Харків
Харків

Рашид виріс у місті Харків. Навчається на 3 курсі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна на факультеті іноземних мов. У листопаді 2018 року мав можливість побачити як проходять вибори в Сполучених Штатах Америки. Приєднався до лібертарінського руху влітку 2019р.

Рашид Білалов
Харків

Валентина виросла у м.Кременчук, де провела все своє дитинство. З 2016 року навчається в НТУ «ХПІ» за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія». З кінця 2018 року активно займається волонтерської діяльністю та приймає участь в розробці проектів розвитку молоді Харківщини та України. В 2019, у складі команди, отримала перемогу та фінансування соціального проекту «Find yourself» на проекті «ЛОМ».Також з 2019 приєдналася до лібертаріанського руху та активно займається питанням ознайомленням молоді з ідеями лібертаріанства та важливістю бути свідомим у поняттях політичного світу

Валентина Шаповал
Харків

Сергій народився та виріс у Харкові, зараз він є студентом 3-го курсу Соціологічного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Сферою своїй наукових інтересів називає вивчення феноменів злочинності та міграції, бере активну участь в наукових конференціях та освітніх заходів. Також серед хобі Сергія важливе місце займає історія України та політологія.

З ідеями лібертаріанства вперше познайомився на початку 2018 року завдяки мережі Інтернет. Це відбувалося паралельно із інтересом до вивчення сучасних лівих рухів у США та ЄС, що допомогло Сергію остаточно переконатись у помилковості підходу, який ставить ефемерну «справедливість» вище за свободу, та стати симпатиком класичного лібералізму.

Сергій Масалітін
Харків

Сергій народився та виріс у місті Горішні Плавні, Полтавської області, де закінчив школу. 3 2017 року навчається на факультеті адвокатури НЮУ імені Ярослава Мудрого, де очолював раду студентського самоврядування факультету, наразі входить до ОВК університету. З 2018 року є юридичним радником у ГО «Молоді Агенти Змін». У 2019 році приєднався до «Українські Студенти за Свободу». Займається ЛГБТ+ активізмом та науковими дослідженнями у сфері доступу ЛГБТ+ людей до правосуддя, волонтер КиївПрайд та ХарківПрайд.

Сергій Пазій
Харків

Анастасія народилася в м. Харкові, де й навчається у ХНУ ім. В. Н. Каразіна з 2017 року за напрямком «Історія та археологія». З початку 2018 року займає активну життєву позицію щодо молодіжної діяльності, тому була членкинею двох громадських організацій – AIESEC (з березня по жовтень 2018 р.) та Volunesians Ukraine (з травня 2019 р.). Приєдналася до лібертаріанського руху в серпні 2019, потрапивши на Програму лідерства.

Анастасія Ковальова
Харків

Богдан виріс у місті Щастя, але вже декілька років вважає себе харків’янином. Навчається на 3 курсі історичного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Займається волонтерством, громадською діяльністю та проєктною роботою у Молодіжній раді Харкова. Про УСС дізнався від подруги, яка зацікавилась Програмою лідерства.

Богдан Лепицький
Харків

Тетяна – член Харківського осередку УСС вкінці літа 2018 р. Народилася в місті Токмак Запорізької області, однак виросла в місті Харкові та навчається з 2016 року в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна на економічному факультеті спеціальності “Міжнародна економіка”. До рганізації приєдналася після проходження фінального етапу програми лідерства та участь в першому національному з’їзді громадської організації “Українські студенти за свободу” 23-26 серпня 2018.

Назарук Тетяна
Харків

Тарас вчиться на другому курсі ХПІ, за напрямом «Системи штучного інтелекту», де займається розробкою нейронних мереж. Відноситься до числа активної молоді, часто буває волонтером, цікавиться маркетингом, психологією і підприємництвом. Лібертаріанство зацікавився влітку 2018 року під час 3000-кілометрової поїздки автостопом по Європі, читаючи книгу «Why nations fail» і активно спілкуючись з місцевими. Через 3 дні після прибуття в Україну потрапив на програму лідерства УСС і тепер є координатором Харківського осередку.

Тарас Погребняк
Харків

Крістіна народилася та виросла у м. Кропивницькому, де закінчила школу. Вступивши до університету, вона переїхала у м. Харків. Зараз навчається на другому курсі факультету психології Харківського Національного Університету імені В.Н. Каразіна. Приєдналась до лібертаріанського руху влітку 2018 року, коли у серпні пройшла відбір на Програму Лідерства, що відбувалася у Вінниці. У 2018 році разом зі своєю командою отримала грант від ЕС та Юнісеф на реалізацію проекту – консультаційного психологічного центру нового покоління у Харкові. Також з 2018 року є членкинею міжнародної організації Ukrainian Students For Liberty.

Крістіна Гайдай
Харків

Максим навчається у Харківському університеті імені В.Н. Каразіна за спеціальністю «Політичні науки». Вперше детально дізнався і пройнявся ідеями лібертаріанства на Free Generation Forum 2016, коли зрозумів, що ця ідеологія сповідує саме ті принципів, прихильником яких він є. У липні 2017-го приєднався до «Українських студентів за свободу». Наразі є головою харківського осередку організації.
Про Українських Студентів за Свободу: «”Українські студенти за свободу” — одна з небагатьох організацій в Україні, що пропонує та просуває справжні ефективні механізми зміни держави та суспільства на краще. Якщо коротко, то ми виступаємо за раціональну свободу кожного, але за ту свободу, яка пов’язана з самостійністю, відповідальністю та повагою до інших. Саме тому я з УСС».

Максим Широченков
Харків

Юлія – секретар Харківської філії УСС. На даний момент вона є студентом з міжнародного права та політології. Що стосується університету, Юлія навчається у Національному юридичному університеті та Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна відповідно. Вона почала цікавитися ідеями лібертаріанства після вступу до університету, але основним поштовхом для того, щоб долучитися до лібертаріанської течії, став Free Generation Forum 2016 р. Зараз вона пишається тим, що є представником «Українських Студентів за Свободу».
Про Українських Студентів за Свободу: «Я впевнена, що лібертаріанство — це не ідеологія, а стиль життя. Ідеї свободи — це не нав’язані цінності для мене, а осмислений вибір. Тому, коли з’явилася можливість приєднатися до “Українських Студентів за Свободу”, я не сумнівалася ані хвилини».

Юлія Курочкіна
Владислав Мовчан
Харків

Владислав народився в селищі Нововоронцовка, що на Херсонщині, там же виріс і закінчив школу. З 2019 року навчається в Національному Аєрокосмічному університеті “ХАІ” за спеціальністю “Кібербезпека”. В 2020 році вступив до організації Українські Студенти за Свободу.

Я переконаний, що саме студенти, які вступили до лав УСС, є тією рушійною силою, яка зуміє показати українському народу, що і в нашій країні можна відчувати себе по-справжньому вільною людиною.

Владислав Мовчан
Денис Волоха
Харків

Народившись там і мешкаючи тут (так цей хлопець розповідає у своєму Facebook), він працює журналістом у Харківській правозахисній групі. Директор ХПГ Євген Захаров розповідає, що коли Денис прийшов до офісу на співбесіду в кінці 2018 року, він нагадав йому стару статтю американського адвоката Джеймса А. Голстона, де він писав, що адвокати з прав людини — божевільні. У 2017 році Денис розпочав навчання в Харківському політехнічному інституті, де потім став редактором незалежного студентського медіума ХПІ Online і виграв судову справу проти університету. У 2019 році стає студентом Юридичного університету імені Ярослава Мудрого. У 2020 році взяв курси із Digital Marketing в Університеті Іллінойсу в Урбана-Шампейн.

“Не скажу тут багато, але прагнення до Свободи цих дівчат та хлопців, як і їх американськість, — це те, що мені подобається в усій цій тусівці”.

 

Денис Волоха
Гуобадиа Ефоса Марк
Харків

Ефоса виріс в місті Харків, де закінчив школу і навчався в Харківській патентно-комп’ютерному коледжі на спеціальності “Обслуговування комп’ютерних систем і мереж”, після чого вступив до Харківського авіаційного інституту за напрямом “Комп’ютерні науки”, закінчивши бакалавра з відзнакою. За час навчання брав участь у безлічі конкурсів стартапів, проходив стажування від компанії Хуавей в Китаї, навчався за програмою Еразмус+ в Італії, а також є стипендіатом китайського уряду. У 2020 році став частиною УСС, є активним учасником життя харківського осередку.

УСС для мене – це засіб вираження мого прагнення до кращого. Можливість роботи з однодумцями в єдиному напрямку високоцінна в сучасному суспільстві. За час роботи з УСС я відкрив для себе багато нового, зміг просунути ідеї вільного і думаючого суспільства серед своїх знайомих. Я побачив результат наших дій, що для мене стало дуже важливим. За кілька місяців з УСС я побачив, що ми змогли допомогти тим, хто цього потребував, підтримати тих, кого намагалися залякати і в цілому зробити моє рідне місто та Україну трохи краще.

Гуобадіа Ефоса Марк
Ігор Татаренко
Харків

Ігор народився і ріс у Луганську, звідки у 2014 року переїхав у зв’язку з війною Росії проти України. Закінчив школу у місті Харкові. З 2018 року навчається на юриста в НЮУ імені Ярослава Мудрого. Приєднався до УСС в 2020 році під час Програми Лідерства.

Вважаю, що базовою цінністю кожного індивіда та суспільства є Свобода. В даному контексті мені подобається багатогранність членів УСС й підхід, який створив вільну атмосферу всередині колективу. Вважаю ліберальні реформи конче необхідними для України, а Українських Студентів за Свободу кращим та найбільш щирим лобістом відповідних змін.

 

Ігор Татаренко
Ольга Салопанова
Харків

Оля виросла в Харкові, а з 2018 року. навчається в Політехнічному університеті за спеціальністю “Прикладна лінгвістика”. Дізналася про УСС незадовго до початку набору на Програму Лідерства 2020, де приєдналася до лібертаріанського руху в серпні цього року на східному з’їзді.

«УСС – це надія. Коли бачу людей з УСС за роботою, у мене захоплює подих: усі мотивовані працювати для змін, знають, навіщо вони тут, прагнуть зробити кращою цілу країну. Я вірю, що така команда зможе досягти будь-якої мети й пишаюся, що можу бути частиною цього руху до Свободи. Адже саме Свобода може зробити людей щасливими й вивести їх з бідності до гідного та процвітаючого майбутнього».

 

Ольга Салопанова
Микита Прошин
Харків

Микита виріс у місті Харкові, де закінчив школу. З 2018 навчається у Харківському національному університеті за напрямком «Комп’ютерні науки». Приєднався до організації влітку 2020 року, коли потрапив на Програми Лідерства. Активний учасник соціального життя свого університету. Проходить стажування в провідних українських компаніях з аналітики та дизайну.

Мати можливість разом навчатися та працювати з однодумцями це великий скарб. Бачити як твої зусилля змінюють на краще твоє життя та життя твоєї країни дуже мотивує. І дає віру у те що, саме свобода є головним інструментом для нашого процвітання. Тому кожен день з УСС ти відчуваєш натхнення робити все щоб досягти важливих цілей.

Микита Прошин
Микита Пєтухов
Харків

Микита виріс у місті Краматорськ, де отримав середню освіту. З 2017 по 2021 роки навчається у ХНЕУ імені Семена Кузнеця за напрямом економіка і право. Брав активну участь в організації та проведенні багатьох університетських конкурсів, презентацій, виступів, студентському самоврядуванні. З 2018 року почав активну громадську та волонтерську діяльність: брав участь у програмах AIESEC, EU Study Days in Ukraine, ФРІ та Erasmus+. Вперше познайомився з УСС на початку 2019 року на Школі Законодавця. Після цього став активно долучатися до інших лібертаріанських заходів: Школа Законодавця 2020, Студентська Модель Конгресу 2020, Програма Лідерства 2020 та інші.

Для мене УСС – це люди, можливості та натхнення.  Люди – кожен активний член цієї авторитетної організації має не тільки запал та бажання виділитися серед всіх інших, а й багато досвіду, знань та енергії. Важливою рисою є наявність у кожного власного бачення та палкого бажання відстоювати його, навіть якщо все суспільство не згодне з цим. Поєднавши це з критичним мисленням можна бути справжнім лідером, який буде вести свою команду до перемоги. Можливості – маючи купу товарищів за спиною набагато легше та зручніше змінювати світ, ніж робити це наодинці. Будучи частиною групи ти переносиш на себе її цінності, ідеї та культуру.  Натхнення – воно завжди приходить, коли ти бачиш людей, які ще вчора сиділи з тобою за одним столом та дебатували на якусь незрозумілу тему, а вже завтра вони стають політичними та громадськими лідерами. Це завжди призводить до думок, що можна робити та отримувати більше, більше ніж ми маємо зараз

 

Микита Пєтухов
Олександра Петракова
Харків

Олександра – харків’янка у третьому поколінні. З відзнакою закінчивши школу, 2018 року вона вступила на навчання до НЮУ імені Ярослава Мудрого за спеціальністю “міжнародне право”. Дізналася про УСС ще в червні 2019, після чого відзначилася у Школі Законодавця та взяла участь у Моделі Студентського Конгресу. Приєдналася ж до лібертаріанського руху вже у серпні 2020-го після проходження Програми лідерства. У період з 2018 по 2020 рік створила понад 10 наукових публікацій. Займається копірайтингом, творчістю та громадською активністю.

«Я маю, мабуть, одну з найдовших історій знайомства з Українськими Студентами за Свободу. Для мене УСС — це про підтримку. Це люди, після спілкування з якими ти усвідомлюєш, що ти здатен на більше. А молодь України здатна на все: відстоювати власні права, лобіювати власні інтереси та впливати на питання державної важливості! Це спільнота, яка переконана, що гарно там, де ти робиш гарно. Це свідомі громадяни, що прагнуть побудувати таку країну, з якої молоді не захочеться виїжджати».

Олександра Петракова
Магран Тата
Харків

Магран народився у Сирії, місті Алеппо, де закінчив початкову школу. Влітку 2012 року, через громадянську війну, переїхав разом з сім’єю в Україну, у рідне місто матері Харків. У 2019 році, закінчивши школу, вступив на спеціальність “Архітектура та містобудування” в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова. Приєднався до лібертаріанського руху в 2019 році, активно спілкувався в пострадянській лібертаріанський спільноті. Водночас став членом Германо-слов’янської археологічної експедиції (ХНУ ім. В.Н. Каразіна). У 2020 році брав участь у “Школі законодавця” від харківського осередку УСС. Вважає, що урбаністика може бути не лише лівою. Цікавиться археологією, піксель артом, мультиплікацією та урбан-скетчінгом.

УСС – це однодумці, це друзі, це спільні принципи. Хай іноді ми можемо у мінорних питаннях мати різни думки, проте нас всіх об’єднує одне – тяга до Свободи.

Магран Тата
Діана Лисенко
Харків

Діана народилася та виросла у місті Харків, де і закінчила свою школу. У 2017 році Діана вступила до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, де й досі здобуває ступінь бакалавра за спеціальністю Право. Приєдналася до лібертаріанського руху влітку 2020, коли успішно пройшла відбір та потрапила на програму лідерства, що проводилася на Вінниччині. Святкувала свої 20 років разом з УСС.

Для мене УСС – це не чергова позауніверситетська активність, а нова спільнота, де можна розкрити себе з нової сторони. Я була у захваті від дискусій про філософію Айр Ренд: слухали мене та слухала я. Мені дуже подобається УСС з діаметрально двох протилежних сторін: простота та багатогранність. Тобі не потрібно бути доктором філософії, щоб тебе почули та поважали. Достатньо бути цікавою та освіченою людиною, яка зможе підтримати будь-яку тему розмови з обов’язковою повагою до своїх колег.

Діана Лисенко
Гліб Кращенко
Харків

З дитинства цікавлячись питаннями про те, як має виглядати належний суспільний лад, Гліб неодноразово міняв і переглядав свої політичні погляди. Згодом, розчарувавшись в колективістських формах анархізму, він прийшов до ідей лібертаріанства та класичного республіканізму. У 2020 році долучився до УСС у пошуках однодумців. Гліб захоплюється радикальною політичною філософією, неоінституційною економікою та грою на гітарі. З 2019 року навчається на економічному факультеті ХНУ ім. Каразіна за спеціальністю “Економіка та економічна політика” з метою вести науково-дослідну та просвітницьку діяльність.

Світ, у якому ми живемо є вкрай недоброзичливим. Нас оточують різного роду ворожі істоти: соціалісти, Російська Федерація, податкова, просто бандити, прихильники сучасної грошової теорії… УСС — це люди, які усвідомили своє незавидне становище і намагаються протиставити себе агресивному навколишньому середовищу, яке спокусилося на нашу Свободу.

Гліб Кращенко
Данило Горєлов
Харків

Данило народився у селищі під Харківщиною, але з дитинства розумів, що залишатися в ньому не хоче. Під час навчання брав участь у різноманітних конкурсах та олімпіадах. Улюблені предмети – математика та зарубіжна література. З п’яти до десяти років займався бальними танцями, але зрозумівши, що вони його не приваблюють, вирішив піти до музичної школи, яку закінчив з відзнакою. У старшій школі брав участь у проекті з професійної орієнтації, під час якого потрапивши до комп’ютерної школи, зрозумів, що має сильне бажання вивчати комп’ютерні науки, тому закінчивши школу вступив на навчання до ХНУРЄ на спеціальність «Комп’ютерна інженерія». У 10 класі мав змогу зустрітися з посадовцями та депутатами місцевих рад харківської області. На цій зустрічі Данило зрозумів, що не потрібно сподіватися на владу та віддавати все у її руки, якщо тобі щось не подобається , якщо ти хочеш щось змінити у своєму житті, у своєму місті, у своїй країні – все у твоїх руках!

Що може бути краще за коло однодумців?

Данило Горєлов
Лизавета Гавенко
Харків

Лизавета народилася у чудовому місті Харкові. Успішно закінчила Харківську гімназію номер 82 й поступила у добре відомий технічний виш НТУ “ХПІ” на перспективну спеціальність.  Разом з УСС з літа 2020 року, а саме з чудової Програми Лідерства у Вінниці.

УСС вражає! Особливо їх єдність та цілеспрямованість. Це саме та сила, як на мене, що змінить життя у нашій рідній Україні на краще.

Лизавета Гавенко
Данило Фурсов
Харків

Данило народився та виріс у місті Українськ, Донецької області, там і закінчив школу. З 2019 року навчається у НТУ “ХПІ”. Приєднався до лібертаріанського руху в середині 2020 року.

Коли я дізнався про УСС, для мене це було щось дуже круте, бо поєднання свободи і молоді – це і є основна рушійна сила незалежної України. Саме ми, вільна молодь, вирішуємо, які зміни будуть проведені у нашій країні.

Данило Фурсов
Андрій Чукаль
Харків

Андрій виріс в невеличкому місті Умань, Черкаської області, де закінчив Уманську міську гімназію і отримав золоту медаль. З 2019 навчається в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за напрямом “Міжнародне право”. З вересня 2019 року, активний участник дебатної спільноти України. Приєднався до лібертаріанська руху в січні 2020 року, коли приєднався до заходу від УСС “Школа Законодавця”. З серпня 2020 року працює за спеціальністю. 

Для мене Cвобода – це те, чого не тільки можна досягнути, а й варто. Вільний ринок, свобода вибору, лобіювання принципу вільного суспільства – це невід’ємна частина суспільства, що розвивається і стає краще з кожним роком. Маючи права та обов’язки, можна створити неймовірні речі, а для цього варто відстоювати інструмент реалізації – Свободу кожного громадянина. УСС – це участники “не на папері”, а фактичні громадські діячі. Як можна вважати раціональним прожити десятки років в своїй країні, своєму місті і не бачити проблеми у відпливі кадрів та громадян за кордон. Вважаю, що створення держави починається з дій кожного в даний момент часу.

Андрій Чукаль
Віталій Романов
Харків

Віталій виріс у маленькому містечку Харківської області. Продемонструвавши хист до програмування ще у ранньому віці, він брав участь у багатьох олімпіад з інформатики, фізики, математики.  З 2018 по 2019 був студентом НУ “Львівська Політехніка”.  З 2019 є студентом ХНУ ім. В.Н. Каразіна за напрямом “Комп’ютерні Науки”. Приєднався до лібертаріанського руху у 2017-у, коли знайшов для себе книгу Defending the Undefendable Уолтера Блока.

Бачу в УСС той самий шанс для України нарешті змінити все на краще. Чому? Сучасна Україна майже не має ідеологій: ми маємо політиків, що змінюють свій колір кожні вибори; ми маємо партії без будь-якої стабільності у своїх програмах. Саме політичної думки не вистачає українській політиці. І якраз тому, я бачу величезні можливості, що має перед собою УСС: можливості навчити людей справжньої політиці.

 

 

Віталій Романов