Харків
Кирило Кічіков
Харків

Кирило родом з невеликого села на Харківщині. Зараз він вчиться на фінансиста у ХНЕУ ім. С. Кузнеця. На програму лідерства Кирило подався випадково. Йому стало нудно під час чергового бомбардування Харкова. Він вирішив хоч на декілька днів змінити обстановку, тому й заповнив анкету. З того часу Кирило жодного разу не пошкодував про своє рішення, адже ідеї свободи для нього дуже близькі.

Молодь – основний рушій змін у суспільстві. Україна в цьому плані є показовою державою для всього світу. На мою думку, українці виділяються з поміж інших народів саме прагненням бути вільним. Тут це базова, фундаментальна потреба. Я вважаю показовим той факт, що ми виборюємо право на свободу, у той час як у нас її наполегливо намагаються відібрати. УСС – місце де плекають ідеї лібертаріанства, місце де будують вільну й сильну Україну.

Кирило Кічіков
Анастасія Мішанчук
Харків

Анастасія – активістка УСС. Вона виросла у місті Хмільник на Поділлі, де закінчила школу. У 2020 році вступила у Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого на спеціальність «Право». Приєдналась до лібертаріанського руху влітку 2022 року. Є членкинею ГО «Платформа Публічної Дипломатії» та реалізує проєкти у ГО «Асоціація експертів із сталого розвитку».

УСС – це велика сім’я із високими цінностями, із великими цілями і грандіозними амбіціями. Ми діємо заради кращого майбутнього України, боремося за справедливість і за повну реалізацію поняття «свобода». Ми боремося, ми поборемо, ми виборемо!

Анастасія Мішанчук
Богдан Пономаренко
Харків

Богдан — активіст УСС. Виріс у невеликому місті Мирнограді на Донеччині, а згодом, у 2019 році почав навчатися у Харківському Політехнічному Університеті за спеціальністю “Комп’ютерні науки”. Але не подумайте, що він технарь…
Усе життя, крім програмування, цікавився дизайном та спробував себе у купі його напрямах, але найбільше натхнення та мотивацію побачив у моушн дизайні та спецефектах. Наразі працює full stack девелопером та, у вільний час, створює мистецтво! Окрім цього, обожнює музику та грає на гітарі та укулеле.
Має феміністичну, маскулістську й ЛГБТК+ позицію та активно її просуває.
До лав УССівців вступив у 2022 році, коли й сформував себе як лібертаріанець.

Я вірю, що УСС – це ті люди, ті ідеї, які зможуть покращити нашу країну та зробити українців по справжньому вільними!

Богдан Пономаренко
Сергій Шевяков
Харків

Сергій – активіст УСС. Виріс у місті Полтава. З 2020 року є студентом факультету юстиції Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого у Харкові за спеціальністю “Право”. З дитинства цікавиться феноменом людини і людської природи, збираючи інформацію з усіх наук що стосуються цих понять. Прийшов до УСС, ставши учасником Програми Лідерства 2022.

УСС — це прекрасно сконструйоване у вигляді громадської організації маленьке суспільство із прекрасних людей, які завдяки своїм мотивам реалізують найрізноманітніші великі справи, що у першопринципах несуть ідеали вільної і квітнучої України. Для мене велике щастя бути частиною такої спільноти і вносити свій вклад в її розвиток, тим самим забезпечуючи свій власний.

Сергій Шевяков
Марія Чирва
Харків

Марія – активістка УСС. Народилась у Кривому Розі, але згодом разом із родиною переїхала до Харкова. Ще у шкільні часи брала активну участь у суспільному житті. Є студентом Харківської державної академії дизайну та мистецтв за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», де бере участь у студентському самоврядуванні. Вважає свободу найвищою цінністю, тому стала прихильником (а невдовзі – активістом) УСС після дебатів у Харкові (лютий, 2022). Мріє про створення українського конкурентноспроможного кіноринку та незалежне кіновиробництво.

УСС – спільнота, що єднає людей, для яких свобода є чинником успішного майбутнього нашої держави. Я вірю у верховенство індивідуальної свободи над будь-чим та непорушність прав людини на Життя, Свободу та тяжіння до Щастя (прав, які неодноразово було відібрано у нашого народу)

Марія Чирва
Марія Помаз
Харків

Марія — активістка УСС. Народилась, навчалась й росла до 10-ти років у селищі Новопавлівка в м. Красний Луч (зараз Хрустальний), там давала копняків всім посягаючим стереотипно на її права й готувалась до вступу в Харків. Поза школою в Харкові займалась 7 років геологією та краєзнавством, там просіклась повагою до країни й Харкова, та їх маловідомих надрів. У 10-ому класі Марія прочитала Айн Ренд “Джерело” й почала вивчати об’єктивізм. Поступивши в 2015-ому у ХНУ ім. В.Н. Каразіна почала з цікавості волонтерити у OHCHR, перший івент і був там у жовтні 2015-го. Далі було навчання й волонтерські івенти з цікавості. Під час сидіння у бомбосховищах Марія задумалась, а чому вся її увага була тільки на собі, лібертаріанських питаннях або на волонтерстві без глибоких питань про сучасну діяльність й її перетинання з історією й влітку 2022-го подалась на ПЛ-2022. Яким шляхом вона піде далі? Побачимо.

УСС — це люди. Й скупчення цих людей як і зірки в небі сяє дуже яскраво. Бо саме таке сяйво волі. Свобода це не тільки про роби що завгодно. Це розуміння суті кожного свого кроку. Вміння горіти за власну мету й передавати полум’я як естафету, допоки уявна світлина не протисниться у фізичну реальність. Тепер мій вогонь — твій вогонь (Cемен Обломей).

Марія Помаз
Софія Гальченко
Харків

Софія народилась в місті Полтава, де виросла та закінчила школу. Згодом переїхала до Харкова, як тільки-но стала студенткою Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на спеціальність “Право”, і там життя почало вирувати та змінювати свої кольори. Цінності, думки та ідеали почали реформуватись і привели її до того, що у 2022 році вона стала активісткою Українських студентів за свободу. Свій шлях до свободи вона тільки розпочала, але жага до волі рухає її розвиватись у правильному напрямку.

Свобода завжди для мене була чимось сакральним, тим, що я маю завжди захищати та оберігати. Тож коли я дізналась від найближчої подруги про УСС, то відразу зрозуміла до чого я маю рухатись та де я маю бути. УСС — це не просто люди, які сповідають одні ідеї, це щось більше — це сім’я, в яку тебе радісно приймають, якщо ти розділяєш ті самі цінності, це друзі, які допоможуть в будь-яку секунду, це шлях, який відкривається для тебе, як тільки-но ти став активістом. УСС — це новий подих, нове покоління України, це майбутнє. Я вірю, що кожен з нас, хто зацікавлений в розвитку суспільства в позитивному напрямку, досягне своїх цілей разом з великою командою УСС.

Софія Гальченко
Ольга Кусак
Харків

Народилась у маленькому селі Заміщина Дубенського району Рівненської області, там же закінчила 9 класів школи. У 2017-2021 роках була студенткою Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ, навчалась за напрямком “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація”. Брала участь у волонтерстві та різноманітних активностях коледжу. Після поступила до Харківської академії дизайну і мистецтв. Влітку 2022 року потрапила до Програми Лідерства від УСС, де познайомилась з лібертаріанським рухом.

“Я щиро вірю в незламну силу українського студентства, що вистояло Революцію на граніті, Революцію гідності та боронить країну під час повномасштабного вторгнення росії. Ми пізнали смак незалежності, ми ж побудуємо свобідну Україну. Бо кожен з нас несе відповідальність за те, яку країну отримають наші нащадки.”

Ольга Кусак
Ілля Марков
Харків

Виріс у місті Запоріжжя, де закінчив школу. Після того, як батько поїхав на війну у 2015 році, почав розмірковувати про причини цієї війни, про політику і економіку. 2019 року поступив в НТУ “ХПІ” на спеціальність 151, після чого почав замислюватися про необхідність реформ у освітній сфері. З 2020 року активно вивчає лібертаріанські ідеї і те, що треба Україні для її розквіту. У 2022 році, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, почав шукати ком’юніті однодумців, і натрапив на УСС.

Я вважаю, що свобода – це найважливіша цінність у житті людини. І якщо людина знаходиться у осередку однодумців, то вона розквітає. Тому УСС для мене це розквіт. Як мене, так і українського суспільства.

Ілля Марков
Іван Котляров
Харків

Іван — активіст УСС. Народився та виріс у місті Краматорськ, Донецької області. У 2020 році вступив до Харківського національного університету внутрішніх справ на спеціальність «право 081». У серпні 2021 роуц, після успішної Програми лідерства, приєднався до Українських Студентів за Свободу. Займається велотуризмом, волонтерством, пише наукові статті про право та історію, любить дивитися фільми.

«У філософії — свобода це незалежність, відсутність утисків і обмежень, що зв’язують суспільно-політичне життя й діяльність якого-небудь класу, усього суспільства або його членів. Але для мене це свобода вибору. Людина повинна сама вибирати, де їй вчитися і працювати, де їй жити. Людина повинна мати право думати й говорити те, що думає. Всяка думка, навіть помилкова, заслуговує пошани. Немає поганих думок, поганих смаків. Але деякі держави, забувають про свободу, обмежують доступ до інформації, забороняють висловлюватися, стежать за особами, та забороняють вільно пересуватися у світі. А скільки економічних відносин обмежуються державою! Лише перейшовши до повної економічної свободи, ми можемо забути про стагнацію та відновити економічний розвиток країни. Тому я вважаю, що без волі ми не можемо відчувати себе в безпеці, ми не можемо знайти своє місце у світі, де наші права постійно обмежують.»

Іван Котляров
Ольга Гайдай
Харків

Ольга народилася в місті Кривий Ріг, де закінчила ліцей із відзнакою. У 2020 році переїхала до міста Харьків, де зараз навчається в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна на факультеті іноземних мов. Дізналася про лібертаріанський рух від подруги та, зацікавившись його ідеями, приєдналася до нього в середині 2021 року, коли вирішила стати учасницею Програми Лідерства 2021.

«Для мене Українські Студенти за Свободу — це дуже велике коло можливостей та спільнота, в якій надихають та заряджають діяти; це особлива атмосфера, безцінний досвід та нові знайомства; місце, де ти завжди знайдеш підтримку й не боїшся бути собою».

Ольга Гайдай
Лідія Мошенська
Харків

Лідія народилася та виросла в Харкові, де зараз продовжує навчання в університеті імені В. Н. Каразіна. Її спеціальністю є історія та археологія. З лютого 2018 вона почала активно долучатися до волонтерської діяльності, будучи частиною молодіжної організації AIESEC. Є випускницею Маріупольського осередку Української Академії Лідерства 2020 року. До «Українських Студентів за Свободу» Лідія приєдналася в серпні 2021 року на Програмі Лідерства.

«Для мене свобода є однією з найважливіших цінностей. Це те, що, на мою думку, об’єднує всіх українців.Тому я рада знаходитися в колі однодумців і разом досліджувати ідеї свободи.»

Лідія Мошенська
Всеволод Марценюк
Харків

Всеволод є прибічником наступних правил:
1. Завжди продовжуй навчатися, бо світ ніколи не стоїть на місці. Самоосвіта завжди допомагає іти в ногу з часом.
2. Роби якісно. Перфекціонізм допомагає в цьому. Якщо вчишся, то вчись на максимум. Якщо береш участь у змаганнях, то перемагай. Якщо робиш проєкт, то зроби його ідеально.
3. Надихай інших. Командна робота є одним із найефективніших методів роботи. При цьому підтримка духу команди теж відіграє важливу роль.

«Українські Студенти за Свободу — це команда неймовірних людей, які приділяють особливу увагу освітнім проєктам для молоді, знайомлять молодь із працями видатних філософів та працями великих економістів. У кожного є вибір: чи хоче він бути вільним. Свобода розуму — це як раз те, що робить насправді вільним. Можна бути вільним фізично, проте розум є важливішим. Освіта є неодмінним фундаментом цієї свободи. Саме тому ми з однодумцями приділяємо таку значну увагу освітнім проєктам.»

Всеволод Марценюк
Ельвіра Полупан
Харків

Ельвіра — представниця активної молоді України, яка розуміє, що саме допомога іншим — її покликання, та те, що добробут нашої країни залежить від злагодженої роботи та взаємодії кожного з нас. Живе в Харкові, у місті, яке надихає та надає всі можливості для саморозвитку. Навчається на 2 курсі Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця, спеціальність «Міжнародні економічні відносини». Нещодавно завершила навчання в харківській школі волонтерів AVA (Active Volunteer Association), є сертифікованим волонтером та бере активну участь в організації багатьох заходів міста Харкова. Емпатична дівчина, яка звикла жити в шаленому темпі та якісно робити безліч мегаважливих справ одночасно.

«УСС — це найбільш спонтанне та раптове, але стовідсотково найкраще рішення в житті. УСС — це про людей, можливості, самовдосконалення, подорожі, навчання, втілення мрій та власних ідей. Це те, що залишиться в серці назавжди.»

Ельвіра Полупан
Джастін Есіобу
Харків

Джастін — свіжий та вмотивований активіст УСС, який приєднався до організації в цьому році. Усе його життя пов’язано з Харковом. Він тут виріс, завершив школу у 2019 році, а зараз навчається на третьому курсі ХНУ імені Василя Каразіна за спеціальністю «Право». За весь період навчання в Університеті в сумі взяв участь у понад десятьох різноманітних навчальних (і не тільки) заходах, проєктах, курсах та стажуваннях у різних куточках України. Найяскравішим для нього досвідом, перш за все, були: у 2019–2020 роках — успішне завершення курсу «Critical Thinking and Advocacy in a Free Society», який викладався американськими та канадськими професорами, адвокатами, прокурорами та суддями, а також участь у повноцінному Moot-Court та подальше стажування від The Leavitt Institute For International Development (TLI); у 2020–2021 роках — участь у IX та Х Літніх школах «Верховенство права й конституціоналізм» за участі суддів Конституційного та Верховного Судів України, Європейського суду з прав людини, а також інших найвидатніших фахівців української юриспруденції. Не менш цінною виявилася участь і в Програмі Лідерства 2021, завдяки якій познайомився з організацією загалом.
Зараз Джастін, крім активізму в УСС, є активним членом Європейського Молодіжного Парламенту Україна, GR-Менеджером Харківського осередку Ліги студентів Асоціації правників України, гравцем професійної баскетбольної команди «Харківські Соколи-Універбаскет», а також автором деяких наукових робіт із філософії та права.

«УСС є, перш за все, платформою свідомості. Усім громадянам України, а також громадянам багатьох інших сучасних демократичних та соціально-орієнтованих країн, гарантуються (або, принаймні, декларується гарантування) безліч прав та привілеїв. Однак більшість із них забувають, що ціною володіння цими благами є відповідальне ставлення до виконання відповідних обов’язків. Дійсно, для мене одним з елементів справжньої свободи є ініціативність та вихід за межі рамок ЛИШЕ після повноцінного вивчення, розуміння і сприйняття прав та обов’язків (або інших фундаментальних протилежностей) у їхній сукупності. Координуванням саме цього процесу, роблячи передусім акцент на молодь та гідне навчання, Українські Студенти за Свободу і здобули своє широке визнання.»

Джастін Есіобу
Сергій Черевань
Харків

Сергій народився в родині вчителів. З дитинства захоплювався історією та літературою, мріяв стати письменником. Щоправда, пізніше інтереси змінилися: його зацікавило IT, хлопець навіть очолив програмістський гурток у школі. З 2019 року навчається в ХНУРЕ за спеціальністю «Програмна інженерія». Сергій є членом університетського дебатного клубу, бере активну участь у громадському житті вишу.

«Для мене лібертаріанство — це не просто про вільний ринок та право на самозахист. Це усвідомлення прямої загрози, яка виходить від держави. Моя мета — збудування в Україні обмеженої та децентралізованої політичної системи».

Сергій Черевань
Олексій Гришин
Харків

Олексій — активіст УСС. Народився і виріс у місті Харків, де закінчив школу. У школі понад усе цікавився історією, але через переконання в тому, що істориком неможливо заробляти гроші, вступив у Харківський авіаційний інститут на спеціальність системного аналізу й управління. Приблизно тоді ж почав займатися музикою, та протягом наступних чотирьох років брав участь у різних музичних проєктах як бас-гітарист. Деякий час працював у сфері важкої промисловості як слюсар і електрик. У межах цієї робити перший раз побував у Росії та дуже розчарувався в росіянах. У 2020 році здобув ступінь бакалавра та продовжив навчатися на магістра на тій самій спеціальності, де навчається досі. Працює в IT-сфері як WEB-розробник.

«УСС для мене є надією на майбутнє України. За все своє життя я зрозумів, що я нікого й ніщо не зможу ненавидіти так сильно, як ненавиджу совок. УСС, своєю чергою, дарує віру в те, що необ’ємний радянський спадок, що вже неможливо вивітрити з голів покоління моїх батьків, хоча б не буде передаватися далі, і більше не зможе зіпсувати життя вільних Українців.»

Олексій Гришин
Дмитро Дараган
Kharkiv

Дмитро — активіст УСС. Народився та виріс на Харківщині. З 2019 року навчається в Харківському національному університеті радіоелектроніки на спеціальності «Комп’ютерна інженерія». До 2020 року схилявся до ліворадикальних ідей, але в тому році глибше познайомився з ідеями лібертаріанства та класичного лібералізму, хоча й ставився до них спочатку критично. Тоді ж і дізнався про УСС. За час карантину та самоізоляції мав багато часу на роздуми та вивчення філософії та з часом усвідомив, що соціалістичні та комуністичні ідеї нежиттєздатні та мають мало спільного з ідеями Свободи та обрав класичний лібералізм. У 2021 році остаточно визначився зі своїми поглядами, пройшов «Програму лідерства» та став активістом УСС.

«УСС — це спільнота людей, що будують свою країну відповідно до ідеалів Свободи, так, як це й має бути. Ці люди народилися вільними, тому не мають іншого шляху, крім як вільними й залишатися. Свобода України коштувала дуже дорого, але ще так багато не зроблено, тому ми не можемо зупинитись зараз, ми маємо досягти мети — дійсно Вільної України. УСС же об’єднує вільних та завзятих молодих людей, без яких досягти цієї цілі неможливо.»

Дмитро Дараган
Анастасія Горяйстова
Харків

Анастасія народилася в Херсоні, але все своє життя жила в затишному містечку Нова Каховка. У 2020 закінчила техніко-економічний ліцей. У 2020 році брала участь в інформаційній програмі від Української академії лідерства в місті Миколаїв. У 2021 році вступила в ХНУ, але поїхала за обміном у Словаччину в Університет Константина Філософа в Нітрі.

«Я почала досліджувати, що таке лібертаріанство у віці 15 років, за цей час я зрозуміла, що мої політичні погляди напряму випливають із моїх етичних: ідеї свободи, індивідуального суверенітету та об’єктивної моралі лежать в їхній основі. УСС для мене — це про молодь — активну спільноту з чіткою етичну позицією та конкретними цілями по змінам, які ми готові реалізовувати в нашій країні.»

Анастасія Горяйстова
Олександра Литвіна
Харків

Олександра — активістка УСС. Вона народилася у місті Ізюм, Харківської області, де закінчила школу. З 2018 р. навчається в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна за напрямком «Історія та археологія». Приєдналася до лібертаріанського руху наприкінці серпня 2021 р., після проходження Програми Лідерства.

«Усі ми прагнемо свободи. Дивно, але в наш час не всі її мають. Якщо ви думаєте, що вільні, то передивіться це питання ще раз. Від чого або кого залежить Ваш вибір? І чи маєте Ви його взагалі? У більшості випадків нам пропонують уже готовий варіант, не питаючи, чи влаштовує він нас. Саме тому я рада бути частиною команди, яка бореться за те, щоби бути вільними, щоби суспільство було вільним. Мати право вибору та не боятися робити вибір — головні характеристики свободи, на мій погляд. Відстоювати їх берусь і я.»

Олександра Литвіна
Валентина Проніна
Харків

Валентина народилася та виросла в Харкові. З 2014 по 2020 провела в Чугуєві, де закінчила школу. У 2020 році повернулася до Харкова, навчається в Харківському університеті радіоелектроніки за спеціальністю «Програмна інженерія». У перший раз дізналася про УСС на заході «Харківська модель міської ради» в грудні 2020. До лібертаріанського руху приєдналася влітку 2021 під час Програми Лідерства.

«УСС — свобода бути тим, ким насправді хочеться бути. Ти наче потрапляєш у велику родину однодумців, котрі завжди готові вислухати та підтримати твої ідеї. Також саме тут я відчуваю велике підґрунтя для втілення ідей із розвитку України та саморозвитку.»

Валентина Проніна
Катерина Шатило
Харків

Катерина — активістка УСС. З дитинства живе в Харкові. У школі активно цікавилась політикою, журналістикою, економікою, фізикою. Закінчила художню школу ім. Левченка. Професійно займалась баскетболом і волейболом.У 2020 році вступила до Харківської державної академії дизайну й мистецтв, на спеціальність «промисловий дизайн» та розвивається в напрямку дизайну транспорту. В академії є активним членом студентського самоврядування та займає посаду голови факультету «Дизайн». Наразі працює графічним та вебдизайнером. Про лібертаріанство дізналася зі сторінки УСС в інстаграмі, влітку 2021-го пройшла Програму лідерства і приєдналась до «Українських Студентів за Свободу»

«УСС — це про людей, людей вільних і сильних. УСС — більше ніж просто організація, це родина. Я вірю, що разом, як єдине ціле, ми зможемо розбудувати нашу країну і змінити її на краще. Саме завдяки кожному члену ми покроково досягаємо нашої цілі. УСС — це та організація, яка має велике майбутнє в українському (і не тільки) просторі.»

Катерина Шатило
Харків

Рашид виріс у місті Харків. Навчається на 3 курсі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна на факультеті іноземних мов. У листопаді 2018 року мав можливість побачити як проходять вибори в Сполучених Штатах Америки. Приєднався до лібертарінського руху влітку 2019р.

Рашид Білалов
Харків

Валентина виросла у м.Кременчук, де провела все своє дитинство. З 2016 року навчається в НТУ «ХПІ» за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія». З кінця 2018 року активно займається волонтерської діяльністю та приймає участь в розробці проектів розвитку молоді Харківщини та України. В 2019, у складі команди, отримала перемогу та фінансування соціального проекту «Find yourself» на проекті «ЛОМ».Також з 2019 приєдналася до лібертаріанського руху та активно займається питанням ознайомленням молоді з ідеями лібертаріанства та важливістю бути свідомим у поняттях політичного світу

Валентина Шаповал
Харків

Сергій народився та виріс у місті Горішні Плавні, Полтавської області, де закінчив школу. 3 2017 року навчається на факультеті адвокатури НЮУ імені Ярослава Мудрого, де очолював раду студентського самоврядування факультету, наразі входить до ОВК університету. З 2018 року є юридичним радником у ГО «Молоді Агенти Змін». У 2019 році приєднався до «Українські Студенти за Свободу». Займається ЛГБТ+ активізмом та науковими дослідженнями у сфері доступу ЛГБТ+ людей до правосуддя, волонтер КиївПрайд та ХарківПрайд.

Сергій Пазій
Харків

Анастасія народилася в м. Харкові, де й навчається у ХНУ ім. В. Н. Каразіна з 2017 року за напрямком «Історія та археологія». З початку 2018 року займає активну життєву позицію щодо молодіжної діяльності, тому була членкинею двох громадських організацій – AIESEC (з березня по жовтень 2018 р.) та Volunesians Ukraine (з травня 2019 р.). Приєдналася до лібертаріанського руху в серпні 2019, потрапивши на Програму лідерства.

Анастасія Ковальова
Харків

Богдан виріс у місті Щастя, але вже декілька років вважає себе харків’янином. Навчається на 3 курсі історичного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Займається волонтерством, громадською діяльністю та проєктною роботою у Молодіжній раді Харкова. Про УСС дізнався від подруги, яка зацікавилась Програмою лідерства.

Богдан Лепицький
Харків

Тетяна – член Харківського осередку УСС вкінці літа 2018 р. Народилася в місті Токмак Запорізької області, однак виросла в місті Харкові та навчається з 2016 року в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна на економічному факультеті спеціальності “Міжнародна економіка”. До рганізації приєдналася після проходження фінального етапу програми лідерства та участь в першому національному з’їзді громадської організації “Українські студенти за свободу” 23-26 серпня 2018.

Назарук Тетяна
Харків

Програміст, продуктовий менеджер, автор.

Тарас Погребняк
Харків

Крістіна народилася та виросла у м. Кропивницькому, де закінчила школу. Вступивши до університету, вона переїхала у м. Харків. Зараз навчається на другому курсі факультету психології Харківського Національного Університету імені В.Н. Каразіна. Приєдналась до лібертаріанського руху влітку 2018 року, коли у серпні пройшла відбір на Програму Лідерства, що відбувалася у Вінниці. У 2018 році разом зі своєю командою отримала грант від ЕС та Юнісеф на реалізацію проекту – консультаційного психологічного центру нового покоління у Харкові. Також з 2018 року є членкинею міжнародної організації Ukrainian Students For Liberty.

Крістіна Гайдай
Харків

Юлія – секретар Харківської філії УСС. На даний момент вона є студентом з міжнародного права та політології. Що стосується університету, Юлія навчається у Національному юридичному університеті та Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна відповідно. Вона почала цікавитися ідеями лібертаріанства після вступу до університету, але основним поштовхом для того, щоб долучитися до лібертаріанської течії, став Free Generation Forum 2016 р. Зараз вона пишається тим, що є представником «Українських Студентів за Свободу».
Про Українських Студентів за Свободу: «Я впевнена, що лібертаріанство — це не ідеологія, а стиль життя. Ідеї свободи — це не нав’язані цінності для мене, а осмислений вибір. Тому, коли з’явилася можливість приєднатися до “Українських Студентів за Свободу”, я не сумнівалася ані хвилини».

Юлія Курочкіна
Владислав Мовчан
Харків

Владислав народився в селищі Нововоронцовка, що на Херсонщині, там же виріс і закінчив школу. З 2019 року навчається в Національному Аєрокосмічному університеті “ХАІ” за спеціальністю “Кібербезпека”. В 2020 році вступив до організації Українські Студенти за Свободу.

Я переконаний, що саме студенти, які вступили до лав УСС, є тією рушійною силою, яка зуміє показати українському народу, що і в нашій країні можна відчувати себе по-справжньому вільною людиною.

Владислав Мовчан
Денис Волоха
Харків

Народившись там і мешкаючи тут (так цей хлопець розповідає у своєму Facebook), він працює журналістом у Харківській правозахисній групі. Директор ХПГ Євген Захаров розповідає, що коли Денис прийшов до офісу на співбесіду в кінці 2018 року, він нагадав йому стару статтю американського адвоката Джеймса А. Голстона, де він писав, що адвокати з прав людини — божевільні. У 2017 році Денис розпочав навчання в Харківському політехнічному інституті, де потім став редактором незалежного студентського медіума ХПІ Online і виграв судову справу проти університету. У 2019 році стає студентом Юридичного університету імені Ярослава Мудрого. У 2020 році взяв курси із Digital Marketing в Університеті Іллінойсу в Урбана-Шампейн.

“Не скажу тут багато, але прагнення до Свободи цих дівчат та хлопців, як і їх американськість, — це те, що мені подобається в усій цій тусівці”.

 

Денис Волоха
Валерія Вялкова
Суми

Валерія зросла у місті Суми. З 2017 року здобуває ступінь бакалавра на спеціальності Міжнародні економічні відносини. Громадською діяльністю зацікавилася ще з першого курсу, коли приєдналася до волонтерів. Проходила стажування в антикорупційному проекті WikiInvestigation. Брала участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ в університеті Альмерії (Іспанія). Ідеалами лібертаріанства зацікавилася в 2019 році, коли активно шукала ті ідеї, які змінять країну на краще.

УСС – це перш за все об’єднання ініціативної молоді, яка прагне до змін. Це місце, де ти знайдеш вірних товаришів, щоб спільно прямувати до головної мети – свободи. Це спільнота реформаторів, найрізноманітніших та найцікавіших людей, які вірять, що розквіт України залежить від їх дій.

 

Валерія Вялкова
Ігор Татаренко
Харків

Ігор народився і ріс у Луганську, звідки у 2014 року переїхав у зв’язку з війною Росії проти України. Закінчив школу у місті Харкові. З 2018 року навчається на юриста в НЮУ імені Ярослава Мудрого. Приєднався до УСС в 2020 році під час Програми Лідерства.

Вважаю, що базовою цінністю кожного індивіда та суспільства є Свобода. В даному контексті мені подобається багатогранність членів УСС й підхід, який створив вільну атмосферу всередині колективу. Вважаю ліберальні реформи конче необхідними для України, а Українських Студентів за Свободу кращим та найбільш щирим лобістом відповідних змін.

 

Ігор Татаренко
Ольга Салопанова
Харків

Оля виросла в Харкові, а з 2018 року. навчається в Політехнічному університеті за спеціальністю “Прикладна лінгвістика”. Дізналася про УСС незадовго до початку набору на Програму Лідерства 2020, де приєдналася до лібертаріанського руху в серпні цього року на східному з’їзді.

«УСС – це надія. Коли бачу людей з УСС за роботою, у мене захоплює подих: усі мотивовані працювати для змін, знають, навіщо вони тут, прагнуть зробити кращою цілу країну. Я вірю, що така команда зможе досягти будь-якої мети й пишаюся, що можу бути частиною цього руху до Свободи. Адже саме Свобода може зробити людей щасливими й вивести їх з бідності до гідного та процвітаючого майбутнього».

 

Ольга Салопанова
Микита Прошин
Харків

Микита виріс у місті Харкові, де закінчив школу. З 2018 навчається у Харківському національному університеті за напрямком «Комп’ютерні науки». Приєднався до організації влітку 2020 року, коли потрапив на Програми Лідерства. Активний учасник соціального життя свого університету. Проходить стажування в провідних українських компаніях з аналітики та дизайну.

Мати можливість разом навчатися та працювати з однодумцями це великий скарб. Бачити як твої зусилля змінюють на краще твоє життя та життя твоєї країни дуже мотивує. І дає віру у те що, саме свобода є головним інструментом для нашого процвітання. Тому кожен день з УСС ти відчуваєш натхнення робити все щоб досягти важливих цілей.

Микита Прошин
Микита Пєтухов
Харків

Микита виріс у місті Краматорськ, де отримав середню освіту. З 2017 по 2021 роки навчається у ХНЕУ імені Семена Кузнеця за напрямом економіка і право. Брав активну участь в організації та проведенні багатьох університетських конкурсів, презентацій, виступів, студентському самоврядуванні. З 2018 року почав активну громадську та волонтерську діяльність: брав участь у програмах AIESEC, EU Study Days in Ukraine, ФРІ та Erasmus+. Вперше познайомився з УСС на початку 2019 року на Школі Законодавця. Після цього став активно долучатися до інших лібертаріанських заходів: Школа Законодавця 2020, Студентська Модель Конгресу 2020, Програма Лідерства 2020 та інші.

Для мене УСС – це люди, можливості та натхнення.  Люди – кожен активний член цієї авторитетної організації має не тільки запал та бажання виділитися серед всіх інших, а й багато досвіду, знань та енергії. Важливою рисою є наявність у кожного власного бачення та палкого бажання відстоювати його, навіть якщо все суспільство не згодне з цим. Поєднавши це з критичним мисленням можна бути справжнім лідером, який буде вести свою команду до перемоги. Можливості – маючи купу товарищів за спиною набагато легше та зручніше змінювати світ, ніж робити це наодинці. Будучи частиною групи ти переносиш на себе її цінності, ідеї та культуру.  Натхнення – воно завжди приходить, коли ти бачиш людей, які ще вчора сиділи з тобою за одним столом та дебатували на якусь незрозумілу тему, а вже завтра вони стають політичними та громадськими лідерами. Це завжди призводить до думок, що можна робити та отримувати більше, більше ніж ми маємо зараз

 

Микита Пєтухов
Олександра Петракова
Харків

Олександра – харків’янка у третьому поколінні. З відзнакою закінчивши школу, 2018 року вона вступила на навчання до НЮУ імені Ярослава Мудрого за спеціальністю “міжнародне право”. Дізналася про УСС ще в червні 2019, після чого відзначилася у Школі Законодавця та взяла участь у Моделі Студентського Конгресу. Приєдналася ж до лібертаріанського руху вже у серпні 2020-го після проходження Програми лідерства. У період з 2018 по 2020 рік створила понад 10 наукових публікацій. Займається копірайтингом, творчістю та громадською активністю.

«Я маю, мабуть, одну з найдовших історій знайомства з Українськими Студентами за Свободу. Для мене УСС — це про підтримку. Це люди, після спілкування з якими ти усвідомлюєш, що ти здатен на більше. А молодь України здатна на все: відстоювати власні права, лобіювати власні інтереси та впливати на питання державної важливості! Це спільнота, яка переконана, що гарно там, де ти робиш гарно. Це свідомі громадяни, що прагнуть побудувати таку країну, з якої молоді не захочеться виїжджати».

Олександра Петракова
Магран Тата
Харків

Магран народився у Сирії, місті Алеппо, де закінчив початкову школу. Влітку 2012 року, через громадянську війну, переїхав разом з сім’єю в Україну, у рідне місто матері Харків. У 2019 році, закінчивши школу, вступив на спеціальність “Архітектура та містобудування” в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова. Приєднався до лібертаріанського руху в 2019 році, активно спілкувався в пострадянській лібертаріанський спільноті. Водночас став членом Германо-слов’янської археологічної експедиції (ХНУ ім. В.Н. Каразіна). У 2020 році брав участь у “Школі законодавця” від харківського осередку УСС. Вважає, що урбаністика може бути не лише лівою. Цікавиться археологією, піксель артом, мультиплікацією та урбан-скетчінгом.

УСС – це однодумці, це друзі, це спільні принципи. Хай іноді ми можемо у мінорних питаннях мати різни думки, проте нас всіх об’єднує одне – тяга до Свободи.

Магран Тата
Діана Лисенко
Харків

Діана народилася та виросла у місті Харків, де і закінчила свою школу. У 2017 році Діана вступила до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, де й досі здобуває ступінь бакалавра за спеціальністю Право. Приєдналася до лібертаріанського руху влітку 2020, коли успішно пройшла відбір та потрапила на програму лідерства, що проводилася на Вінниччині. Святкувала свої 20 років разом з УСС.

Для мене УСС – це не чергова позауніверситетська активність, а нова спільнота, де можна розкрити себе з нової сторони. Я була у захваті від дискусій про філософію Айр Ренд: слухали мене та слухала я. Мені дуже подобається УСС з діаметрально двох протилежних сторін: простота та багатогранність. Тобі не потрібно бути доктором філософії, щоб тебе почули та поважали. Достатньо бути цікавою та освіченою людиною, яка зможе підтримати будь-яку тему розмови з обов’язковою повагою до своїх колег.

Діана Лисенко
Гліб Кращенко
Харків

З дитинства цікавлячись питаннями про те, як має виглядати належний суспільний лад, Гліб неодноразово міняв і переглядав свої політичні погляди. Згодом, розчарувавшись в колективістських формах анархізму, він прийшов до ідей лібертаріанства та класичного республіканізму. У 2020 році долучився до УСС у пошуках однодумців. Гліб захоплюється радикальною політичною філософією, неоінституційною економікою та грою на гітарі. З 2019 року навчається на економічному факультеті ХНУ ім. Каразіна за спеціальністю “Економіка та економічна політика” з метою вести науково-дослідну та просвітницьку діяльність.

Світ, у якому ми живемо є вкрай недоброзичливим. Нас оточують різного роду ворожі істоти: соціалісти, Російська Федерація, податкова, просто бандити, прихильники сучасної грошової теорії… УСС — це люди, які усвідомили своє незавидне становище і намагаються протиставити себе агресивному навколишньому середовищу, яке спокусилося на нашу Свободу.

Гліб Кращенко
Данило Горєлов
Харків

Данило народився у селищі під Харківщиною, але з дитинства розумів, що залишатися в ньому не хоче. Під час навчання брав участь у різноманітних конкурсах та олімпіадах. Улюблені предмети – математика та зарубіжна література. З п’яти до десяти років займався бальними танцями, але зрозумівши, що вони його не приваблюють, вирішив піти до музичної школи, яку закінчив з відзнакою. У старшій школі брав участь у проекті з професійної орієнтації, під час якого потрапивши до комп’ютерної школи, зрозумів, що має сильне бажання вивчати комп’ютерні науки, тому закінчивши школу вступив на навчання до ХНУРЄ на спеціальність «Комп’ютерна інженерія». У 10 класі мав змогу зустрітися з посадовцями та депутатами місцевих рад харківської області. На цій зустрічі Данило зрозумів, що не потрібно сподіватися на владу та віддавати все у її руки, якщо тобі щось не подобається , якщо ти хочеш щось змінити у своєму житті, у своєму місті, у своїй країні – все у твоїх руках!

Що може бути краще за коло однодумців?

Данило Горєлов
Лизавета Гавенко
Харків

Лизавета народилася у чудовому місті Харкові. Успішно закінчила Харківську гімназію номер 82 й поступила у добре відомий технічний виш НТУ “ХПІ” на перспективну спеціальність.  Разом з УСС з літа 2020 року, а саме з чудової Програми Лідерства у Вінниці.

УСС вражає! Особливо їх єдність та цілеспрямованість. Це саме та сила, як на мене, що змінить життя у нашій рідній Україні на краще.

Лизавета Гавенко
Данило Фурсов
Харків

Данило народився та виріс у місті Українськ, Донецької області, там і закінчив школу. З 2019 року навчається у НТУ “ХПІ”. Приєднався до лібертаріанського руху в середині 2020 року.

Коли я дізнався про УСС, для мене це було щось дуже круте, бо поєднання свободи і молоді – це і є основна рушійна сила незалежної України. Саме ми, вільна молодь, вирішуємо, які зміни будуть проведені у нашій країні.

Данило Фурсов
Андрій Чукаль
Харків

Андрій виріс в невеличкому місті Умань, Черкаської області, де закінчив Уманську міську гімназію і отримав золоту медаль. З 2019 навчається в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за напрямом “Міжнародне право”. З вересня 2019 року, активний участник дебатної спільноти України. Приєднався до лібертаріанська руху в січні 2020 року, коли приєднався до заходу від УСС “Школа Законодавця”. З серпня 2020 року працює за спеціальністю. 

Для мене Cвобода – це те, чого не тільки можна досягнути, а й варто. Вільний ринок, свобода вибору, лобіювання принципу вільного суспільства – це невід’ємна частина суспільства, що розвивається і стає краще з кожним роком. Маючи права та обов’язки, можна створити неймовірні речі, а для цього варто відстоювати інструмент реалізації – Свободу кожного громадянина. УСС – це участники “не на папері”, а фактичні громадські діячі. Як можна вважати раціональним прожити десятки років в своїй країні, своєму місті і не бачити проблеми у відпливі кадрів та громадян за кордон. Вважаю, що створення держави починається з дій кожного в даний момент часу.

Андрій Чукаль
Віталій Романов
Харків

Віталій виріс у маленькому містечку Харківської області. Продемонструвавши хист до програмування ще у ранньому віці, він брав участь у багатьох олімпіад з інформатики, фізики, математики.  З 2018 по 2019 був студентом НУ “Львівська Політехніка”.  З 2019 є студентом ХНУ ім. В.Н. Каразіна за напрямом “Комп’ютерні Науки”. Приєднався до лібертаріанського руху у 2017-у, коли знайшов для себе книгу Defending the Undefendable Уолтера Блока.

Бачу в УСС той самий шанс для України нарешті змінити все на краще. Чому? Сучасна Україна майже не має ідеологій: ми маємо політиків, що змінюють свій колір кожні вибори; ми маємо партії без будь-якої стабільності у своїх програмах. Саме політичної думки не вистачає українській політиці. І якраз тому, я бачу величезні можливості, що має перед собою УСС: можливості навчити людей справжньої політиці.

 

 

Віталій Романов