Київ Чернігів Полтава Черкаси Кропивницький Умань Біла Церква Суми Дніпро Запоріжжя Мелітополь Бердянськ Маріуполь Донецьк Луганськ Харків Житомир Рівне Вінниця Одеса Сімферополь Хмельницький Тернопіль Львів Івано-Франківськ Чернівці Луцьк Ковель Кривий Ріг Херсон Миколаїв Ялта
наші
осередки
в україні
* Натисніть на локацію щоб дізнатися більше
Команда dev
Київ

Голова Наглядової Ради громадської організації «Українські Студенти за Свободу». Має ступінь бакалавра в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю Філософія. Став активним прихильником лібертаріанських ідей ще у 2014 році, одразу після Революції Гідності. Був модератором Liberty Classes у 2014-2015 роках. Весною 2017 року, разом з Михайлом Лавровським і Марією Чаплею створив організацію «Українські студенти за свободу», яку очолив взимку 2017 року.
Про Українських Студентів за Свободу: «В УСС, оскільки вірю, що лише нове покоління може змінити нашу країну. Покоління тих, хто свідомо обрав лишитись, свідомо обрав боротись та свідомо захищати Україну. Для нас, людей, які пройшли загартування вогнем Майдану, чи пережили апатію постреволюційного періоду, є дещо важливіше ніж просто проживання на цій територію. Можливо, важливіше навіть за власний добробут. Ідея того, що Україна має історичну місію – стати новою оазою для вільних духом. Саме ми, ті хто народженні у незалежній Україні, повинні цю оазу створити».

Даніїл Лубкін
Вінниця

Михайло — співзасновник та член Наглядової ради УСС. Він виріс у місті Вінниця, де закінчив школу. З 2014 по 2016 рік навчався у Чернівецькому національному університеті за напрямком «Політологія», з 2016 по 2019 був студентом ДонНУ імені Василя Стуса, де отримав диплом магістра політології. Приєднався до лібертаріанського руху на кінці 2014 року, коли у грудні потрапив на конференцію присвячену пам’яті Кахи Бендукідзе у Києві. У 2015-2016 роках був головним редактором студентського онлайн-журналу Virginity Media. З 2015 року активний член міжнародної організації Students For Liberty, де займав позицію регіонального директора східноєвропейського регіону. На початку 2018 року проходив стажування у одному з найбільших аналітичних центрів у США — Інституті Катона у Вашингтоні. Був кандидатом у народні депутати по 18 виборчому округу на виборах 2019 року. З вересня 2019 року — головний виконавчий директор ГО «Українське товариство економічних свобод».
Про Українських Студентів за Свободу: «Для мене ідеї свободи — це не уявні ідеали, а ціль, до якої я невпинно іду. У своїй діяльності УСС ставить акцент на 2 речі: молодь і свободу. Молодь, тому що ми віримо, що лише люди, що народились і виросли у незалежній Україні здатні її змінити. Свободу, тому що, як показує людська історія, — це універсальні ліки від бідності. Я, як і мої однодумці, не хочу шукати щастя деінде, а прагну будувати його тут і зараз. Свобода була завжди найвищою цінністю для нашого народу, тому я переконаний, що саме вона буде головним інструментом для нашого процвітання».

Михайло Лавровський
Київ

Дмитро має ступінь магістра права у КНУ ім. Тараса Шевченка. Він також є Віце-президентом громадської організації «ВЕТА Україна» та членом «Ліберально-демократичної ліги України». Дмитро вперше познайомився із ідеями лібертаріанства у 2015 році під час Kyiv Liberty Classes. У 2017 році Дмитро в’язав участь у Програмі Кампус Координаторів УСС та остаточно усвідомив свою лібертаріанську природу. З того часу Дмитро є членом Українських Студентів за Свободу.
Про Українських Студентів за Свободу: «Бути частиною Команди УСС дає не тільки шанс розвинути особисті якості та здобути цінний досвід. Також – це унікальна можливість легально боротись за персональні та економічні свободи, реформувати стару та неефективну систему публічного управління та змінити уявлення людей про державу, права та свободу».

Дмитро Усік
Любов Войтович
Київ

Люба — радниця з PR в ГО «Українські студенти за свободу» та «Центру Айн Ренд в Україні». У 2021 році вона закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До УСС Люба долучилася влітку 2020 року. Також Люба займається зоозахисною діяльністю.

Любов Войтович
Вероніка Купецька
Київ

Вероніка — комунікаційна менеджерка УСС. Вона родом з Луцька, де закінчила 11 класів школи-ліцею. У 2018-2020 рр. здійснювала активну проєктну діяльність у Молодіжному центрі Волині, була призначена на посаду віцепрезидента ліцею на цей термін, зробила вагомий внесок у розвиток учнівського самоврядування міста. З 2018 по 2020 рік була членкинею Міського учнівського парламенту. З 2019 по 2020 рік перебувала на обліку y ВМГО “ФРІ Луцьк” та Молодіжної ради Луцька. До УСС приєдналась після Західного з’їзду у липні 2020. У травні 2020 успішно пройшла відбір до Української академії лідерства. У вересні 2020 розпочала навчання у Київському університеті ім. Бориса Грінченка за освітньою програмою “Міжнародне право”.

Місія УСС для мене є основною метою у контексті соціального та особистісного розвитку. Я вважаю, що наразі молодь є потенційним рушієм усього суспільства, України, зокрема, і аби будувати структуроване майбутнє в державі, поширювати ідеї особистої Свободи, існують такі небайдужі ініціативи, частиною якої я зараз і є. УСС – це про цінний досвід, реалізацію крутих проєктів, змінотворство тут і зараз.

Вероніка Купецька
Київ

Антон продовжує здобуття правової освіти, здобуває ступінь магістра в НаУКМА. Вперше глибоко познайомився з лібертаріанством під правовим кутом – через роботу Браяна Таманаги. Остаточно вирішив доєднатися до УСС після участі в Національному Студентському Конгресі (2018), що був організований УСС.

Антон Бондар
Кирило Димов
Одеса

Кирило народився у місті Одеса. У 2015 році вступив до Національного університету «Одеська юридична академія» на факультет Міжнародно-правових відносин, де вже у 2021 році отримав диплом магістра за спеціальністю «право». Наразі є студентом 2 курсу аспірантури за спеціальністю «міжнародне право». Має близько 16 публікацій з права збройних конфліктів, міграційного та конституційного права.

Зі шкільних років займається активною суспільною діяльністю: благодійні та волонтерські проєкти, організація освітніх заходів та акцій протесту тощо. З 2017 року брав участь у наданні безкоштовної правової допомоги для різних категорій населення. З 2020 по 2022 рік був віцепрезидентом з Професійного Розвитку Європейської асоціації студентів права в Україні (ELSA Ukraine). Випускник Антикорупційної школи, організатор багатьох акцій протесту в м. Одеса, кандидат в депутати Одеської міської ради (2020). Засновник волонтерського штабу «Другий Фронт», волонтер військового напрямку.

Кирило зацікавився ідеями Свободи, ставши учасником Студентської Моделі Конгресу у лютому 2020 рок, а згодом – Програми Лідерства. З жовтня 2021 року є президентом ГО «Українські Студенти за Свободу» та організатором декількох освітніх проєктів.

«Ми творимо історію, ми впливаємо на процеси, ми змушуємо владу почути молодь. Ми боремося та захищаємо Свободу від посягань зовнішнього та внутрішнього ворога, бо Свобода – то є одна з найцінніших чеснот, що ми маємо. Ми маємо право обирати місце навчання, маємо право обирати музику, яку слухати та їжу, яку їсти. Маємо право на українські пам’ятники, українську музику та культуру. Маємо право обирати, як саме себе захищати, чим себе лікувати та на яких автівках їздити. Ми маємо право обирати, що нам говорити і про що нам думати.

І, найголовніше, ми маємо право обирати, як нам жити. Це і є Свобода. Це і є те, за що ми боремось.»

Кирило Димов
Єгор Шаповалов
Київ

Єгор народився та виріс в Кропивницькому, з дитинства займався скелелазінням і майже не вчився, хоча у всіх сферах досягав успіхів: легко вступив до Київського національного університету на спеціальність міжнародна економіка, де вчиться і зараз, так само легко став володарем Кубку Європи. Став “побутовим лібертаріанцем” у 2016 році, коли своїми очима побачив разючу різницю між Гонконгом та Китаєм, після цього і почав цікавитися економікою та став справжнім лібертаріанцем. Наразі він працює фінансовим аналітиком та розповідає економічні байки, а також готується до марафону.

УСС – це наразі один з найважливіших для мене проєктів, і я впевнений, що він матиме такий статус ще багато років. УСС – це про людей: веселих та серйозних, ініціативних та дуже ініціативних, приємних та розумних, ерудованих та таких, в кого серце з правильної сторони. І головне: УСС – це про особистостей, кожна із власною долею, щастям та журбинкою, але безмірно прекрасна.

Єгор Шаповалов
Київ

Анатолій – народився та виріс у Києві. З 2014 по 2015 роки навчався у НМУ ім. О. О. Богомольця, а у 2016 році вступив до НаУМКА на філософію, шукаючи відповідь на ті проблеми, які постали перед українським суспільством. У 2019 році вступив до УСС, хоч і знав про цю організацію давно.

Анатолій Дідик
Київ

Народилась та виросла в місті Бердянську. Випускниця школи «Агенти Змін» 2017 року. Наразі навчається на II курсі Київського університету ім. Бориса Грінченка за спеціальністю «Реклама та зв’язки з громадськістю». З «Українськими студентами за свободу» вона познайомилась під час Першої студентської моделі конгресу, з того часу її зацікавили ідеї свободи та лібертаріанства. Працювала піар-менеджеркою УСС.

Альона Кара
Маркіян Керик
Львів

Маркіян – активіст УСС. Народився та виріс у славному місті Львів, де навчається на 3 курсі ЛНУ ім. Івана Франка на спеціальності «Економічна аналітика та бізнес статистика». Має потяг до економіки, політолоґії та історії. Став прихильником течії лібертаріанства ще у 16 років та весь цей час виховував в собі ці ідеї свободи та вільности. До УСС доєднався у 2022р, зрозумівши, що саме ця орґанізація несе в собі цінності важливі для нього.

Свобода є понад усе. Це те, за що боролись наші предки, і будуть боротись наші нащадки. Боротьба за свободу є необхідною та одвічною. “Тільки той заслуговує на свою свободу і своє життя, хто бореться за них кожного дня”. Для мого покоління події на Майдані стали переломними у нашому юнацтві, і я вірю, що саме УСС допоможе мені та іншим з розвитком себе, та своїх ідей для захисту та збільшення наших свобод.

Маркіян Керик
Владислав Пожидаєв
Запоріжжя

Владислав народився в українському місті Донецьк, і жив там до 2014 року. Переїхав до Запоріжжя і зараз проживає тут. Громадською активністю почав займатися з 2017 року. Зі своєю командою У шкільні роки був активним лідером учнівського самоврядування м. Запоріжжя, учасником та організатором всеукраїнських та міжнародних Моделей ООН та також, проводив заходи присвячені всебічному розвитку молоді нашої країни. Владислав цікавиться підприємницькою діяльністю та має власний бізнес з мозаїки. Також, має успіхи у навчанні.
Став активістом УСС у 2022 році, побувавши на неймовірній Програмі Лідерства. Після, приєднався до «Українських Студентів за Свободу». Зараз він активіст цієї неймовірної організації.

Ті, хто позбавляють волі інших, не заслуговують на неї самі.

Владислав Пожидаєв
Аліна Манастирська
Луцьк

Аліна – народилася у Бердичеві, з 2006 року проживає у Луцьку.
2022 року після Програми лідерства приєдналася до ГО «УСС».

“Українські Студенти за Свободу це про жити тут і зараз та сильну віру у те, що робиш. Щаслива, що є частиною УСС.”

Аліна Манастирська
Єлизавета Канєвська
Київ

Єлизавета – активістка УСС. Родом із Кривого Рогу, випускниця Української Академії Лідерства. Вчилась в Українському католицькому університеті, два роки прожила у Львові. Зараз живе у Києві, отримує бакалавра в НаУКМа за спеціальністю “Соціальна робота”. Створює освітні проєкти, цікавиться місцевим самоврядуванням.

Свобода – вічна боротьба, яку ми виграємо лише об’єднавшись.

Єлизавета Канєвська
Андрій Ткачук
Київ

Андрій – студент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Народився та виріс на Черкащині звідки у 2018 році переїхав на навчання до м. Харкова. На третій рік студентства, зрозумівши, що лише навчання недостаньо, розпочав пошук активностей для власного розвитку: написання наукових робіт, відвідування та організація навчальних та наукових заходів, участь в Moot courts, стажування в НАЗК. З 4 курсу навчання вирішив набувати досвіду роботи помічником адвоката.

УСС – це авангард свободи, який пробивай найтовщі стіни обмежень. Свобода не є абсолютною, як і власність, вона покладає на тебе обов’язки. Студенти УСС, як ніхто інші, знають це і з гордістю поруч зі отриманою свободою носять відповідальність за неї.

Андрій Ткачук
Богдана Злотенко
Київ

Народилася та виросла у військовому містечку Старокостянтинів, що на Хмельниччині. У 2020 вступила до КПІ ім. І. Сікорського на спеціальність Прикладна математика, прагнучи пов’язати своє життя з наукою про дані, нейронними мережами та штучним інтелектом. На першому курсі була членом студради КПІ, зараз є членом студради свого факультету, ФПМ.

«Ще так мало прожито і так мізерно мало зроблено. Хочеться бути людиною, хочеться робити гарне й добре».

Свобода – це насамперед відповідальність та свідомість. А УСС – місце, де лише ті люди, які відповідають цим двом критеріям. Через 10 років члени УСС стануть вченими, політиками, підприємцями, словом – будуть елітою, рушійною силою суспільства, тому дуже важливо зараз оточити себе саме такими людьми.

Богдана Злотенко
Марія Семенюк
Чернівці

Марія – стала активісткою УСС у 2022 році . Народилася у місті Чернівці , а згодом разом з сім’єю переїхала в село Чернівецької області . Ще у шкільні роки вона позиціонувала себе творчою особистістю , зокрема обожнювала малювати. У 2018 році закінчила художню школу , а через рік – 11-тий клас. Також у 2019 році вступила до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на спеціальність «Міжнародне право» . Марія не любила сидіти осторонь від усіх подій та вирішила проявити себе у студентському парламенті юридичного факультету. Членкинею якого вона вже є 4 -тий рік. За цей час вона брала активну участь у житті свого факультету , була однією із організаторів різноманітних заходів , наприклад : «|| Всеукраїнської школи молодого політика» , а також почала займатися активною волонтерською діяльністю. У 2021 році стала депутаткою молодіжної ради при Боянськійтериторіальній громаді , а пізніше активісткою молодіжної ради Буковини. З моменту повномасштабного вторгнення майже пів року волонтерила в центральному гуманітарному штабі Чернівецької області .

УСС – це той вогник Свободи, який живе у кожному з нас. Це цілі, мета самореалізації та прагнення змін, як стосовно себе, так і стосовно усього , що тебе оточує. Це вільний простір , який збирає навколо себе людей, які заряджені променями Свободи, які точно знають чого вони хочуть від життя та націлені йти до самого кінця.

Марія Семенюк
Павло Новицький
Odesa

Павло народився і виріс в місті Ізмаїл, що на півдні Одеської області. У 2020 році вступає в Київський політехнічний інститут де вивчає комп’ютерні науки. З ідеями лібертаріанства познайомився ще у школі, але відкинув їх з думкою, що він був занадто малий для цього. Але згодом, дізнавшись про УСС та зрозумівши, що в Україні існує багато людей які розділяють цінності свободи, вирішив приєднатись.

УСС – це організація, яка допомагає молоді розвиватися як особистість незалежно від професійного напрямку. Це велике ком’юніті студентів, які цінують свободу та прагнуть змінити Україну на краще.

Павло Новицький
Вадим Позняк
Kyiv

Вадим. В 2018 закінчив Чернігівський обласний науковий ліцей із спеціалізацією Історія та філологія. В 2018 почав здобувати ступінь бакалавра з Історії та археології в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. В 2022 почав здобувати ступінь магістра з Історії та археології в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
З 2019 року працює в компаніях, які спеціалізуються на неформальній освіті. Поточне місце роботи Beetroot Academy.

Місце де гартуються люди, які змінять нашу країну.

Вадим Позняк
Денис Ляшук
Київ

Денис народився та виріс на Хмельниччині, на межі Волині та Поділля у місті Полонне. Навчався у Полонській гімназії із спеціалізацією англійської мови та гуманітарних наук. Протягом шкільного часу, Денис закінчив музичну та акторську школи. Також, Денис ще з шкільного віку цікавився історією та популяризацією цієї науки, тому у 2019 році вступив до КНУ ім. Тараса Шевченка на історичний факультет.

УСС – це організація, яка дарує віру в щасливе, перспективне, світле майбутнє. УСС об’єднує людей, які за дуже короткий період стать справжньою родиною. УСС – це саме те місце, де можна знайти себе. Цінності свободи – є ключовими в даній організації, так само вони є важливими і для мене, а УСС дарує можливість боротьби за свої цінності, і що важливо не самостійної боротьби, а спільної, разом із своїми однодумцями.

Денис Ляшук
Рустамджон Джуракулов
Київ

Рустамджон – активіст УСС. Народився і виріс у місті Запоріжжя, активно долучився до волонтерського руху у 2014 році після подій Революції Гідності. Фіналіст програми FLEX та випускник Української академії лідерства.

Свобода – це вибір і кожен з нас робить вибір бути членом цієї організації тут і зараз.

Рустамджон Джуракулов
Олег Шостак
Київ

Олег — активіст УСС. Він виріс у місті Вишгород, що на Київщині. З 2020 та понині навчається у Києво-Могилянській академії за напрямком “Історія та археологія”. Ідеями лібертаріанства зацікавився ще на перших курсах, що привело його до участі в цьогорічній Програмі Лідерства. Завжди цікавився більше політологічними науками, але “історичний” досвід допомагає краще усвідомити контекс сучасних реалій

Для мене свобода — найцінніша річ у житті. Цьогорічні події лиш зміцнили мою думку. По-справжньому вільні люди готові захищати цю свободу будь-яким чином: чи на фронті, чи в тилу. УСС стала для мене магнітом, який притягує людей зі схожими ідеалами. Тому я впевнений, що ці люди ставлять для себе саме добробут нашої держави на перше місце.

Олег Шостак
Олексій Ященко
Одеса

Олексій народився у 2001 році в місті Одеса. Активну громадську діяльність почав ще у школі, коли у віці 17 років був обраний до Молодіжної ради м. Одеса. У 2019 році вступає до НУ “ОЮА” на спеціальність “Політологія” та наразі є студентом 4 курсу. Серйозні та систематичні порушення прав і свобод студентів, що давно стали візитівкою цього ВНЗ, не могли не обурювати Олексія та зумовили його прагнення гуртувати і розбудовувати студентський рух, що й посприяло його становленню на шлях боротьби за Свободу і Гідність. З цього шляху, він впевнений, не зійде ніколи.

Одразу троє моїх найкращих друзів є частиною цієї великої родини, тож моє знайомство з УСС було немінучим. Ще у вересні 2021 року я долучився до одеського осередку в якості прихильника і з тих самих пір мріяв потрапити на Програму Лідерства стати повноцінним активістом. УСС бачиться мені найбільшим, найактивнішим та найзгуртованішим студентським рухом в Україні та Східній Європі загалом, що відстоює ідеали Свободи та людської Гідності. Для мене велика честь бути одним з цих людей.

Олексій Ященко
Катя Скринник
Чернівці

Катя – активістка УСС. Народилася в с.Мамаївці Чернівецького району, де і закінчила школу. Навчається в ЧНУ ім.Ю.Федьковича за спеціальністю “Соціальна робота”. Вивчає веб-дизайн та SMM, планує розвиватися і працювати у цій сфері. Катя цікавиться історією, йогою та соціологією. Приєдналась до Українських Студентів за Свободу після проходження Програми Лідерства 2022 та стала частиною Чернівецького осередку.

УСС дає великі можливості та цінні уроки для тих, кому вони справді потрібні. Тут ти знайдеш побратимів та друзів , які допоможуть в будь-який час і погодню умову.

Катерина Скринник
Ігор Шевчук
Київ

Ігор – активіст УСС, завдяки ПЛ – 2022 року. Навчається у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого з 2019 року, за спеціальністю “Право”. Виходець з мальовничого центру хімічної промисловості та “Колиски Донбасу” – міста Лисичанськ. Цікавиться бюджетним та кримінальним законодавством, політологією історією, географією та економікою.

“Молодий, що має мізки повинен бути тут. УСС те місце де кується ліберально-демократчна основа українського суспільства. Кожен член УСС розуміє що він є частиною сім’ї , хоча і жаль що у законодавстві немає такого поняття як громадська сім’я.”

Ігор Шевчук
Олександра Александрова
Київ

Саша – активістка УСС, що долучилась до організації улітку 2022 року після Програми Лідерства у Медждибізькому замку. Закінчила один з найкращих навчальних закладів столиці, де провела рік на посаді Президентки шкільного самоврядування. Під час навчання займалась активною позашкільною діяльністю – брала участь у Дитячому Парламенті, волонтерських проєктах від фонду Мистецького Арсеналу, здобула перемогу на Київському дебатному турнірі, долучалася до роботи EDUKIDS. Наразі вивчає бізнес адміністрування у європейському вузі.

Я зовсім не очікувала, що на ПЛ побачу саме те, що побачила… А саме – неймовірну спільноту з активних та свідомих людей, в яких ти можеш знайти безмежну підтримку та мотивацію! Взяти участь мені захотілося через можливість послухати круті лекції від спікерів, але хто ж знав, що я знайду тут так багато однодумців 🙂

Олександра Александрова
Київ

Дмитро вивчає економіку, у 2018 працював у Відні, а з 2019 — в корпоративних фінансах. Він прийшов до ідей свободи емпіричним шляхом під час роботи та досліджень. З 2020 просуває вільну економіку на власному каналі «Український Лібертарій», а з 2021 пише книги. Вважає, що завжди треба рухатися на зустріч свободі, а його завдання — знати, як це зробити.

«УСС — це коло однодумців, згуртованих ідеєю свободи. Отримати можливість просувати ідеї дружнім та цілеспрямованим ком’юніті, що синергійно зробить нас ефективніше, а наші ідеї — реальністю. Інвестиція в майбутнє, яку я хочу зробити.»

Дмитро Бураков
Леонід Ліневич
Київ

Леонід — активіст УСС. Виріс у місті Коростишів де і закінчив школу. З 2020 по 2022 навчався в Пряшівському Університеті в місті Пряшів, Словацька Республіка. З вересня 2022 року є студентом НаУКМА. Приєднався до активного лібертаріанського руху в середині 2022 року, пройшовши “Програму лідерства від УСС”.

“Для мене, УСС — це потужний поштовх, організація що надає велику кількість можливостей та зв’язків із людьми. Людьми що свідомо та відповідально ставляться до себе і своєї країни, а також вірять та просувають ідеї свободи. Адже саме свобода є основним фактором розвитку нас як особистостей, суспільства та країни.”

Леонід Ліневич
Олег Борисевич
Олег Борисевич
Олексій Савчук
Київ

Олексій – активіст УСС з 2022 року. Він народився та виріс у місті Хмельницькому,  закінчив школу та поступив у військовий ліцей у місті Кам’янець-Подільський, після випуску з ліцею, він з 2021 навчається в місті Києві в Таврійському НУ імені Вернадського на факультеті філософії. Познайомився з ідеями лібертаріанства зовсім нещодавно та майже одразу став прихильником УСС. У 2022 закінчив курс “Свобода 101” та взяв участь у “Програмі Лідерства 2022” та став активістом УСС. Під час “Програми лідерства 2022”, він отримав велику кількість сили, заряду та мотивації які тримають його продуктивність на максимальному рівні, уже упродовж тривалого часу. Також він брав участь у щорічному традиційному поході УСС та підкорив гору Говерлу.

Я насамперед радий що вступив в ряди УСС, тому що для мене УСС – є спільнотою у якій залучена активна молодь, яка поширює ідеї свободи в Україні та з якої потрібно брати приклад. Мені дуже сподобалась ця атмосфера активної молоді та просто чудових людей, які підбадьорять, дадуть пораду та з охоче допоможуть тобі у скрутну хвилину. Тому ж я рахую що тільки активна молодь та ідеї свободи, можуть побудувати по-справжньому вільну, незалежну та економічно успішну країну. З цієї причини я охоче підтримую та поширюю ідеї свободи у світ, що б якомога більше людей зрозуміли цінність, та необхідність свободи та активної молоді в суспільстві.

Олексій Савчук
Руслан Пасічник
Львів

Руслан дізнався про УСС двічі — у 2020 на проєкті “Liberty game” у рідному Кременчуці та у 2021 познайомившись із УССниками на марші у Львові, де навчався. Переїхавши у Львів почав займатися волонтерством, громадською активністю, приділяти час студентському життю. У 2022 став прихильником і згодом взяв участь у Програмі лідерства УСС та перейшов у статус активіста.

«УСС – це підтримка. Це в першу чергу вільні люди, які поділяють такі погляди, як у мене, і які допоможуть і в горі, і в проєкті, і в радости. Ми — сім‘я, де кожен має за кожного відповідальність»

Руслан Пасічник
Володимир Кулініч
Київ

Кулініч Володимир – активіст УСС. Він був активи з маличку, був депутатом в своїй школі в Києві активно приймав участь в діяльності учнівського самоврядування, в 16 році доєднався до модельного руху в Україні, до діяльності громадської організації “Шоста Влада ” потім до “СІМ ” за час активної діяльності в громадських організаціях став проектним менеджером для освітніх проектів за підтримки юнісеф, міської ради Харкова… В 20-му році став студентом УАЛу де був головою спортивного департаменту, організував півмарафон у Львові та зробив всеукраїнський освітній проект для підлітків. В 21-му році вступив в Київську Школи Економіки на бізнес економіку де дотепер розвиває студентське самоврядування в дискусійному клубі 2082. За час повномасштабної війни 4 місяці працював начальником гуманітарного складу СпівДія Київ. Наразі реалізовує грантові проекти з ЮНІСЕФ в тематиці просвіти.

Місце сміливих людей.

Володимир Кулініч
Віктор Семків
Київ

Віктор народився та виріс у місті Червонограді, яке називає столицею світу. В шкільні роки займався волонтерством на різноманітних проєктах, був членом місцевого молодіжного центру, відвідував сесії та тренувальні табори від EYP Ukraine.
Після закінчення школи поїхав шукати себе до Києва, де зараз навчається на викладача англійської та турецької мов.

Студентво – колиска змін всіх часів та народів. Я щасливий формувати майбутнє своєї країни разом з Українськими Студентами за Свободу. Це потужна платформа для саморозвитку та досягнення важливих для України цілей. У нашої країни є величезний потенціал креативних та небайдужих людей. Переконаний, що УСС допоможе Україні побудувати вільне суспільство.

Віктор Семків
Анна Лаврінець
Рівне

Анна – активістка УСС. Народилася у м.Ніжин, де прожила 17 років. Закінчила ліцей історично-лінгвістичного напрямку та музичну школу з класу бандури та фортепіано. У 16 років організувала перший власний концерт ліричної музики. У 2019 році вступила до Національного університету “Острозька академія” на політологію та переїхала у інший регіон країни. Стала активною лідеркою студентського самоврядування, волонтеркою. У 2021-2022 роках проходила стажування у школі політичної аналітики “Поліс”, інформаційно-аналітичному центрі “Острог.Інфо”, брала участь у “Днях кар’єри” від інформаційного центру ЄС, співпрацювала з народним депутатом Денисом Масловим, громадськими організаціями “Фундація Регіональних Змін” та “Територія змін”. Наразі займається освітнім менеджментом, проведенням політичних та соціологічних досліджень. Додатково вивчає місцеву політику Чернігівщини, SMM-сферу, 4-ри іноземні мови (англійську, польську, італійську, німецьку), психотерапію та твори мистецтва. У 2022 році взяла участь у Програмі Лідерства та приєдналася до УСС 🙂

Перше, що спадає на думку, коли думаю про УСС, це середовище з найкрутіших людей, веселощі, навчання, зростання, драйв, приємна втома, любов, сміливість, гордість і, звісно, СВОБОДА. Якщо ви тут, вам пощастило бути серед найдружніших, найпродвинутіших, найсвідоміших людей, які дарують жагу жити, творити, розбудовувати вільне суспільство та вільну державу. Цінності УСС – мої цінності. А отже, УСС – частина мого серця!

Анна Лаврінець
Юлія Гуз
Львів

Юлія – активіст УСС. Навчається на першому курсі програми “Етика-Політика-Економіка” в Українському католицькому університеті. До УСС потрапила в 2022 році, випадково натрапивши на посилання на форму для участі в Програмі Лідерства.

УСС – унікальна організація, де юнацький максималізм поєднується з раціональними та реалістичними ідеями. Організація неначе дає інструмент, за допомогою якого можна змінювати себе, Україну та світ. Хочеш – користуйся інструментом, не хочеш – то добре.

Юлія Гуз
Олександр Мільков
Київ

Олександр – активіст УСС. Народився в місті Кропивницький. Після завершення фізико-математичного ліцею вступив на історичний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка у 2018 році. З першого курсу захопився військово-історичною реконструкцією, відтворюючи образи вояків УНР та УПА. Згодом, захоплення трансформувалось у проект “Військове-історичне товариство студентів”, який займався популяризацією військової історії. В науковій сфері вивчає досвід військових операцій НАТО поза межами Альянсу та деколонізаціними процесами у ХХ ст. Зацікавився лібертаріанським рухом наприкінці 2021 року, на Антикорупційному форумі в Києві. У 2022 році остаточно приєднався до організації.

“Ми живемо в історичний час. Час Третьої війни за незалежність. Два рази ми програли. В третій не маємо права. В організацію я вступив, бо не хочу залишатися поза цим процесом. Я переконаний: без пам’яті про свободу у минулому неможливо вільне життя у майбутньому”

Олександр Мільков
Дар'я Данік
Київ

Дар’я є активістом в УСС. Народилася в невеличкому місті у Хмельницькій області, але згодом переїхала до самого Хмельницького, де і закінчила школу. У 2018 році стала фіналісткою програми FLEX, завдяки якій цілий рік провела у штатах, живучи у справжній американській родині. У 2019 році вступила до Інституту міжнародних відносин на спеціальність «МІжнародне право». Юристом вона себе ніколи не бачила, але дійшла до висновку, що саме цей вибір допоможе їй у майбутньому. Влітку 2022 року була учасницею короткострокових програм Erasmus+, де познайомилася з великою кількістю вмотивованих людей з усього світу. Долучитися до УСС Дар’я вирішила влітку, потрапивши на Програму лідерства. З того моменту, вона зрозуміла у якому колі людей вона опинилася. УСС ще більше замотивувала її бути активним учасником процесу державотворення України, посилаючись саме на лібертаріанські цінності.

«УСС – це про вмотивовану молодь, очі якої горять, а ідеї яких ніколи не вичерпуються. Це саме та організація, яка об’єднує людей із різними життєвими історіями, але цінність, у них одна – свобода. Люди, які знають про відповідальність, яка лежить на них, і творить майбутнє країни без жодного страху.»

Дар’я Данік
Максим Нікітенко
Київ

Максим родом з Кременчука, де усе дитинство читав наукову фантастику, технічні статті та романтизовані біографії інжинерів, хакерів та науківців. Побудова механізмів із червоного каменю у Minecraft в решті решт призвели до олімпіад з програмування та бакалаврату прикладної математики у КНУ. INTP, в активному пошуку ідей.

Словами зануди гундосить істина.

Максим Нікітенко
Віталій Михайлів
Київ

Віталій родом із села Підгірне, що на Львівщині. З дитинства захоплювався будівництвом чи то конструюванням чогось нового: багато часу приділяв складанню конструктора та пазлів. Вірить в те, що побудувати можна й нову Україну.
У 2021 закінчив 1-й курс КПІ ім. Ігоря Сікорського на спеціальності «Маркетинг». 2021-2022 навчальний рік провів в академічній відпустці в Українській Академії Лідерства. Опісля перевступив у Києво-Могилянську академію на спеціальність «Соціологія».

Вважаю свободу однією зі своїх ключових цінностей. В часи, коли Україна стикається з екзистенційною загрозою, ми повинні докладати надзусилля і, врешті, ПЕРЕмагати! Бо нами (українцями) почате не має мати кінця. Власне, вільні люди зараз створюють вільну країну. УСС виступає для мене такою можливістю.

Віталій Михайлів
Анастасія Григор
Дніпро

Анастасія – учасниця ПЛ 2022 року. Вона народилась і проживає у місті Дніпро. Навчається у приватному університеті ім. Альфреда Нобеля, на 3 курсі спеціальності ” Міжнародні економічні відносини”, вигравши грант на оплату навчання. Зацікавилась проєктами УСС з 2021 року і вирішила приєднатися до організації. Займається екологічною просвітою у своєму місті, і працює у волонтерській організації і дитячому центрі підготовки до школи. Дуже активна і працелюбна, відповідальна. Розвиває лідерські якості у собі і підбурює людей прагнути до лідерства.

УСС – спільнота свідомої та активної молоді, яка невпинно бореться за головну цінність людини – свободу. Саме тому для мене так важливо бути частиною такої організації. Одна людина не сильна, сильні ми, коли разом. Змінювати життя та майбутнє потрібно з тими, хто розуміє тебе і твої ідеали.

Анастасія Григор
Матвій Дарійчук
Чернівці

Дарійчук Матвій. 22 роки. Корінний чернівчанин. Закінчив в 2017 році 4 Гімназію. За першою освітою соціолог(ЧНУ імені Юрія Федьковича), за другою практичний психолог(ВНУ імені Лесі Українки). Є досвід навчання за кордоном. Пише вірші більше 2 років. Є публікація в антології молодої Чернівецької поезії “присутність”(видавництво 21) і власний тг-канал з поезією.

“Для мене УСС – це про можливості та перспективи. У разі, якщо молода, амбітна та вільна людина має намір реалізувати себе, знайти однодумців, і також посприяти розвитку України, то УСС – це місце для неї. УСС – допомагає та сприяє розвитку особистости, покращенню організаційних, комунікативних та інших необхідних в сучасному світі навичок. УСС – це друзі, знайомі та хороші люди.”

Матвій Дарійчук
Ірина Нагорняк
Львів

Ірина-активістка УСС.Народилася і до 17 років проживала в м.Городенка, де закінчила гімназію.Потім переїхала до Львова та вступила в УКУ на програму “Етика-Політика-Економіка”.Зараз вона їздить на міжнародні програми,подорожує. До УСС приєдналася в 2021 році.

“Я надзвичайно закохалася в це ком’юніті, тому що вважаю ,що майбутнє України саме в руках активної та вільної молоді. Свобода для мене — це найвища цінність в житті кожної людини.Це орієнтир згідно з яким ми повинні рухатися ,якщо прагнемо досягнути соціального благополуччя.”

Ірина Нагорняк
Дарія Любенська
Черкаси

Любенська Дарія Анатоліївна, народилася в місті Черкаси.
Закінчила Черкаську загальноосвітню школу 1-3 ступенів 22 у 2021 році. З 2021 навчається в Черкаському Державному Технологічному Університеті за спеціальністю “Політична філософія”. Ще з шкільних років цікавилась політичними процесами в нашій країні,має активну політичну та громадянську позицію. Цікавиться політичною ситуацією не тільки в країні, але і в своєму місті. Проходила практику в політичній партії,де отримала цінний досвід роботи політичних організацій. УСС є першою громадською організацією, до якої доєдналась.

“Коли вогонь свободи запалає в усіх серцях нашої країни, всі станемо вільними”

Дарія Любенська
Олексій Єсіков
Миколаїв

Народився у Криму, з малечку переїхав до Миколаєва, там і осів. З 2014-2018 вчився у ННУ ім. Сухомлинського за спеціальністю прикладна математика. В університеті був спортивним активістом. До лібертаріанського руху приєднався у 2019, коли побачив лекцію Геннадія Балашова. Про УСС дізнався у 2021 році на фестивалі “Файне Місто” що у Тернополі. На даний час працює відеоредактором/монтажером, в політ. партіях не перебуває.

Лібертаріанство = Свобода.

Олексій Єсіков
Кирило Кічіков
Харків

Кирило родом з невеликого села на Харківщині. Зараз він вчиться на фінансиста у ХНЕУ ім. С. Кузнеця. На програму лідерства Кирило подався випадково. Йому стало нудно під час чергового бомбардування Харкова. Він вирішив хоч на декілька днів змінити обстановку, тому й заповнив анкету. З того часу Кирило жодного разу не пошкодував про своє рішення, адже ідеї свободи для нього дуже близькі.

Молодь – основний рушій змін у суспільстві. Україна в цьому плані є показовою державою для всього світу. На мою думку, українці виділяються з поміж інших народів саме прагненням бути вільним. Тут це базова, фундаментальна потреба. Я вважаю показовим той факт, що ми виборюємо право на свободу, у той час як у нас її наполегливо намагаються відібрати. УСС – місце де плекають ідеї лібертаріанства, місце де будують вільну й сильну Україну.

Кирило Кічіков
Галина Петрова
Київ

Активістка УСС, філологиня і дівчина, котра прагне до постійного самовдосконалення та реалізації власних ідей — це все про Галю. Закінчила школу у Києві де, власне, і провела більшість свого 18-річного життя. У 2021-му році вона вступила в Київський національний університет імені Тараса Шевченка, де навчається і до сьогодні на спеціальності «Французька філологія та переклад». Галю перманентно тягнуло до неординарних та цікавих занять, вона брала участь в багатьох культурних івентах, завжди знаходила час на нові знайомства та хобі. Завжди мала активну громадянську позицію, тому коли у 2021-му побачила УСС в стрічці інстаграму, одразу підписалась. Їй близькі ідеї Свободи, тому переглядаючи пости організації зрозуміла, що це її. В 2022 році пройшла відбір на Програму лідерства, чим була неймовірно задоволена.

УСС – це про людей. Стаючи частиною цього середовища, надихаєшся самим фактом існування чогось подібного, місця де ти з легкістю знайдеш однодумця. Потужна спільнота, що створює фундамент для кооперації людей і дає чудові можливості для розвитку.

Галина Петрова
Дар'я Сахненко
Київ

Дар’я народилася та виросла у місті Київ. Закінчила економіко-правовий ліцей. Наразі здобуває освітній ступінь бакалавра за спеціальністю «Туризм» в КНУ ім. Тараса Шевченка. У майбутньому мріє зробити Україну одним із провідних туристичних напрямків світу, а Київ – столицею Свободи.

Сьогодні під час повномасштабної війни, напевно, як ніколи є актуальним вислів Євгена Коновальця про те, що «у великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії». Як відомо, «плач не дав свободи ще нікому», тож я зробила вибір творити наше вільне Українське майбутнє й сьогодення та боротися за це. УСС – це люди, які так само обрали для себе цей шлях і саме тому я тут.

Дар’я Сахненко
Анастасія Мішанчук
Харків

Анастасія – активістка УСС. Вона виросла у місті Хмільник на Поділлі, де закінчила школу. У 2020 році вступила у Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого на спеціальність «Право». Приєдналась до лібертаріанського руху влітку 2022 року. Є членкинею ГО «Платформа Публічної Дипломатії» та реалізує проєкти у ГО «Асоціація експертів із сталого розвитку».

УСС – це велика сім’я із високими цінностями, із великими цілями і грандіозними амбіціями. Ми діємо заради кращого майбутнього України, боремося за справедливість і за повну реалізацію поняття «свобода». Ми боремося, ми поборемо, ми виборемо!

Анастасія Мішанчук
Іван Білоус
Рівне

Іван – активіст УСС. Він виріс у місті Рівне, де й закінчив школу. З 2019 проходить навчання у Національному університеті «Острозька академія» за напрямком “Міжнародні відносини”. Приєднався до лібертаріанського руху літом 2022 року, коли потрапив на програму ПЛ-2022.

Це все про свободу робити так, як ти вважаєш правильним, і про людей, які об’єднались за цими ідеями заради більшого.

Іван Білоус
Богдан Пономаренко
Харків

Богдан — активіст УСС. Виріс у невеликому місті Мирнограді на Донеччині, а згодом, у 2019 році почав навчатися у Харківському Політехнічному Університеті за спеціальністю “Комп’ютерні науки”. Але не подумайте, що він технарь…
Усе життя, крім програмування, цікавився дизайном та спробував себе у купі його напрямах, але найбільше натхнення та мотивацію побачив у моушн дизайні та спецефектах. Наразі працює full stack девелопером та, у вільний час, створює мистецтво! Окрім цього, обожнює музику та грає на гітарі та укулеле.
Має феміністичну, маскулістську й ЛГБТК+ позицію та активно її просуває.
До лав УССівців вступив у 2022 році, коли й сформував себе як лібертаріанець.

Я вірю, що УСС – це ті люди, ті ідеї, які зможуть покращити нашу країну та зробити українців по справжньому вільними!

Богдан Пономаренко
Олександра Колісник
Полтава

Олександра звичайна дівчинка з Полтави. Навчається на публічного службовця і хореографа одночасно. Як вона знайшла відклик у двох таких протилежних сферах не зрозуміло і їй самій. Дуже легко береться за щось нове, і одночасно з чим розсіяна до сміху, постійно намагається всім допомогти і бути частиною чогось прикольного. З 2020 по 2021 була головою студентської ради свого інституту, а також брала участь у культурному обміні між Україною та Грузією, волонтерить та допомагає організовувати заходи в своєму місті. Але попри все це так і залишилася великою та дуже наївною дитиною.

УСС – це досить несподіваний, але дуже обдумана і важливий для мене крок. Я зрозуміла, що хочу працювати разом з людьми, в який очі палають від ідей, що хочу бути корисною і точно зможу щось віддати і отримати натомість в рази більше. Раніше я казала, що свобода у всіх своя, зараз я не відмовляюся від цих слів, але хочу додати, що свобода – це вибір, це боротьба, це важка праця, це розкіш. В УСС кожен знає навіщо він тут, і що всі ми це одне ціле майбутнє.

 

Олександра Колісник
Юлія Мирошниченко
Кропивницький

Юлія — активістка УСС. Вона виросла у П’ятихатках Дніпровської області, де і закінчила школу. З 2022 навчається на спеціальності “Філологія” у місті Кропивницький у ЦДПУ ім. Винниченка. Приєдналась до УСС у 2022 році, коли шукала можливості для втілення власних задумів. Викладала англійську мову в приватній школі з 17 років, зараз викладає в іншій компанії. Була частиною організації проєкту “Майстер-класи із психології” в місті Кропивницький.

УСС — це про людей, свободу та дії. Молодь своїми діями просуває ідеї свободи, що дає змогу збудувати необхідний фундамент розвитку для країни. Економічного та культурного розвитку не існує без свободи, тому ціллю УСС є продовжувати справу минулих поколінь та вносити свої корективи, тобто – доносити ідеї свободи та опиратися на теперішнє.

Юлія Мирошниченко
Юрій Головчук
Івано-Франківськ

Юрій – з Івано-Франківська. Навчався в Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника. Магістр політології, аспірант. Здобув другу вищу освіту в Університеті ім. Адама Міцкевича в Познані (Європейська комунікація). Зараз працює в Івано-Франківській міській раді. Співкоординатор проєкту “Молодь і влада” в Івано-Франківську. Учасник та співорганізатор проєктів молоджіних обмінів за програмою Erasmus+. Серед хобі – ігрові види спорту, туризм та паб-квізи.

УСС – це та чудова платформа, що об’єднує людей зі спільними цінностями. Серед яких найвищою є свобода – індивідуальна та колективна. Це спільнота, яка дозволяє молоді зі схожим баченням розвитку нашого суспільства якісно працювати для блага вільної України

Юрій Головчук
Катерина Потічна
Львів

Катя — активістка УСС. Виросла та живе у місті Трускавець. Тут закінчила середній навчальний гімназію. Ще з дитинства мріяла стати лікарем. Тож у 2020 вступила в ЛНМУ ім.Данила Галицького, проте на фармацевтичний факультет. Провчившись там рік, успішно пересклала вступні іспити, та поступила на омріяну спеціальність – медицина. Після початку повномасштабного вторгнення росії волонтерила у рідному місті, спочатку облаштовуючи притулки для біженців, а потім у лікарні, помагаючи пораненим військовим у відділені інтенсивної терапії. під час навчання в університеті активно цікавиться реформуванням медицини в Україні. Закінчила курс “Як працює охорона здоров’я”. Являється членом Студентського самоврядування та є старостою групи.

Саме з початком війни росії з Україною я зрозуміла, що таке свобода для українців та для української молоді зокрема. Я хочу мати свободу вибору де вчитися і працювати, де жити. Для мене Свобода — це розумні і справедливі закони, які виконують члени суспільства. Це мати право думати і говорити те, що думаю, навіть помилково. Немає поганих думок, поганих смаків. Є різні. Свобода — це можливість самому ухвалювати рішення і нести за них відповідальність. УСС бориться за це.УСС це молодь,а молодь це рушійна сила,яка є майбутнім нашої держави.

Катерина Потічна
Михайло Полажинець
Вінниця

Михайло родом із сонячного Закарпаття, народився в с. Синевир. Після закінчення середньої школи вирішив продовжити навчання в Закарпатському обласному ліцеї-інтернаті з підвищеною військово-фізичною підготовкою. А вже 2018 став студентом Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, і навчається на медичному факультеті. Брав участь у волонтерських проектах таких організацій як IJGD (2019) та ЮНІСЕФ (2022). Своє знайомство з ідеями лібертаріанського руху розпочав з Програми лідерства у 2022 році.

Дуже часто, коли людина хоче змінити щось на краще, вона зупиняється через брак знань, відсутність підтримки чи розуміння. Проте якщо зібрати декілька таких людей разом, і надати їм можливості, результати зможуть вразити світ. Для мене, УСС є саме тим середовищем, що здатне проявити в кожному його найкращі сторони, і зробити щось корисне для себе, товаришів та суспільства.

Михайло Полажинець
Олег Унгуляк
Чернівці

Олег народився та виріс в селі Колінківці, де брав не останню роль у житті учнівського самоврядування. У 2018 році відвідав молодіжний саміт «БУМ». З 2019 року є студентом Чернівецького національного університету іменні Юрія Федьковича, де навчається за спеціальністю «Менеджмент організацій і адміністрування ». У цьому ж році став членом Студентського Парламенту Економічного Факультету. Приєданався до лібертаріанського руху влітку на Програмі лідерства 2022.

УСС як на мене — це одна з всеукраїнських платформ, що складається з ініціативної молоді, яка прагне просувати ідеї лібертаріанства. Позитивні емоції, необхідний досвід, активності та рефлексія на різні теми – це теж, на мою думку УСС. Тому, всі розмови, що УСС є родиною та колом однодумців, як на мене виявились чистою правдою.

Олег Унгуляк
Анастасія Лапановська
Одеса

Анастасія народилася в українській Венеції – в місті Вилкове. З двох років жила з батьками в невеличкому селі Матроска, там же і закінчила школу. В дев’ятому класі вступила в організацію СОУП (Самоорганізуючий учбовий простір), де разом з іншими учасниками написали свій перший екологічний проєкт.
Після школи вступила до Ізмаїльського державного гуманітарного університету на спеціальність 081 Право, зваживши всі за та проти на третьому курсі прийняла рішення про необхідність переводу в інший університет, ним став Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. Навчається на четвертому курсі.
Влітку 2022 року пройшла її перша Програма Лідерства, звідси і почався шлях Анастасії з УСС.

На мою думку, свобода – найцінніше, що є в людини, це потреба, це інструмент. Як казав Джохар Дудаєв “Свобода – надто дорога річ, щоб намагатися досягти її задешево. Краще померти, ніж бути невільним”.

Анастасія Лапановська
Тарас Осіпов
Рівне

Тарас – активіст УСС. Родом він із міста Рівне, де закінчив економіко-правовий ліцей. Впродовж навчання у ліцеї почав цікавитися економікою та політикою. Ці зацікавлення вилилися у те, що у 2019 році він вступив до Національного університету «Острозька академія» на спеціальність «Політологія». На другому курсі навчання приєднався до інформаційного центру Європейського Союзу, де організовував Дні Кар’єри ЄС. У 2021 році на базі ВІ “Активна Громада” проводив освітній захід “Як ВРУ впливає на повсякденне життя українця?”. На початку 2022 року брав участь у програмі Active Citizens від British Council та проходив стажування у Рівненській міській раді. Після початку повномасштабної війни доєднався до кібервійська. У серпні 2022 року приєднався до УСС, коли пройшов відбір та потрапив на Програму лідерства.

Для мене поєднання ідей економіки, політології та філософії – це продовження мого життя. Я переконаний, що саме за ідеями свободи та лібертаріанства майбутнє нашого світу, а особливо нашої успішної повоєнної України. І саме УСС – це команда, що максимально відображає ці ідеї, це команда потужних та вільних однодумців які вже стали, стають або стануть у майбутньому рушієм змін.

Тарас Осіпов
Анна Березіна
Одеса

Анна народилася та виросла у старовинному та мальовничому місті Одеса.
У 2021 році закінчила базову загальну середню освіту з середнім балом 11,7 та мистецьку школу з відзнакою.
У цьому році вона закінчує 11-ий клас та планує вступати до “Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової”. Ще з середньої школи активно брала участь у різноманітних проєктах: соціальні акції спрямовані на розкриття екологічних проблем Одеси та популяризацію робітничих професій, волонтерські проєкти, організація освітніх заходів. У 2021 році захистила роботу МАН серед школярів за напрямком “Право”. В період з 2020 по 2021 рік була віце-президентом шкільного самоврядування. З 2021 року членкиня Молодіжної ради при Одеській районній раді та ГО “Молодіжна рада Одеської області”.
З початком повномасштабного вторгнення стала волонтером від “СпівДіяХаб”.
А у 2022 році приєдналася до ГО “Українські Студенти за Свободу”.

“Для мене завжди була привабливою ідея свободи та рівності. Як казав Антуан де Сент-Екзюпері:” Свобода існує лише для того, хто кудись іде”, ми в УСС не просто діємо, ми біжимо до вільної України. Для мене УСС – це одна велика родина, яка з кожним роком стає все більшою та міцнішою. Саме завдяки цій організації молодь має змогу відстоювати свою свободу. Від нас залежить майбутнє нашої країни, ми обираємо свій шлях та своє оточення. Я щаслива, що стала частиною цієї спільноти, яка розділяє мої погляди та бажання. Ми мріємо щоб нове покоління народилося у вільній та незалежній країні, яка розвивається та живе далі і ми зробимо ддя цього все, що від нас залежить. Свобода для мене – це право стати кращою та бути щасливою і я буду боротися за неї разом з УСС!”

Анна Березіна
Анастасія Гесть
Луцьк

Анастасія народилася і виросла у Луцьку. У 2020 році закінчила школу та вступила в Волинський національний університет імені Лесі Українки, на факультет іноземної філології. Вивчає німецьку, англійську та французьку мови, у майбутньому педагогиня.
Бере активну участь у студентському самоврядуванні, очолює студенський профком свого факультету. Наприкінці 2021 року стала координаторкою Української Волонтерської Служби у Луцьку.
Про УСС дізналася від подруги, яка уже була членкинею організації. Спочатку стала Прихильницею, а згодом взяла участь у Програмі Лідерства 2022.

Можна безкінечно спостерігати за тим, що тобі не подобається у суспільстві, паралельно скаржачись на те, як погано нам живеться. Або ж зайняти проактивну позицію і самим стати зміною, і власним прикладом заохочувати до цього інших. Тому я приєдналася до УСС – спільноти, яка не лише близька мені за цінностями і поглядами, але допомогла мені краще зрозуміти основні засади політології, економіки та філософії, ну і звісно знайти однодумців з усієї України. Свобода для мене – це право, обов’язок, честь, відповідальність, це цінність суспільства, яке ніколи не стане рабами. Тому ми, студенти, маємо відстоювати те, що нам важливо на усіх можливих фронтах.

Анастасія Гесть
Іванна Шевчук
Тернопіль

Іванна – родом з Рівненщини. У гімназії спершу поглиблено вивчала гуманітарні науки, а опісля перейшла на природничий профіль, що допомогло вступити у медичний університет ТНМУ. Наразі є студенткою 5 курсу. У серпні 2022 приєдналась до УСС, хоча знала про організацію давно, війна все змінила і дала розуміння.

“УСС – це про людей, про вільних, сильних, здатних творити зміни”

Іванна Шевчук
Софія Довганик
Львів

Софія народилася та виросла у Львові. У 2022 р. закінчила навчання в університеті у Варшаві на напрямку “дизайн візуальних комунікацій”. У 2021р. навчалася мистецтву в університеті мистецтв в Діжоні в рамках програми Еразмус. Зацікавлена у поглибленні свої знань в сфері українського мистецтва та дизайну, аби створювати тяглі та відповідальні дизайн проєкти на українському ринку. У 2022 р. доєдналася до УСС, бо відчула, що це правильний крок на шляху до боротьби за свободу!

“Прозвучить банально, але УСС це про спільноту людей із подібними поглядами та цінностями, про людей, яким не байдуже. Власне така організація дозволяє діяти і бути певним, що ти маєш опору – підтримку в обличчях інших активістів.”

Софія Довганик
Дарка Шпак
Житомир

Дарка – активістка УСС. Народилася та виросла в місті Житомирі, де 2020 року закінчила профільний ліцей, факультет лінгвістики. З 2020 року і донині є студенткою Житомирського державного університету «Житомирська політехніка» за напрямком «Менеджмент». Паралельно цьому є студенткою Харківського політехнічного інституту. До УСС приєдналася у 2022 році після Програми Лідерства.

Для кожної людини Свобода – найбільша цінність. Для кожного українця – життєво необхідна потреба. Хоча б раз у житті кожен з нас чув, щось на кшталт «ви втрачене покоління». Такі організації як УСС гуртують довкола себе людей, які не згодні з цими словами і готові щодня доводити протилежне. Ми, ті хто знає ціну Свободи не на словах, – надія майбутнього України. Якось в одного мудреця запитали: «чи довго чекати змін? якщо чекати, то довго»,- відповів він. Спільнота УСС не просто чекає змін, ми є рушійною силою змін.

Дарка Шпак
Олег Гвоздик
Тернопіль

Олег – активіст УСС. Він виріс у місті Тернопіль. Там же навчався і закінчив школі. Навчається у Тернопільському Національному Технічному Університеті ім. І. Пулюя за напрямком «Фінанси, банківська справа та страхування». У 2018-2019 роках навчався у Wilbur Wright College в Чикаго. Приєднався до лібертаріанського руху влітку 2022 року, потрапивши на Програму Лідерства у Меджибожі.

Наше покоління на власні очі бачить, що свобода – це ідеї за які варто боротись, ідеї за які боряться прямо зараз. Складно боротись одному, і УСС об‘єднав студентів в спільною ідеєю, спільною метою, щоб кожен наш крок вів нас по правильному шляху. Саме об‘єднання робить нас сильнішими. І я впевнений, що з цими людьми ми принесемо багато змін – насамперед у власне життя.

Олег Гвоздик
Віктор Батіг
Київ

Віктор народився у невеликому селищі Гусятин Тернопільської області де провчився одинадцять років. Там вчився грати на сопілці та тромбоні, проте особливих досягнень не здобув. Опісля його затягнуло в авіамоделювання, де він вперше зробив свій міні-літак. Звідти перейшов до картингу, де допоміг зібрати перші машинки для гуртку. Дальше життя його повело до Києво-Могилянської академії на спеціальність “Публічне управління та адміністрування”. До УСС приєднався у 2022 році, дізнавшись про організацію від одногрупника.

Для мене свобода – це принцип. Бути свобідним у кожній сфері життя – це моє прагнення та мотивація рухатись дальше. В УСС я знайшов людей з подібними поглядами та цінностями, які завжди допоможуть у навіть у найскладнішій ситуації.

Віктор Батіг
Олеся Герин
Тернопіль

Олеся родом із невеличкого села на Львівщині, але останні 3 роки проживає у Тернополі, де й навчається за спеціальністю політологія. Почала проявляти зацікавленість у політичних ідеологіях та громадській активності ще з підліткового віку, волонтерила на різноманітних проєктах та взаємодіяла із людьми, що відстоювали різні погляди на політичне життя. До організації вирішила приєднатися, оскільки ідея свободи завжди була для неї найбільшою цінністю, а УСС об’єднує таких людей.

“Свобода -це радість. А як писав Жадан: “радість це те, що дається з боєм”. Ці слова виникають у моїй голові щоразу, коли замислююсь над ідеєю свободи. УСС змушує мене радіти, бо довкола я бачу людей, які мають схожі цінності і які готові за них боротися. Українські студенти за свободу це не лише про впевненість у тому, що нам є за що боротись, це про впевненість у тому, що у нас є кому боротись. УСС це про людей свободи.”

Олеся Герин
Леон Константінов
Одеса

Лео народився у Вилково, але більшість життя прожив в Одесі. До волонтерського та активістського руху приєднався у 2017-му році. З 2020-го року є членом Студради Університету Карпенка-Карого. Брав активну участь у декількох організаціях (зокрема — БФ «Sunflower of Peace», «Hurry Up! Ukraine», ВЦ «Екпедиція» та інші) з соціальним спрямуванням, має реалізовані та працюючі проєкти у різних сферах. До УСС приєднався після Програми Лідерства 2022.

Формування молодого покоління залежить від таких живих й активних ініціатив як УСС. Коли існують борці за свободу, коли думку про свободу лунає завдяки таким людям, як члени УСС. Цінність свобод та ціннування прав має інформаційно поширюватись та реалізовуватись через такі проєкти, які втілюються та можуть бути втілені у рамках цієї організації.

Леон Константінов
Маркіян Головецький
Львів

Маркіян — активіст УСС. Він виріс у с.Крукеничі, Яворівського р-ну, Львівської обл., де закінчив школу-ліцей. З 2017 року навчається у Львівському національному медичному університеті ім.Данила Галицького на лікаря загальної практики. Приєднався до лібертаріанського руху в літі 2022 року через «Програму лідерства».

УСС — це про свободу в усіх її проявах. Що таке свобода? Це змога бути собою. Це мільярди людей, що є окремими унікальними світами-індивідуальностями. Це про щасливих та заможних людей, які задоволені життям.

Маркіян Головецький
Сергій Шевяков
Харків

Сергій – активіст УСС. Виріс у місті Полтава. З 2020 року є студентом факультету юстиції Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого у Харкові за спеціальністю “Право”. З дитинства цікавиться феноменом людини і людської природи, збираючи інформацію з усіх наук що стосуються цих понять. Прийшов до УСС, ставши учасником Програми Лідерства 2022.

УСС — це прекрасно сконструйоване у вигляді громадської організації маленьке суспільство із прекрасних людей, які завдяки своїм мотивам реалізують найрізноманітніші великі справи, що у першопринципах несуть ідеали вільної і квітнучої України. Для мене велике щастя бути частиною такої спільноти і вносити свій вклад в її розвиток, тим самим забезпечуючи свій власний.

Сергій Шевяков
Дар'я Гросул
Кропивницький

Дар’я – креативна активістка УСС. Народилася у місті Кропивницький. Ще у шкільні роки почала розвивати свій лідерський потенціал через шкільне самоврядування та політичні школи. З 2019 р. вивчає Міжнародне право у Хмельницькому університеті управління та права, є активною членкинею наукового департаменту СтудРади університету.
Дар’я цікавиться екологічною повісткою та фемінізмом. У вільний час дебатує, відвідує Моделі ООН, вивчає іноземні мови.

Свобода для мене – це про жагу чини відповідно до власних переконань, про відсутність страху.

Дар’я Гросул
Аділь Абдураманов
Київ

Аділь — єдиний (поки що) кримський татарин на всю УСС. Народився у Євпаторії, але все життя прожив в Києві. До того, як вступити в УСС, керував у 2020-2021 роках київським осередком Європейської асоціації студентів права (ELSA), а потім у 2021-2022 роках очолив українську національну групу ELSA. Студент-юрист 2021 року по версії Асоціації адвокатів України. З 2022 року займає посаду асистента з зовнішніх відносин Президента ELSA International. Третій рік працює юристом, спеціалізується на праві інтелектуальної власності і захисті даних. Окрім цього, фотографує, перекладає англійською мовою, пише вірші та іноді виступає зі стендапом.

Про УСС я знав давно, з 2019 року, але долучився лише у 2022. Це був свідомий вибір, приблизно як ти підходиш до пропозиції одружитися до жінки — тільки замість жінки організація на 400+ людей. Мені надзвичайно близькі цінності, які сповідує організація, і вайб людей, які є її членами, тому я хочу покласти свої сили та натхнення, аби про нас знало якомога більше молодих українців, і хотіли працювати разом з нами заради майбутнього України.

Аділь Абдураманов
Арсентій Петрик
Луцьк

Арсентій – більшу частину свого життя провів в Луцьку. Ще в школі відчував дискомфорт що до оточення та ставлення до себе. Легше стали лише коли він потрапив в студентський актив свого вишу. Там він нарешті зміг проявляти себе, свої думки, не боятись що комусь це не сподобається. В 2021 Арсентія обирають головою студентської ради географічного факультету, тепер його творчістю пронизаний увесь факультет інколи навіть і університет. 2022 році обирається на другий термін. В червні він помічає рекламу, Програми Лідерства від ГО УСС і вирішує, чому б ні. З цього моменту він стає частиною великої сім’ї де вже нарешті відчув себе на тому місці якому і має бути.

“Свобода — це твоя іскра яка дає розгорітись твоєму життєвому багаттю”

Арсентій Петрик
Олена Устименко
Вінниця

Олена — активістка УСС, яка виросла в мальовничому місті Чернігів, де закінчила школу із золотою медаллю. З 2021 навчається у Вінницькому національному медичному університеті імені Пирогова на спеціальності “Медицина”. Займалася 9 років танцями, багато подорожує і любить читати книжки(особливо детективи та психологію).Вступила до лав УСС після Програми Лідерства 2022.

“УСС-це сім’я, яка тебе не кине і буде допомагати і підтримувати, навіть в такі складні часи”.

Олена Устименко
Анастасія Слободяник
Одеса

Анастасія з невеликого містечка Роздільна, що на Одещині. Там народилась і там же закінчила школу. У 2019 році вступила в Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова на достатньо актуальну нині спеціальність – міжнародне право. З 2021 року – експертка в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Влітку 2022 року Настя долучилась до рядів Українських Студентів за Свободу, ставши активісткою. Має два палких хобі – читання та хореографію.

Для мене Українські Студенти за Свободу є випадком унікального поєднання різноманітності та єдності. Якими б різними ми не були, однак ключовим для нас є прагнення до Свободи та розуміння того, що Свобода – це найцінніше, що може бути у людини та від чого великою мірою залежить усе інше. А ще, тут об’єднання чудесних людей, і кожен готовий поділитися своїм досвідом з іншими.

Анастасія Слободяник
Євген Костогризов
Київ

Євген – активіст УСС. Народився і все життя прожив у Києві, але сім’я за лінією батька походить з Криму. З середньої школи почав цікавитися міжнародною політикою та міжнародними відносинами. Фінал закономірний: зараз Євген вчиться за спеціальністю “Міжнародні відносини” у Києво-Могилянській академії. Неодноразово був учасником та організатором моделей ООН та дебатних турнірів.

Українські Студенти за Свободу — це база.

Євген Костогризов
Львів

Вадим – маленький гвинтик в УСС. Він виріс в Деражні Хмельницької області, у 2018 поступив у Обласний ліцей міста Хмельницький, навчався на фізмат профілі. Після випуску навчається в ЛНУ за спеціальність “Фінанси, банківська справа та страхування”.

Вільні панують над рабами. Для мене ідеї лібертаріанства- це ідеї вільного індивіда. Вільного від власної спальні до політичних поглядів. УСС-це є втілення класичної ліберальної ідеології яка збудувала сучасний світ але , на жаль, поступилася місцем більш популістичним ідеологіям. УСС – це новий ковток свободи в українському суспільстві.

Вадим Розводівський
Олесь Очеретяний
Київ

Олесю у певний момент свого життя вдалося закінчити найкращий факультет найкращого університету України. Для тих хто не в курсі, то мова ведеться про Історичний факультет КНУ ім. Т. Шевченка. Як результат спеціально навченою та вповноваженою на те особою було видано диплом (і їх навіть два) в червоній обкладинці, як свідчення того що цей папірець з відзнакою. Після цього такі речі припинили видавати, тому Олесь є власником limited edition найкращого диплома, найкращого факультету, найкращого університету. Оскільки, якщо людина стає істориком, то це на довго Олесь на цей момент завершує перший рік аспірантури в Інституті історії України НАНУ. За період своєї активної творчої діяльності він встиг досягнути повноліття і навіть забути про це, а також отримати диплом магістра права в ХУУПі ім. Л.Юзькова (як це сталося — досі невідомо).

В УСС потрапив за звичайним збігом обставин, адже Програма лідерства проводилася неподалік його пункту постійної дислокації. Олесь не жаліє про те, що долучився до такого заходу, а тим паче до УСС. За його словами, де як не тут можна усвідомити істину, що свобода – це можливість володіти власним часом, адже на Програмі лідерства ця теза визначає, чи приймеш ти теплий душ вранці.

Олесь Очеретяний
Марія Чирва
Харків

Марія – активістка УСС. Народилась у Кривому Розі, але згодом разом із родиною переїхала до Харкова. Ще у шкільні часи брала активну участь у суспільному житті. Є студентом Харківської державної академії дизайну та мистецтв за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», де бере участь у студентському самоврядуванні. Вважає свободу найвищою цінністю, тому стала прихильником (а невдовзі – активістом) УСС після дебатів у Харкові (лютий, 2022). Мріє про створення українського конкурентноспроможного кіноринку та незалежне кіновиробництво.

УСС – спільнота, що єднає людей, для яких свобода є чинником успішного майбутнього нашої держави. Я вірю у верховенство індивідуальної свободи над будь-чим та непорушність прав людини на Життя, Свободу та тяжіння до Щастя (прав, які неодноразово було відібрано у нашого народу)

Марія Чирва
Володимир Коверя
Київ

Володимир народився і виріс у місті Дніпро. Після закінчення місцевої школи у 2021 році вступив до Університету ім. Альфреда Нобеля за напрямком “Політологія”, але вже через рік перевівся на ту ж саму спеціальність в КНУ ім. Тараса Шевченка. Доєднався до УСС влітку 2022 року, пройшовши Програму Лідерства. Є дійсним членом міжнародної молодіжної організації European Democracy Youth Network (EDYN).

Для мене УСС — це мотивація діяти заради розвитку себе і суспільства. Ця спільнота з неймовірних людей, які всім серцем прагнуть до суспільних благ, не залишає ніяких сумнівів щодо того, що громадський рух в Україні в надійних руках.

Володимир Коверя
Христина Шмирко
Львів

Христина виросла в місті Кристинопіль (теперішня назва – Червоноград, але вона вірить, що місто поверне свою першу назву). У 2020 році поступила в УКУ. Зі школи була зацікавлена академічною діяльністю, чим продовжує займатись: маленькими кроками йде великим пластом літератури. До УСС приєдналась влітку 2022 року.

“УСС несе собою цінності свободи. Бути поруч з людьми подібних поглядів – дуже навіть зворушливо…За це й полюбила УСС. З ними хочеться робити, бо ти знаєш, що разом зможете”

Христина Шмирко
Любов Григор'єва
Чернівці

Виросла у місті Бровари і навчалась в класі з філологічним напрямком. В 2016 році поступила в ЧНУ імені Ю. Федьковича на спеціальності міжнародні відносини. Паралельно займалась волонтерською діяльністю, зокрема приймала участь і допомогла в організації науково-популярних івентів 15×4.
З 2021 року почала займати активну позицію й досліджувати культурне надбання часів радянського союзу, включаючи декомунізацію та приймати активну участь подіях УСС.
Замість того, щоб просто стати прихильником, вирішила долучитись до УСС і стати активістом.

“Для мене тема свободи була актуальною ще з часів підліткового періоду, коли батьки тягали мене на помаранчевий майдан, але на саме поняття свободи дивилась вузько. Момент переїзду на Буковину і сепарції від батьків відкрив для мене багато культурних факторів завдяки яким я більше дізналась історію утисків нашого народу. З рокового моменту мого життя, я дізналась про УСС, але не планувала долучатись. Проте після знайомства з багатьма активістами УСС – відчула себе комфортно і в колі однодумців. Зрозуміла, що я серед людей, які також широко розуміють свободу і для кожного з них вона особливо важлива. Вони надихнули мене ще більше рухатись в напрямку лідерства і просування особистих свобод! Для мене УСС – це про особливу спільноту!”

Любов Григор’єва
Дар'я Гаврилко
Полтава

Дар’я народилася в місті Полтава та все дитинство займалася творчістю: танцювала, малювала, писала. Створювати красу завжди було одним з її захоплень. Із 2018 року стала членкинею Міжнародної Академії літератури і журналістики (МАЛіЖ).
У старшій школі почала поглиблено вивчати математику, цікавитися програмуванням та вивчати питання екології. У 2021 році розпочала навчання в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» за спеціальністю «Комп’ютерні науки». Дівчина вірить, що оточення є однією з складових гармонійного розвитку, в 2022 році, пройшовши Програму Лідерства, стала активісткою організації.

УСС — це можливість розвивати Україну, де Свобода головна цінність і складова прогресивного майбутнього та щасливого життя. Організація об’єднує особистості з різноманітними цікавими думками, але з великим вільним серцем. Люди малюють світ разом, а коли мають спільні цінності – спроможні створити диво.

Дар’я Гаврилко
Степан Прохоров
Полтава

Степан — студент Національного університету ” Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка “, за спеціальністю Комп’ютерні науки. Народився і виріс у місті Полтава, після закінчення школи вступив у Харківський національний університет радіоелектроніки, де провчився два курси, і повернувся в Полтаву через сімейні обставини. В школі приймав участь у олімпіадах з історії, учасник МАН. Після початку повномасштабного вторгнення став волонтером Полтавського обласного благодійного фонду ” Громадське здоров’я “. Цього літа він взяв участь у Програмі Лідерства,та приєднався до УСС.

Для мене УСС — це команда справді вільних людей, що надихають. Молодь що народилися у незалежній Україні. Вмотивована створювати, реалізовувати, змінювати тут і зараз країну на краще.

Степан Прохоров
Яна Трофімчук
Київ

Це Яна, їй 19 і вона навчається в НаУКМА на українській філології. Народилася і виросла в Рівному. Наразі є активісткою УСС. Після першого курсу взяла перерву від навчання і поступила в УАЛ. Тому останні 5 місяців до початку повномасштабної війни жила і навчалася у Маріуполі. 11 років займалася танцями і закінчила школу сучасної хореографії у своєму рідному місті. Також їй важливо бути корисною і допомагати суспільству, тому була волонтеркою БУРу, Сміливі відновлювати та інших волонтерських проєктів.

Україна – це прихисток свободи. І наше завдання зробити так, щоб це було не далеким майбутнім, а реаліями сьогодення.

Яна Трофімчук
Марія Помаз
Харків

Марія — активістка УСС. Народилась, навчалась й росла до 10-ти років у селищі Новопавлівка в м. Красний Луч (зараз Хрустальний), там давала копняків всім посягаючим стереотипно на її права й готувалась до вступу в Харків. Поза школою в Харкові займалась 7 років геологією та краєзнавством, там просіклась повагою до країни й Харкова, та їх маловідомих надрів. У 10-ому класі Марія прочитала Айн Ренд “Джерело” й почала вивчати об’єктивізм. Поступивши в 2015-ому у ХНУ ім. В.Н. Каразіна почала з цікавості волонтерити у OHCHR, перший івент і був там у жовтні 2015-го. Далі було навчання й волонтерські івенти з цікавості. Під час сидіння у бомбосховищах Марія задумалась, а чому вся її увага була тільки на собі, лібертаріанських питаннях або на волонтерстві без глибоких питань про сучасну діяльність й її перетинання з історією й влітку 2022-го подалась на ПЛ-2022. Яким шляхом вона піде далі? Побачимо.

УСС — це люди. Й скупчення цих людей як і зірки в небі сяє дуже яскраво. Бо саме таке сяйво волі. Свобода це не тільки про роби що завгодно. Це розуміння суті кожного свого кроку. Вміння горіти за власну мету й передавати полум’я як естафету, допоки уявна світлина не протисниться у фізичну реальність. Тепер мій вогонь — твій вогонь (Cемен Обломей).

Марія Помаз
Владислав Шумілов
Львів

Владислав – активіст УСС. Він виріс у місті Дніпро, де і закінчив школу. З 2019 року навчається в Львівському Національному Університеті імені Івана Франка за напрямком “Право”, також з 2021 року навчається в Придніпровській Державній Академії Будівництва та Архітектури за напрямком “Менеджмент та адміністрування “. Приєднався до УСС у серпні 2022 року, коли потрапив на Програму Лідерства 2022 у Меджибожі. Майбутній юрист який постійно прогресує у цій сфері, проходив стажування у ЛМР в Управлінні Безпеки міста, також стажувався по программі “Антикорупційна школа” в НАБУ, в 2021 році брав участь у “Szkoly Prawa Polskiego”.

Свобода особисто для мене – це поняття вже звичне, тому що я народився у вільній Україні. Але я розумію, що свобода це та змінна яку треба цінити. Змінна тому що її можуть забрати в тебе в будь-який момент часу. УСС вчить цінити свободу, показує, що молодь має добиватись її гарантій у всьому: свобода думки, свобода волевиявлення, свобода віросповідання і ще багато інших варіацій свободи. Цікаво те що УСС робить ставку саме на молоде покоління, адже якщо бути відвертим, молодь – це двигун прогресу країни і світу в цілому!

Владислав Шумілов
Єлизавета Ярмоленко
Київ

Ліза — активістка УСС. Народилась у Кривому розі. В 16 років закінчила художню школу, активно приймаючи участь в міжнародних конкурсах. В 17 років започаткувала курс графічного дизайну, та викладала його в художній школі. Допомогла виграти “Громадський бюджет” н створення класу графічного дизайну. З 17 років почала активно працювати та не пішла одразу в Університет. В 2020 році пройшла до УАЛу. Після закінчення стала більш активною в громадському житті країни, проактивною, цікавитися політикою та своєю державою. Брала участь в молодіжних проєктах. З 2020-2022 мала 2 Gap year, на другому присвятила його дослідженню себе. Саморозвитку, розуміння чого хоче від життя, а також спробувала себе на 5-тьох роботах. Після чого в 2022 році вступила в КПІ на 126 спеціальність.

УСС – це можливість для людей зі спільними цінностями об’єднатися заради розвитку та співпраці.

Єлизавета Ярмоленко
Мар'яна Гайдук
Тернопіль

Мар’яна – активістка УСС з 2022 року. Вона народилася і виросла в місті Тернопіль. Навчалась та завершила школу у 2020 та поступила в цьому ж році в Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. Опановує спеціальність ” історія (середня освіта)”. Бере активну участь у студенському житті університету та в скауцькій організації. Приєдналася до ліберанського руху літом 2022 року, коли потрапила на з’їзд УСС у Меджибіж.

Що являє собою «Українські Студенти за Свободу»? По-перше, це спільнота де зможеш знайти коло однодумців які підтримують найголовнішу цінність — свободолюбність та бунтарність ламати утиски в які нас прагне загнати федерація росія. По друге — можливість стати активним та свідомим громадянином України і відстоювати правильний шлях до свободи й демократії.

Свобода — це розкіш, яку не кожен може собі дозволити. О. Бісмарк

Мар’яна Гайдук
Поліна Ветрова
Чернігів

Поліна – активістка УСС. Виросла у містечку на березі моря Бердянську. Була активною учасницею учнівського самоврядування. Зараз навчається у місті Чернігів. Займається волонтерством.

Дізналась про Програму Лідерства, випадково натрапивши на рекламу. Не маючи ніяких уявлень про організацію, подала заявку і пройшла. Але потрапивши на Програму зрозуміла, що це те, що я шукала. Розумна, цікава молодь, у якої горять очі. Студенти, які хочуть і можуть змінювати країну на краще.

Поліна Ветрова
Антон Небожинський
Хмельницький

Антон – активіст УСС, виріст у мальовничому містечку Ярмолинці що на Хмельниччині, де закінчив навчання у школі. З 2020 року Антон навчається у Хмельницькому Національному Університеті на спеціальності Комп’ютерні Науки. Його завжди цікавило програмування та саморозвиток, з 2016 року почав цікавитись політикою, економікою, військовою справою, а саме оперативним мистецтвом, людиною що вперше показала йому ідеї лібертаріанства і вільного суспільства став вчитель Історії, який на історичних прикладах навчав початкам політики та економіки. З 2019 року Антон займався просвітницькою діяльністю у своєму містечку ламаючи стереотипи у своїх друзів та знайомих про капіталізм та лібертаріанство. У 2022 дізнався про УСС від свого друга – Романа Грабкова, після чого пройшов відбір і став учасником програми лідерства.

Для мене УСС – це більше ніж організація, це спільнота людей, вільних людей які об’єднані духом свободи, кожна людина тут по своєму унікальна, амбітна, вільна і готова боротись за свободу. Ці люди є фундаментом позитивних змін в нашій країні. Вони займаються важливими речами, а саме активно створюють круті проєктb та будують вільне громадянське суспільство України. Дізнавшись про УСС, та пройшовши програму лідерства, я дуже радий стати частиною цього руху та розділити ці ідеї і цінності.

Антон Небожинський
Олександр Клочков
Київ

Олександр — активіст київського осередку УСС. Народився і виріс в місті Запоріжжя, де в 2017 році закінчив гімназію з поглибленим вивченням іноземних мов. В 2021 році отримав ступінь бакалавра в за спеціальністю “Комп’ютерна інженерія” в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Зараз є здобувачем ступеня магістра за тією ж спеціальністю. З перших студентських років бере активну участь в суспільно-політичному житті шляхом просування проєкту-переможця громадського бюджету для рідного факультету, волонтерства і участі в акціях протесту. Будучи знайомим з і сповідуючи ідеї лібертаріанства зі старшої школи був радий приєднатися до спільноти однодумців під час Програми Лідерства 2022 року.

“Я вважаю, що суспільство може жити в гармонії і добробуті, лише якщо кожен індивід розуміє і бере на себе відповідальність за власне щастя. Ідея, що хтось інший може вирішити за людину якій їй краще, здається мені злочинною і аморальною. Я вірю, що організація Українські Студенти за Свободу є тим вогником, що розпалить багаття ідеї індивідуальної свободи, як найвищої цінності, в серцях мільйонів українців і допоможе зрозуміти цю цінність в усій її повноті.”

Олександр Клочков
Олеся Гордовська
Кременчук

Леся – колишня ліцеїстка “Політу”, біг бос на волонтерці та майстер з набування нових навичок за короткий термін.

Ця організація дає змогу себе проявити, знайти однодумців та захищати те, у що ми віримо. А ми віримо у людей й їхню здатність робити змінити. Тому я тут.

Олеся Гордовська
Марія Ялова
Київ

Марія народилася і живе в Києві. У 2020 році, закінчивши школу, стала студенткою Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, історичного факультету, де вивчає історію української та світової діаспор. Зі школи цікавиться історією, культурою, традиціями та міфологією різних країн світу.
Про лібертаріанський рух дізналася влітку 2022 року і одразу вирішала доєднатися до ”Українських студентів за Свободу”, пройшовши Програму Лідерства.

‘УСС – це спільнота, згуртована ідеєю свободи у всіх аспектах життя і цілями, які вони прагнуть втілити в життя. Також ” Українські Студенти за Свободу” – це про свідомих, активних та дружніх людей, які зацікавлені в розвитку України та створенні кращого майбутнього. Для мене шлях з УСС тільки починається, проте я вже розумію, що це буде щось неймовірне! “

Марія Ялова
Даніїл Пожидаєв
Запоріжжя

Даніїл народився в великому українському місті – Донецьк, і жив там до 2014 року. Потім переїхав до Запоріжжя, де і проживає досі. Громадською активністю почав займатися з 2017 року. Зі своєю командою він організовував Моделі ООН та заходи присвячені всебічному розвитку молоді нашої країни.

Даніїл цікавиться психологією, підприємницькою діяльністю, та «темками».
Як то кажуть, людина виїхала з Донецьку, а Донецьк з неї ні 🙂

Про лібертаріанство дізнався влітку 2022-го. Пройшов Програму Лідерства і приєднався до «Українських Студентів за Свободу». Зараз він активіст цієї неймовірної організації.

«УСС – це нетворкінг з надзвичайно освіченими і розумними людьми, які буквально живуть одним подихом з тобою. Тільки-но стаєш частиною цієї спільноти, як виникає дивне відчуття, що в тебе з співрозмовником є унікальне порозуміння, яке можна відчути тільки з близькими людьми. УСС – це про свободу, це люди, це молоді сильні лідери, які потрібні нашій державі, які об‘єднані спільною ідеєю Я вірю, що разом, як єдине ціле, ми зможемо розбудувати нашу країну і змінити її на краще.

Даніїл Пожидаєв
Гордій Андрусів
Львів

Гордій народився та виріс у Львові, де закінчив фізико-математичний ліцей, ставши переможцем Міжнародної олімпіади з хімії. Двічі лауреат премії Програми підтримки обдарованої молоді м. Львова. З 2019 є студентом хімічного факультету ЛНУ ім.І. Франка. У 2022 році в пошуках ком’юніті активної молоді доєднався до лав Українських Студентів за Свободу.

Індивідуальна свобода для мене – найвища цінність, а відповідальність за власну індивідуальну свободу – найвища відповідальність. УСС – це неймовірне ком’юніті людей, які не лише розділяють ці погляди, але й готові системно відстоювати такі ідеї в українському суспільстві. Я щасливий долучитись до цього ком’юніті та сподіваюсь зробити свій внесок до цієї роботи!

Гордій Андрусів
Юлія Щербина
Одеса

Народилась і виросла в мальовничому селі Козацьке, що на Одещині. У 2020 році закінчила ліцей у місті Білгород-Дністровський, після чого вступили до Національного університету “Одеська юридична академія” на спеціальність “право”. Стала активісткою УСС після Програми Лідерства у 2022 році.

Свобода – важке і глибоке поняття, для багатьох – невизначене, УСС – допомагає зрозуміти свободу, і далі діяти – боротися за свою свободу, і свободу своєї країни. Це сім’я, об’єднана однією метою – створення вільного суспільства процвітаючої України.

Юлія Щербина
Назарій Величко
Київ

Назарій – народився та виріс у місті Хмельницькому. Після 9 класу Хмельницької гімназії №1 вступив до Хмельницького політехнічного коледжу, де отримав базові технічні знання. Після 3 курсів коледжу, через бажання вчитися у Києві, забрав документи та вступив до Національного авіаційного університету, спеціальність – комп’ютерні науки. Під час проживання в Києві відвідував максимальну кількість соціальних та культурних заходів, та карантин взяв своє та він повернувся до Хмельницького. У 2022 заповнив анкету пройшов на ПЛ і, згодом, потрапив до лав УСС, де планує брати активну участь в житті організації.

Я йшов на Програму Лідерства з думкою, що сьогодні свідомий українець зобов’язаний знати і політологію, і історію, і культуру, і право – і все це надає ПЛ. І, як виявилось, УСС надає ще більше – неймовірну кількість надзвичайних людей в твоєму житті, які розділяють твої погляди і разом ви можете все!

 

Назарій Величко
Ілля Карцев
Київ

Простий хлопчина Ілля, з невеликого міста на Донеччині, поступив у КНУТШ на Інженера Програмного Забезпечення, дуже радий що у 17 років знайшов таку організацію як УСС, котра дає надію на світле майбутнє України. Ще з малечку починав програмувати й наразі є непоганим розробником телеграм-ботів.

УСС – це місце з фантастичними людьми які допоможуть тобі у складну хвилину життя, бо ми всі це велика лібертаріанська (здебільшого) сім’я!

Ілля Карцев
Ірина Галич
Київ

Ірина народилась і виросла і місті Ковель, у 2021 році закінчила школу, зараз — студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія» на спеціальності економіка.

Вірю, що УСС допоможуть мені закохувати людей в ідеї та ідеали свободи.

Ірина Галич
Олена Тимофєєва
Одеса

Олена – активістка УСС. Вона родом з невеличкого села Козацьке що на Одещині. В 2020 році після закінчення одинадцятого класу Олена вступила на факультет журналістики, в Державний університет інтелектуальних технологій та зв’язку в місті Одеса. Влітку 2022 року вона приєдналася до Одеського осередку УСС після проходження Програми Лідерства.

“Свобода – найвища цінність. Популяризувати ідею свободи, боротися за неї та берегти її повинен кожен з нас. УСС – це натхнення, це можливості, це купа однодумців які підтримують та цінують тебе, УСС – це мотивація та боротьба за світле майбутнє. УСС – це свобода.

Олена Тимофєєва
Тетяна Махомета
Львів

Звуть Тата або Таня – новоприбула активістка в УСС. Виросла у місті Луцьку, там закінчила і школу. У 2021 році вступила до Національного університету «Львівська політехніка» за спеціальністю «Туризм». До карантину активно займалась громадською діяльністю, була членкинею молодіжної громадської організації «ФРІ». Зараз дівчина активно займається фотографією та розвитком власних соцмереж, також створює українські традиційні прикраси з бісеру.

УСС – це про свободу твого польоту, твоїх можливостей і віру в краще вільне життя.

Тетяна Махомета
Тарас Якимчук
Тернопіль

Тарас — активіст УСС. Він зріс на Тернопільщині, де, здобувши середню освіту, вступив у 2019 році на історичний факультет Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, де здобуває знання за фахом історика-археолога. Активно займається дослідженням археологічної спадщини України. У 2022 році у ролі волонтера він взяв участь в експедиції Інституту археології НАН України, що досліджувала археологічну пам’ятку в Чернівецькій області. Громадські організації, на думку Тараса, є запорукою розвитку демократії, тому він вирішив спробувати себе на Програмі Лідерства 2022 від УСС, за результатами якої приєднався до організації, що близька йому по цінностях.

УСС – це спільнота активних молодих людей, котрі прагнуть змінити Україну на краще. Бути частиною такої спільноти – честь. Засади на котрих стоїть організація, є притаманними для усіх розвинених країн, що вважаються для нас взірцевими. Саме завдяки цій спільноті, Україна в майбутньому стане взірцем для інших.

Тарас Якимчук
Вадим Чабан
Чернівці

Вадим – активіст УСС. Він народився та виріс у Чернівецькій області, де з самого дитинства був причетним до розвитку родинного господарства і навчився необхідності вміти якомога більше речей, аби бути кращим як розумово, так і фізично. З 2019-го року навчається у Чернівецькому національному університеті за напрямком “Міжнародні відносини”. У 2022-му році після тривалих рефлексій, читання стоїків, закалювання самого себе усвідомив, що цінності Свободи для нього стоять вище багато чого іншого. В тому ж році став активістом Українських студентів за Свободу. Вірить у те, що Україна матиме велике геополітичне майбутнє як держави, яка є великим оплотом Свободи у Європі, де кожен має право жити так, як йому хочеться(в рамках закону). На даний час поєднує навчання та працю на своєму господарстві.

УСС — це приклад тієї організації, яка може створити нове покоління українців, котрі будуть прагнути свободи жити так, як хочеться їм. Це організація, яка створює сильних людей, яким дано бути ковалями власного щастя та тим Факелом Світла, який надихатиме оточення ставати їм подібним – Вільним, Сильним та Великим.

Вадим Чабан
Аліна Павлюк
Київ

Аліна народилася у Дніпрі, з дитинства полюбляла проводити час за комп’ютером, що врешті-решт однозначно визначило її майбутню професію програміста. Після 5 років життя у Львові, вона поступила у Київський політехнічний інститут на найкращий факультет (починається на І, закінчується на ПСА), що є одним з її найбільших досягнень. Але їй було мало тому зараз вона переїжджає до Японії і планує далі розвивати свої програмістські навички і сподівається, що зможе застосовувати їх у великих та важливих проєктах.

УСС – це про людей, які вірять в себе, в інших та в майбутнє, яке вони можуть створити. УСС не тільки заохочує людей боротися разом за свободу, але й об’єднує регіони, людей з різних-різних куточків нашої країни у одну велику потужну енергію, що керує світом. Але водночас ця енергія всередині затишна та комфортна, люб’язна та щира. Люди, об’єднуючись, не тільки чинять опір системі, але й утворюють одну велику сім’ю.

Аліна Павлюк
Соломія Лимар
Львів

Соломія – активістка УСС. Народилася та виросла в місті Турка, Львівської області. Навчається в ЛНУ імені Івана Франка на перекладачку з англійської та французької мов. В 2022 році стала членкинею УСС.

УСС – це змога втілити будь-які круті ідеї, заручившись підтримкою людей з таким же палким бажанням змін, і рухати країну вперед. Крім того це люди, що будуть поруч що б не сталося і завжди виручать в біді.

Соломія Лимар
Олександр Печак
Львів

Олександр — активіст УСС. Він виріс у селі Хоньківці, Могилів-Подільського району, Вінницької області. Після закінчення школи вступив до Національного університету “Львівська політехніка” на спеціальність “Підприємництво, біржова діяльність та торгівля”. Найбільше він зацікавлений у темах економіки, бізнесу, історії, екології та психології. Вже на другому курсі у нього з’явилися ідея для стартапу “Spilnyk”, ціль якого полягала створити платформу, яка б допомогла студентам у пошуках сусідів на квартиру. Тож Олександр зібрав команду і почав працювати, він відповідав за побудову бізнес-моделі, частково UI/UX дизайн і пошук джерел фінансування. Для інвестицій отримання інвестицій його команда подалися на змагання стартапів за підтримки Британської Ради «Creative Spark Big Idea Challenge» де можна було виграти до 3000 фунтів стерлінга. Вони пройшли перший відбір, але на національному рівні не перемогли. Проте їх команда продовжила роботу і станом на 12.09.2022 року планує запускатися. Приєднався до лібертаріанського руху літом 2022 року під час Програми лідерства.

Для мене “Українські Студенти за Свободу” — це люди, які понад усе цінують незалежність та свободу. Люди які здатні на все заради того, щоб відстоювати свої цінності. Люди в яких я бачу зміни, зміни які так потрібні для процвітання нашої України.

Олександр Печак
Софія-Марія Прокопів
Львів

Всебічно-розвинута Немає рекомендацій пробує себе у всьому і шукає себе. Софія народилась та виросла у чудовому місті Івано-Франківськ. Наразі студентка першого курсу Львівського університету імені Франка за спеціальністю «Країнознавство (міжнародні відносини)».З 2016 року волонтер міжнародної організації «Мальтійська Служба допомоги», у якій особливо допомагала сиротам, людям з обмеженими можливостями та онкохворим. Крім того, закінчила музичну школу з фортепіано, завдяки якій прищепила любов до мистецтва. Аматор великого тенісу. З 2022 стала активістом лібертаріанської організації «Українські Студенти за Свободу», де познайомилась з неймовірними людьми та розвинула різноманітні навички.

Це неймовірне місце, яке об’єднало разом молодь повну ентузіазмом і сповненою жагою до розвитку себе і загалом суспільства. Це величезна праця :робити такі корисні і масштабні внески в процвітання нашого молодого покоління. Ніколи б не могла повірити, що зовсім різні люди можуть стати як сім’я за такий короткий час)

Софія-Марія Прокопів
Катерина Шевченко
Кропивницький

Катерина – активістка УСС. Народилася в славному місті Слов’янськ (Донецька область). Ще зі шкільних років почала займатися волонтерською діяльністю у платформі ініціатив “Теплиця”, писала літературні твори, подавалася у МАН, де зайняла 2 місце у обласному етапі. Зараз навчається у ВСП СФК НАУ, де теж веде активне соціальне життя (історико-культурний гурток, участь у міжнародних конференціях тощо). Через війну їй прийшлося переїхати у Кропивницький, де тимчасово і живе. До лав УСС потрапила випадково, але тепер дуже радіє тій рекламі у тг).

“Я вірю, що люди – це безмежний ресурс. УСС надає ідеальні можливості для знаходження однодумців, розвитку, отримання нових знань. Я вірю в майбутнє України та знаю, що ми зможемо все подолати, бо ми і є те саме майбутнє”

Катерина Шевченко
Влада Колодій
Запоріжжя

Влада (не Владислава) – активістка УСС. Вона виросла у Херсоні, де закінчила ліцей.
У 2019-2020 р. волонтерила в ГО “Херсонський волонтерський клуб”.
З 2020 року навчається у Запорізькому національному університеті за спеціальністю “Журналістика”.
З 2020-2021 р. була головою соціального напряму студради факультету журналістики. З 2021 році стала членкинею Студради ЗНУ, де відповідала за зовнішні комунікації університету, а у 2022 отримала посаду голови побутового відділу ЗНУ, наразі веде інфо канал в Телеграм про гуртожитки університету – “Кампус ЗНУ”.
Від Студради ЗНУ брала участь в агітації голосування за проєкт на конкурсі громадського бюджету “За шостим. Місце для відпочинку”, метою якого було влаштувати бгало устрій за шостим корпусом ЗНУ. Організовувала лекції для студентства зі психологами та активістами ЛГБТ спільноти.
Була волонтером на кінофестивалі “Ziff” 2021.
До повномасштабної війни місяць працювала журналістом у редакції “gorozhanin.info”.
З початку повномасштабної війни активно волонтерила у гум штабі на базі ГО “СВОІ” та ЗОЦМ. Писала новини на сайт ГО “СВОІ”. Вела облік гуманітарки гігієни та одягу. Навесні 2022 р. у співпраці з БУР Запоріжжя створили мурал на спортивному корпусі університету. Волонтерила влітку 2022 р.: на проєкті від UNICEF – “Спільно. Точки зустрічі”, у таборі для дітей ВПО – “Рестарт”, у БУР таборі. Створила проєкт “Волонтерство ЗНУ” на каналі “ZNU TV”, де знімали сюжети про студентів ЗНУ, які волонтерять у різноманітних штабах Запоріжжя.
На при кінці літа 2022 р. на програмі лідерства стала активісткою УСС.

“Твій вогонь — мій вогонь” (Семен Обломей).

Влада Колодій
Софія Гальченко
Харків

Софія народилась в місті Полтава, де виросла та закінчила школу. Згодом переїхала до Харкова, як тільки-но стала студенткою Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на спеціальність “Право”, і там життя почало вирувати та змінювати свої кольори. Цінності, думки та ідеали почали реформуватись і привели її до того, що у 2022 році вона стала активісткою Українських студентів за свободу. Свій шлях до свободи вона тільки розпочала, але жага до волі рухає її розвиватись у правильному напрямку.

Свобода завжди для мене була чимось сакральним, тим, що я маю завжди захищати та оберігати. Тож коли я дізналась від найближчої подруги про УСС, то відразу зрозуміла до чого я маю рухатись та де я маю бути. УСС — це не просто люди, які сповідають одні ідеї, це щось більше — це сім’я, в яку тебе радісно приймають, якщо ти розділяєш ті самі цінності, це друзі, які допоможуть в будь-яку секунду, це шлях, який відкривається для тебе, як тільки-но ти став активістом. УСС — це новий подих, нове покоління України, це майбутнє. Я вірю, що кожен з нас, хто зацікавлений в розвитку суспільства в позитивному напрямку, досягне своїх цілей разом з великою командою УСС.

Софія Гальченко
Марк Нємчук
Львів

Це Марк. Він активіст УСС. Народився і виріс у Кременчуці. У 2020 році вперше познайомився з УСС у 2020 році, де приєднався до команди Кременчуцького осередку. У 2021 вступив в Український католицький університет на право. У нього була мрія змінити Україну на краще і отримати якісну освіту в Україні. Навіть стверджував, що хоче бути Президентом України. Також він за політичними поглядами вважає себе центристом. Від початку повномасштабного вторгнення активно став волонтерити у Гуманітарному штабі УКУ. Став активістом УСС вже у 2022 у Меджибожі.

Свобода – це невід’ємна складова українського суспільства. УСС активно поширює цю ідею, і є однією з найбільших політпросвітницькою організацією. Я вважаю, що УСС чудова спільнота для втілення своїх проєктів, які зможуть підвищувати політичну культуру в нашій державі.

Марк Нємчук
Олександр Бабич
Запоріжжя

Олександр — активіст УСС. Народився та виріс у Запоріжжі. З раннього віку цикавився музикою, тому закінчив навчання за фахом фортепіано та додатково академічний, естрадний і хоровий спів. У школі, останні три роки займав посаду Президента учнівської ради гімназії. З 2020 року курсант Харківського національного університету внутрішніх справ. А у 2021 році став головою курсантсько-студентського самоврядування університету. З 2022 року член комісії з питань розвитку культури та депутат Молодіжної ради Харкова. З 2022 року активіст УСС.

Коли я перший раз потрапив до команди УСС мене вразила кількість однодумців у колективі де кожен через призму своєї особистості хоче дати цьому світові частинку себе. Це неймовірно мотивує на роботу, а окрім цього дає необхідне відчуття легкої атмосфери. Такого немає майже ніде — абсолютно незнайомі люди завжди прийдуть на допомогу та підтримають, у цьому й є унікальність УСС — у команді.

Олександр Бабич
Олександр Іщук
Київ

Олександр – активіст УСС. Він виріс в місті Чернівці, де закінчів школу. Після чого поступив в Київ, в університет КНЕУ ім Вадима Гетьмана, де навчається на 2 курсі.

УСС – це майбутнє.

Олександр Іщук
Денис Кислицин
Київ

Денис – учасник УСС. Він народився у місті Алчевськ, що на Луганщині. З дитинства захоплювався математикою та комп‘ютерами. Поступив у найкращий технічний ВНЗ України на спеціальність комп‘ютерні науки у 2021 році, а у наступному році пройшов до Кіотського Університету за програмою обміну.

Для мене свобода – це найвища цінність у житті, бо без неї немає сенсу у всьому іншому. Бог створив людину та надав їй величезний дарунок та прокляття – здатність робити вибір. Це і є свобода. Я хочу захищати її у всьому світі, а найбільш – у моїй рідній країні. Нарешті є організація, що розділяє такі цінності

Денис Кислицин
Анастасія Мороз
Київ

Познайомимось?

Це Настя, Настюшка, Настуня або Анастасія, все залежить від контекстекту).
Зараз її 20, і вони,як би то, щоб не збрехати, повні активного життя, насичені, та цікаві. Усе усвідомленне життя, що вона себе пам’ятає, постійно вчиться та шукає себе. Але зараз в цьому допомагає університет, робота та стосунки (так-так, врешті прийшов її час). Народжена у маленькому селі на Хмельчинні, де закінчила школу, відвідала усі можливі гуртки та закінчила музичну школу. Пізніше вступ до університету, і якщо вам цікаво, то це технічна спеціальність харчової галузі. Четвертий рік лупає сю скалу, щоб носити звання бакалавра (інженер-технолог харчової промисловості). Тому, якщо купуючи продукти в магазині у Вас є питання, то Вам до неї, консультації гарантовані. Займається наукою в університеті, усім можливим на роботі, цікавиться політикою, бізнесом, розвитком особистого бренду та живе за принципом: “За усе хороше, проти усього поганого”, – і крапка.

Для мене свобода – про можливість вільно думати, а потім діяти. Я народжена у вільній країні, у розумному суспільстві, тому не знаю що таке фізичні утиски моєї свободи. Тому моя вона про інше: можливість вільної та сміливої думки, мрії, навіть гасла. Я ціную свободу, яка ніким не нав’язана, ту від якої горять очі. Лише з такою внутрішньою свободою, яка породжує до дій, можливо будувати вільне та щасливе життя.

Свобода означає відповідальність, ось чому більшість людей боїться її.

Анастасія Мороз
Рена Дахно
Київ

Рена родом з Лисичанська. Її життя пов’язане з музикою, вона піаністка. Після закінчення 9ти класів загальноосвітньої та музичної школи навчалась у Сєвєродонецькому коледжі культури і мистецтв. Зараз вона є студентою Київської муніципальної академії музики ім. Р. Глієра, вивчає його величність джаззз! Також Рена займається зоозахисною діяльністю. До УСС долучилась у 2022 році, тут вона знайшла мотивацію до всебічного розвитку.

Люди, які і є УСС, – є справжнім прикладом прагнення до позитивних змін, розвитку і досягнення справжньої незалежності!”

Рена Дахно
Тимофій Білокоз
Одеса

Тимофій – учасник УСС. Народився 2002 року, виріс та закінчив школу в 2019 році. В цей період займався шкільним та громадським активізмом. З 2019-го року навчається в ОНЕУ. До УСС доєднався з 2022 року пройшовши відбір на ПЛ. Займається студентським самоврядуванням та волонтерством.

Брати відповідальність за себе буває неймовірно складно. Брати відповідальність за свій народ у складні часи – справжнє безумство. Маленькими кроками проходячи милі розвитку УСС несе ідеї свободи та любові до власного народу.

Тимофій Білокоз
Остап Головецький
Львів

Остап – активіст УСС. Він виріс у Львові, де закінчив гімназію. З 2019 року вчиться в ЛНУ імені Іван Франка за спеціальністю “Право”, також вчиться на заочній формі в тому ж університеті за спеціальністю “Історія й археологія”. Приєднався до УСС у 2022 році, за порадами друзів членів УСС. Активний студент, який приймає участь в студенському житті рідного університету. Є членом правничої організації “ELSA Ukraine”. Також він є членом Клубу Авторів “Останнього Капіталіста”.

Для мене УСС є організацією, яка об’єднує молодих людей зі усієї України. Для мене є ціністю свобода, як для кожного члена організації.Вірю, що покоління, яке виросте на ціностях свободи, може статити тими громадянами, які зможуть будувати свою “Політію”.

Остап Головецький
Божена Вишнівецька
Київ

Божена народилася в Херсоні, але майже усю частину життя прожила у невеличкому Нікополі, де вже тоді зрозуміла наскільки їй важлива свобода, простором для цієї людини став Київ, куди вона переїхала на навчання в 2019 році. Рішення обрати англійську філологію здавалося їй найкращім, бо це дало їй час зрозуміти і знайти себе і при цьому вивчити мову на достатньо хорошому рівні. Брала активну участь на першому році навчання в університеті, буквально насолоджувалася першими івентами. Вперше знайшла свою спільноту у 2021 році, коли переїхала на Вільний, саме він дав мені поштовх до активного громадського життя. І ось так, побачивши набір на Програму Лідерства у 2022 році я не змогла пройти повз і була приємно здивована від концентрації крутих людей і інформації.

“УСС – це те що треба спробувати, навіть обставини тобі це будуть казати.”

Божена Вишнівецька
Анастасія Рудь
Запоріжжя

Анастасія — активіст УСС. Народилась та виросла у місті Запоріжжя. З 2017 року по 2020 навчалась у коледжі за спеціальністю Видавництво і Поліграфія. З 2019 року була учасником Благодійного фонду та займала позицію графічного дизайнера. У 2020 брала участь у проєктах, націлених на протидію гендерному насильству, на позиції графічного дизайнера, аніматора та сценариста. У 2021 стала співзасновницею волонтерського руху у місті Запоріжжя, займалась проєктним менеджментом.

“Свобода дається нам від народження, але, щоб бути по-справжньому незалежним, потрібно докласти зусиль. Люди в цій організації знають смак та ціну свободи. І найголовніше, що вони готові допомогти відчути це і тобі. Шлях до ментальної свободи та фізичної незалежності може лежати через безліч кроків, невдач та складнощів. Але краще я жалкуватиму про те, що зробив, ніж про те, що не зміг зробити, коли була можливість.”

Анастасія Рудь
Юлія Засік
Київ

Юлія – активістка УСС. У шкільні роки займалася учнівським самоврядуванням, брала участь у олімпіадах та конкурсах. Навчається в КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Міжнародні комунікації». З 2021 року активно займається громадською діяльністю: була членом молодіжних організацій AIESEC та ФРІ. Наразі вже більше року є членом молодіжної організації European Youth of Ukraine, де займається smm-менеджментом та представляє організацію на міжнародних заходах. Захоплюється SMM, психологією та аналітикою. З 2021 року працює комунікаційником в громадській організації Ukrainian Institute for International Politics. До УСС приєдналася в 2022 році після Програми Лідерства.

Для мене УСС – це про вільних людей, які готові змінювати країну вже зараз. Свобода завжди була для мене ключовою цінністю. І я щаслива, що маю можливість належати до такої спільноти однодумців.”

Юлія Засік
Михайло Головченко
Київ

Михайло – активіст УСС. Він народився та виріс в місті Запоріжжі де й закінчив школу. В 2021 році вступив в Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (КНЕУ) на спеціальність “Економічна аналітика”. З кінця 2021 року і по 24 лютого проходив відбір до Академії Лідерства, але через початок повномасштабного вторгнення залишив цю ідею. Приєднався до лібертаріанців літом 2022 року, випадково почувши про УСС від подруги. З цього ж року став активістом УСС та членом Київського та Запорізького осередку.

“Особисто для мене Свобода – це найголовніша складова життя людини і боротьба за неї є пріоритетною. УСС є простором для молоді, яка розуміє це! Це місце твоєї емоційної та розумової наповненості. Коли ти там, ти розумієш що в нашої країни є майбутнє, ти розумієш що ти не один.”

Михайло Головченко
Марія Войтович
Київ

Марія Войтович у 2022 році закінчила бакалаврат КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю “історія мистецтв”. За 4 роки навчання вона зрозуміла дві речі: знання нічого не варті, якщо ти не готова їх застосовувати у майбутньому; і те, що в Україні вища освіта повинна бути приватною. Про лібертаріанство вперше дізналася на першому курсі університету. А потім глибше познайомилася з його теоретичною і практичною складовими на навчальній програмі “Objectivist Thoughts Leaders Program” від Центру Айн Ренд в Україні.

“Я переконана, що свобода та її ідеали є природним правом кожної людини. Ми народжуємося вільними, тому свобода належить нам такою ж мірою, як наше власне життя. Тут, в УСС – осередку найбільш творчої, активної і талановитої молоді, – я можу слідувати своїм цінностям, боротися за нашу і вашу свободу і разом будувати суспільство гідних людей, що прокладають шлях до щастя.”

Марія Войтович
Максим Йовенко
Київ

Максим — активіст УСС. Виріс у Житомирі. З 2019 по 2020 рік навчався у КНЕУ ім. Вадима Гетьмана за напрямком «Фінанси, банківська справа та страхування», з 2021 року є студентом НаУКМА.

“Я українець, студент, за свободу. Власне, я тут.”

Максим Йовенко
Дарина Кохно
Київ

Дарина – свідомий український громадянин. Успішно закінчила лінгвістичний ліцей у місті Кременчук. Проте завжди прагнула більших масштабів. У 2021 перед нею постав вибір між кінорежисерським факультетом Карпенка-Карого та Києво-Могилянською Академією. Дівчина обрала крайній варіант. Як результат, на сьогоднішній день є студенткою 2 курсу за спеціальністю “Зв’язки з громадськістю”. Має змістовні знання у сфері політології, історії, соціології. У 2020 була членом УСС у Кременчуцькому осередку. У 2022 після Програми Лідерства стала повноправним активістом УСС. Розглядає течію лібертаріанства як наріжний камінь успішного та активного розвитку українського малого та середнього бізнесу.

“УСС – це представники крутої української сучасної молоді, котра активно й водночас конструктивно висловлює непокору колишнім стандартам, стереотипам, яким немає місця в новому світі, в оновленій Україні. УСС – це про людей, які не тільки хочуть щось змінити в Україні, а реально роблять і змінюють. Беруть активну участь у громадських проєктах, створюють власні, воюють на фронті, волонтерять, відкриваю в собі і в інших нові таланти й можливості. Для мене справжня честь бути частиною цього потужного дійства.”

Дарина Кохно
Анастасія Чак
Київ

Анастасія народилася в місті Ковель, Волинської області. У 2020 р. вступила в Національний університет “Києво-Могилянська академія” на спеціальність “Історія та археологія”. У 2022 р. доєдналася до Програми лідерства та стала членкинею УСС.

“УСС – це можливість вдихнути на повні груди, адже розуміння того, що твої внутрішні цінності повністю відчувають та поділяють, неможливо порівняти з будь-якою іншою організацією в Україні.”

Анастасія Чак
Анастасія Ігнатенко
Київ

Анастасія – активістка УСС. Киянка, виросла, живе та навчається у Києві. З 2020 вивчає міжнародні відносини в Могилянці. Займається правозахисним та освітнім активізмом, волонтерить в різних НУО та ініціативах.

“Свобода – це відповідальність. Я рада бути в спільноті відповідальних людей, що знають як воно бути свобідним. А значить живим.”

Анастасія Ігнатенко
Ольга Пукаляк
Львів

Оля – активістка УСС. Вона львів‘янка, у Львові ж і вирішила вчитись. Вчиться в УКУ на програмі Психологія. Належить до декількох студентських організацій в межах свого університету, а саме до «Гутірки», учасники якої організовують івенти для спільноти з цікавими людьми, а також до Кризового центру «Порадня», яка займається наданням безоплатної психологічної допомоги. У «Порадні» Оля, звісно, не консультує, позаяк поважає Кодекс психолога, однак стає в пригоді у рекламі Центру.
До лібертаріанського руху приєдналася абсолютно випадково, натрапивши на акаунт УСС в інстаграмі. Таким чином, потрапила на Програму Лідерства 2022.

“Українські Студенти за Свободу – це про людей та про майбутнє нашої України, позаяк йдеться про свободу. Свобода – це та цінність, завдяки якій ми всі зараз тут, і це ця цінність, яку нам ще прийдеться дуже довго виборювати. А боротися за свободу та за Україну з УСС дуже органічно.”

Ольга Пукаляк
Анастасія Тартак
Київ

Настя виросла в невиличкому місті Збараж Тернопільської області. У 2020 році вступила до Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Приєдналася до лібертаріанського руху у 2022 році, коли пройшла Програму Лідерства. Настя цікавиться економікою та політологією, а також трохи соціологією.

“УСС – це спільнота молодих прогресивних людей, натхненних і готових змінювати наше суспільство. УСС об‘єднує однодумців, які готові продовжувати будувати Україну. Це ком‘юніті з членами якого можна довго обговорювати будь-які теми: від трендів мейкапу до податкових реформ!”

Анастасія Тартак
Олександра Дідківська
Вінниця

Народилася та виросла у Житомирі. В 2016 році видала свою першу поетичну збірку. В 2018 році поступила до ВНМУ ім.М.І.Пирогова. на факультет стоматології. В 2021 році організувала та провела свій перший незалежний творчий захід. Весною 2022 створила власний проект «СУМ» — сучасна українська молодь. Суть проекту — надавати можливість молоді презентувати свою творчість: вірші, пісні, картини, фотографії, прозові твори. В той же період створила команду перекладу манги українською.
В липні 2022 провела перший злет СУМу у місті Житомир. На заході були: виставка картин, фотографій та творчий вечір. Того ж року випадково дізналася від друзів про Програму лідерства та вирішила подати анкету.
Восени 2022 організувала другий злет СУМу, але на цей раз у місті Вінниця, помічниками у проведенні якого став вінницький осередок УСС.

“УСС — це сім’я свободи.”

Олександра Дідківська
Анна Гнатенко
Київ

Анна – активістка УСС. З дитинства вона знала, що її призначенням є – допомога людям та своїй державі. Саме тому у 2021 році вона вступила до Національного університету «Києво-Могилянська академія» на факультет політології. Наразі вона є активною в п’яти організаціях свого університету: Асоціяція Студентів Політологів, Спудейське Братство, Спудейським Вісник, Білий Простір, Український Студент. Разом вони проводять освітні заходи, поширюють українські традиції, прививають любов до культури, задіють молодь. Також ця дівчина була однією з активісток на мітингах проти міністра освіти Сергія Шкарлета, який перевищив свої повноваження та не визнав обраного студентами президента НаУКМА. Записана нею пісня лунала під час протесту на Банковій під офісом президента. Ця дівчина небайдужа до своєї країни. Вона активна та цілеспрямована. Мотивує усіх навколо до дій, спрямованих на покращення суспільного життя і, звісно, вірить у найкраще майбутнє України.

“УСС – це організація вільних, щасливих людей, чиї серця б’ються в одному ритмі, адже вони мають спільну мету, разом борються за свободу. Ця молодь небайдужа до своєї держави та свого суспільства. Саме такі як вони творять сьогодення та майбутнє.”

Анна Гнатенко
Ярослав Липовецький
Львів

Ярослав – студент 2го курсу Нью-Йоркського Університету, де має подвійну спеціальність у комп’ютерних науках та бізнесі. Він виріс у місті Буча, що на Київщині. Закінчивши школу, вступив до Києво-Могилянської Академії. Після першого курсу взяв академічну відпустку та вирішив пройти 10-місячну формаційну програму від Української Академії Лідерства. Під час вибагливого навчання там, паралельно готувався до американських іспитів та вивчав математику для вступу. Після успішного проходження відбору, отримав грант на навчання 320 000$, що покривав не тільки витрати на навчання, а й усі життєві: страхування здоров’я, проживання, харчування та стипендію. Також Ярослав є автором YouTube каналу “Прагнення” з аудиторією у 233 000+ підписників. Через цей ресурс він ділиться своїми життєвими уроками, практиками по ефективності та надихає людей змінювати своє життя на краще.

“УСС для мене – про зміни. Зміни у мисленні молодих людей, зміни в освітньому процесі українських університетів. Це про практичні дії, заходи, які прагнуть освітити якусь проблему, або ж допомагають іншим зростати. Це про чудову спільноту де ти потрібний та рівний, але також зростаєш, і як людина, і як ефективний лідер.”

Ярослав Липовецький
Тамара Мелішкевич
Тернопіль

Тамара- студентка Західноукраїнського національного університету, де вивчає журналістику і Таврійського національного університету на спеціальності філологія східних мов (іврит). Любов до східної культури в неї з дитинства, тому дівчина вивчає ще й японську мову та є учасницею танцювальної команди за напрямком корейських танців. Але любов до України не перевершити нічим, так вона приєдналась до УСС в 2022 році після проходження програми лідерства. Тамара з Тернопільського осередку, активно бере участь в міжнародних програмах, де представляє Україну та поширює обізнаність людей щодо нашої держави.

«”Врешті наші всі серця Об’єдналися в одне Будемо разом й до кінця Коли день прийде,”- ці слова були в моїй голові ще багато днів після закінчення програми лідерства, адже вони так влучно описують УСС. Це про свободу, про людей, про боротьбу за вільну краіну. Велика сім’я, яка стоїть горою за кожного»

Тамара Мелішкевич
Богдан Малиновський
Суми

Богдан – активіст УСС. Народився та виріс у Сумах. У 2017 році вступив до Сумського державного університету на спеціальність “Комп’ютерні науки”. На даний момент навчається на 2 курсі магістратури. Долучився до УСС після Програми Лідерства 2022. Полюбляє танці, подорожі, дізнаватися та пробувати щось нове.

“Для мене УСС – це впевненість, що Україна має прекрасне майбутнє покоління. Тут збираються активні, розумні, небайдужі та волелюбні люди. І саме таких людей потребує наша країна. Познайомившись з УСС зовсім нещодавно, я зрозумів, що це не просто громадська організація, це справжня сім’я.”

Богдан Малиновський
Артем Ткаченко
Київ

Артем – активіст УСС. Він виріс у невеликому селі Лиман, де закінчив школу. В 2021 році вступив в Київський національний університет імені Тараса Шевченка на спеціальність «Країнознавство». У грудні 2021 року взяв участь у “Антикорупційних дебатах 2021”, які організовувались за підтримки USAID. Приєднався до лібертаріанського руху влітку 2022, коли потрапив на Програму Лідерства 2022.

“Для мене, свобода – це не щось ефемерне. Це сукупність практичних ідеалів, які роблять суспільство процвітаючим. Саме тому УСС, як організація, яка розвиває знання про свободу в Україні така важлива для розвитку нашої держави. УСС робить акцент на молодь, так як найчастіше саме молодь готова до змін і рухає прогрес. Прикладом тому є Євромайдан, коли студенти першими вийшли боротись за нашу свободу і європейське майбутнє України, а за ними підтягнулось старше населення.”

Артем Ткаченко
Владислав Голопотелюк
Київ

Влад – активіст УСС. Народився і виріс в перлині півдня України, Одесі. Наразі навчається в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю Економіка. Обожнює економіку, хоча поки мало що в ній розуміє; займається дебатами, бере участь і організовує дебатні турніри; обожнює грати в шахи. Приєднався до УСС 2022 року.

“УСС — це про активну, небайдужу спільноту та, звісно, про ідею свободи, якщо вам подобається хоч одне з двох, ви точно знайдете собі тут місце.”

Владислав Голопотелюк
Ольга Тарнопольська
Херсон

Ольга – активістка УСС. Виросла в Херсоні, де закінчила спеціалізовану школу з поглибленим вивченням іноземних мов. В 2021 вступила до Херсонського державного університету. Літом 2022 побачила в тг каналі групи університету пропозицію поїхати до Меджибіжа. До цього не чула нічого про УСС. Вона вагалася, але зважилася заповнити форму та змогла пройти відбір. Стала активісткою УСС 2022 року. Зараз навчається в Університеті Клагенфурта за програмою Joint-Study за спеціальністю Anglistik und Amerikanistik. Активно вивчає англійську та німецьку.

“Мій вогонь — твій вогонь” (Семен Обломей)

Ольга Тарнопольська
Ольга Кусак
Харків

Народилась у маленькому селі Заміщина Дубенського району Рівненської області, там же закінчила 9 класів школи. У 2017-2021 роках була студенткою Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ, навчалась за напрямком “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація”. Брала участь у волонтерстві та різноманітних активностях коледжу. Після поступила до Харківської академії дизайну і мистецтв. Влітку 2022 року потрапила до Програми Лідерства від УСС, де познайомилась з лібертаріанським рухом.

“Я щиро вірю в незламну силу українського студентства, що вистояло Революцію на граніті, Революцію гідності та боронить країну під час повномасштабного вторгнення росії. Ми пізнали смак незалежності, ми ж побудуємо свобідну Україну. Бо кожен з нас несе відповідальність за те, яку країну отримають наші нащадки.”

Ольга Кусак
Владислав Бойко
Вінниця

Владислав родом із Вараша́, міста-супутника Рівненської АЕС. З 2021 навчається на медичному факультеті ВНМУ ім. М. І. Пирогова, практично відтоді ж несе послух іподиякона. Вже у рідній школі проявив себе у різних активностях, брав участь у олімпіадах й турнірах, театральних виставах, полемічних гуртках тощо. У старших класах вже послідовно пропагував ідеї свободи й патріотизму серед знайомих, однокласників, у своїх роботах.
Влітку 2022 року приєднався до УСС.

“Найголовнішою цінністю для мене є свобода людини – саме свобода відрізняє людину від всього видимого нам світу і дає нам право бути тими, ким ми хочемо бути. Звичайно ж, ми не є повністю ідеальними, але ми покликані прагнути цього і саме свобода є тим дороговказом, який може допомогти нам у цьому. Українські студенти за свободу боряться саме за визнання життєвої важливості свободи, тож це ті люди, з якими мені не страшно й несамотньо захищати людину (яка за задумом є вільною) та нашу найулюбленішу Україну.”

Владислав Бойко
Дмитро Ананьєв
Київ

Дмитро – активіст УСС. Він виріс у місті Фастові, Київської області, де і закінчив школу. У 2021 році поступив до Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на факультет Права та міжнародних відносин за спеціальністю “Регіональні студії”. До УСС приєднався наприкінці літа 2022 року відповідно на ПЛ-2022. Якихось особливих заслуг перед українською спільнотою в цілому, та й лібертаріанською також, не має. Із цікавого єдине що: цікавиться політикою, три роки займався народними танцями та пише інколи вірші.

“У своєму короткому житті я поки знаю лише три речі які я люблю: свобода, Україна та книжки. Не знаю як в УСС справи з книжками, тим паче, що я обожнюю фентезі-культиваторки, але дві інші речі УСС також любить, тому я в принципі й тут.”

Дмитро Ананьєв
Олександр Синицький
Київ

Олександр – активіст УСС. Народився і провів дитинство у Криму. У 2012 році переїхав до Вінниці, де закінчив школу-ліцей. З 2019 року навчається у КНЕУ ім. В.Гетьмана на спеціальності “Економічна аналітика”. Лібертаріанським рухом почав цікавитись ще під час Революції Гідності. Надійний друг, гарний організатор, та просто людина, з якою завжди цікаво поспілкуватись на будь-яку тему.

“УСС – це дуже сильна і гарно структурована громадська організація. Ми це молодь, яка прагне змін у нашій країні та об’єднані ідеями Свободи.”

Олександр Синицький
Олександр Сукач
Львів

Олександр – активіст УСС. Він ззаочно акінчив Львівську Політехніку у 2020 році і загалом уже більше 7 років живе та працює у Львові. Останні 3 роки розвиває власну маркетингову агенцію – INSIGHT AGENCY. У 2022 році потрапив на Програму Лідерства від УСС та прийняв рішення долучитися до лібертаріанського руху.

“УСС – це люди об’єднані однією великою ідеєю СВОБОДИ і ці люди не просто обговорюють цю ідею, вони спільно та ефективно взаємодіють із світом за для вільного майбутнього усіх українців та всього світу.”

Олександр Сукач
Максим Брикса
Івано-Франківськ

Максим – активіст УСС. Народився та виріс у місті Івано-Франківськ, де закінчив ліцей та з 2021 року навчається у Прикарпатському
національному університеті за спеціальністю “Туризм”. Захоплюється графічним дизайном та виконує різні замовлення. В листопаді 2021 року вступив в ВГО “Солідарна молодь”, де в основному займався діяльністю організації в соціальних мережах, також був активним учасником усіх заходів оффлайн. Після початку повномасштабного вторгнення рф у лютому, займається волонтерством. Влітку вступає в Івано-Франківську ГО “Між Іншим”, яка займається волонтерством та просвітницькою діяльністю. В серпні 2022 року з соціальних мереж відкриває для себе Програму Лідерства від УСС та проходить відбір, згодом стає активістом УСС.

Свобода – наріжний камінь суспільства. Для мене особисто це одна з найважливіших цінністей, як і для УСС. Не можна обманювати себе ілюзіями, що ми приречені та нічого не вирішуємо – у вільній країні можливостей для розумних та активних людей цілком достатньо. Головне – розуміння цього та наполеглива праця над самим собою, а УСС – саме та організація, яка дасть тобі всі можливості для цього.

Максим Брикса
Анастасія Стужук
Kyiv

Анастасія — активістка УСС, народилась і виросла в Києві. З 2021 року навчається у ДНУ на освітній програмі «Історична україністика та прикладна історія». Вибір настільки віддаленого від рідного міста університету був зумовлений відсутністю україністики в інших універах. Осінню 2021 року брала участь у організації та проведенні на території Дніпропетровщини дискусійних клубів про День Гідності та Свободи. До УСС приєдналася влітку 2022 року.

“Для мене УСС — це натхнення. Бачучи всіх цих людей, що прям горять своїми справами, ідеями ти відчуваєш як розпалюється вогонь в тобі. Виникає не переборне бажання долучитись, палати разом. І я не встоїла перед цим вогнем.”

Анастасія Стужук
Ілля Коваль
Київ

Ілля Коваль – активіст УСС. Він народився та виріс у місті Миколаїв Миколаївської області. По закінченню Миколаївської гімназії №3 у 2019 році він вступив на історичний факультеті Київський національний університет імені Тараса Шевченка на освітню програму Світове українство в цивілізаційному поступі. Ілля вже на 4-ому курсі свого бакалаврату. У тому ж таки 2019 році він вступив до лав ГО Ліберально-Демократичної Ліги України, а в 2022 році став активістом Українських Студентів за Свободу. Також він бери активну участь в культурній роботі свого факультету: грав у КВК та Лігу Сміху, бере участь в Історичній Дебатній Лізі та як волонтер допомагає проєкту “Ніч в Університеті”. Регулярне бере участь в наукових конференціях.

“Свобода – це ідея, за яку помирали з честю люди протягом усієї історії людства. Це наша базова потреба та головна мрія поколінь борців проти тоталітарних режимів останніх двох століть. Через таку велику ціну свободу для особистості я вважаю свободу, в першу чергу, відповідальністю. Відповідальністю перед предками, суспільством та собою. Оскільки вільна людина не може нікого, крім себе, звинуватити у свої поразках, то свобода дає їй всі можливості для досягнення успіху, так само, як і вільна людина відповідальна перед суспільсвом за вибір влади,а предкам має своїм вільним життям довести, що їхня боротьба за волю була недаремною. Тому я пишаюсь своєю свободою і готовий боротися за неї, тому я вступив до УСС – спільноти борців вільних людей, що найбільше за все цінують свободу.”

Ілля Коваль
Юлія Бялковська
Київ

Юлія — активістка УСС.
Вона народилася у невеликому селі поблизу Кривого Рогу, але переїхала до Києва щойно вступила до КНУ ім. Т. Шевченка, де навчається й зараз за спеціальністю «Маркетинг».
З дитинства займалася художнім та танцювальним мистецтвом, приймала участь у різних конкурсах та олімпіадах.
До УСС потрапила після Програми Лідества у 2022 році.

“УСС — це, в першу чергу, про можливості для молоді. Можливість вільно зростати як особистість. Можливість вільно працювати, навчатися, спілкуватися, надихатися, співати гімн і шанувати пам’ять. Це місце, де збираються найактивніші представники з різних регіонів, з різною зовнішністю, талантами, релігією.. Але з спільною цінністю свободи.”

Юлія Бялковська
Максим Шашкевич
Житомир

Народився Максим в Житомирі, де в 2019 році закінчив фізико-математичний Ліцей. Далі вступив до Національного авіаційного університету на факультет Прикладної математики. У 2021 році відрахувався з НАУ і вступив до Київського університету імені Бориса Грінченка на спеціальність Фізична терапія, ерготерапія. Зараз захоплюється кінезіологією та біомеханікою.
Активістом УСС став у 2022 році після проходження Програми Лідерства.

“Для мене УСС — це спільнота сильних, національно свідомих людей для яких на першому місці — Україна та Свобода. Ці люди не бояться брати на себе відповідальність у потрібні моменти, з ними не страшно йти пліч-о-пліч у майбутнє. За цей короткий проміжок часу ми стали справжньою сім’єю.”

Максим Шашкевич
Микола Жмайло
Одеса

Народився в місті Одеса, але 17 років свого життя прожив у області, згодом повернувшись у рідну гавань. Навчається у ПНПУ імені К. Д. Ушинського, де опановує спеціальність педагога-історика. З 2019 року займається громадською діяльністю у сфері місцевого самоврядування та молодіжної політики. За цей час встиг очолити молодіжну раду своєї громади, попрацювати в освітній молодіжній організації “Імпрув”, де займався неформальною освітою. Приєднався до Українських Студентів за Свободу під час Програми Лідерства 2022, дізнавшись про її проведення від знайомих активістів.

Свобода – це дії. Лише активними діями ми можемо вибороти свою свободу у ці нелегкі для української держави часи. УСС і є тією спільнотою, що несе факел Свободи у темні часи.

Микола Жмайло
Віталій Дудяк
Тернопіль

Віталій – школяр, який потрапив у громадський сектор. З 2021 учасник ГО “Ліга Студентів Тернопільщини”, займає посаду Віце-президента відділу СММ.

Ти називаєш себе вільним. Вільним від чого, чи вільним для чого?

Віталій Дудяк
Ілля Марков
Харків

Виріс у місті Запоріжжя, де закінчив школу. Після того, як батько поїхав на війну у 2015 році, почав розмірковувати про причини цієї війни, про політику і економіку. 2019 року поступив в НТУ “ХПІ” на спеціальність 151, після чого почав замислюватися про необхідність реформ у освітній сфері. З 2020 року активно вивчає лібертаріанські ідеї і те, що треба Україні для її розквіту. У 2022 році, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, почав шукати ком’юніті однодумців, і натрапив на УСС.

Я вважаю, що свобода – це найважливіша цінність у житті людини. І якщо людина знаходиться у осередку однодумців, то вона розквітає. Тому УСС для мене це розквіт. Як мене, так і українського суспільства.

Ілля Марков
Софія Капуста
Миколаїв

Софія – активіст УСС. Виросла у мальовничому селі Новоданилівка, що на Миколаївшині. У 2020 закінчила школу та вступила до університету на кафедру англійського перекладу. Різностороння особистість і відкрита до нового досвіду. З 2022 року активіст УСС.

“УСС – це про свободу,цілковиту Свободу. Організація є пристроєм для досягнення моїх цілей щодо зміни устрою держави.”

Софія Капуста
Андрій Таніч
Львів

Андрій народився та виріс в Києві. З 2020 по 2022 рік він навчався у Фаховому Коледжі Інформаційних Систем і Технологій ДВНЗ “КНЕУ ім. Вадима Гетьмана” за спеціальністю “Інженерія програмного забезпечення. За перший рік навчання він відкрив для себе волонтерство і стати Агентом Волонтерства ГО “Українська Волонтерська Служба”. За другий – стати студентом ГО “Українська Академія Лідерства”, навчання у якій почнеться вже у 2023 навчальному році. До Українських Студентів за Свободу Андрій доєднався у серпні 2022 року через участь в “Програмі Лідерства” – один з проєктів УСС.

«Я дізнався про Українських Студентів за Свободу у 2021 році і тоді подумав, що, напевне, ця їх “Програма Лідерства” не для мене, бо свобода це щось дуже абстрактне. Але вже перед “Програмою Лідерства” у 2022 році я вважав, що свобода — це найважливіше, і це може мати кожен. Після “Програми Лідерства” до мене дійшло, що свобода — це найважливіше, але свободу треба заслужити боротьбою»

Андрій Таніч
Уляна Костенко
Київ

Уляна є активісткою УСС. Вона народилася та виросла у місті Запоріжжі. У середній школі Уляна почала глибоко цікавитися історією та політологією , брала участь у двох олімпіадах республіканського рівня з історії, а також захищала свої наукові роботи в Малій академії наук. У 2021 році вона закінчила ліцей з відзнакою та вступила у Національний університет «Києво-Могилянська академія» на спеціальність «Політологія». Навчання допомагає їй комплексно відповідати на питання щодо навколишньої дійсності, а також надає інструментарій для дослідження українського суспільства. Також, довгий час Уляна була в пошуках свого ціннісного компасу, але у 16 років натрапила на працю Фрідріха фон Гаєка «Шлях до рабства» та прониклася ідеями індивідуальної та економічної свободи.
Зараз Уляна прагне розвиватися у сфері політичної публіцистики та журналістики, адже бажання писати в неї є з дитинства. Вона є співзасновницею та співголовною редакторкою телеграм-каналу «Зона відповідальності», яке, разом з командою, прагне розвинути у повноцінне інтернет-видання, що просуває ідеї особистої свободи та відповідальності.

З УСС мене познайомив мій найкращий друг ще восени 2021 року. Почувши про те, що в Україні функціонує лібертаріанська ініціатива, я одразу захотіла долучитися до неї, адже довгий час почувала себе самотньою через брак однодумців, тих, для кого священне слово «Свобода» – це не пустий звук. УСС закріпило мою думку про те, що саме студентство є рушієм змін у суспільстві та країні, а тому я відчуваю неймовірне натхнення та бажання працювати заради реалізації своїх ідеалів. Сподіваюся, цей внутрішній вогонь ніколи не згасне.

Уляна Костенко
Євгенія Зінченко
Суми

Євгенія народилася у військовому містечку Десна, там і закінчувала 11 класів гімназії. Із 2020 року вступила у Сумський НАУ на спеціальність «Право». У кінці 1го курсу взяла участь у «Агрополітичних дебатах -2020». На рівні університету стала найкращою дебатеркою і пройшла на Всеукраїнський рівень, де командою зайняли 3 місце. Протягом 1го курсу брала участь у активі факультету, а в кінці другого курсу і донині є студентським деканом юридичного факультету. Зимою 2021 року прийняла участь у Всеукраїнському форумі «Молодь Тут», після чого стала активно брати участь у житті міста Суми.

УСС має три пріоритети у своїй діяльності – це об’єднати, навчити та мобілізувати. У центрі цих пріоритетів знаходяться люди. І саме цим мені і подобається організація, адже люди є основою будь-чого і будь-де, а отже УСС на правильному шляху. І я бажаю бути частиною цього! Шлях до свободи вже прокладається цими людьми, які з посмішкою вже зараз беруть мене за руку, аби я разом із ними досягла її – Свободи.

Євгенія Зінченко
Микола Безкровний
Київ

Микола – активіст УСС. Він все своє життя прожив в Києві, де закінчив школу та навчається в Київському національному університеті кіно, театру та телебачення імені Карпенка-Карого на спеціальності “Режисер кіномонтажу”.
Притримується поглядів мінархічних (не плутати з мОнархічними!!!) поглядів.
Активно бере участь у просуванні украї