. Починаючи з 2014, коли почалася війна на Сході України, я почав розуміти наскільки важливими є принципи, які лежать в основі лібертаріанського світогляду, з точки зору розвитку суспільства та забезпечення миру, тому я вважаю, що ідеї вільного суспільства повинні бути розвинуті в Україні, і через це я вирішив приєднатися до УСС.

Констянтин Пономарьов
Роман Погорілий
Київ

Роман народився в місті Ірпінь, Київської області. З вересня 2021 року здобуває ступінь магістра у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» за напрямом “Право”. З 2014 року є членом молодіжної громадської організації “Моноліт1044”, а у 2020 році став активістом громадської організації “Українські Студенти за Свободу”. Є співзасновником освітнього проекту “Національна Політична Академія”, де займається активною освітньою діяльністю із впровадженням неформальної освіти для молоді. Займає активну громадську позицію, бере участь у громадській діяльності та має велике бажання здійснювати позитивні зміни в країні.

“Свобода – невід’ємна частина в житті кожної людини. Молодь є рушійною силою до розвитку. Свобода є найвищою цінністю нашого народу, який виборював її століттями, і яка стала фундаментом нашої Незалежності сьогодні й відіграє велику роль нашого майбутнього завтра. Молодь – це надія! Молодь – це те нове, що приходить на зміну старому. Вона є основою для побудови майбутнього, вона несе в собі майбутнє нашої держави. У своїй діяльності УСС ставить акцент на 2 речі: молодь і свободу. Саме ці дві складові є чинниками для потужної, розвиненої, успішної країни, до якої прагне кожен член УСС”.

Роман Погорілий
Єлизавета Підопригора
Київ

З народження Ліза живе у Києві. З 5 років активно займалась синхронним плаванням, що в результаті стало професійним заняттям до 10 класу. Вона здобула звання майстра спорту та повернулась у ліцей “Наукова зміна”, який в 2018 році закінчила зі срібною медаллю та відзнакою у досягненнях в економіці. Останнє вона отримала завдяки здобуттю третього місця на Всеукраїнському конкурсі Малої академії наук України, де вона предствила свою роботу у сфері економіки. Після цього вона продовжила цей шлях і вступила на бюджет до КНУ ім. Шевченка на економічний факультет за спеціальністю Міжнародна економіка, бо впродовж 2016-2018 років активно брала участь в МООН шкільних та університецьких, де вперше зацікавилась глобальними проблемами світу. Зараз Ліза вже 3 роки є дуже активною студенткою, лідеркою в своїй спільноті, бере участь в багатьох молодіжних програмах. З 2020 року стала президенткою локальної секції в Україні найбільшої європейської організації Erasmus Student Network Ukraine | Kyiv.

З кожним роком для мене люди стають все більшою цінністю. Кажуть “свої люди всюди”, але так бувало рідко до того, як я вступила в УСС. Це була, до речі, головна причина мого приєднання: мені не вистачало спільноти, де я б могла вільно та з любов’ю постійно говорити про Україну та її проблеми, про те, як допомогти їй і собі звісно ж в цих умовах.  Мені подобаються цінності індивідуалізму, які ми несемо, я не скажу, що я вже на всі 100% їм відповідаю, але тому я є тут. Свобода перша цінність у моєму списку.

 

Єлизавета Підопригора
Анастасія Підгорна
Київ

Анастасія народилася і виросла у столиці України, де закінчила спеціалізовану школу з поглибленим вивченням англійської мови у 2014 році зі срібною медаллю.В 2014 рік вступила до УДУФМТ (нині – КНТЕУ). З 2015 по 2018 рік навчалася у НаУКМА на правника. У 2020 році отримала диплом магістра за спеціальністю “Право”. Лібертаріанський рух став імпонувати їй, після того, як вона почала обговорювати критично нагальні питання свободи вибору під час відвідин курсу лекцій “Джон Ґолт”. З серпня 2020 року є членом організації Українські Студенти за Свободу..

Я вважаю, що майже все, що трапляється з людиною залежить від неї – від елементарних фейлів з дотриманням дедлайну до здатності забезпечити собі гідні умови існування. Вміння відстоювати власні інтереси є для мене ключовою умовою життя на сьогодні. Набагато легше бути почутим, коли ти не один, а в колі однодумців і ви здатні привернути увагу суспільства до тих проблем, які ігноруються (не)свідомо. УСС – це про вагомість і здатність бути почутою.

Анастасія Підгорна
Назар Перейма
Київ

Назар народився 3 березня 2001 року в місті Золочів, де в 2018 році закінчив школу. 2015-2018 рр. – був головою учнівського парламенту. У 2018 здобув перемогу на всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт членів МАН у секції філософії та суспільствознавства. У 2018 році вступив на історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка. Був заступником голови Студентського парламенту історичного факультету. У квітні 2020 року став співзасновником освітньо-соціального історичного проекту BREAKHISTORY.

Лаконічно: чому я вступив в УСС? Цінності цієї організації є дорогі мені. Які саме цінності? Свобода вибору. Я вважаю, що кожен має обирати, як йому жити, бо це його життя. Я вважаю, що УСС не лише стоїть на легалізації канабісу чи зброї. УСС стоїть на легалізації справді вільного життя для людини.

 

Назар Перейма
Поліна Пєнкіна
Київ

Поліна виросла у місті Києві. 2019 року, закінчивши фізико-математичний ліцей, вступила до Київського національного університету. Завжди цікавилась політикою та прихильно ставлась до ідеї лібертаріанства, однак активну участь у громадському житті країни наважилася взяти лише на першому курсі спеціальності “Міжнародні відносини”. Знайомство із УСС розпочала із Програмі лідерства 2020 року, після чого остаточно переконалася, що готова боротися за Свободу кожного індивіда.

“Українські студенти за свободу” для мене є тією групою однодумців, яка необхідна кожній людині для впевненості у правильності власних дій. Так, спілкування із членами УСС дедалі більше переконує мене в тому, що вільне суспільство – це той ідеал, цінність якого необхідно відстоювати. До того ж, організація забезпечує відчуття приналежності до спільноти, яке не лише додає впевненості в собі, а й позбавляє страху перед невідомим.

Поліна Пєнкіна
Дар'я Осіна
Київ

Дар’я виросла у Харкові, де закінчила школу. З 2019 року є студенткою Києво-Могилянської академії, де вивчає політологію. Приєдналася до лібертаріанського руху влітку 2020 року, коли стала учасницею Програми Лідерства.

Для мене свобода є базовою категорією для життя суспільства та держави, без якої неможливо уявити їхнє нормальне функціонування. Студенти – це люди, які не просто прагнуть бачити Україну кращим місцем для життя, а й готові робити максимум заради цієї мети. УСС – це організація, яка дає можливість молоді стати “рупором” ідей свободи та імплементувати їх в життя.

Дар’я Осіна
Єлизавета Касьян
Київ

Єлизавета народилась у місті Маріуполь, де закінчила звичайну та театральну школи. Мала багато хобі, які постійно змінювались, тому можна сказати, що може все, але потроху. У 2018 році стала студенткою факультету маркетингу в КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, де зараз обіймає посаду Голови профбюро факультету та бере активну участь в житті університету. До УСС приєдналась у 2020 році, пройшовши відбір та потрапивши на Програму лідерства. Після з’їзду почала більше цікавитися політикою та ситуацією в країні, і зрозуміла, що лише молодь може зробити Україну кращою.

Моя історія з УСС починається з Програми лідерства 2020, на яку мені пощастило потрапити. Про організацію я дізналась випадково, але ще при заповненні анкети зрозуміла, що в УСС саме ті ідеали, які я хочу поширювати та за які варто боротися.  Дуже круто, що це молодіжна організація, яка об’єднує багато ініціативних та гідних людей. Адже хто, як не ми – молодь, здатні покращити нашу країну та наше життя?

Єлизавета Касьян
Даяна Дідик
Київ

Даяна виросла у місті Київ, де закінчила Український Гуманітарний Ліцей, атмосфера якого була насичена ідеєю любові і поваги до України. З 2020 року вона є студенткою КПІ імені І. Сікорського, де вивчає математику і програмування. Змалку вона цікавиться психологією. Їй пощастило зростати найменшою і єдиною дівчинкою серед 4 дітей в сім’ї, де в звичних побутових ситуаціях постійно доводилося відстоювати свої права і кордони, тому прагнення до ідей Свободи в неї закладено з дитинства. Все своє свідоме життя вона мріяла знайти те місце, яке буде виходом із зони комфорту, але одночасно і осередком розвитку і однодумців. Провіденціальна мить життя познайомила Даяну з УСС у віці 17 років і наразі вона є активістом цієї громадської організації.

“Питання свободи для мене нині є не просто темою для обговорення, а важливою, навіть провідною ідеєю менталітету людини, яка прагне до розвитку своєї особистості і країни. Більшість молоді України, вільною і незалежної держави, є яскравим прикладом того, що свобода є фундаментом процвітання економічної, політичної і соціальної сфер. А УСС своєю чергою є місцем концентрації людей, які прагнуть змінювати країну на краще, не відкладаючи це на потім, а діючи тут і зараз”.

Даяна Дідик
Софія Соловйова
Київ

Софія народилась і виросла в Києві.Тут закінчила загальноосвітню школу, здобула середню музичну освіту, а з 2019 року є студенткою Київського університету імені Бориса Грінченка за напрямом «Реклама і PR». Вперше дізналась про лібертаріанський рух у 2020 році на Ayn Rand Conference Europe. Як зізнається сама Софія, ця подорож докорінно змінила її світогляд і ставлення до життя. Паралельно займається благодійністю, з 2020 року є волонтером всеукраїнського волонтерського руху «Будуємо Україну Разом», учасник інформаційної кампанії рекламної агенції Postmen «Розірви коло насильства». Невтомно поширює думку, що будь-які зміни починаються зі змін у свідомості людини!

УСС – це про найкращих. Концентрація молодих, незламних духом, завзятих й найамбітніших знаходиться саме тут. УСС – це про майбутнє. Майбутнє вільне, самостійне та щаслив, яке потрібно виборювати та будувати власними силами. УСС – це про родину. Велику «мережу» в Україні й не тільки, об’єднаних спільною ідеєю. УСС – це про обмін. Власний досвід, думки, допомога… Одним з найважливіших факторів розвитку є взаємний обмін, який відбувається постійно.

 

Софія Соловйова
Микола Рибачок
Київ

Микола навчається у КНУ ім. Т.Г.Шевченка, де вивчає економічні науки. Член ELSA  Ukraine. Проходив стажування у міжнародній фінансовій організації “ProCreditBank” та міжнародній консалтинговій компанії “Baker Tilly Ukraine”. Півфіналіст всеукраїнської олімпіади з податків. Має практичні компетенції у галузі бухгалтерського обліку, права та податків. Активно займається волонтерською діяльністю, пов’язаною з організацією масштабних івентів. Познайомився з УСС на Студентській Моделі Конгресу у 2020 році, після чого потрапив на програму лідерства, та став активним діячем в УСС. Радник Голови Київського осередку з питань комунікації.

Для мене мене при виборі організації найголовнішими є цінності, які сповідує відповідна організація. УСС – це про спільноту, про єдність, про розвиток і найголовніше про Свободу. Свобода – самому обирати та робити те, що ти хочеш, і нести за це повну відповідальність. Свобода – можливості, які є в людини і вона прагне їх реалізувати. Свобода – це в першу чергу про цінність, відповідальність та індивідуальність. Найбільший вплив на мої погляди становила праця Вебера “Протестантська етика та дух капіталізму”, яка остаточно утвердила моє прагнення до Свободи та суспільства, яке є вільним. Подією, яка найбільш за все вплинула на мене, є Студентська Модель Конгресу, організована УСС у 2020 році, на якій я чітко обрав для себе лібертаріанську партію, зміг переосмислити принципи свободи та спробувати втілити їх у політичних процесах. УСС – організація, члени якої об’єднані по всій Україні, та мають ідеали вільної, незалежної України та активно їх поширюють.

 

Микола Рибачок